Z życia świetlicy szkolnej...

Kreatywne zajęcia z masą solną w roli głównej…

Podczas zajęć plastyczno – technicznych realizowanych w świetlicy szkolnej dzieci samodzielnie przygotowywały masę solną, z której powstały różnorodne figurki i kształty. Lepienie z masy solnej uczy kreatywności, a jest przy tym wyśmienitą zabawą…


do góry

Zabawy ruchowe w sali

Gdy za oknem mróz i brzydka pogoda, my bawimy się w Twistera. Wygibasy na planszy z kolorowymi kołami to sposób na świetną zabawę i integrację grupy.


do góry

Seans filmowy

Gdy dzieci są już zmęczone po wielogodzinnym pobycie w szkole i nauce organizujemy seanse filmowe. Dobór bajek i filmów nie jest przypadkowy. Wspólnie wybieramy bajki, baśnie oraz filmy z morałem. Dobrana odpowiednio bajka czy film wzbogaca doświadczenia i wyobraźnię dziecka, ukazuje inne wzorce myślenia.


do góry

Origami – kolorowy świat z papieru

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Jest to ciekawa metoda wspierająca rozwój i wyobraźnię dziecka. Poprzez zabawy z papierem dzieci rozwijają koncentrację wzrokowo- ruchową, doskonalą sprawność manualną oraz ćwiczą motorykę dużą i małą.


do góry

Piłkarzyki

Zajęcia świetlicowe to czas kiedy uczniowie po skończonych lekcjach mogą odpocząć, zrelaksować się. W ostatnim czasie jednym z ulubionych przez większość dzieci uczęszczających na świetlicę, sposobów spędzania czasu po lekcjach, jest gra w piłkarzyki. Dzieci chętnie biorą udział w mini turniejach, podczas których uczą się przestrzegania zasad oraz gry fair play.


do góry

„Oko za oko” czyni wszystkich ślepymi – czyli, Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

W tym roku już po raz ósmy był obchodzony Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z tej okazji i my, w naszej świetlicy, rozmawialiśmy na temat przemocy, jej form i skutków. Dzieci swoje wyobrażenia na ten temat przelały na papier i przygotowały plakaty na naszą galerię.


do góry

Dzień Nauczyciela

Święto pedagogów i nauczycieli obchodzone 14 października to wyjątkowy moment w roku, kiedy uczniowie mogą docenić i podziękować swoim nauczycielom za ich pracę. Dzieci w czasie zajęć na świetlicy szkolnej przygotowały piękne laurki, które wręczyły w tym dniu swoim ulubionym nauczycielom.


do góry

Dary jesieni

Jesień daje nam wiele skarbów: kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście...Gdy za oknem plucha, zimno i wieje my zainspirowani darami jesieni wykonujemy prace plastyczne.


do góry

Degustacja chleba

Jak co roku w naszej szkole 14 listopada to dzień szczególnie smaczny. Na szkolnym korytarzu można poczęstować się pysznymi wypiekami oraz domowymi przetworami. Wszyscy mogą skosztować, tak i my, udaliśmy się na degustację.


do góry

Jesień

Przywitaliśmy nowy rok szkolny, przywitaliśmy też jesień. Piękna wrześniowa pogoda pozwoliła nam na wspólne gry i zabawy na naszym placu zabaw.


do góry

Zabawy w sali

W chłodniejsze dni też się nie nudzimy. Spędzamy czas na licznych zabawach w sali. Jedni z nas bawią się w dom, inni budują konstrukcje z klocków, a jeszcze inni majsterkują.


do góry

Koraliki

Zabawy świetlicowe z koralikami. To wspaniały sposób spędzania czasu gdy za oknem wieje i pada. To zarówno przyjemna zabawa oraz ćwiczenie cierpliwości, koncentracji, precyzji ruchów rąk i kreatywności.


do góry

Slime

To jest to co dzieci lubią najbardziej. Kolorowa, plastyczna masa wykonana samodzielnie daje dzieciom wiele radości i zabawy.


do góry

Motylki

Kolorowe motylki. Samodzielnie wykonane z rolek po papierze motylki nie tylko pięknie przyozdobiły naszą tablicę artystyczną ale także dały nam dużo radości i zabawy przy ich tworzeniu.


do góry

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Każdego dnia w świetlicy szkolnej towarzyszą nam spotkania z książką. 29 września rozpoczęliśmy naszą akcję czytając maluchom ich ulubione bajki.


do góry

Jesienne liście

Za oknem raz świeci słońce, raz pada deszcz i wieje wiatr, a u nas w świetlicy zrobiło się kolorowo od jesiennych liści.


do góry

Święto dyni

Piątkowy dzień był wyjątkowy, bo pomarańczowy. Dzieci ze świetlicy szkolnej malowały i ozdabiały gipsowe dynie. A kto pomalował dynie wycinał czarne kruki.


do góry

Dzień Jeża

Dziś Dzień Jeża, dlatego u nas na zajęciach plastycznych wycinaliśmy jeże.


do góry

Kolorowe plecionki

Pogoda nas nie rozpieszcza. Choć za oknami ciągle deszcz u nas zrobiło się kolorowo za sprawą kolorowych plecionek z papieru.


do góry

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku w Dniu Pluszowego Misia w świetlicy pojawiło się mnóstwo misiów. Dzieci poznały historię dotyczącą tego święta, bawiły się swoimi pupilami, które przyniosły w ten dzień do szkoły. Nie zabrakło bajek i wierszy o misiach. Na koniec uczniowie malowali i wyklejali portrety swoich ulubieńców.


do góry

Andrzejki

Taki dzień zdarza się tylko raz w roku, dzień pełen nadziei i marzeń . Tylko wtedy wszystkie wróżby są najpiękniejsze. W tym roku również zorganizowane zostały w świetlicy Andrzejki wypełnione licznymi wróżbami i konkursami.


do góry

Zima

Za oknem deszcz i chlapa, a u nas w sali zagościła zima ze śniegiem i bałwankami.


do góry

Klocki

A u nas wciąż królują klocki.


do góry

Kapelusze, kapelusze

Doczekaliśmy się wiosny. W ogrodach pojawiają się kwiaty i na naszych kapeluszach też.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Piłkarzyki

Od miesiąca w świetlicy mamy stół do gry w piłkarzyki, pożyczony ze świetlicy dla klas IV-VI. Meczy, goli i radości ze zwycięstwa nie ma końca.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Dzień Mamy

A dla Mamy my mamy piękne róże i czerwone serce.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Plac zabaw

W końcu mamy prawdziwą wiosnę. Na podwórku ciepło i świeci słońce, dlatego dużo czasu spędzamy na placu zabaw i boisku szkolnym.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Wiosna, wiosna

Choć już mamy wiosnę to za oknem zimno i deszcz a czasem i śnieg. A u nas w sali wiosenne kwiaty, motyle i wiosna.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Klocki, klocki

Ten rok to rok zabaw z klockami. Odkąd je dostaliśmy ciągle konstruujemy najróżniejsze pojazdy i budowle.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Przygotowaliśmy zabawkę „Zręcznościowy słonik”

Za oknem zimno i deszcz , nie możemy wyjść na boisko i plac zabaw. Dlatego dziś robiliśmy słoniki , a później będziemy się bawić – kto zręczniejszy i komu uda się pochwycić kółeczko.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

WALENTYNKI

W tym dniu wszyscy sobie to wyznają, że chcą kochać i kochają 14
lutego obchodzimy Walentynki. W ten dzień wszyscy przygotowywali kartki walentynkowe , aby wyznać miłość i sympatię bliskim osobom.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

KARNAWAŁ

Karnawał w pełni, a jak karnawał to bale. U nas dopiero w piątek, ale już dziś dzieci przygotowywały maski - nieodzowny element karnawałowych bali.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

ZIMA

Gdy mróz w lutym ostro trzyma, tedy jest niedługa zima Choć za oknem mróz i słońce – śniegu nie ma, a u nas w świetlicy zimowa atmosfera ze śniegiem i bałwankami.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Andrzejki

Przy zapalonej świecy,
Za zamkniętymi drzwiami,
Odgadnąć próbujemy,
Co ukrył los przed nami.
Wróżymy z butów, jabłek,
Lejemy wosk na wodę,
Co nam przyniesie przyszłość?
Kłopoty? Czy przygodę?

30 listopada zgodnie z tradycją w świetlicy szkolnej odbyły się różne wróżby i zabawy. Po wysłuchaniu historii andrzejkowych tradycji rozpoczęliśmy wielkie wróżenie i przepowiadanie przyszłości. Każdy chciał poznać swoją przyszłość i co go czeka już niedługo.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

HALLOWEEN

Halloween- zwyczaj czy już święto? Niezależnie od opinii innych my bawiliśmy się świetnie. A to nasze robótki na ten „ straszny wieczór ”

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

NOWE ZABAWKI

Nasze świetlice wzbogaciły się o nowe zabawki i gry planszowe. Dostaliśmy zamek, domek dla lalek, sklep i wiele innych zabawek lecz największą popularnością cieszą się klocki i bierki.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Czytamy w świetlicy szkolnej

„ czytanie książek to najpiękniejsza zabawa
jaką sobie ludzkość wymyśliła ”
W. Szymborska

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku rozpoczęliśmy 29 września w dniu Ogólnopolskiego Dnia Czytania Na Głos. Uczniowie klas starszych chętnie włączyli się do tej akcji i codziennie rano czytają swoim młodszym kolegom ulubione bajki i baśnie. Maluchy chętnie słuchają, a następnie rysują ilustracje lub biorą udział w quizie dotyczącym wysłuchanej opowieści.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Kasztaniaki inaczej

Wszyscy znają ludziki zrobione z kasztanów, żołędzi, wykałaczek i zapałek. My poza tradycyjnymi kasztanowymi ludzikami przygotowaliśmy inne wyglądające jak „prawdziwe” kasztanki. Wykorzystaliśmy do tego celu pompony własnoręcznie zrobione z wełny oraz zabawne ruchome oczka.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Koraliki, koraliki

Na stołach i nie tylko królowały u nas ostatnio koraliki. Malutkie kolorowe z których dzieci układały dowolny wymyślony przez siebie wzór. Zobaczcie co stworzyły podczas zabawy z malutkimi , kolorowymi koralikami.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Mądra szkoła czyta dzieciom

W ramach ogólnopolskiej akcji, w której nasza szkoła uczestniczy od kilku lat uczniowie klasy IV codziennie czytają swoim młodszym kolegom. Dzięki temu dzieci przebywające rano w świetlicy szkolnej mogą przenieść się w ciekawy, książkowy świat.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Mistrzostwa memory

Ogromną popularnością wśród dzieci biorących udział w zajęciach świetlicowych cieszy się gra memo- szczególnie ta przedstawiająca minki – buźki. Stąd też jej nazwa „Memory – humory”. To klasyczna gra w odnajdywanie par. Kwadratowe karty, których jest 48, przedstawiają minki, wyrażające różne emocje tj. smutek, radość, gniew, zdziwienie, itd. Zorganizowane dwukrotnie mistrzostwa w tej zabawnej i wciągającej grze wyłoniły dwie zwyciężczynie – Roksanę z klasy IV i Natalię z klasy II. Świetną pamięcią wykazali się również uczniowie klasy pierwszej – Wiktoria z I b i Hubert z Ia.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Karty katalogowe

Ilustrowane karty katalogowe, które można obejrzeć w bibliotece wykonywane są podczas zajęć świetlicowych. Przygotowane są z myślą o tych najmłodszych czytelnikach, a wykonania podjęli się uczniowie klas starszych. Ciekawa ilustracja i krótki opis książeczki na karcie katalogowej mają ułatwić podejmowanie wyboru najmłodszym uczniom i zachęcić do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Łapy, łapy, cztery łapy...

Zajęcia plastyczne poświęcone ulubionym zwierzętom. Konik, zajączek czy, pies przedstawione w ciekawy sposób..

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Dzień Matki

Dzień Matki to kolejna okazja do popisów plastycznych. A działo się, działo..

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Bożonarodzeniowy konkurs „Życzenia świąteczne”

Po raz kolejny dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w przygotowywanym przez Targi Gdańskie konkursie bożonarodzeniowym. W tym roku motywem przewodnim była kartka świąteczna i życzenia. Dochód ze sprzedaży tych kartek zostanie przekazany na cele charytatywne Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Andrzejki w świetlicy

Dzień pełen czarów andrzejkowych zdarza się tylko raz w roku, dlatego jak co roku świętowaliśmy Andrzejki w świetlicy szkolnej. Dzień wypełniony był tradycyjnymi wróżbami i konkursami. Nie zabrakło pomyślnych życzeń, opowieści, żartów i dobrej zabawy.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej