Rok szkolny 2013/2014


>>Inne lata szkolne<<


Czerwiec

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

27 czerwca 2014 zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Uroczystość prowadziła nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzia Hubisz. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, głos zabrała Dyrektor szkoły Renata Lemisiewicz. Serdecznie powitała wszystkich zebranych i odczytała list Wójta Gminy Słupsk pani Barbary Dykier do społeczności szkolnej. Następnie zaprezentowano tegoroczne osiągnięcia w wielu konkursach i projekcie „Szkoła demokracji – szkoła samorządności”. Nadszedł upragniony przez uczniów czas rozdania świadectw, nagród i odznak „Wzorowego Ucznia”. Ostatnią część uroczystości wypełniły występy artystyczne naszych uczniów. Na koniec malutki dzwoneczek oznajmił zakończenie roku szkolnego, a tym samym początek wakacji.

Małgorzata Kubik


do góry

Uroczystość Ukończenia Szkoły Podstawowej

Czego trzeba żałować, gdy przyjdzie stąd odejść ?
Wszystkiego, Wszystkiego !!!

W czwartek, 26 czerwca uczniowie klasy szóstej poraz ostatni gościli w naszej szkole. Absolwenci odebrali swoje świadectwa. Były też świadectwa z wyróżnieniem, otrzymali je Marcelina Pokuć, Natalia Chmielewska i Patrycja Janeczek. Pani dyrektor z wychowawcą przekazali podziękowania dla rodziców wyróżnionych uczniów od Wójta Gminy Słupsk. Podczas uroczystości zostały przekazane obowiązki przewodniczącej SU i Pocztu Sztandarowego. Zostały wręczone nagrody i nadano tytuły Ucznia Roku i Sportowca Roku. Uczniem, a właściwie Uczennicą Roku została Marcelina Pokuć, tytuł Sportowca Roku przypadł Annie Żarczyńskiej, serdecznie im gratulujemy. Podczas krótkiego programu artystycznego, uczniowie podarowali kwiaty pracownikom szkoły i oczywiście nie obyło się bez wzruszenia i łez.

Pozdrawiam i życzę szczęścia w nowych progach szkolnych,
wychowawca - Daniel Podkowicz


do góry

Zakończenie roku szkolnego u przedszkolaków

W czwartek 26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/ 2014 w punkcie i oddziale przedszkolnym. 21 absolwentów na zawsze pożegnało się z przedszkolem, by po wakacjach móc rozpocząć naukę w klasie I już jako uczniowie. Pod czujnym okiem wychowawczyń, tegoroczni absolwenci zaprezentowali przybyłym gościom niezwykły program artystyczny. Dając w nim popis swych umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych. Dzieci dziękowały nauczycielom i rodzicom za trud wychowania, pracę, naukę i czas włożony w ich edukację przedszkolną. Każdy przedszkolak za swoją ciężką pracę, otrzymał z rąk pani dyrektor - Renaty Lemisiewicz upominek w postaci pamiątkowego dyplomu i książkę. Ma on przypominać o pobycie, ciekawych zajęciach i zabawach z rówieśnikami i wychowawczyniami w grupie przedszkolnej. Podczas całej uroczystości nie zabrakło kwiatów, uśmiechów, uścisków i łez. Czasu nie da się niestety zatrzymać, ale ta uroczysta chwila pozostanie na długo w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli.

Sabina Słaba


do góry

Wycieczka szkolna do Gdyni.

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie dużej ilości wycieczek, podczas których uczniowie najlepiej rozwijają swój światopogląd. W tym roku na zakończenie owocnej pracy odbyła się wycieczka klas starszych do Centrum Naukowego Experyment i Oceanarium w Gdyni. W Experymencie uczestnicy mieli okazję poznać wiele zjawisk fizycznych, przyrodniczych i chemicznych, a także anatomię człowieka. W Oceanarium uczniowie obejrzeli wystawy pięknych egzotycznych zwierząt, zaś w porcie – muzeum Błyskawica i Dar Pomorza. Pogoda dopisała i dobry humor uczestników nie opuszczał.

Marzena Żywiecka


do góry

„KLASA NA 6”

Takie cele przyświecały zorganizowanemu w bieżącym roku szkolnym konkursowi na najaktywniejszą klasę. Uczniowie , a także przedszkolaki zbierali makulaturę, nakrętki, „grosze”, uczestniczyli w szkolnych konkursach czytelniczych oraz artystycznych.

W klasyfikacji końcowej tytuł „KLASY NA 6” zdobyła klasa II. W nagrodę uczniowie wzięli udział w rejsie szkoleniowym po porcie i redzie portu Ustka jachtem s/y „Gryfita”.

dyrektor: Renata Lemisiewicz


do góry

Festyn Rodzinny

14 czerwca br. na boisku obok szkoły odbył się kolejny „Festyn Rodzinny”. Była to otwarta impreza nie tylko dla uczniów oraz rodziców, ale także dla mieszkańców okolicznych miejscowości. W trakcie imprezy nie zabrakło prezentacji artystycznych przygotowanych przez dzieci przedszkolne oraz uczniów szkoły, a także licznych konkursów i zawodów dla uczestników, którzy stawiają na aktywny rodzinny wypoczynek. Nie zabrakło stoisk z pysznymi ciastami oraz innymi smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

dyrektor: Renata Lemisiewicz


do góry

Jednodniowe żagle

Dnia 12 czerwca 2014 roku nasi uczniowie uczestniczyli w jednodniowych zajęciach żeglarskich w Zawiatach nad jeziorem Jasień. Zajęcia te odbyły się w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Zajęcia praktyczne na wodzie to przygoda, która dla wielu uczniów jest pierwszym spotkaniem z prawdziwym żeglarstwem. Uczestnicy spędzili cały dzień podzieleni na 4 załogi, ucząc się, bawiąc i żeglując. Gdy jedna grupa żeglowała, druga uczyła się śpiewać szanty, trzecia miała zajęcia z ratownictwa ucząc się udzielania pierwszej pomocy, zaś czwarta – ekologię nad zbiornikiem wodnym. Potem następowała zmiana. Naprawdę ekscytujące były to zajęcia praktyczne, które były okazją do zastosowania świeżo zdobytej wiedzy w praktyce i do pożeglowania. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.

Marzena Żywiecka


do góry

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk

7 czerwca na placu przed Parkiem Wodnym i Zespołem Szkół w Redzikowie odbył się festyn integracyjny pod nazwą “Z Rybą Za Pan Brat”. Swoje stoiska przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich. Można było spróbować różnorodnych potraw, wydano aż 1000 porcji zupy rybnej. Festyn przyciągnął mnóstwo gości z całego regionu dzięki licznym atrakcjom. Turniej wędkarski, pokazy aikido, pokaz kulinarny pana Adama Wasylowa z Usteckiej Syrenki, wystawa prac plastycznych, ciekawe konkursy i występy artystyczne. Uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w to rodzinne przedsięwzięcie. Wystąpiły dwie grupy taneczne z Głobina – grupa młodsza w klimacie ludowym, a grupa starsza w nowoczesnych rytmach. Oliwia Mądra, Rozśpiewane Maluchy i zespół Canto wykonali piosenki nawiązujące w klimacie do zbliżającego się lata.

Emilia Semeniuk


do góry

Dzień Brytyjski 9.06.2014 r.

Tradycją od ubiegłego roku stało się obchodzenie w naszej szkole Dnia Brytyjskiego. Głównym celem British Day zorganizowanego w naszej szkole było motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Płn., wzbogacenie wiedzy o kulturze, historii, geografii, życiu codziennym w tych krajach oraz podnoszenie kompetencji uczniów w zakresie opanowania języka angielskiego. W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowane zostały klasy 3-6 wraz z wychowawcami. Pomagali również rodzice, którzy przygotowali stroje na pokaz mody i upiekli ciasta do kawiarenki ‘Five o’clock’. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się od losowania przez klasy III – VI krajów, których barwy będą potem reprezentować. A oto wyniki losowania:

Pierwszym punktem programu były prezentacje multimedialne klas III-VI na temat wylosowanych krajów. Mogliśmy obejrzeć bardzo ciekawe zdjęcia opatrzone komentarzem na temat geografii, kultury i życia codziennego ‘wyspiarzy’. Następnie zaprezentowali się słynni Brytyjczycy - uczniowie przebrani za znane postacie z historii i teraźniejszości Wlk. Brytanii opowiadali o ich życiu i dokonaniach. Najbardziej podobał się wszystkim uczeń klasy IV- Eryk Kida, który zaprezentował postać znanego aktora szkockiego pochodzenia- Seana Connery. Bardzo atrakcyjnym punktem programu okazał się pokaz mody z komentarzem w języku angielskim, w którym I nagrodę zdobył uczeń klasy IV przebrany w szkocki strój narodowy.
Następnie uczniowie zaprezentowali swoją znajomość języka angielskiego śpiewając piosenki, recytując wiersze lub przedstawiając scenki z życia codziennego Brytyjczyków.
Na przerwach otwarta była kawiarenka ‘Five o’clock’, w której można było zjeść ciasta domowej roboty przygotowane przez rodziców uczniów klasy V. Podczas całej imprezy panowała wspaniała atmosfera,a wszystkich występujących publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Bożena Michałowska


do góry

Dzień morski

Uczniowie klasy piątej zakończyli realizację projektu morskiego pod opieką nauczycielki przyrody. Z tej okazji odbył się Dzień Morski, podczas którego zaprezentowano wykonane zadania projektowe. Wszystkie trzy grupy uczniów spisały się doskonale, na wysokim poziomie:

• Grupa 1:

Temat projektu: Poznajemy florę i faunę Bałtyku.

Lider grupy Michał Siciński wraz z pozostałymi członkami przedstawili wykonane zadania, tj. makietę wybranych zwierząt Bałtyku wykonaną z papieru czerpanego oraz Super-przewodnik Flora Bałtyku. Administrator bloga Sebastian Giza omówił w jaki sposób założył i prowadził blog, w którym zostały zamieszczone opisy realizacji zadań projektowych i zdjęcia.

http://projektmorskigrupy1.wordpress.com/

• Grupa 2:

Temat projektu: Magiczna księga przepisów kulinarnych z krajów nadbałtyckich.

Lider grupy Zuzanna Hubisz. Grupa zaprezentowała księgę kulinarną z przepisami z Litwy, Łotwy i Estonii. Wybrane potrawy uczniowie przygotowali w kuchni szkolnej. Uczniowie także zebrali i zaprezentowali liczne materiały na temat Litwy oraz wykonali poster przedstawiający stroje z krajów nadbałtyckich. Dziewczęta pokusiły się o napisanie w języku angielskim listu „Marzenia młodego żeglarza”. List można przeczytać na blogu. Administratorem i założycielem bloga jest Maciej Środa.

http://projektmorskigrupy2.wordpress.com/

• Grupa 3:

Temat projektu: Obraliśmy właściwy kurs.

Lider grupy Patryk Kwidziński był jednocześnie założycielem i administratorem bloga. Uczniowie wykonali model „Jachtu Marzeń” ze styropianu. Piotr Dąbrowa napisał słowa do szanty, a cała grupa nauczyła się ją śpiewać. Został wykonany poster „Typy jachtów polskich” i „Budowa jachtu”.

http://projektmorskigrupy3.wordpress.com/

Wykonane przez uczniów projekty zostały wysłane do organizatora na konkurs projektów. Nagrodą jest wyjazd na Żagle podczas wakacji.

Marzena Żywiecka


do góry

Woda – Dar Natury

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VIII edycji konkursu ekologicznego „Woda – Dar Natury”, zorganizowanym w Centrum Edukacji Ekologicznej Spółki „Wodociągi Słupsk”. Konkurs odbył się 22 maja 2014 roku, a szkołę reprezentowały uczennice Patrycja Janeczek, Marcelina Pokuć i Natalia Chmielewska. Do konkursu przygotowała nauczycielka przyrody.

W konkursie wzięło udział 15 trzyosobowych zespołów ze Słupska, Kobylnicy, Smołdzina, Głobina, Niepoględzia, Kwakowa, Kończewa, Słonowic, Zagórzycy, Sycewic i Ustki. Uczestnicy mieli do wykonania następujące zadania: plakat o tematyce zwi±zanej z ochroną środowiska, scenkę rodzajową na temat wody, odpadów, energii, klimatu itp., a także uczestnictwo w quizie ekologicznym składającym się z 30 pytań testowych zawierających również elementy gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej.

Laureatami konkursu zostali:

Laureaci – szkoły i uczniowie – otrzymali ufundowane przez „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o. i Wójta Gminy Kobylnica atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki firmowe i pamiątkowe dyplomy. Naszym uczniom GRATULUJEMY !

Ogłoszenie wyników na stronie internetowej www.wodaciagi.slupsk.pl

Marzena Żywiecka


do góry

DZIEŃ PATRONA

W Szkole Podstawowej w Głobinie Dzień Patrona – Henryka Sienkiewicza przypadł w tym roku w piątek 06.06.2014 r.

Uroczystość rozpoczął apel, podczas którego uczniowie pięknie odśpiewali hymn naszej szkoły, złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową oraz w skupieniu i zadumie obejrzeli przedstawienie pt. „Quo vadis człowieku XXI wieku?” w wykonaniu koła artystycznego.

Rozstrzygnięte zostały szkolne konkursy.

II edycję konkursu kaligraficznego pod nazwą „I ty możesz zostać Mistrzem pióra” w kategorii klas I: wygrał Robert Osiewicz zajmując I miejsce. Na drugim miejscu znalazł się Franciszek Skiba, a na trzecim miejscu był Jakub Faryna.

Kategoria klas II – III:

Kategoria klas IV – VI:

Kolejnym konkursem było Dyktando Sienkiewiczowskie, w którym brali udział wszyscy uczniowie klas IV – VI. Oto wyniki:

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach i gratulujemy sukcesów.

Kolejną częścią święta były Warsztaty bursztynnicze. W programie zajęć była pogawędka o bursztynie, jego pochodzeniu, właściwościach fizycznych i chemicznych. Ciekawostkę stanowiły nazwy bursztynu w innych językach oraz informacje o szlaku bursztynowym. Uczestnicy zajęć mieli okazję obejrzeć ciekawe okazy bursztynu i inkluzji. Drugą część wypełniły zajęcia warsztatowe, polegające na szlifowaniu i polerowaniu bursztynów przez dzieci oraz zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu rysunków z drobin bursztynu.

W Dniu Patrona odbył się VII Bieg Sienkiewiczowski. Brali w nim udział wszyscy uczniowie szkoły. Wyniki wyglądają następująco:

Klasy V - VI

Dziewczęta:

Chłopcy:

Klasy III – IV

Dziewczęta:

Chłopcy:

Klasy O – II

Dziewczęta:

Chłopcy:

Serdecznie gratulujemy sukcesów sportowych i zapraszamy za rok.

M. Kubik, U. Kacprzak


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej