Rok szkolny 2013/2014


>>Inne lata szkolne<<


Marzec

RYTM I MELODIA 2014

22 marca w Zespole Szkół w Damnie odbył się III Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej RYTM I MELODIA 2014 pod honorowym patronatem Wójta Gminy Damnica – Grzegorza Jaworskiego. Miło nam poinformować, że uczennica kl.III – Oliwka Mądra, zajęła II miejsce w kategorii soliści klas 0-3 SP. Gratulujemy

tekst: Emilia Semeniuk


do góry

Powitanie wiosny 2014

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Głobinie przywitali wiosnę na profilaktycznie . Imprezę rozpoczęły klasy młodsze i oddziały: przedszkolny i zerowy, które wykonały i zaprezentowały samodzielnie wykonane prace na temat „Drzewo zdrowia”. Wszystkie prace prezentowały się imponująco. Nasi najmłodsi uczniowie, aby pożegnać i przegnać zimę ,stworzyli długi barwny korowód z własnoręcznie wykonanymi symbolami zimy – „Marzannami” i przemaszerowali bezpiecznie przez wieś, idąc nowo wybudowaną droga rowerową do rzeczki Glezny, a wracając z zielonymi gałązkami – „gaikami.”. Uczniowie klas starszych tradycyjnie brali udział w szkolnym konkursie profilaktycznym, przygotowali klasowe plakaty profilaktyczne pt ”Żyję zdrowo, nie ulegam nałogom” i napisali „Recepty na zdrowe życie” Najbardziej dzieci ucieszyła wizyta zaproszonych gości. W tym roku gościliśmy pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pracownika Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej i funkcjonariusza Wydziału Prewencji Komendy miejskiej Policji w Słupsku. Wszyscy uczniowie wysłuchali ciekawych pogadanek ,ale zdecydowanie najchętniej zaprezentowali swe możliwości i umiejętności w jeździe na rowerze , pokonując tor przeszkód przygotowany przez pracowników WORD, oraz pokonywali slalom, mając założone alkogogle- symulujące zaburzenie zmysłów jak u osoby będącej pod wpływem alkoholu. Tego dnia nie zabrakło również czasu na sport – odbyły się między klasowe wyścigi rzędów. Jak na jeden dzień – emocji było wiele!

tekst: Justyna Lao


do góry

Konkurs ortograficzny

Już po raz 13 w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 6 szkół z terenu naszej gminy. Z dyktandem przygotowanym przez ODN w Słupsku zmagało się 18 uczniów. I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Jagoda Bagińska. II i III miejsce zajęli uczniowie ze szkoły Wrzeście. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Pasowanie na czytelnika

W środę 19 marca odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Wiesławą Wódz. Po powitaniu pierwszaki obejrzały przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VI dotyczące życzeń książki. Następnie złożyły uroczystą przysięgę obiecując dbać i szanować wszystkie książki. Po tym ważnym momencie uroczystości uczniowie mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Każdy uczeń na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał kolorową zakładkę i plan lekcji.

tekst: Małgorzata Zacharska


do góry

„Superbohaterowie i Profesorek Wodorek”

5 marca do naszej szkoły zawitała grupa teatralna „Pomarańczowy Cylinder”, która zaprezentowała dzieciom, uczniom i nauczycielom spektakl pt. „Superbohaterowie i Profesorek Wodorek”.

W przedstawieniu działo się tyle, aż trudno to opisać. Najważniejsza była jego tematyka. Dotyczyła ona zdrowego trybu życia, problemów związanych z higieną osobistą (mycie rąk przed jedzeniem, mycie zębów, zagrożenia ze strony wirusów i bakterii, odpowiednie ubieranie się) oraz profilaktyki antytytoniowej. Wszyscy uczestnicy spotkania bardzo żywo reagowali na występy artystów, niektórzy nawet mieli możliwość stworzenia wraz z Profesorkiem Wodorkiem szalonej orkiestry.

Podczas tego przedstawienia dowiedzieliśmy się, że „superbohaterowie - mydło, szczoteczka do zębów, itd.” są w każdym domu i bardzo często muszą walczyć z wrogami, którzy nie zawsze są dla nas widoczni gołym okiem.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej