Z życia świetlicy szkolnej...

Wręczenie certyfikatów w świetlicy

Dnia 15 lutego 2024 r.w świetlicy, odbyło się wręczenie certyfikatów. Pan dyrektor Łukasz Mucha wręczył uczniom z klasy Ia i Ib dyplomy, za udział w XII edycji programu Uczymy dzieci programować. Małe Świetliczaki były bardzo szczęśliwe i zadeklarowały udział w kolejnej edycji programu :-)


Walentynki w świetlicy

Przesyłanie buziaczków, serduszek, miłosnych życzeń, stanowi nieodłączny element dnia zakochanych. Z okazji "Walentynek", uczniowie w świetlicy wykonali piękne laurki z sentencjami. Świetliczaki stwierdziły jednogłośnie, aby okazywać sobie serce każdego dnia, a nie tylko od święta :-)


UDP Nasi dziadkowie

Dnia 18 stycznia 2024 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt."Nasi dziadkowie". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków wzór serca z kwiatkami. Następnie zagrali w memory za pomocą kolorowych krążków, przedstawiających grafikę zajęć z dziadkami. Świetliczaki zakończyły zajęcia, wskazując koordynaty na kartach pracy.


Podsumowanie konkursu

Dnia 19 stycznia 2024 r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt. "Mój dziadek; moja babcia". Uczniowie wykonali piękne portrety swoich dziadków. Wśród laureatów wyłoniono:

I miejsce Oliwier Waszkiewicz kl. 1 a

II miejsce Marika Szefler kl.3 b

III miejsce Nadzieja Masłowska kl. 1 a

Wyróżnienie Maja Tomczak kl. 1 a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy.


Nasze wartości

Dnia 11 stycznia 2024 r. w świetlicy, odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt."Nasze wartości". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków wzór numeru alarmowego 112. Następnie dzieci zagrały w sudoku z krążków przestawiających różne formy pomocy. Świetliczaki zakończyły zajęcia, układając puzzle przedstawiające splecione dłonie.


Leśniczy w świetlicy

Dnia 12 stycznia 2024 r., w świetlicy odbyło się spotkanie z leśniczym p. Łukaszem Zefertem, pracownikiem Nadleśnictwa Leśny Dwór. Pan Łukasz przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat sposobów dokarmiania zwierząt leśnych. Uczniowie poznali rodzaje śladów zwierząt. Dzieci otrzymały prezenty - ołówki i balony z logo Nadleśnictwa Leśny Dwór oraz kule do karmienia ptaków. Małe Świetliczaki były zachwycone wizytą niezwykłego gościa.


Karnawał w świetlicy

Dnia 5 stycznia 2024 r. w świetlicy przeprowadzono pogadankę z dziećmi na temat karnawału. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest karnawał, z czego słynie i jak go obchodzimy. Świetliczaki wykonały piękne maski karnawałowe. Było wesoło, kolorowo i tanecznie.


Coraz bliżej zima

Dnia 21 grudnia 2023r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt."Coraz bliżej zima". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków napis "zima". Następnie posegregowali krążki z nazwami miesięcy według kolejności i wyodrębnili miesiące zimowe. Świetliczaki zakończyły zajęcia grą w sudoku.


Konkurs plastyczny w świetlicy

Dnia 21 grudnia 2023 r. w świetlicy, podsumowano konkurs plastyczny pt."Magia Świąt Bożego Narodzenia w moim domu". Uczniowie wykonali piękne prace. Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce - Agata Stoltmann kl. 1 a

-II miejsce - Nadzieja Masłowska kl. 1 a

-III miejsce - Matylda Sawicka kl. 2 a

- Wyróżnienie - Łucja Jurago kl. 1 b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatkom serdecznie gratulujemy:-)


Świąteczne zwyczaje i tradycje

Dnia 14 grudnia 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt."Świąteczne zwyczaje i tradycje". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków wzór choinki. Następnie zagrali w sudoku z krążków, przedstawiających ozdoby świąteczne. Świetliczaki zakończyły zajęcia, układając puzzle z symbolami świątecznymi.


Innowacja Ciekawi świata kulturowa podróż po globie

Dnia 11 grudnia 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pt. "Ciekawi świata - kulturowa podróż po globie". Uczniowie dowiedzieli się, gdzie mieści się Ameryka Północna. Dzieci poznały zwyczaje panujące w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Świetliczaki przygotowały zbiór zasad savoir-vivre dla każdego z tych krajów. W ramach kolejnego zadania wykonali plakat.


Przybądź Święty Mikołaju

Dnia 7 grudnia 2023r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt."Przybądź Święty Mikołaju". Uczniowie ułożyli na macie, za pomocą kolorowych kubeczków wzór Mikołaja. Następnie zagrali w sudoku i memory z kolorowych krążków przedstawiających grafikę Mikołaja. Świetliczaki zakończyły zajęcia, układając puzzle z elementami świątecznymi.


Mikołajki w świetlicy

W tym tygodniu w świetlicy hasłem przewodnim były Mikołajki. Uczniowie wykonali odlewy z gipsu z wizerunkiem Mikołaja, które własnoręcznie pomalowali farbami. Świetliczaki stworzyli kolorowe Mikołaje z papieru. W świetlicy zapanował prawdziwy świąteczny nastrój :-)


Przygotowania zwierząt do zimy

30 listopada 2023r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt."Przygotowania zwierząt do zimy". Uczniowie ułożyli na macie, za pomocą kolorowych kubeczków, wzór paśnika i karmnika. Następnie zagrali w sudoku i memory, z krążków przedstawiających grafikę niedźwiedzia brunatnego. Świetliczaki zakończyli zajęcia układając wieżę z kubeczków według podanych instrukcji.


Andrzejki w świetlicy

W tym tygodniu hasłem przewodnim w świetlicy były Andrzejki. Uczniowie zapoznali się z tradycjami tego obrzędu. Świetliczaki wróżyły i przepowiadały sobie przyszłość. Dzień upłynął w atmosferze radości i wspaniałej zabawy :-)


Domy zwierząt

Dnia 23 listopada 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt." Domy zwierząt". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków wzór domku dla zwierząt. Następnie zapoznali się z krążkami, przedstawiającymi grafikę schronień dla zwierząt. Świetliczaki zagrały w sudoku za pomocą krążków z wizerunkiem dziupli sowy i wiewiórki oraz nory jeża i lisa. Wychowankowie zakończyli zajęcia grą z ilustracjami zwierząt.


Konkurs w świetlicy

Dnia 24 listopada 2023 r. w świetlicy odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Pluszowy miś - mój najlepszy przyjaciel". Dzieci wykonały piękne prace z wizerunkiem misia. Wśród laureatów wyłoniono:

I miejsce Michalina Znamirowska kl. 1 a

II miejsce Agata Stoltmann kl.1 a

III miejsce Oliwier Waszkiewicz kl. 1 a

Wyróżnienie Kinga Koszałka kl. 3 a

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.


Taniec Buszmenów w świetlicy

Uczniowie w świetlicy wykonali kolejne zadanie w ramach innowacji pt."Ciekawi świata - kulturowa podróż po globie". Świetliczaki poznały zwyczaje i obrzędy panujące w Afryce oraz przygotowały choreografię dla rytualnego tańca plemienia Buszmenów :-)


Konkurs w świetlicy

Dnia 27 października 2023 r. w świetlicy, podsumowano konkurs plastyczny pt."Krasnal Hałabała". Uczniowie wykazali ogromną inwencję twórczą i wykonali piękne sylwetki krasnala. Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce Agata Stoltmann kl. 1a

- II miejsce Weronika Kowalko kl. 3b

- III miejsce Matylda Sawicka kl. 2a

- Wyróżnienie Oliwier Waszkiewicz kl. 1a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Laureatom serdecznie gratulujemy :-)


Jesienne dbanie o zdrowie

Dnia 26 października 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt. "Jesienne dbanie o zdrowie". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków wzór parasolki. Następnie posegregowali kolorowe krążki, przedstawiające ubrania według pór roku. Świetliczaki ułożyły obrazkowe sudoku. Wychowankowie w ostatnim zadaniu odnaleźli właściwe fragmenty obrazków puzzli i wskazali właściwe współrzędne.


Skarby jesieni

19 października 2023r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt. "Skarby jesieni". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków wzór słoika wypełnionego ogórkami. Następnie podzielili kolorowe krążki na dwie grupy, na których widniały przetwory z warzywami i owocami. Świetliczaki, za pomocą krążków, zagrały w memory przestawiających owoce. Wychowankowie połączyli owocowe dżemy z właściwą kanapką. Dzieci zakończyły zajęcia grą w sterowanie kropką.


Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października 2023 r. w świetlicy przeprowadzono pogadankę z dziećmi na temat Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wykonali piękne laurki - koszyczki oraz narysowali portrety swoich wychowawców.


Wizyta pracownika schroniska

Dnia 11 października 2023 r. uczniów w świetlicy odwiedziła Pani Michaela Zawislinska z owczarkiem niemieckim Azą oraz husky syberyjskim Kiarą. Pani Michaela jest pracownikiem schroniska w Słupsku. Przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat specyfiki pracy w schronisku oraz procedur adopcyjnych zwierząt. Świetliczaki były zachwycone wizytą niezwykłych gości. Wychowankowie wręczyli dary, które zostały zebrane w ramach zbiórki dla bezdomnych zwierząt.


Jesień w lesie, jesień w parku

Dnia 12 października 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt. "Jesień w lesie, jesień w parku". Uczniowie ułożyli na macie z kolorowych kubeczków według podanego szyfru wzór grzyba. Dzieci pogrupowały kolorowe krążki z wizerunkiem grzybów jadalnych i trujących. Następnie zagrały w sudoku i memory. Świetliczaki zakończyły zajęcia układając wieżę.


Innowacja w świetlicy

Dnia 9 października 2023 r. w świetlicy, odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji pt. "Ciekawi świata- kulturowa podróż po globie". Dzieci dowiedziały się, gdzie znajduje się Azja na globusie. Uczniowie zapoznali się z tradycjami panującymi w Azji. Świetliczaki nauczyły się posługiwać pałeczkami. W ramach zadania wykonały damską i męską wersję kimona japońskiego.


XII edycja Uczymy dzieci programować

Dnia 5 października 2023 r. w świetlicy odbyły się pierwsze zajęcia z XII edycji programu Uczymy dzieci programować pt. "Kolory jesieni". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków wzór liścia. Dzieci pogrupowały dary jesieni. Następnie zagrały w sudoku z kolorowych krążków, przedstawiających borowiki, dynię, orzechy i szyszki. Świetliczaki zgodnie stwierdziły, że za oknem panuje prawdziwa jesienna aura.


Wizyta dietetyka w świetlicy

Dnia 2 października 2023 r. uczniów w świetlicy odwiedziła p. Izabela Krasucka-Giersz, która jest dietetykiem. Pani Izabela przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zdrowego stylu życia. Świetliczaki aktywnie dzieliły się swoimi pomysłami. Potwierdziły, że wyznają zasadę "w zdrowym ciele zdrowy duch".


Konkurs w świetlicy

Dnia 27 września 2023 r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt. "Pani Jesień". Uczniowie wykonali piękne prace. Wyłoniono następujących laureatów:

- I miejsce Agata Stoltmann kl.1 a

- II miejsce Jagoda Zielińska kl. 1 b

- III miejsce Łucja Jurago kl. 1 b

- Wyróżnienie Hanna Kuryłowicz kl. 3 a

Laureatkom serdecznie gratulujemy. ?? Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.


Dzień Kropki w świetlicy

Dnia 15 września 2023 r. w świetlicy obchodziliśmy Dzień Kropki. Uczniowie obejrzeli film pt. "Poznajcie Kropkę, czyli Vashti i jej historia". Następnie wszyscy wspólnie pokolorowaliśmy tematyczną kolorowankę. Dzień upłynął w atmosferze radości i wspólnej zabawy.


Policja w świetlicy

Dnia 13 września 2023r. uczniów w świetlicy odwiedził dzielnicowy p. Krzysztof Szymczak oraz strażnicy gminni. Pan Krzysztof przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Świetliczaki z klas pierwszych dowiedziały się, czym jest sygnalizacja świetlna oraz jak prawidłowo poruszać się po pasach i jezdni.


Podsumowanie konkursu w świetlicy

Dnia 19.06.2023 r. w świetlicy odbyło się podsumowanie ostatniego konkursu plastycznego pt."Moje wakacyjne plany". Uczniowie wykonali piękne prace. Wyłoniono następujących laureatów:

- I miejsce: Kinga Koszałka kl. 2 a

- II miejsce: Dagmara Gierłowska kl. 3 b

- III miejsce: Łucja Jurago OP

- wyróżnienie: Noemi Szefler kl. 1 a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Laureatkom serdecznie gratulujemy


Wręczenie certyfikatów UDP

Dnia 19.06.2023 r. w świetlicy odbyło się wręczenie certyfikatów za udział w XI edycji programu "Uczymy dzieci programować". Pani wicedyrektor Ewelina Ćmiel wręczyła uczniom dyplomy i zachęciła do udziału w kolejnej edycji programu :-)


Sukces Świetliczaków

Miło nam poinformować, że nasza świetlica zajęła I miejsce w finale programu ekologicznego #rePETujemy wśród 20 szkół z całej Polski. W ramach nagrody nasza świetlica otrzyma tablicę interaktywną z projektorem. Wielkie brawa dla naszych Świetliczaków z kl. 2a i 3a za ich ogromne zaangażowanie, kreatywność i skrupulatność.

Koordynatorem programu była pani Dorota Szczęśniak.


Zadanie finałowe #rePETujemy

Z okazji Światowego Dnia Środowiska uczniowie biorący udział w programie #rePETujemy odnaleźli w pobliżu szkoły odpady i je posegregowali. Świetliczaki wykonały zadanie finałowe. Czekamy na wyniki i trzymamy za nich mocno kciuki.

Przypominamy, że walczymy o tablicę interaktywną i tablety dla uczniów uczęszczających do świetlicy.


Policja w świetlicy

Dnia 6 czerwca 2023 r. w świetlicy gościliśmy dzielnicowych z II Posterunku Komendy Policji w Słupsku oraz strażników gminnych. Pan Krzysztof przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Opowiedział dzieciom jak należy zachowywać się podczas pobytu nad morzem lub w górach.

Świetliczaki złożyły obietnicę, że będą dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji.


Coraz bliżej lato

Dnia 5 czerwca 2023 r. w świetlicy odbyły się zajęcia z cyklu programu Uczymy dzieci programować pt. "Coraz bliżej lato". Uczniowie ułożyli na macie z kolorowych kubeczków napis "lato". Następnie ułożyli z krążków nazwy letnich miesięcy oraz wpisali datę rozpoczęcia i zakończenia lata. Świetliczaki narysowały symbole na kartach pracy, które kojarzą się z latem.


Konkurs w świetlicy

Dnia 30 maja 2023 r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt."Moja mama". Dzieci wykonały piękne portrety mam. Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce Jagoda Zielińska OP

- II miejsce Łucja Jurago OP

- III miejsce Zuzanna Duszyc kl. 1 a

- Wyróżnienie Alicja Konkel kl. 1 b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatkom serdecznie gratulujemy:-)


Łąka pełna kolorów

Dnia 29 maja 2023 r. w świetlicy odbyły się zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Łąka pełna kolorów". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków wzór kwiatów. Świetliczaki zbudowały wieżę z kubeczków, na podstawie legendy. Dzieci zakończyły zajęcia, układając symetryczną część do przedstawionego wzoru.


Mama i ja

Dnia 15 maja 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Mama i ja". Uczniowie ułożyli z kolorowych kubeczków na macie wzór serca i kwiatów dla mamy. Następnie zagrali w sudoku z krążków przedstawiających wizerunek mamy. Świetliczaki zakończyły zajęcia, opisując na kartce notatnika dobre cechy mamy.


Laureatka XVI Rejonowego Konkursu Plastycznego

Miło nam poinformować, że uczennica kl. 3 a Hanna Magryta, zajęła I miejsce w XVI Rejonowym Konkursie Plastycznym dla świetlic pt ."Kolory wiosny".

Gratulujemy Hani i życzymy dalszych sukcesów:-)


Wycieczka do ZOO

Dnia 22 maja 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Wycieczka do zoo". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków wzór słonia. Dzieci wymieniły nazwy zwierząt, znajdujące się na krążkach i ułożyły je według kolejności alfabetycznej. Świetliczaki zakończyły zajęcia, grą w sudoku i memory.


Dzień Matki w świetlicy

Z okazji Dnia Matki uczniowie w świetlicy wykonali dla mam piękne laurki z piękną sentencją: "Z okazji Twojego dnia Mamo za wczoraj i dziś, zawsze tak samo, każdym czułym serca uderzeniem i każdym z niego płynącym życzeniem: zdrowia, sił i codziennej radości, wraz ze słowami największej wdzięczności. Za wszystkie dla mnie trudy i starania, składam Ci dzisiaj podziękowania".


Gość w świetlicy

W tym tygodniu hasłem przewodnim w świetlicy był "zaczarowany świat książek". Uczniów w świetlicy odwiedziła pani Elżbieta Pliszka - nauczyciel biblioteki. Pani Elżbieta przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat: "Dlaczego warto czytać książki, kto wynalazł druk oraz jak wygląda codzienna praca bibliotekarza."


Nuty w program zamienione

Dnia 8 maja 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Nuty w program zamienione". Uczniowie, na podstawie podanych współrzędnych, ułożyli na macie z kubeczków symbol ósemki. Świetliczaki w kolejnym zadaniu zagrały w grę ze sterowaniem kropką. Dzieci zakończyły zajęcia, tworząc kod, prowadząc klucz wiolinowy na pole z pięciolinią.


SP Głobino repetuje i śmieci segreguje

Uczniowie w świetlicy w ramach projektu #rePETujemy, wykonali ostatnie wyzwanie konkursowe. Świetliczaki napisały i wykonały piosenkę o życiu butelki, w rytmie rapu. Przed nimi zadanie finałowe. :-)

Uczniowie w świetlicy w ramach projektu #rePETujemy wykonali czwarte wyzwanie konkursowe i napisali wiersz na temat prawidłowego segregowania odpadów :-)


Wspólnie kodujemy, piękno Polski poznajemy

Dnia 24 kwietnia 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt. "Wspólnie kodujemy, piękno Polski poznajemy". Uczniowie ułożyli na macie wzór flagi Polski z kolorem niebieskim jako symbol jedności z Ukrainą. Następnie połączyli kontury miast z ich nazwami. Świetliczaki zakończyły zajęcia grą domino, za pomocą grafiki przestawiającej symbole Polski.


Leśne podchody

Dnia 17 kwietnia 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt."Leśne podchody". Uczniowie ułożyli na macie z kolorowych kubeczków wzór lasu. Następnie zagrali w sudoku za pomocą krążków przedstawiających jamę lisa, jeża, wilka oraz gawrę niedźwiedzia. Świetliczaki zakończyły zajęcia grą w memory, dopasowując nazwy zwierząt odpowiednio do ich śladów.


Konkurs w świetlicy

Dnia 21 kwietnia 2023 r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt."Dbam o naszą planetę". Wyłoniono następujących laureatów:

- I miejsce - Łucja Jurago kl. OP

- II miejsce - Jagoda Zielińska kl. OP

- III miejsce - Kinga Koszałka kl. 2 a

- Wyróżnienie - Matylda Sawicka kl. 1 a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Laureatkom serdecznie gratulujemy


Repetujemy zadanie nr 4

W ramach programu #rePETujemy uczniowie w świetlicy wykonali zadanie czwarte. Świetliczaki rozwiązały rebusy, poznały system segregacji odpadów oraz wykonały plakat zachęcający do właściwej segregacji.


Repetujemy zadanie nr 3

W ramach projektu #Repetujemy uczniowie z klasy 2 a i 3 a poznali sposoby przechowywania żywności. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób ograniczać marnowanie jedzenia. Świetliczaki wykonały planer zakupów


Wielkanocne tradycje

Dnia 3 kwietnia 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt."Wielkanocne tradycje". Uczniowie ułożyli na macie wielkanocny koszyk i umieścili w nim pisanki. Następnie zagrali w grę z kostką, składającą się z kolorowych pisanek. W świetlicy zapanował prawdziwy wielkanocny nastrój


Wielkanoc w świetlicy

W tym tygodniu hasłem przewodnim w świetlicy były Święta Wielkanocne. Uczniowie poznali zwyczaje wielkanocne. Świetliczaki wykonały zajączki z białych talerzyków i baranki z popcornu.


Kropla, kropla, kropelka

Dnia 27 marca 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt. "Kropla, kropla, kropelka". Uczniowie ułożyli sudoku z krążków przedstawiających grafiki kropli wody. Świetliczaki w parach odnalazły poszczególne fragmenty wzoru, a następnie wpisały w okienka odpowiednie koordynaty. Dzieci zakończyły zajęcia, układając obrazki na kartach pracy.


Konkurs w świetlicy

Dnia 27 marca 2023 r. w świetlicy, podsumowano konkurs plastyczny pt."Portret Pani Wiosny". Świetliczaki wykonały piękne prace. Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce - Agata Stoltmann kl. 0P

- II miejsce - Hanna Kuryłowicz kl. 2 a

-III miejsce Matylda Sawicka kl. 1 a

- Wyróżnienie Zuzanna Duszyc kl. 1 a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatkom gratulujemy


Repetujemy - zadanie nr 2

W ramach projektu #Repetujemy uczniowie klasy 2 a i 3 a przeczytali list Ziemi. Następnie wspólnie opracowali pomysły dotyczące ochrony naszego środowiska. Dzieci poznały rodzaje odpadów i sposoby ich segregacji. Wychowankowie stworzyli kącik tematyczny o odpadach. Świetliczaki wykonały plakat pt."Ekologiczne zakupy".


Wiosna

Dnia 13 marca 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt."Wiosna". Uczniowie ułożyli na macie według podanych współrzędnych wzory kwiatów. Z kolorowych krążków utworzyli napis "wiosna". Świetliczaki zakończyły zajęcia, tworząc wieżę z kolorowych kubków.


Dzień Kobiet w świetlicy

Dnia 8 marca 2023 r. w świetlicy uczniowie w ramach Dnia Kobiet wykonali piękne tulipany z bibuły. Dzień upłynął nam w atmosferze radości i wspaniałej zabawy


Wielkie kobiety, wielkie marzenia

Dnia 6 marca 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt." Wielkie kobiety, wielkie marzenia". Uczniowie ułożyli, na macie za pomocą kolorowych kubeczków, wzór daty oraz kwiaty. Następnie złożyli w całość puzzle przedstawiające wizerunek Marii Skłodowskiej-Curie. Świetliczaki połączyli krążki przedstawiające imię, nazwisko oraz zawód sławnych kobiet.


W marcu jak w garncu

Dnia 27 lutego 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt." W marcu jak w garncu". Uczniowie za pomocą kolorowych kubeczków ułożyli wzór garnka. Następnie świetliczaki zapoznały się z kolorowymi krążkami, przedstawiającymi grafikę pogody. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że za oknem mamy przysłowiową marcową pogodę :-)

Konkurs w świetlicy

Dnia 27 lutego 2023 r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt ."Zasady dobrego wychowania". Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce Victoria Westphal kl. 2 a

- II miejsce Jakub Bacak kl. 1 a

- III miejsce Szymon Stenka kl. 2 a

Wyróżnienie - Hanna Kuryłowicz kl. 2 a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Gratulujemy zwycięzcom :-)


W prehistorycznym lesie

Dnia 20 lutego 2023 r. w świetlicy odbyły się zajęcia w ramach XI edycji programu Uczymy dzieci programować pt."W prehistorycznym lesie". Uczniowie dowiedzieli się, czym jest paleontologia. Dzieci zagrały w sudoku z kolorowych krążków, przedstawiających ślady prehistorycznych roślin i zwierząt. Świetliczaki ułożyły puzzle przedstawiające dinozaury. W ramach zakończenia zajęć wychowankowie stworzyli kod offline, doprowadzając paleontologów za pomocą strzałek do skamieniałości z odciskiem dinozaura.

Repetujemy w świetlicy

W świetlicy w ramach programu #Repetujemy uczniowie z klasy 2a i 3a otrzymali gadżety od organizatora - piórniki z ekologicznym wyposażeniem. Świetliczaki wykonały piękny folder pt."O przyrodę dbamy, dobre rady mamy". Dzieci dowiedziały się, czym są odpady oraz jak dbać o przyrodę. Drużyna stworzyła mapę myśli, którą przypięto do gazetki ściennej.


Wesoły karnawał

Dnia 14 lutego 2023 r. w świetlicy odbyły się zajęcia w ramach XI edycji Uczymy dzieci programować pt." Wesoły karnawał". Dzieci ułożyły na macie za pomocą kolorowych kubeczków wzór maski karnawałowej. Świetliczaki stworzyły kod, który zaprowadził bohaterkę na bal maskowy. Zajęcia zakończono grą w kropkę.


Walentynki w świetlicy

Dnia 14 lutego 2023 r. w świetlicy obchodziliśmy Walentynki. Świetliczaki wykonały piękne serduszka walentynkowe, w których zawarły piękną sentencję. Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy:-)


Uczymy dzieci programować

7 lutego 2023 r. w świetlicy odbyło się podsumowanie X edycji programu Uczymy dzieci programować. Pan dyrektor Łukasz Mucha wręczył uczniom certyfikaty za aktywny udział w programie. Świetliczaki były podekscytowane i z radością zadeklarowały udział w kolejnej XI edycji programu :-)


Konkurs plastyczny w świetlicy

Dnia 13 stycznia 2023 r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt."Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Wśród laureatów wyłoniono:

I miejsce Hanna Kuryłowicz kl. 2 a
II miejsce Matylda Sawicka kl. 1 a
III miejsce Zuzanna Duszyc kl. 1 a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy laureatkom :-)


Podróż w czasie

Dnia 10 stycznia 2023r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Podróż w czasie". Uczniowie zapoznali się z grafikami przedstawiającymi urządzenia sprzed lat. Następnie zagrali w sudoku , układając krążki z robotami. Świetliczaki zaprojektowały aktualne przedmioty w wersji za 30 lat.


Nowy Rok w świetlicy

Dnia 3 stycznia 2023 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Nowy Rok". Uczniowie ułożyli z kolorowych kubeczków napis 2023. Świetliczaki wypełnili puste krążki datami i stworzyli kod za pomocą strzałek. Zajęcia zakończyli, przedstawiając za pomocą rysunków i haseł swoje marzenia na ten rok.


Szczególny czas

Dnia 19 grudnia 2022 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Szczególny czas". Uczniowie, na podstawie słownej instrukcji, z kolorowych kubeczków ułożyli choinkę. Następnie przyozdobili kolorowymi krążkami przedstawiającymi grafiki z bombkami. Świetliczaki zajęcia zakończyły grą w sudoku z kolorowych krążków. W świetlicy zapanowała prawdziwa świąteczna atmosfera.


Konkurs

Dnia 16 grudnia 2022r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt."Mikołaj w oczach dziecka". Uczniowie wykonali piękne prace z wizerunkiem Mikołaja. Wśród laureatów wyłoniono:

I miejsce - Nadia Miszke kl. 3 a

II miejsce - Kinga Koszałka kl. 2 a

III miejsce - Julia Stenka kl. 3 a

Wyróżnienia:

Karolina Jędrzejczyk-Ciba kl. 3 a

Natalia Kieraś kl. 3 a

Lena Kus kl. 3 a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Gratulujemy zwyciężczyniom


W baśniowej krainie

Dnia 13 grudnia 2022 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."W baśniowej krainie". Uczniowie ułożyli zamek z kolorowych kubeczków według podanych koordynatów. Następnie ułożyli puzzle z obrazków, przestawiających baśniową krainę. Świetliczaki oczami wyobraźni przenieśli się do bajkowej krainy.


Mikołaj odwiedził świetlicę

Z okazji Mikołajek Świetliczaki otrzymały drewniane klocki. Fundatorem prezentu jest Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie. Dziękujemy.

Dzisiaj uczniowie z papierowych talerzyków wykonali piękne mikołaje, które zdobią teraz gazetkę.

Dzieciom ten dzień upłynął w atmosferze radości i wspaniałej zabawy.


Pogoda

Dnia 29 listopada 2022 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Pogoda". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków słońce i chmury. Następnie ułożyli sudoku z kolorowych krążków przedstawiających słońce, chmury, burzę i śnieg. Świetliczaki potrafią doskonale zobrazować pogodę panującą za oknem.

Andrzejki

W tym tygodniu w świetlicy hasłem przewodnim były Andrzejki. Uczniowie przepowiadali sobie przyszłość. Świetliczaki wróżyły sobie wielkie bogactwo, przyszły zawód oraz dalekie podróże. W ramach symboliki Andrzejek uczniowie zakodowali wiedźmy.


Podsumowanie konkursu

Dnia 25 listopada 2022 r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt. "Mój ulubiony miś - przyjaciel z dzieciństwa". Uczniowie wykonali piękne prace z wizerunkiem misia. Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce Rita Czeszejko-Sochacka kl.1b

- II miejsce Kinga Koszałka kl. 2a

-III miejsce Nadia Miszke kl.3 a

- Wyróżnienie Łucja Jurago kl.0P

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom ??Dnia 25 listopada 2022 r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt. "Mój ulubiony miś - przyjaciel z dzieciństwa". Uczniowie wykonali piękne prace z wizerunkiem misia. Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce Rita Czeszejko-Sochacka kl.1b

- II miejsce Kinga Koszałka kl. 2a

-III miejsce Nadia Miszke kl.3 a

- Wyróżnienie Łucja Jurago kl.0P

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom.


Przygotowania do zimy

Dnia 22 listopada 2022 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Przygotowania do zimy". Uczniowie za pomocą kodu odszyfrowali napis: sen zimowy. Następnie wypisali współrzędne wszystkich pól, na których znajdowały się grafiki zwierząt zapadających w sen zimowy. Świetliczaki zakończyły zajęcia zabawą w płatki śniegu.


Zabawy z dźwiękiem

Dnia 15 listopada 2022 r. w świetlicy odbyły się zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Zabawy z dźwiękiem". Uczniowie ułożyli wzór nuty ósemki za pomocą kolorowych kubeczków według podanych koordynatow. Następnie zagrali w sudoku za pomocą kolorowych krążków przedstawiających emotikony. Zajęcia upłynęły świetliczakom w muzycznej atmosferze.


#rePETujemy

Miło nam poinformować, że nasza świetlica została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej #rePETujemy. Uczniowie z klasy 2 a i 3 a przygotowali prezentację pt. "Jak dbać o środowisko?". W kolejnych etapach na uczniów czeka szereg wyzwań i okazji do "eko-rywalizacji". Koordynatorem programu jest pani Dorota Szczęśniak.


Święto Niepodległości w świetlicy

W tym tygodniu hasłem przewodnim w świetlicy, było Święto Niepodległości. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest niepodległość. Królowały barwy bieli i czerwieni. Świetliczaki wykonały piękne godło Polski oraz wypełniały w kolorowankach podłogowych, najważniejsze zakątki naszego kraju.


Polska moja ojczyzna

Dnia 8 listopada 2022 r. w świetlicy, odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt."Polska moja ojczyzna". Uczniowie ułożyli puzzle przedstawiające społeczność. Następnie uzupełnili pola na kartach pracy, według podanych koordynatow tworząc napis "POLSKA". Świetliczaki to prawdziwi mali patrioci.


Wszystkich Świętych

Uczniowie w świetlicy również pamiętają. Świetliczaki wykonały piękne znicze z papierowych talerzyków.


Helloween

W świetlicy w ramach Halloween, uczniowie obejrzeli prezentację na temat genezy zwyczaju i wykonali nietoperze


Jesienne przetwory

Dnia 24 października 2022 r. w świetlicy, odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Jesienne przetwory". Uczniowie zapoznali się z przetworami jesiennymi i sposobami ich przechowywania. Następnie ułożyli sudoku z kolorowych krążków, przedstawiających słoik z kompotem z czereśni, słoik ogórków, grzybków marynowanych oraz papryki. Świetliczaki stworzyli obrazek słoika, na podstawie współrzędnych za pomocą kolorowych kubeczków. Wszyscy zgodnie uznali, że z przyjemnością spożywają jesienne przetwory:-)


Dary jesieni

Dnia 18 października 2022 r. w świetlicy, odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Dary jesieni". Uczniowie ułożyli z kolorowych kubeczków kosz Pani Jesieni. Następnie na macie ułożyli według kształtu i kierunku liście, żołędzie i kasztany. Świetliczaki zakończyły zajęcia, układając dary lasu na kratownicy.


Potret Mojej Pani

Dnia 13 października 2022 r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt."Portret mojej Pani". Uczniowie klas 0-3 wykonali piękne portrety. Wśród laureatów wyłoniono:-

I miejsce Nadia Miszke kl. 3 a

II miejsce Milena Adamczyk kl. 3 b

III miejsce Julia Stenka kl. 3 a

Wyróżnienia: Victoria Westphal kl. 2 a oraz Paulina Ważuchowska kl. 2 b

Zwyciężczyniom gratulujemy :-) Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.


Laurki

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie w świetlicy wykonali przepiękne laurki-sówki z dedykacją dla wychowawczyni :-)


Uczymy dzieci programować

Dnia 11 października 2022 r. w świetlicy, odbyly się zajęcia w ramach X edycji programu Uczymy dzieci programować pt."Jesień kolorami zakodowana". Uczniowie zapoznali się z grafiką jesiennych liści tj.klonu, brzozy, dębu, kasztanowca. Następnie zagrali w memory odkrywając pary liści. Ułożyli na macie, sudoku z liści klona. Świetliczaki zakończyły zajęcia układając drzewo jesienne, za pomocą kolorowych kubeczków i kolorowych krążków. W świetlicy zapanowała prawdziwa jesienna aura :-)


Wizyta pielęgniarki

W ramach hasła tygodnia pt."W zdrowym ciele zdrowy duch", dzieci w świetlicy odwiedziła gościnnie pielęgniarka Pani Edyta. Pani Edyta przedstawiła uczniom, receptę na zdrowie. Świetliczaki również zdradziły swoje własne pomysły, na zdrowy tryb życia. Wspólnie opracowali piramidę zdrowego żywienia:-)


Jesień w świetlicy

Przez ostatnie dwa tygodnie, w świetlicy królowała piękna złota jesień. Świetliczaki wykonały kolorowe brzozy, borowiki z siemienia lnianego, kaszy jęczmiennej i ryżu, jarzębinowe korale oraz kolorowe żołędzie.


Dzień Kropki w świetlicy

Dnia 15 września 2022 r. w świetlicy obchodziliśmy Dzień Kropki. Uczniowie poznali historię małej Vashti. Ułożyli pięknego kwiata, za pomocą kolorowych kubeczków tworzących kropki. Następnie ozdobili liście, za pomocą kropek z plasteliny.


Policja i Straż Gminna w świetlicy

Dnia 12 września 2022 r. w świetlicy gościliśmy dzielnicowych z II Posterunku Policji w Słupsku Pana Marka Konewskiego i Pana Mariusza Jezierskiego oraz strażników gminnych Pana Piotra Matuszewskiego i Pana Jerzego Ostrowskiego. Policjanci i strażnicy gminni, przeprowadzili z dziećmi pogadankę, na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Świetliczaki były pod wrażeniem naszych gości.


Dzrzewo zasad

W pierwszym tygodniu zajęć, pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem w świetlicy. Stworzyli drzewo z zasadami, które przypieczętowali własnymi dłońmi.


Majowa łąka

Dnia 27 maja 2022 r. w świetlicy odbyły się zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt. "Majowa łąka". Uczniowie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków według podanych współrzędnych - maki. Następnie świetliczaki uzupełniły matę odpowiednimi kwiatami (mąki, chabry, koniczyna łąkowa i zawilce), łącząc dwie cechy: gatunek kwiata i kierunek jego ułożenia. Zajęcia zakończono zabawą ruchową.


Dzień Mamy

Świetliczaki dla mam zaśpiewali piosenkę pt. "Jesteś mamo skarbem mym" - zobacz wykonanie. Wykonali również z kolorowego papieru piękne torebki.


Kochana mamo, kochany tato

Dnia 20 mają 2022 r. w świetlicy, odbyły się zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt. "Kochana mamo, kochany tato". Uczniowie opowiedzieli, jak spędzają wolny czas z rodzicami. Następnie ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków według podanych współrzędnych - kwiaty dla mamy i taty. Na podstawie kolorowych krążków przestawiających zdjęcia mamy lub taty ułożyli wieżę z kubków. Kolor czerwony odpowiadał mamie, a kolor żółty był przypisany tacie. Świetliczaki zgodnie stwierdzili, że bardzo kochają swoich rodziców.


Gala w Siemianicach

Dnia 18 maja 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siemianicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach udziału w projekcie "Savoir-vivre w świetlicy". Działania projektowe trwały od października 2021 do maja 2022r. Laureaci otrzymali piękne nagrody za udział w konkursie pt. "Kulturalni w szkole, w domu i na ulicy". Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikat za udział w projekcie oraz słodkie upominki. Koordynator projektu Pani Dorota Szczęśniak otrzymała dyplom za udział w Gminnym Projekcie Edukacyjnym oraz szerzenie wśród młodych ludzi zasad dobrego wychowania.

Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce: Hanna Kuryłowicz kl. 1a - praca przestrzenna

- II miejsce: Hanna Magryta kl. 2a - praca przestrzenna

- III miejsce: Nadia Miszke kl. 2 a

Wyróżnienie: Julia Stenka kl. 2 a

Wszyscy laureaci i uczestnicy projektu: Kinga Koszałka kl. Ia, Victoria Westphal kl. Ia, Kajetan Bajer kl. Ib, Judyta Gral kl. Ib, Nikodem Drozdek kl. IIa, Karolina Jędrzejczyk-Ciba kl. IIa oraz Martyna Kuryłowicz kl. IIIa, będą wdrażać w codziennym życiu zasady savoir-vivre :-)


Urządzenia elektryczne

Dnia 6 maja 2022 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt. "Urządzenia elektryczne". Dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa przy codziennym korzystaniu z urządzeń elektrycznych. Następnie pogrupowały urządzenia na kategorie. Uczniowie ułożyli na macie z kolorowych kubeczków według podanych współrzędnych ekspres do kawy. Świetliczaki zagrali w sudoku i memory z kolorowych krążków przestawiających zmywarkę, lodówkę, pralkę i odkurzacz.


Wymarzona majówka

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w świetlicy, podsumowano konkurs plastyczny pt. "Moja wymarzona majówka". Uczniowie wykonali piękne prace, dotyczące planów spędzenia czasu w okresie weekendu majowego. Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce: Karolina Jędrzejczyk-Ciba kl. 2 a

- II miejsce: Julia Stenka kl. 2 a

- III miejsce: Kornelia Spera kl. 3 a

Wyróżnienie: Hanna Kuryłowicz kl. 1 a

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.


Święta majowe w świetlicy

W tym tygodniu hasłem przewodnim w świetlicy były Święta 1,2,3 maja. Przeprowadzono z uczniami pogadankę na temat historii Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Świetliczaki wykonali piękne orzełki z rolek. Wychowankowie udowodnili, że są prawdziwymi małymi patriotami :-)


Zakodowane regiony

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w świetlicy odbyły się zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt. "Zakodowane regiony". Uczniowie zakodowali na macie za pomocą kolorowych kubeczków kontury Polski. Kolorowe kubeczki stanowiły symbole. Czerwone - pas gór, pomarańczowe - pas kotlin podkarpackich, żółte - pas wyżyn, jasny zielony - niziny, ciemny zielony - pojezierza i pobrzeża. Następnie świetliczaki ułożyli puzzle z pociętych obrazków, przestawiających zabytki miast Warszawy, Gdańska, Poznania, Krakowa, Lublina, Wrocławia. Mali patrioci wykazali się ogromną wiedzą, na temat regionów Polski.


Wiosenne porządki

Dnia 22 kwietnia 2022r. w świetlicy odbyły się zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt. "Wiosenne porządki". Uczniowie zakodowali na macie za pomocą kolorowych kubeczków narzędzia ogrodnicze - łopatę i widły oraz konewkę. Następnie świetliczaki ułożyły sudoku z kolorowych krążków, przedstawiających czynności wykonywane w ogrodzie. Nasi mali "ogrodnicy" bez trudu poradzili sobie z rozwiązaniem kolejnego zadania :-)


Dzień Ziemi w świetlicy

Dnia 22 kwietnia 2022 r. w świetlicy obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci wypowiadały się swobodnie na temat, w jaki sposób chronią nasza planetę. Uczniowie wspólnie wykonali plakat, przedstawiający Ziemię oraz zakładki z wizerunkiem naszej planety.


Konkurs w ramach projektu Savoir vivre

Dnia 20 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siemianicach, w ramach projektu Savoir-vivre, rozstrzygnięto gminny konkurs pt. "Kulturalni w szkole, w domu i na ulicy". Wśród laureatów jury wyłoniło następujących uczniów naszej szkoły:

Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu (Victoria Westphal kl. 1 a, Kajetan Bajer kl. 1 b, Judyta Gral kl. 1 b, Karolina Jędrzejczyk-Ciba kl. 2a, Martyna Kuryłowicz kl. 3 a) zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród w dn.18 maja o godz.13.00 do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach.

Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!


Pisanki, kraszanki, jajka malowane

Dnia 13 kwietnia 2022 r. w świetlicy przeprowadzono kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Pisanki,kaszanki, jajka malowane". Uczniowie zapoznali się z tradycjami wielkanocnymi. Ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków koszyk wielkanocny. Koszyk uzupełnili kolorowymi krążkami, przedstawiającymi chleb, sól, kiełbasę, babeczkę i bukszpan. Następnie świetliczaki połączyły w pary kurczaki i ich cienie. Ułożyli sudoku z kolorowych krążków, przedstawiających zajączki wielkanocne. Wychowankowie na kratownicy ułożyli pisanki według kształtu i kierunku. Bez trudu poradzili sobie z wykonaniem zadania wielkanocnego :-)


Zwierzęta z naszych pól i lasów

25 marca 2022r. w świetlicy odbyły się zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt. " Zwierzęta z naszych pól i lasów". Uczniowie wypowiedzieli się na temat leśnych zwierząt. Ułożyli na macie za pomocą kolorowych kubeczków według podanych koordynatow - liska. Następnie ułożyły sudoku z kolorowych krążków przedstawiających jeża, sowę, zająca i lisa. Świetliczaki na koniec zajęć wpisały na kratownicach adresy pól, na których znajdowały się poszczególne zwierzęta. Zajęcia wzbogaciły wiedzę wychowanków na temat leśnych mieszkańców.


Kolejne zajęcia Uczymy dzieci programować

Dnia 18 marca 2022 r. w świetlicy, odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt. "Zwierzęta egzotyczne". Przeprowadzono pogadankę na temat zwierząt żyjących na terenie Afryki. Uczniowie zakodowali według podanych koordynatów, za pomocą kolorowych kubeczków współrzędne Afryki. Następnie świetliczaki ułożyli sudoku z kolorowych krążków przestawiających słonia, żyrafę, tygrysa i tukana. W ramach zakończenia zajęć przeprowadzono na kratownicy zabawę w "latającego balona". Dzieci doskonale poradziły sobie z rozwiązaniem "egzotycznych zadań"


Pani Wiosna w świetlicy

Dnia 18 marca 2022 r. w świetlicy rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt."Pani Wiosna". Uczniowie wykonali piękne prace wiosenne. Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce - Nadia Miszke kl. 2 a

- II miejsce - Julia Stenka kl. 2 a

- III miejsce - Karolina Jędrzejczyk-Ciba kl. 2 a

Wyróżnienie - Hanna Kuryłowicz kl. I a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :-)


Uczymy dzieci programować

Miło nam poinformować, że dnia 11 marca 2022 r. w świetlicy odbyły się pierwsze zajęcia z kolejnej IX edycji cyklu programu pt. "Uczymy dzieci programować". Koordynatorem programu jest pani Dorota Szczęśniak. Temat zajęć nosił nazwę "Czekamy na wiosnę". Uczniowie odszyfrowali ukryty pod postacią współrzędnych pól napis "WIOSNA". Następnie za pomocą kolorowych krążków przedstawiających wiosenne kwiaty (krokusy, żonkile, tulipany) dzieci ułożyły sudoku. Świetliczaki wspaniale współpracowali w grupie i bez trudu poradzili sobie z rozwiązaniem wszystkich zadań. W świetlicy można było poczuć oznaki prawdziwej nachodzącej wiosny.


Dzień Kobiet w świetlicy

Dnia 7 marca 2022r. w świetlicy przeprowadzono zajęcia z okazji Dnia Kobiet. Rozmawialiśmy o prawach kobiet i ich codziennych rolach. Uczniowie wykonali piękne tulipany dla mam, babć i sióstr.


Solidarni z Ukrainą

Dnia 1 marca 2022 r. w świetlicy przeprowadzono z dziećmi rozmowę na temat sytuacji panującej w Ukrainie. Uczniowie zakodowali na macie, za pomocą kolorowych kubeczków, flagę Ukrainy w kształcie serca i flagę Polski. Małe Świetliczaki udowodniły, że są solidarni z Ukrainą.


Walentynki w świetlicy

Dnia 11 lutego 2022 r. w świetlicy przeprowadzono zajęcia z okazji nadchodzących Walentynek. Dzieci wykonały czerwone pudełeczka na słodkość dla swojej Walentynki. Następnie zakodowały na macie za pomocą kolorowych kubeczków napis "Love". Świetliczaki wykonały odlewy z gipsu w kształcie serca.


Konkurs plastyczny w świetlicy

Dnia 19 stycznia 2022 r. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt." Moja babcia; mój dziadek". Uczniowie wykonali piękne portrety babć i dziadków. Wyłoniono następujących laureatów:

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.


Zwierzęta zimą

W tym tygodniu hasłem przewodnim w świetlicy brzmiało "Zwierzęta zimą". Uczniowie poznali sposoby pomagania zwierzętom w okresie zimowym. Dzieci swobodnie wypowiadały się, w jaki sposób dokarmiają ptaki. Świetliczaki zakodowały na macie za pomocą kolorowych kubeczków karmnik. Wychowankowie wykonali także sikorkę i srokę z papierowych talerzyków. Świetliczaki to prawdziwi miłośnicy zwierząt :-)


Święta w świetlicy

W ubiegłym tygodniu hasłem przewodnim w świetlicy były Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie zapoznali się z tradycją i zwyczajami Świąt. Dzieci wykonały piękne szyszkowe choinki, zakodowaly Mikołaja, choinkę i prezent za pomocą kolorowych kubeczkow. Świetliczaki ułożyły sudoku z krążków przedstawiających Mikołaja. W świetlicy można było poczuć prawdziwą świąteczną atmosferę


Konkurs w świetlicy

Dnia 16 grudnia 2021 r. w świetlicy, podsumowano konkurs plastyczny pt."Mikołaj w wyobraźni dziecka". Uczniowie wykonali piękne prace, wykazując się ogromną wyobraźnią. Wśród laureatów wyłoniono:

I miejsce Nadia Miszke kl. II A

II miejsce Oliwia Sznigir kl. II A

III miejsce Łukasz Sysojew-Osinski kl. II A

Wyróżnienie Julia Stenka kl. II A

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i gratulujemy zwycięzcom


Mikołajki w świetlicy

Dnia 6 grudnia 2021 r.w świetlicy, odbyły się zajęcia z okazji Mikołajek. Uczniowie poznali legendę Św.Mikołaja. Każdy wypowiedział się na temat upominku, otrzymanego od Mikołaja. Dzieci wykonały piękne Mikołaje z papierowych talerzykow. W ramach słodkiego upominku świetliczaki otrzymały figurki Mikołaja. Dzień minął nam w atmosferze wspaniałej zabawy.


Dzień Górnika w świetlicy

Dnia 3 grudnia 2021 r. w świetlicy odbyły się zajęcia z okazji Dnia Górnika. Uczniowie dowiedzieli się, kto jest patronem górników. Dzieci poznały specyfikę pracy górnika, a także jak powstał węgiel. Świetliczaki zakodowaly czako - czapkę górnika.


Andrzejki w świetlicy

Dnia 29 listopada 2021 r. w świetlicy odbyły się zajęcia z okazji Andrzejek. Dzieci dowiedziały się, skąd wywodzi się tradycja tego obrzędu. Uczniowie wróżyli i przepowiadali swoją przyszłość. Ułożyli sudoku na macie do kodowania za pomocy krążków przedstawiających 4 rodzaje kluczy. Według podanych koordynatów stworzyli symbol Andrzejek - klucz. Zajęcia zakończono odkrywając krążki przedstawiające przyszłe zawody. Dzień upłynął w atmosferze radości i wspaniałej zabawy :-)


Dzień Misia w świetlicy

Dnia 25 listopada 2021 r. z okazji Dnia Misia w świetlicy podsumowano konkurs pt. "Mój miś - ulubiony przyjaciel z dzieciństwa". Uczniowie wykonali piękne prace, przedstawiające wizerunek swojego przytulańca.

Ze względu na wysoki poziom wykonanych prac wyłoniono 4 równorzędne miejsca:

- I miejsce: Karolina Jędrzejczyk-Ciba kl. II A

- I miejsce: Nadia Miszke kl.II A

- I miejsce: Julia Stenka kl. II A

- I miejsce: Wiktoria Chmielewska kl. II b

oraz wyróżnienia:

- Alicja Konkel 0P

- Hanna Kuryłowicz kl. I a

- Kajetan Bajer kl. I B

- Szymon Mroczek kl. I B

- Marika Szefler kl. I B

- Julia Malek kl. II A

- Izabela Chmielewska kl. II B

Laureatom serdecznie gratulujemy!!! Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie.


Święto Niepodległości w świetlicy

W tym tygodniu hasłem przewodnim w świetlicy, były zajęcia związane ze Świętem Niepodległości. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest niepodległość i jak walczono o odzyskanie granic Polski. Świetliczaki wykonały piękne kotyliony oraz za pomocą kolorowych kubeczków zakodowały mapę Polski. Mali patrioci zapoznali się z wierszem W. Bełzy "Polak mały".


Dzień Postaci z Bajek w świetlicy

Dnia 5 listopada 2021 r. w świetlicy, odbyły się zajęcia w związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek. Bajki są dla dzieci źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Uczniowie wypowiedzieli się na temat swoich ulubionych bajek. Dzieci dowiedziały się, kto jest patronem tego dnia. Świetliczaki pracowali w grupach. Ich zadaniem było przydzielenie bohatera do tytułu bajki. Bezbłędnie odgadywali zagadki. Pokolorowali malowanki z postaciami z bajek. Dzień zakończył się wspólnym oglądaniem bajki pt." Miś Uszatek". Zajęcie sprawiło świetliczakom wiele radości, a jednocześnie przypomniało, jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.


Konkursu plastyczny w świetlicy

Dnia 29 października br. w świetlicy podsumowano konkursu plastyczny pt. "Jesienne krajobrazy". Dzieci wykonały piękne prace. Wyłoniono laureatów:

- I miejsce Natalia Kieraś kl. II a

- II miejsce Julia Stenka kl. II a

- III miejsce Filip Justyński kl. I a

Gratulacje !!!

Dzień Wszystkich Świętych w świetlicy

Dnia 29 października b.r. w świetlicy, odbyły się zajęcia na temat Dnia Wszystkich Świętych. Dzieci dowiedziały się, skąd wywodzi się tradycja Dnia Wszystkich Świętych. Uczniowie wypowiedzieli się, w jaki sposób ich rodziny przygotowują się do tego święta. Świetliczaki pokolorowaly pastelami piękne znicze. Dzień upłynął w atmosferze zadumy i refleksji.


Halloween w świetlicy

W świetlicy odbyły się zajęcia, w związku z nadchodzącym Halloween. Uczniowie poznali tradycję obrzędu. Dzieci wypowiedziały się jak obchodzą w swoich domach ten rytuał. Świetliczaki wykonali dynie, nietoperze oraz zakodowali symbole Halloween.


Konkurs w ramach projektu "Savoir vivre"

Dnia 29 października br. w świetlicy podsumowano konkurs, w ramach projektu "Savoir vivre". Uczniowie przez cały tydzień oddawali głos na najbardziej kulturalną/kulturalnego koleżankę i kolegę, uczęszczająca do świetlicy. W wyniku głosowania, wyłoniono laureatów.

Miano najbardziej kulturalnych świetliczakow uzyskali:

- Kinga Koszalka kl. I a

- Kajetan Bajer kl. I b

- Ewa Słupczewska kl. II a

- Hanna Magryta kl. II a

- Dagmara Gierłowska kl. II b

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, a ich nazwiska zamieszczono na tablicy w świetlicy.


Pierwsze zajęcia z projektu Savoire-vivre w świetlicy

Dnia 18 października 2021 r. w świetlicy odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu "Savoire-vivre w świetlicy". Dzieci zapoznały się z pojęciem savoir vivre oraz zasadami dobrych manier. Uczniowie, wspólnie z koordynatorem projektu p. Dorotą Szczęśniak, stworzyli Kodeks kulturalnego świetliczaka. Świetliczaki stwierdzily jednogłośnie, że o dobrych manierach pamiętają także poza szkołą.

Działania w ramach projektu będą trwały do maja 2022 r. we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Siemianicach. Celem projektu jest zapoznanie dzieci ze standardami dobrego wychowania, uczenie krytycznej postawy wobec różnych zachowań oraz wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach społecnych, z przyjętymi normami i zasadami kultury.


Podsumowanie konkursu

Dnia 29 września br. w świetlicy podsumowano konkurs plastyczny pt. "Moja recepta na zdrowie". Uczniowie wykonali piękne prace, propagujące zdrowy styl życia. Wśród laureatów wyłoniono:

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


Sprzątanie Świata w świetlicy

Dnia 24 września br. w świetlicy przeprowadzono zajęcia w związku z akcją Sprzątania Świata. Uczniowie dowiedzieli się, skąd wywodzi się tradycja tej akcji i kiedy oraz przez kogo została wprowadzona w Polsce. Dzieci otrzymały plansze z koszami do segregacji śmieci oraz kartoniki z obrazkami przedstawiającymi odpady. Świetliczaki pracowali w grupach i bez trudu poradzili sobie z podziałem odpadów. Dzieci czuły satysfakcję z posiadanej wiedzy na temat sposobów ochrony naszej planety.


Dzień Kropki w świetlicy

Dnia 15 września b.r. w świetlicy obchodziliśmy Dzień Kropki. Dzieci zapoznały się z historią małej Vashti. Uczniowie przekonali się, że warto w siebie uwierzyć, aby pokonać słabości. Świetliczaki ułożyły piękną dużą kropkę z kolorowych kubeczkow. Dzień upłynął w atmosferze radości i zabawy :-)


Wręczenie certyfikatów

Dnia 21 czerwca br. w świetlicy odbyło się oficjalne wręczenie certyfikatów dzieciom biorących udział w programie "Uczymy dzieci programować". Pani Dyrektor, Renata Lemisiewicz wręczyła certyfikaty z logiem programu uczniom klasy I b: Milenie Adamczyk, Izabeli Chmielewskiej, Wiktorii Chmielewskiej, Dagmarze Gierłowskiej, Agacie Kubale, Antoninie Małek, oraz Oliwierowi Rękas. Koordynator, Pani Dorota Szczęśniak, otrzymała od autorów programu certyfikat dla szkoły. Dzieci były bardzo szczęśliwe i zadeklarowały od września 2021r. udział w kolejnej, VIII edycji programu.


Bezpieczne wakacje

Dnia 16 czerwca br. w świetlicy gościliśmy policjantów z II Posterunku Komendy Policji w Słupsku oraz Straży Gminnej. Dzielnicowi Pan Krzysztof Szymczak oraz Pan Andrzej Rudziński przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń w czasie wakacji. Uczniowie dowiedzieli się, jak zachowywać się podczas pobytu nad morzem, jeziorem oraz w górach. Policjanci uświadomili dzieciom, jak prawidłowo poruszać się na drodze. Świetliczaki zdały sobie sprawę, jakie niebezpieczeństwa mogą im zagrażać w okresie letnim. Wychowankowie byli zachwyceni wizytą szczególnych gości w świetlicy. Na koniec dzieci zostały obdarowane przez policjantów pięknymi kolorowankami.


Dzień Ojca

Dnia 22 czerwca br. w świetlicy obchodziliśmy Dzień Ojca. Uczniowie dowiedzieli się, skąd wywodzi się tradycja Dnia Ojca. Dzieci wypowiadały się, jak spędzają wolny czas z tatą i jaką rolę spełnia w ich życiu. Świetliczaki wykonały dla tatusiów piękne papierowe koszule z krawatami, z następującą sentencja "Kochany tatusiu, niech Ci humor dopisuje, zdrowie nigdy nie szwankuje, gotówka w portfelu gości na największe przyjemności. Szczęście niech Ci zawsze sprzyja i na grzybach, i na rybach. Zawsze miewaj dobre dni, czego życzy Ci...".

Dzień upłynął w atmosferze humoru i dobrej zabawy :-)


Ostatnie zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować

Dnia 14 czerwca b.r. w świetlicy odbyły się ostatnie zajęcia, z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Coraz bliżej lato". Dzieci opowiedziały o swoich wakacyjnych planach. Następnie z liter umieszczonych na krążkach stworzyły wyrazy kojarzące się z wakacjami (las, lato, morze, góry). Kolejne zadanie polegało na odkryciu miejsca wakacyjnego, do którego wybierała się trójka przyjaciół Ania, Krzyś i Zuzia. Uczniowie ułożyli obrazki wakacyjne, za pomocą kolorowych kubeczków, według podanych koordynatów tj. las, góry oraz łódkę. Świetliczaki poznały zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych podróży. Zajęcia zakończono wspólnie tworząc kodeks bezpiecznego podróżnika. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że już nie mogą się doczekać letnich przygód :-)


Wiosenna łąka

Dnia 10 maja w świetlicy przeprowadzono kolejne zadanie z cyklu Uczymy dzieci programować pn."Wiosenna łąka". Dzieci wypowiedziały się, z jakimi kolorami i zapachami kojarzy im się łąka oraz jakie zwierzęta i rośliny możemy tam spotkać. Uczniowie ułożyli na macie sudoku oraz zagrali w memory za pomocą kolorowych krążków, przedstawiających motyla, żabę, kreta, konika polnego, trzmiela, mrówkę, pisklę orła. Świetliczaki ułożyły łąkę na macie za pomocą kolorowych kubeczków, według wskazanych koordynatów. Wychowankowie poczuli się jak na prawdziwej wiosennej łące :-)


Dzień Strażaka w świetlicy

Z okazji Dnia Strażaka w świetlicy przeprowadzono pogadankę na temat pracy strażaka. Dzieci dowiedziały się, na czym polega trudna i bardzo odpowiedzialna praca strażaka. Uczniowie uświadomili sobie jak wiele niebezpieczeństw czyha w codziennym życiu. Wychowankowie wysłuchali także opowiadania Czesława Janczarskiego, pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Świetliczaki poznały imię patrona strażaków. Zajęcia zakończono zakodowaniem numeru alarmowego. Dzień upłynął w atmosferze refleksji i zabawy.


Zdalnie uczymy dzieci programować

W świetlicy w ramach programu Uczymy dzieci programować uczniowie zdalnie wykonali zadania z cyklu "Dbamy o przyrodę, dbamy o siebie". Dzieci dowiedziały się, jak przyroda i środowisko, w którym żyjemy, mają wpływ na nasz organizm. Zadaniem świetliczaków było z rozsypanych elementów złożenie wzoru w całość. Rozwiązaniem była planeta Ziemia. Kolejnym wyzwaniem było wypisanie za pomocą kredki współrzędnych pól, na których umieszczone są kule ziemskie. Zajęcia zostały zakończone stworzeniem kodu, prowadzącego przez proekologiczne zachowania. Wychowankowie wyśmienicie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami i uświadomili sobie, jak dbać o naszą planetę.


do góry

Uczymy dzieci programować zdalnie - zadanie wielkanocne

W ramach programu "Uczymy dzieci programować" realizowanego w świetlicy, uczniowie zdalnie wykonali zadania pt."Pisanki kraszanki jajka malowane". Dzieci dowiedziały się o symbolach Świąt Wielkanocnych, poznały zwyczaje wielkanocne oraz różnice między pisankami a kraszankami. Świetliczaki stworzyły wzór kurczaczka, na podstawie podanych koordynatów, oraz wzór koszyczka wielkanocnego na podstawie podanego kodu binarnego. Zadaniem końcowym było ozdobienie pisanek za pomocą kolorowych kredek. Uczniowie bez trudu poradzili sobie z kodowaniem w programie genially.


do góry

Kolejne zadanie zdalnie w ramach Uczymy dzieci programować

W ramach programu "Uczymy dzieci programować" uczniowie w świetlicy zdalnie i bez trudu wykonali kolejne zadanie pt. "Pracowita wiosna w ogrodzie i sadzie". Dzieci dowiedziały się, jakie prace wykonujemy wiosną w ogródkach oraz jakich narzędzi używają ogrodnicy w swojej codziennej pracy. Świetliczaki bezbłędnie połączyły narzędzia ogrodnicze z ich nazwami, następnie na podstawie podanych koordynatów "posiały" w grządkach marchewki oraz rzodkiewki. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, tworząc własne wzory, nawiązujące do wiosennych prac w ogrodzie. Wychowankowie doskonale kodują w programie genially.


do góry

Wiosna w świetlicy

W świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uczymy dzieci programować pt."Coraz bliżej wiosna". Uczniowie poznali symptomy świadczące o nadejściu poszczególnych pór roku. Zadaniem dzieci było ułożenie wzoru "pory roku" z pociętych kawałków, a następnie omówienie, co na nich widnieje. Kolejnym wyzwaniem było ułożenie krążków według nazw pór roku, odpowiadającej jej grafice oraz odpowiedniej dacie. Świetliczaki zakończyli zajęcia, układając na macie nazwy kwiatów wiosennych, tj. krokusów, przebiśniegów, tulipanów, hiacyntów oraz bazich kotków. Wszyscy jednocześnie stwierdzili, że poczuli oznaki wiosny :-)


do góry

Konkurs "Pani Wiosna" w świetlicy

Dnia 15 marca 2021 r. w świetlicy odbył się konkurs pt. "Pani Wiosna". Dzieci wykonały oryginalne prace. Wśród laureatów wyłoniono:

I miejsce Antonina Jęcek kl.I b

II miejsce Milena Adamczyk kl. I b

III miejsce Agata Kubała kl. I b

Zwyciężczyniom gratulujemy :-)


do góry

W marcu jak w garncu

W świetlicy odbyły się po raz czwarty zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt. "W marcu jak w garncu". Dzieci dowiedziały się, co oznacza przysłowie "w marcu jak w garncu". Uczniowie wskazywali współrzędne pola, na którym znajdował się odwrócony puzzel. Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na zadanie pytanie uczeń odkrywał fragment ukrytego obrazka.. Po odkryciu 36 puzzli świetliczaki utworzyły piękny wzór z tęczą.

Następnie uczniowie, podzieleni na dwie grupy, przesuwali sąsiadujące puzzle w górę, w dół, w prawo i w lewo, do momentu uzyskania właściwego wzoru.

Świetliczaki zakończyli zajęci,a ustawiając kolorowe kubeczki na macie według podanych współrzędnych oraz kolorowe krążki, przedstawiające symbole warunków pogodowych, tworząc garnek.

Uczniowie chętnie współpracowali w grupie i logicznie rozwiązywali zadania.


do góry

Dzień Kobiet w świetlicy

8 marca 2021 r. w świetlicy przeprowadzono zajęcia związane z tradycją obchodzenia Dnia Kobiet. Dzieci dowiedziały się, skąd wywodzi się to święto, a także jak jest obchodzone w innych krajach. Uczniowie wykonali piękne kolorowe hiacynty dla babć, mam oraz cioć. Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.


do góry

Dbamy o naszą odporność

W świetlicy odbyły się trzecie zajęcia z cyklu programu Uczymy dzieci programować pt. "Dbamy o naszą odporność". Uczniowie dowiedzieli się, jakie czynniki mają wpływ na odporność naszego organizmu. Poznali zdrowe produkty oraz te, które mają negatywny wpływ na nasz organizm. Świetliczaki zbudowały wieżę z kubeczków, których kolory odpowiadały zdrowym i niezdrowym produktom. Wychowankowie za pomocą krążków z grafikami przedstawiającymi spacer, sen i reklas, badanie kontrolne, dbanie o higienę za pomocą strzałek stworzyły na macie własny program odporności. Zajęcia zakończyliśmy grą w bystre oczko. Zadaniem uczniów było zapamiętanie krążków znajdujących się na macie po zamianie współrzędnych. Świetliczaki wykazali się dużą wiedzą, koncentracją oraz chętnie współpracowali w zespole.


do góry

Uczymy dzieci programować - kolejne zajęcia.

Dnia 22 lutego 2021 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Uczymy dzieci programować pt. "Zimowe zabawy, zimowe doświadczenia".

Uczniowie poznali pojęcie bitu. Dzieci układały krążki ze śnieżynkami, według podanego kodu binarnego. Świetliczaki ułożyły na macie sanki z kubeczków, według podanych sekwencji. Wychowankowie podczas zabawy ruchowej, symulowali spadające płatki śniegu oraz przeprowadzili bitwy na śnieżki.

Uczniowie chętnie pracowali w zespole i stwierdzili, że czekają z niecierpliwością na kolejne zajęcia :-)


do góry

Uczymy dzieci programować.

Dnia 15.02.2021. w świetlicy odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu "Uczymy dzieci programować". Tematem zajęć były czasy prehistoryczne, dotyczące życia dinozaurów. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało życie gadów oraz dlaczego wyginęły. Świetliczaki bez trudu ułożyły sudoku z kolorowych krążków. Świetnie poradzili sobie także z grą memory, gdzie ich zadaniem było odnalezienie na macie par dinozaurów. Wychowankowie wykazali się sporą koncentracją oraz świetnie integrowali się w grupie.


do góry

Uczymy dzieci programować.

Od dn.15.02.2021. w świetlicy rozpoczynają się zajęcia w ramach programu "Uczymy dzieci programować". Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu do czerwca b.r. Uczniowie będą pracowali na macie, za pomocą plastikowych kubeczków oraz kolorowych krążków. Celem programu jest kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań oraz stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat. Koordynatorem programu jest nauczyciel świetlicy Pani Dorota Szczęśniak.


do góry

Dzień Pizzy w świetlicy

Dnia 9 lutego 2021 r. w świetlicy obchodziliśmy Dzień Pizzy. Uczniowie dowiedzieli się, z jakiego kraju wywodzi się pizza oraz z jakich składników się ją wykonuje. Poznali także rodzaje pizzy. Każdy ze świetliczaków wypowiedział się, jaką pizzę lubi najbardziej.

Dzieci ułożyły na macie za pomocą plastikowych kubeczków kolorową pizzę oraz według podanych współrzędnych na kratownicy. Było sporo uśmiechu i zabawy :-)


do góry

Kokurs Kraina Lodu

Dnia 29 stycznia 2021 r. w świetlicy odbył się konkurs pt. "Kraina Lodu". Dzieci wykonały piękne prace, przedstawiające obraz Arktyki lub Antarktydy.

Wśród laureatów wyłoniono:

- I miejsce Nadia Miszke kl. I a

- II miejsce Milena Adamczyk kl. I b

- III miejsce Julia Stenka kl. I a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Dorota Szczęśniak


do góry

Żyj sto lat, Babiu i Dziadku!

Dnia 21.01.2021 r. w świetlicy przeprowadzono zajęcia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci swobodnie wypowiadały się na temat roli babci i dziadka w ich życiu. Świetliczaki wykonały piękne portrety babci oraz laurki z sentencjami. Po raz pierwszy dzieci kodowały na macie, za pomocą plastikowych kubeczków. Uczniowie ułożyli według podanych współrzędnych napis z dedykacją dla babci i dziadka "STO LAT".

Zajęcia były pełne radości i refleksji.

Dorota Szczęśniak


do góry

Ozdoby świąteczne - konkurs

Dnia 16.12.2020 r. w świetlicy podsumowano konkurs na ozdoby świąteczne z recyklingu, który został przeprowadzony w ramach projektu "Działaj z impetem". Uczniowie mieli możliwość wykonania ozdób z użyciem butelek plastikowych, nakrętek lub pudełek tekturowych. Otrzymałam 11 prac konkursowych. Wśród ozdób znalazły się: Mikołaj z rolki po papierze toaletowym, choinka z plastikowych kubeczków, bombki z plastikowego dna butelki oraz żarówki, bałwanek z plastikowej butelki oraz z plastikowych kubeczków i guzików, renifer z rolki po papierze toaletowym, dzwonek z butelki plastikowej. Do pomocy świetliczakom zaangażowali się również rodzice.

Wyłoniono następujących laureatów:

- I miejsce - Filip Kuśnierczak OP

- I miejsce - Marika Kąkol kl. IIa

- II miejsce - Kajetan Bajer OP

- II miejsce - Julia Stenka kl. Ia

- III miejsce - Adam Bagiński kl. Ib

Pozostali laureaci:

- Filip Justyński OP

- Jacek Żółć OP

- Michał Markowski OP

- Agata Kubała kl. Ib

- Marcel Stoltmann kl. Ia

- Gabriela Sikorska kl. IIIb

Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu. Składam również podziękowania rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc.

Dorota Szczęśniak


do góry

Zdalnie też działamy z impetem

W miesiącu listopadzie w ramach projektu "Działaj z impetem" w świetlicy szkolnej powstało drzewo, na którym powieszono 4 kolorowe liście. W każdą środę w miejscu liścia umieszczany był rebus. Uczniowie otrzymywali go do rozwiązania online. Następnie odsyłali swoje rozwiązania: najpierw odkręcam, zawsze opróżniam, zgniatam dokładnie, segreguję do żółtego. W ramach nagrody uczniowie otrzymywali uśmiech koordynatora :-)

Poza tym świetliczaki odbyły wirtualny spacer na stronie działaj z impetem, jak również wypełniali karty pracy związane z recyklingiem odpadów.

Dorota Szczęśniak


do góry

Świetlicowy Dzień Pluszowego Misia online

Z okazji Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25 listopada, odbył się świetlicowy konkurs online pt. "Mój ulubiony miś". Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek, m. in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Mały Miś czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie. Stał się również symbolem pomocy dzięki akcji charytatywnej Podaruj Misia.

Dzieci wykonały przepiękne prace. Miałam nie lada dylemat nad rozstrzygnięciem nadesłanych prac. W związku z tym przyznałam 5 równorzędnych miejsc dla:

Hani Magryty kl. I a, Oliwii Sznigir kl. I a, Filipa Kuśnierczaka OP, Martyny Kuryłowicz kl. II a oraz Nadii Miszke kl. I a.

Wyróżnienia dla: Kajetana Bajera - OP, Jacka Żółć – OP, Antosi Jęcek kl. I b, Agaty Kubały kl. I b, Antosi Małek kl. I b, Julii Stenki kl. I a, Ewy Słupczewskiej kl. I a, Marcela Stoltmanna kl. I a oraz Karoliny Terki kl. I b.

Gratulacje dla autorów wspaniałych prac !

Dziękuję także Rodzicom za pomoc i współpracę.


Dorota Szczęśniak


do góry

Działaj z impetem

W miesiącu październiku w ramach projektu "Działaj z impetem", w świetlicy na widocznej tablicy umieszczono zdjęcie śmieciarki Mieci, plakat edukacyjny oraz z kartę z zadaniem wskazującą żółty pojemnik. Dzieci regularnie wyrzucały do żółtego kosza puste, plastikowe butelki, zachowując zasadę: "odkręć, opróżnij, zgnieć". Świetliczaki były motywowane do działań i wręczano im uśmiechnięte buźki za wrzucone butelki. W ramach projektu dzieci dodatkowo rozwiązywały karty pracy, dotyczące umiejętności segregacji odpadów. Było sporo zabawy i satysfakcji z ochrony naszej planety :-)

Dorota Szczęśniak


do góry

Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy

W dn. 13.10.2020 r. w świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt. "Nasza Pani". Przeprowadzono z dziećmi rozmowę na temat pracy nauczyciela - wychowawcy. Wychowankowie zrozumieli znaczenie święta Edukacji Narodowej, roli nauczyciela w poznawaniu świata i w życiu człowieka oraz znaczenie pozostałych pracowników szkoły. Świetliczaki swobodnie wypowiadali się na temat swoich wychowawców.

Dzieci wykonały przepiękne autoportrety nauczycieli oraz laurki. Wśród nagrodzonych autorów prac znaleźli się: Milenka Adamczyk kl. I b, Nadia Miszke kl. I a oraz Tamara Ważuchowska kl. III a. Gratulujemy !!!

Dorota Szczęśniak


do góry

Światowy Dzień Zwierząt

Dnia 6.10.2020 r., w związku ze Światowym Dniem Zwierząt, w naszej świetlicy gościliśmy Panią Michaelę - pracownika Schroniska dla Zwierząt w Słupsku. Dzieci był zafascynowane obecnością piesków: Azy oraz Kiry. Pani Michaela przybliżyła dzieciom, jak funkcjonuje schronisko, jak wygląda codzienna praca opiekuna zwierząt oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby zaadoptować pieska lub kotka. Dzieci dzieliły się spostrzeżeniami na temat swoich własnych pupili. W ramach podziękowań uczniowie wręczyli karmę na rzecz czworonogów schroniska. Na twarzach dzieci i naszych gości widniało sporo radości i uśmiechu.

Dorota Szczęśniak


do góry

Pielęgniarka w świetlicy

Dnia 29 września 2020 r. w świetlicy odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną. Pani Edyta przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Omówiła z dziećmi piramidę zdrowego żywienia. Uświadomiła wychowankom jakie są konsekwencje spożywania niezdrowej żywności. Każdy uczeń miał okazję przedstawić swoją receptę na zdrowie. Dzieci zostały nagrodzone dyplomem dzielnego pacjenta. Małe świetliczaki były zachwycone wizytą gościa.

Dorota Szczęśniak


do góry

„Działaj z impetem” w świetlicy

Dnia 28 września 2020r. w świetlicy odbyły się pierwsze zajęcia z projektu "Działaj z impetem". Projekt ma na celu edukację uczniów w zakresie odpowiedniego postępowania z tworzywami sztucznymi. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i co się dzieje z tworzywami sztucznymi po trafieniu do sortowni. Wychowankowie odbyli wspólnie z koordynatorem projektu – p. Dorotą Szczęśniak wirtualny spacer, w trakcie którego rozwiązywali quizy, odkrywali ciekawostki i zbierali porozrzucane plastikowe odpady.

Działania projektu będą trwały od września br. do marca 2021 r. Rodzice i uczniowie będą mieli możliwość śledzić realizację kolejnych zadań.

Dorota Szczęśniak


do góry

Pani Jesień

Dnia 21.09.2020 r. w świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt."Pani Jesień". Uczniowie dowiedzieli się, jakie zmiany zachodzą jesienią w przyrodzie. Dzieci wykonały piękne prace i zostały nagrodzone słodkim upominkiem. Wyłoniono następujących laureatów: Nadia Miszke kl.I a, Hanna Magryta kl. I a, Kornelia Spera kl. II a, oraz Zuzanna Mądra kl. III a.

Zwycięzcom gratulujemy !!!

Dorota Szczęśniak


do góry

Dzień Kropki

Dnia 15.09.2020 r. w świetlicy świętowano Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci oglądały projekcję filmu, dotyczącego genezy Dnia Kropki na podstawie książki Petera Reynoldsa "The Dot". Uczniowie zapoznali się z historią małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości. W ramach podsumowania zajęć, dzieci wykonały prace plastyczne. Każdy uczeń otrzymał szablon koła, w którym miał za zadanie przedstawić swoje największe umiejętności. Było sporo zabawy i uśmiechu przy przedstawieniu talentu za pomocą dużej kropki. Mała Vashti stała się natchnieniem dla małych świetliczaków.

Dorota Szczęśniak


do góry

Zabawy integracyjne

Dnia 11 września 2020r. w świetlicy przeprowadzono zabawy integracyjne. Zabawy pozwoliły dzieciom wyzwolić potrzebę ruchu. Dzieci po całym dniu nauki miały możliwość rozładowania swoich emocji i napięć. Uczniowie współpracowali w grupie. Gry i zabawy sprzyjały spontanicznej zabawie. Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.

Dorota Szczęśniak


do góry

Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 7 września 2020r. w świetlicy przeprowadzono pogadankę na temat prawidłowych zasad ruchu drogowego. Dzieci obejrzały film pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Zapoznały się z prawidłową techniką przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz korzystania z sygnalizacji świetlnej. Uczniowie poznali także podstawowe znaki drogowe. Wykonali piękne prace plastyczne, wypełniając szablon znaku kulkami z bibuły. Swoją wiedzę sprawdzili, odgadując zagadki tematyczne. Zwycięzców nagrodzono słodkim cukierkiem. Nie obyło się bez radości i uśmiechu.

Dorota Szczęśniak


do góry

O bezpieczeństwie w świetlicy

W dn. 2 września 2020 r. przeprowadzono pogadankę z uczniami na temat bezpiecznego zachowania się w świetlicy. Uczniowie wymieniali się opiniami, jak należy zachowywać się podczas prowadzonych przez nauczyciela zajęć oraz w stosunku do kolegów i koleżanek, a także jak dbać o porządek w świetlicy i o zabawki.Wszyscy zgodnie brali udział w opracowaniu "umowy świetlicowej" i złożyli "przysięgę świetliczaka", składając obietnicę przestrzegania jej zasad.

Umowa miała następującą treść:

Przytoczyliśmy także treść bajki o "Czerwonym Kapturku", nawiązując do zagrożeń czekających na dzieci i zgubnym skutkiem z niesłuchania rad rodziców.

W dn. 4 września 2020 r. przeprowadzono rozmowę na temat form spędzonych wakacji. Dzieci swobodnie wypowiadały się o miejscach, które odwiedziły podczas wakacji. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia oraz widokówki z okresu wakacyjnego. Było sporo radości i uśmiechu. Czas wypowiedzi był chwilą refleksji dla wszystkich. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że z utęsknieniem czekają na kolejne wakacyjne szaleństwa !

Dorota Szczęśniak


do góry

Świetlicowe Walentynki

14 lutego w naszej świetlicy obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji działała poczta walentynkowa. Każdy uczeń miał możliwość wysłać bliskiej osobie pięknie wykonane laurki. Skrzynka walentynkowa pomieściła bardzo dużo listów, które zostały rozdane prosto do adresatów. Walentynki przygotowane własnoręcznie przez dzieci robiły duże wrażenie, a obdarowane dzieci bardzo się z nich ucieszyły. Poza tym uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcia z bliską osobą w walentynkowym serduszku. Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.


do góry

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

"Czy to jutro, czy to dziś,wszystkim jest potrzebny Miś"

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie zapoznali się z legendą powstania pluszowego misia, sięgającą do1902r. Dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat życia niedźwiedzi oraz rozwiązywały zagadki dotyczące literackich, pluszowych bohaterów. Był też czas na zabawy ruchowe i plastyczne. Zabawa była doskonała. Najwięcej radości jednak sprawiło dzieciom malowanie farbami naszego olbrzymiego misia.


do góry

Marshmallow Challenge

14.11.2019 zorganizowaliśmy w świetlicy szkolnej warsztaty Marshmallow Challenge.To znane na całym świecie wyzwanie dla tych Dużych jak i Małych.Zespoły złożone z kilku osób muszą zbudować jak najwyższą, samodzielnie stojącą konstrukcję z dostępnych materiałów. Pianka marshmallow stanowić ma ostatni element.Warsztaty miały na celu wzmocnienie integracji i dobrej współpracy w grupie naszych uczniów. Zabawa ta wymagała myślenia i eksperymentowania, a przy tym dała dzieciom dużo frajdy.


do góry

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

18.11.2019 na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób - kolegów i koleżanek. Uczniowie w świetlicy mieli okazję rozmawiać na temat tolerancji, kierując uwagę na na takie walory jak wzajemny szacunek i kulturalne odnoszenie się do siebie.Dzieci stworzyły "Księgę Tolerancji ", w której wpisywały swoje "złote myśli" związane z hasłem TOLERANCJA. Na zakończenie wszyscy wysłuchali pouczającej historii "Długi, gruby, mały" autora Bruna Ferrero.


do góry

Piękna jest Polska

07.11.2019 w naszej świetlicy odbyły się w zajęcia pt: "Polska jest piękna". Zapoznaliśmy się z wybranymi miastami Polski i ich symbolami oraz utrwaliliśmy nazwy krajobrazów Polski. Dzieci zaznajomiły się również ze sławnymi postaciami w historii Polski i ich osiągnięciami. Na zakończenie uczestnicy zajęć rozwiązywały quiz o Polsce oraz za pomocą kodowania kolorowały symbole Polski.


Dzień Postaci z Bajek

6 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat ulubionych kreskówek, przypomnieliśmy sobie również bohaterów bajek naszych rodziców i dziadków. Uczniowie wspólnie przygotowali oryginalne plakaty postaci bajkowych. Wśród wielu zadań przygotowanych dla dzieci znalazły się bajkowe zagadki i kalambury. Były również muzyczne zgadywanki bajkowe i zabawy ruchowe przy bajkowej muzyce. Dzień ten przyniósł dzieciom bardzo wiele szczęśliwych chwil i radości, a jednocześnie przypomniał, jak ważne są bajki.


O zdrowym żywieniu na świetlicy

Dnia 25 października uczniowie ze świetlicy szkolnej poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, analizując schemat Piramidy Żywienia, promowanej przez Instytut Żywności i Żywienia.Dzieci przypomniały sobie, jakie czynniki wpływają na zdrowie człowieka oraz zapoznały się z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania. Mieliśmy okazję wspólnie stworzyć Piramidę Żywienia, wskazując przy tym, jakie grupy produktów są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.


Dzień Kropki

16 września 2019 r. w naszej świetlicy odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie uczniowie  wykonywali kropkowane prace plastyczne, tworząc przy tym " Drzewo naszych talentów". Każdy miał okazję namalować swoją pierwszą kropkę...


Ćwiczymy małe rączki i paluszki

Aby dzieciom łatwiej przychodziło pisanie, podczas zajęć organizowanych w naszej świetlicy, ćwiczymy motorykę małą. Nie są to ulubione zajęcia naszych pociech, jednak wysiłek na pewno się opłaci.


do góry

Podłogowe gry planszowe

Wszelkiego rodzaju gry stanowią doskonałą rozrywkę dla dzieci. Po całym dniu zajęć z pisania, liczenia, czytania taka forma odpoczynku bardzo odpowiada dzieciom.


do góry

Wielcy konstruktorzy

Jedną z ulubionych zabaw dzieci, zarówno chłopców jak i dziewczynek, jest budowanie konstrukcji z klocków. Dzieci uwielbiają manipulować przedmiotami i tworzyć. Klocki umożliwiają maluchom wyćwiczenie sprawności ręki i palców, czyli usprawnienie tzw. motoryki małej. Dzięki wciskaniu klocków, dopasowywaniu elementów do siebie dziecko ćwiczy mięśnie nadgarstka i paluszków. Takie zabawy rozwijają również wyobraźnię. Na zdjęciu chłopcy na tle własnej konstrukcji. Ich miny mówią same za siebie.


do góry

Kwiatki i serduszka

W dniu 8 marca nasze dzieci przygotowywały upominki dla mam, cioć i babć. Gipsowe odlewy serduszek i kwiatów nabrały mnóstwa kolorów i barw.


do góry

Dixit

Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń. Jest to ulubiona gra zarówno dzieci starszych jak i młodszych. Przy tej grze dzieci wspaniale się integrują. Jest przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Gra odniosła wielki sukces wśród graczy za co m.in. przyznano jej tytuł Gra Roku we Francji na Międzynarodowym Festiwalu Gier w Cannes.


do góry

Kreatywne zajęcia z masą solną w roli głównej…

Podczas zajęć plastyczno – technicznych realizowanych w świetlicy szkolnej dzieci samodzielnie przygotowywały masę solną, z której powstały różnorodne figurki i kształty. Lepienie z masy solnej uczy kreatywności, a jest przy tym wyśmienitą zabawą…


do góry

Zabawy ruchowe w sali

Gdy za oknem mróz i brzydka pogoda, my bawimy się w Twistera. Wygibasy na planszy z kolorowymi kołami to sposób na świetną zabawę i integrację grupy.


do góry

Seans filmowy

Gdy dzieci są już zmęczone po wielogodzinnym pobycie w szkole i nauce organizujemy seanse filmowe. Dobór bajek i filmów nie jest przypadkowy. Wspólnie wybieramy bajki, baśnie oraz filmy z morałem. Dobrana odpowiednio bajka czy film wzbogaca doświadczenia i wyobraźnię dziecka, ukazuje inne wzorce myślenia.


do góry

Origami – kolorowy świat z papieru

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Jest to ciekawa metoda wspierająca rozwój i wyobraźnię dziecka. Poprzez zabawy z papierem dzieci rozwijają koncentrację wzrokowo- ruchową, doskonalą sprawność manualną oraz ćwiczą motorykę dużą i małą.


do góry

Piłkarzyki

Zajęcia świetlicowe to czas kiedy uczniowie po skończonych lekcjach mogą odpocząć, zrelaksować się. W ostatnim czasie jednym z ulubionych przez większość dzieci uczęszczających na świetlicę, sposobów spędzania czasu po lekcjach, jest gra w piłkarzyki. Dzieci chętnie biorą udział w mini turniejach, podczas których uczą się przestrzegania zasad oraz gry fair play.


do góry

„Oko za oko” czyni wszystkich ślepymi – czyli, Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

W tym roku już po raz ósmy był obchodzony Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z tej okazji i my, w naszej świetlicy, rozmawialiśmy na temat przemocy, jej form i skutków. Dzieci swoje wyobrażenia na ten temat przelały na papier i przygotowały plakaty na naszą galerię.


do góry

Dzień Nauczyciela

Święto pedagogów i nauczycieli obchodzone 14 października to wyjątkowy moment w roku, kiedy uczniowie mogą docenić i podziękować swoim nauczycielom za ich pracę. Dzieci w czasie zajęć na świetlicy szkolnej przygotowały piękne laurki, które wręczyły w tym dniu swoim ulubionym nauczycielom.


do góry

Dary jesieni

Jesień daje nam wiele skarbów: kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście...Gdy za oknem plucha, zimno i wieje my zainspirowani darami jesieni wykonujemy prace plastyczne.


do góry

Degustacja chleba

Jak co roku w naszej szkole 14 listopada to dzień szczególnie smaczny. Na szkolnym korytarzu można poczęstować się pysznymi wypiekami oraz domowymi przetworami. Wszyscy mogą skosztować, tak i my, udaliśmy się na degustację.


do góry

Jesień

Przywitaliśmy nowy rok szkolny, przywitaliśmy też jesień. Piękna wrześniowa pogoda pozwoliła nam na wspólne gry i zabawy na naszym placu zabaw.


do góry

Zabawy w sali

W chłodniejsze dni też się nie nudzimy. Spędzamy czas na licznych zabawach w sali. Jedni z nas bawią się w dom, inni budują konstrukcje z klocków, a jeszcze inni majsterkują.


do góry

Koraliki

Zabawy świetlicowe z koralikami. To wspaniały sposób spędzania czasu gdy za oknem wieje i pada. To zarówno przyjemna zabawa oraz ćwiczenie cierpliwości, koncentracji, precyzji ruchów rąk i kreatywności.


do góry

Slime

To jest to co dzieci lubią najbardziej. Kolorowa, plastyczna masa wykonana samodzielnie daje dzieciom wiele radości i zabawy.


do góry

Motylki

Kolorowe motylki. Samodzielnie wykonane z rolek po papierze motylki nie tylko pięknie przyozdobiły naszą tablicę artystyczną ale także dały nam dużo radości i zabawy przy ich tworzeniu.


do góry

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Każdego dnia w świetlicy szkolnej towarzyszą nam spotkania z książką. 29 września rozpoczęliśmy naszą akcję czytając maluchom ich ulubione bajki.


do góry

Jesienne liście

Za oknem raz świeci słońce, raz pada deszcz i wieje wiatr, a u nas w świetlicy zrobiło się kolorowo od jesiennych liści.


do góry

Święto dyni

Piątkowy dzień był wyjątkowy, bo pomarańczowy. Dzieci ze świetlicy szkolnej malowały i ozdabiały gipsowe dynie. A kto pomalował dynie wycinał czarne kruki.


do góry

Dzień Jeża

Dziś Dzień Jeża, dlatego u nas na zajęciach plastycznych wycinaliśmy jeże.


do góry

Kolorowe plecionki

Pogoda nas nie rozpieszcza. Choć za oknami ciągle deszcz u nas zrobiło się kolorowo za sprawą kolorowych plecionek z papieru.


do góry

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku w Dniu Pluszowego Misia w świetlicy pojawiło się mnóstwo misiów. Dzieci poznały historię dotyczącą tego święta, bawiły się swoimi pupilami, które przyniosły w ten dzień do szkoły. Nie zabrakło bajek i wierszy o misiach. Na koniec uczniowie malowali i wyklejali portrety swoich ulubieńców.


do góry

Andrzejki

Taki dzień zdarza się tylko raz w roku, dzień pełen nadziei i marzeń . Tylko wtedy wszystkie wróżby są najpiękniejsze. W tym roku również zorganizowane zostały w świetlicy Andrzejki wypełnione licznymi wróżbami i konkursami.


do góry

Zima

Za oknem deszcz i chlapa, a u nas w sali zagościła zima ze śniegiem i bałwankami.


do góry

Klocki

A u nas wciąż królują klocki.


do góry

Kapelusze, kapelusze

Doczekaliśmy się wiosny. W ogrodach pojawiają się kwiaty i na naszych kapeluszach też.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Piłkarzyki

Od miesiąca w świetlicy mamy stół do gry w piłkarzyki, pożyczony ze świetlicy dla klas IV-VI. Meczy, goli i radości ze zwycięstwa nie ma końca.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Dzień Mamy

A dla Mamy my mamy piękne róże i czerwone serce.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Plac zabaw

W końcu mamy prawdziwą wiosnę. Na podwórku ciepło i świeci słońce, dlatego dużo czasu spędzamy na placu zabaw i boisku szkolnym.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Wiosna, wiosna

Choć już mamy wiosnę to za oknem zimno i deszcz a czasem i śnieg. A u nas w sali wiosenne kwiaty, motyle i wiosna.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Klocki, klocki

Ten rok to rok zabaw z klockami. Odkąd je dostaliśmy ciągle konstruujemy najróżniejsze pojazdy i budowle.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Przygotowaliśmy zabawkę „Zręcznościowy słonik”

Za oknem zimno i deszcz , nie możemy wyjść na boisko i plac zabaw. Dlatego dziś robiliśmy słoniki , a później będziemy się bawić – kto zręczniejszy i komu uda się pochwycić kółeczko.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

WALENTYNKI

W tym dniu wszyscy sobie to wyznają, że chcą kochać i kochają 14
lutego obchodzimy Walentynki. W ten dzień wszyscy przygotowywali kartki walentynkowe , aby wyznać miłość i sympatię bliskim osobom.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

KARNAWAŁ

Karnawał w pełni, a jak karnawał to bale. U nas dopiero w piątek, ale już dziś dzieci przygotowywały maski - nieodzowny element karnawałowych bali.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

ZIMA

Gdy mróz w lutym ostro trzyma, tedy jest niedługa zima Choć za oknem mróz i słońce – śniegu nie ma, a u nas w świetlicy zimowa atmosfera ze śniegiem i bałwankami.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Andrzejki

Przy zapalonej świecy,
Za zamkniętymi drzwiami,
Odgadnąć próbujemy,
Co ukrył los przed nami.
Wróżymy z butów, jabłek,
Lejemy wosk na wodę,
Co nam przyniesie przyszłość?
Kłopoty? Czy przygodę?

30 listopada zgodnie z tradycją w świetlicy szkolnej odbyły się różne wróżby i zabawy. Po wysłuchaniu historii andrzejkowych tradycji rozpoczęliśmy wielkie wróżenie i przepowiadanie przyszłości. Każdy chciał poznać swoją przyszłość i co go czeka już niedługo.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

HALLOWEEN

Halloween- zwyczaj czy już święto? Niezależnie od opinii innych my bawiliśmy się świetnie. A to nasze robótki na ten „ straszny wieczór ”

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

NOWE ZABAWKI

Nasze świetlice wzbogaciły się o nowe zabawki i gry planszowe. Dostaliśmy zamek, domek dla lalek, sklep i wiele innych zabawek lecz największą popularnością cieszą się klocki i bierki.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Czytamy w świetlicy szkolnej

„ czytanie książek to najpiękniejsza zabawa
jaką sobie ludzkość wymyśliła ”
W. Szymborska

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku rozpoczęliśmy 29 września w dniu Ogólnopolskiego Dnia Czytania Na Głos. Uczniowie klas starszych chętnie włączyli się do tej akcji i codziennie rano czytają swoim młodszym kolegom ulubione bajki i baśnie. Maluchy chętnie słuchają, a następnie rysują ilustracje lub biorą udział w quizie dotyczącym wysłuchanej opowieści.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Kasztaniaki inaczej

Wszyscy znają ludziki zrobione z kasztanów, żołędzi, wykałaczek i zapałek. My poza tradycyjnymi kasztanowymi ludzikami przygotowaliśmy inne wyglądające jak „prawdziwe” kasztanki. Wykorzystaliśmy do tego celu pompony własnoręcznie zrobione z wełny oraz zabawne ruchome oczka.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Koraliki, koraliki

Na stołach i nie tylko królowały u nas ostatnio koraliki. Malutkie kolorowe z których dzieci układały dowolny wymyślony przez siebie wzór. Zobaczcie co stworzyły podczas zabawy z malutkimi , kolorowymi koralikami.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Mądra szkoła czyta dzieciom

W ramach ogólnopolskiej akcji, w której nasza szkoła uczestniczy od kilku lat uczniowie klasy IV codziennie czytają swoim młodszym kolegom. Dzięki temu dzieci przebywające rano w świetlicy szkolnej mogą przenieść się w ciekawy, książkowy świat.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Mistrzostwa memory

Ogromną popularnością wśród dzieci biorących udział w zajęciach świetlicowych cieszy się gra memo- szczególnie ta przedstawiająca minki – buźki. Stąd też jej nazwa „Memory – humory”. To klasyczna gra w odnajdywanie par. Kwadratowe karty, których jest 48, przedstawiają minki, wyrażające różne emocje tj. smutek, radość, gniew, zdziwienie, itd. Zorganizowane dwukrotnie mistrzostwa w tej zabawnej i wciągającej grze wyłoniły dwie zwyciężczynie – Roksanę z klasy IV i Natalię z klasy II. Świetną pamięcią wykazali się również uczniowie klasy pierwszej – Wiktoria z I b i Hubert z Ia.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Karty katalogowe

Ilustrowane karty katalogowe, które można obejrzeć w bibliotece wykonywane są podczas zajęć świetlicowych. Przygotowane są z myślą o tych najmłodszych czytelnikach, a wykonania podjęli się uczniowie klas starszych. Ciekawa ilustracja i krótki opis książeczki na karcie katalogowej mają ułatwić podejmowanie wyboru najmłodszym uczniom i zachęcić do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Łapy, łapy, cztery łapy...

Zajęcia plastyczne poświęcone ulubionym zwierzętom. Konik, zajączek czy, pies przedstawione w ciekawy sposób..

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Dzień Matki

Dzień Matki to kolejna okazja do popisów plastycznych. A działo się, działo..

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Bożonarodzeniowy konkurs „Życzenia świąteczne”

Po raz kolejny dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w przygotowywanym przez Targi Gdańskie konkursie bożonarodzeniowym. W tym roku motywem przewodnim była kartka świąteczna i życzenia. Dochód ze sprzedaży tych kartek zostanie przekazany na cele charytatywne Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Andrzejki w świetlicy

Dzień pełen czarów andrzejkowych zdarza się tylko raz w roku, dlatego jak co roku świętowaliśmy Andrzejki w świetlicy szkolnej. Dzień wypełniony był tradycyjnymi wróżbami i konkursami. Nie zabrakło pomyślnych życzeń, opowieści, żartów i dobrej zabawy.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej