Rok szkolny 2013/2014


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Wyjazd wędkarski

W sobotę 28 września mimo jesieni wybraliśmy się nad jezioro Kartkowskie koło Bytowa, by spróbować sił w połowie ryb metodą gruntową na koszyk. Pomimo niewielkich złowionych ryb humor dopisywał, oczywiście nie obyło się bez ciepłej kiłbaski z grilla. Jak widać jesienne słońce też potrafi grzać jak widać na zdjęciach.

tekst: Daniel Podkowicz


do góry

Spotkanie z policjantem

13 września 2013 r. dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego odwiedził pan policjant. W czasie spotkania przedszkolakom utrwaliły się zasady poruszania się po drogach i chodnikach oraz zasady przechodzenia przez jezdnię . Wrażenie na gościu zrobiła wiedza dzieci na temat znaków drogowych. Przedszkolaki otrzymały „odblaskowe delficki”, które zawieszone przy plecakach poprawią ich widoczność i bezpieczeństwo ruchu drogowym. Za spotkanie i cenne informacje dzieci podziękowały panu policjantowi wierszykiem Pt. „Tajemnica „ i piosenką „Indiańskim krokiem”

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Sprzątanie Świata

Dnia 21 września nasza szkoła uczestniczyła w akcji ogólnoświatowej Sprzątanie Świata 2013. W tym roku uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami sprzątali miejsca swojego zamieszkania: Krępe, Warblewo, Głobino, Kusowo, Stanięcino. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas akcji zbierania śmieci, zaopatrzeni w rękawice i worki. W każdej wiosce opiekunem dzieci dodatkowo był sołtys i gościła pani Dyrektor. Po zakończeniu akcji odbyło się ognisko z kiełbaskami. Uczniowie, rodzice i nauczyciele razem miło spędzili czas na świeżym powietrzu.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Dyskoteka

Dnia 20 września z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas starszych zorganizował dyskotekę. Oprawą muzyczną zajął się Pan Daniel Podkowicz. Dyskoteka trwała do godziny 20.00, wszyscy bawili się wspaniale.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Święto Drzewa

Święto drzew dziś obchodzimy,
zdrowia, szczęścia im życzymy.
Niech rosną wzwyż do góry,
niech sięgają, aż pod chmury.

Z uwagi na korzystne warunki pogodowe tegoroczne „Święto drzewa” postanowiliśmy obchodzić w terenie. Oddział przedszkolny i klasy 0- II wybrały się więc na wycieczkę do lasu w Krępie, aby wzbogacić swoje wiadomości na temat drzew i ich znaczenia dla środowiska. Podczas wycieczki uczniowie zaobserwowali, jak zmienia się las jesienią, rozpoznawali rodzaje drzew po liściach i owocach, grzyby trujące i jadalne, nazbierali też różne rośliny do klasowych kącików przyrody i na jesienne bukiety. Przeszliśmy również ścieżką spacerowo- dydaktyczną śladami księżniczki von Krampe.
Po wizycie w lesie przyszedł czas na ognisko i kiełbaski oraz na wspaniałą zabawę na placu zabaw zwanym „Małpim gajem”. Dzieciom wycieczka bardzo się podobała i z głowami pełnymi nowych wiadomości i wrażeń wróciły do szkoły.

tekst: V. Warmowska


do góry

Rozpoczęcie roku szkolnego

3 września 2013r. odbyła się w naszej szkole inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Chmielewska. Wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn szkoły. Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły pani Renata Lemisiewicz. Serdecznie powitała wszystkich uczniów oraz przybyłych na uroczystość rodziców. Przedstawiła nauczycieli i życzyła wszystkim samych sukcesów w nowym roku szkolnym, w który wchodzimy z nowym elektronicznym dziennikiem.

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej