Rok szkolny 2013/2014


>>Inne lata szkolne<<


Styczeń

„Spotkania z ciekawymi ludźmi”

W ramach cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi” dnia 14 stycznia 2014 roku w naszej szkole gościli: pan Piotr Tutak i pani Alicja Romanowska-pracownicy Nadleśnictwa Leśny Dwór. Pan Tutak jest leśniczym Leśnictwa Starlice i myśliwym, zaś pani Romanowska – specjalistą Służby Leśnej. Zaproszeni goście opowiadali uczniom o pracy leśników i roli lasu, a także myślistwie. Dzieci dowiedziały się jak nazywamy trofea myśliwskie, co to jest klupa, czy okrzesywanie. Pan Tutak pokazywał własną kolekcję myśliwego oraz przyrządy wykorzystywane w pracy leśniczego.


do góry

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

21 stycznia 2014r. w kościele parafialnym w Jezierzycach odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk w Głobinie, zaś współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Słupsku i Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie. Ponad 100 uczestników rywalizowało w rozmaitych kategoriach. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przewodniczący jury Andrzej Machutta podkreślił, że poziom tego konkursu rośnie z roku na rok, a wielu wykonań nie powstydziliby się nawet profesjonalni artyści. Uczennica naszej szkoły – Oliwia Mądra, znalazła się wśród osób wyróżnionych.

Konkurs został poprzedzony II Gminnym Konkursem Kolęd w Bierkowie, gdzie Oliwia równie pięknie zaśpiewała piosenkę świąteczną p.t. “Wysyłam prośbę swą”. Gratulujemy

opiekun: Emilia Semeniuk


do góry

Konkurs Biblijno - Plastyczny

Rozstrzygnięto etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Biblijno -Plastycznego, którego tematem była Księga Rodzaju- ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do indywidualnej lektury, jak również wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. Komisja wybrała prace Agaty Tutak z kl. IV , która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym. Gratulujemy i oczekujemy na wyniki w marcu!


do góry

Wygrana w konkursie.

9.01.2014r. otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI - „Biblia i przypowieści biblijne". Nasza uczennica z kl. VI Marcelina Pokuć zajęła IV miejsce otrzymując tytuł laureata, zdobywając 230 punktów na 236 możliwych do osiągnięcia. Do konkursu w poziomie kl. IV – VI przystąpiło ogółem 3014 uczestników z całej Polski.
Gratuluję ogromnego sukcesu!!!!

tekst: Krystyna Smuga


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej