Rok szkolny 2013/2014


>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

Cenzurki dla maluchów

30 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego ,SKRZATY'' otrzymały tzw. cenzurki, czyli Informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Jedenaścioro dzieci miało duży powód do radości, która udzieliła się także ich rodzicom. Dzieci osiągnęły bowiem wysoki poziom gotowości, co świadczy o ich bardzo dobrym przygotowaniu do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej.

GRATULUJEMY!

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

XXII Konkurs Sacrum w literaturze polskiej FINAŁ

26.04.2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się finał XXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Sacrum w Literaturze Polskiej". Gośćmi honorowymi byli: zastępca dyrektora ds. oświaty - p. Bogna Winiarczyk oraz ks. Jan Giriatowicz.

Konkurs ma na celu oddanie chwały Bogu, ukazanie potrzeby sacrum w życiu człowieka, poszukiwanie wspólnej płaszczyzny wiary i kultury a szczególnie tematyki chrześcijańskiej w literaturze polskiej oraz propagowanie wartości humanistycznych i kultury słowa. Uczestnicy konkursu - uczniowie klas I - VI prezentowali utwory poetyckie nie przekraczające trzech minut.

W tym roku udział w konkursie wzięło udział łącznie 118 dziewczynek i 28 chłopców ze szkół w Głobinie, Zagórzycy, Żukowie, Przytocku, Smołdzinie, Jezierzycach, Główczycach, Stowięcinie, Redzikowie, Niepoględziu, Kwakowie, Pobłociu, Charnowie, Łupawie, Damnie, Dębnicy Kaszubskiej, Słonowicach, Damnicy, Domaradzu, Miastku, Zaleskich, Bierkowie, Potęgowie oraz Słupsku: SP1, SP2, SP3, SP4, SP5, SP6, NSP7, SP10, ISSP STO oraz z Młodzieżowego Domu Kultury.

Naszą szkołę po raz pierwszy reprezentowała: Julia Gaweł z kl III- została zauważona i nagrodzona wyróżnieniem

Opiekę nad naszą uczennicą sprawowały katechetka p. Krystyna Smuga i p. Teresa Jaworska Rudy.

tekst: Krystyna Smuga


do góry

Dzień Ziemi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi klasa czwarta wraz z wychowawcą przygotowała apel ekologiczny. Hasłem przewodnim tegorocznego święta było „Zmieniaj nawyki nie klimat”. Uczniowie przypomnieli historię powstania tego święta, a także cel organizowania go na całym świecie. Zostały wygłoszone piękne wiersze o tematyce ekologicznej, dzieci zaśpiewały, m.in. „Naturę” Marka Grechuty.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

„Dzień Marchewki”

W piątek 04 kwietnia, w ramach ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w punkcie i oddziale przedszkolnym świętowaliśmy „Dzień Marchewki”. W tym dniu dominował kolor pomarańczowy. Dzieci ubrane w marchewkowe kolory, przybyły rano do przedszkola z marchewką i kubusiowym sokiem w ręku.

Uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki pt. „Marchewkowy rycerz” i ciekawostek o marchewce. Następnie bawiliśmy się w zabawy muzyczno - ruchowe: „Urodziny marchewki”, „Kubuś – wytańcz witaminy”. Po zabawach przystąpiliśmy do rozpoznawania marchewki za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku, węchu, smaku. Zmysł smaku szczególnie sobie upodobaliśmy - zajadaliśmy się przepyszną surówką z marchewki i jabłka, którą samodzielnie przygotowaliśmy. Wykonaliśmy także pracę plastyczną, wyklejaliśmy bibułą szablon olbrzymiej marchewki. Podczas „marchewkowego dnia” panowała radosna atmosfera, zabawy i pracy dla każdego było naprawdę dużo. Ale opłacało się, bo dzięki temu wszyscy otrzymaliśmy sporą dawkę witamin.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Spotkanie wielkanocne

16 kwietnia, tuż przed świętami wielkanocnymi, dzieci z oddziału przedszkolnego ,,SKRZATY” odwiedził dyrektor miejscowego zakładu TECTRA pan Zenon Jędrzejczyk. Spotkanie było okazją nie tylko do przekazania życzeń i prezentów, ale przede wszystkim do rozmowy na temat tradycji wielkanocnych. Dowiedzieliśmy się, między innymi, jak przebiegają przygotowania do świąt w rodzinie naszego gościa, o rodzinnym spotkaniu przy wspólnym stole i zajączku, który przynosi prezenty podczas pierwszego wielkanocnego śniadania oraz podtrzymywaniu zwyczaju polewania się wodą, czyli smigusie-dyngusie. Czas szybko upłynął na rozmowie, wspomnieniach i wymianie doświadczeń. Podtrzymując miłą i przedświąteczną atmosferę spotkania dzieci zaprezentowały wierszyk i zaśpiewały piosenkę. Wraz z życzeniami wręczyły samodzielnie wykonany stroik wielkanocny. Niespodzianką były czekoladowe zajączki, które dzieci otrzymały od pana Zenona Jędrzejczyka.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

„IDZIE WIOSNA”

Miło nam poinformować, iż kolejny już raz nasza uczennica –Oliwia Mądra z dużym powodzeniem zaprezentowała się podczas Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”.

Gratulujemy sukcesu!

tekst: Renata Lemisiewicz


do góry

„KOMPUTEROWA PISANKA”

Uczniowie klas I-III z dużym powodzeniem wzięli udział w II Wojewódzkim Konkursie na Grafikę Komputerową- pt. „Komputerowa pisanka”. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świątecznych związanych z Wielkanocą, rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz informatycznych u dzieci. Miło nam poinformować, że I miejsce wywalczyła uczennica klasy III- Oliwia Mądra, zaś uczeń klasy I- Marcel Chowaniec nagrodzony został wyróżnieniem.

tekst: Renata Lemisiewicz


do góry

Wyjazd w ramach projektu

Dnia 23 kwietnia 2014 w ramach realizacji projektu morskiego nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Pomorza Środkowego. Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej. Cześć teoretyczna dotyczyła wprowadzenia w podstawowe zagadnienia historyczne i pojęcia morskie związane z piractwem/ korsarstwem na Bałtyku w różnych epokach, znaczenie handlu w dawnych czasach i jego wpływ na dorobek kulturowy. Prowadzący zajęcia przybliżył postaci wikingów i chąśników poprzez omówienie uzbrojenia-chłopcy chętnie przymierzali zbroje, wyposażenia, kultury i najważniejszych dokonań pierwszych bałtyckich piratów. Zajęcia praktyczne dotyczyły „pirackich charakteryzacji”, czyli rysunków, składania elementów z papieru potrzebnych do „pirackiego” wyglądu, zostali wyłonieni kapitanowie dwóch drużyn, które miały za zadanie: znalezienie przedstawień statków i łodzi na ekspozycjach muzealnych i rozwiązanie krzyżówki, a także przeprowadzenie „bitwy morskiej” za pomocą wykonanych papierowych statków. Druga część „bitwy” to „zejście na ląd” i rzucanie do celu „bronią miotającą” w postaci strzałek, a celem był Czarnobrody. Ostatni etap spotkania to zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich z pracownikiem muzeum. W Sali Witkacego wszyscy byli tak zmęczeni, że siedząc na parkiecie słuchali o życiu i twórczości Witkacego.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Wielkanoc w naszej szkole

16 kwietnia na uroczystym apelu wielkanocnym zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Koło artystyczne zadbało o świąteczną scenografię. Był stół wielkanocny przyozdobiony wykonanymi przez dzieci kolorowymi kwiatami i jajkami. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali przedstawienie pt. „Wielkanoc”, w którym opowiedzieli o dawnych i współczesnych zwyczajach i obrzędach związanych z tymi wiosennymi świętami. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Radość Wielkanocy i pierwszych wiosennych dni niech towarzyszą nam wszystkim nie tylko od święta.

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

Potyczki rodzinne 2014

9 kwietnia 2014 r. odbyły się Potyczki Rodzinne, czyli sportowe zmagania rodziców i dzieci. Imprezę otworzyła pani dyrektor, a następnie wszystkich zgromadzonych rozgrzewały do ćwiczeń dziewczęta z klasy V i VI, wykonując układ taneczny. Jak co roku kolejnym etapem Potyczek były zawody rzędów. W każdej drużynie znajdowali się uczniowie z klasy „0” – VI, rodzic, a kapitanami byli wychowawcy klas. Zwycięzcami wyścigów zostali:

Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy turniej gry w „Dwa ognie” rodzice kontra dzieci. Po zaciętej i pełnej emocji walce zwyciężyła drużyna rodziców. Wszystkim zwycięzcom zmagań w rozgrywkach sportowych gratulujemy, a zebranym dziękujemy za świetną zabawę.

tekst: Urszula Kacprzak


do góry

KIERMASZ ŚWIĄTECZNO-WIOSENNY

W czasie” Potyczek rodzinnych” 9 kwietnia 2014r Szkolny Klub Wolontariusza przygotował kiermasz świąteczno- wiosenny, na którym sprzedawał wytwory własnej działalności- kartki świąteczne wykonane metodą scrapbokingu i qulingu oraz bukieciki wiosennych kwiatów - szafirków i krokusów.

tekst: Justyna Lao


do góry

Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II

2.04.2014r. w rocznicę śmierci Jana Pawła II odbyła się Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów kl. IV- VI. Olimpiada polegała na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań testowych o jednym z największych Polaków ostatnich lat - Janie Pawle II. Z naszej szkoły pisała jedyna uczennica Wiktoria Badeńska z kl. V. Nad całością Olimpiady czuwała katechetka Krystyna Smuga. Ostateczne wyniki zostaną przesłane do szkoły do 23 maja.

tekst: Krystyna Smuga


do góry

Badanie wyników nauczania

W środę, 2 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym badaniu TIMSS / Trends in International Mathematics and Science Study/.
Jest to cykliczne badanie wyników nauczania matematyki i przyrody w klasie czwartej szkoły podstawowej.
Badanie przeprowadzane jest co 4 lata i realizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mierzenia Osiągnięć szkolnych- IEA z siedzibą w Amsterdamie. Pomimo tego, iż TIMSS jest dla uczniów i szkół badaniem dobrowolnym i anonimowym, uczniowie naszej szkoły podeszli do niego bardzo odpowiedzialnie .


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej