Rok szkolny 2013/2014


>>Inne lata szkolne<<


Listopad

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

15 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod patronatem honorowym Ośrodka KARTA.

Konkurs został zrealizowany we współpracy z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisławem Komorowskim, a nagrody ufundowali m.in. Premier Rzeczpospolitej Polskiej – Donald Tusk, Minister Spraw Zagranicznym RP – Radosław Sikorski, Dowódca Sztabu Generalnego Wojska Polskiego – generał broni Mieczysława Gocuł, Dowódca Sił Powietrznych – Mirosław Fryga, gen. bryg. Piotr Patalong – Dowódca Wojsk Specjalnych, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Instytut Pamięci Narodowej. Wsparcia organizatorom udzieliło także Stowarzyszenia Miłośników Fortyfikacji w Ustce.

Do udziału w konkursowych zmaganiach przystąpiło 21 wykonawców. Komisja wysoko oceniła poziom przygotowania uczestników i dostrzegła między najlepszymi prezentacjami piosenkę wykonaną przez uczennicę naszej szkoły - Oliwkę Mądrą z kl.III , która została nagrodzona II miejscem. Gratulujemy!!!

Opiekun: Emilia Semeniuk


do góry

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Podczas lekcji wychowawczych, w ramach cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”, zaprosiliśmy do naszej szkoły mł. chorążego- p. Krzysztofa Olewińskiego.
Pan Krzysztof Olewiński pełnił żołnierska służbę m.in. na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce, ale jednocześnie sześciokrotnie brał udział w misjach pokojowych w Libanie, Iraku oraz Afganistanie.
W tego typu zadaniach biorą udział najlepsi z najlepszych żołnierzy, którzy narażają swoje życie i zdrowie dla szczytnych celów, jakie stawia przed nimi Organizacja Narodów Zjednoczonych oraz Sojusz Północnoatlantycki. Żołnierze dbają o utrzymanie, tworzenie i budowanie pokoju w najbardziej zapalnych rejonach konfliktów na Bliskim Wschodzie, w Azji, Afryce oraz Europie.


do góry

„ANDRZEJKOWE WRÓŻBY”

Dnia 29 listopada 2013 roku u przedszkolaków odbyły się „Andrzejki”. „Andrzejki” - to wspaniała okazja do dobrej zabawy a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień - dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą. Tak właśnie było też i u nas. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały tradycyjne i dobrze znane wróżby: zawody - „Kim będę w przyszłości?”, przestrogi na przyszłość - „Kolorowa przepowiednia”, życie - „Kubki przyszłości”, buty - „Komu spełnią się marzenia?”, serduszka z imionami - „Mój przyszły mąż / moja przyszła żona?”. Spotkanie odbywało się w tajemniczej, przyjemnej i zabawowej atmosferze. Wywróżone przepowiednie wywoływały uśmiech i radość na twarzach dzieci.

tekst: Sabina Słaba


do góry

„ŚWIĘTO MISIA”

Aż trudno uwierzyć, że 25 listopada „Pluszowy Miś” obchodził swoje 111 urodziny. Dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III świętowali razem z nim. Przedszkolaki pod opieką wychowawczyni przygotowały program artystyczny. Recytowały wiersze i rymowanki oraz śpiewały piosenki o misiach. Zaprosiły wszystkich przybyłych gości do wspólnych zabaw ruchowych i ze śpiewem z pluszowymi misiami. Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel Miś”. Pierwsze miejsce zajęła klasa I, drugie - klasa III, trzecie - klasa II. Zwycięscy otrzymali nagrody - dyplom i maskotkę pluszowego misia. Natomiast pozostałym uczestnikom wręczono słodkie cukierki i kolorowanki z misiem. Na koniec spotkania wszyscy jeszcze raz zabawili się w zabawy ruchowe z pluszowymi misiami i rozeszli się do swoich sal.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Dzień Życzliwości

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak go obchodzić? Wystarczy tylko uśmiechnąć się do drugiej osoby. Nic więcej. Aby w ten dzień zrobić coś więcej w sprawie życzliwości Samorząd Uczniowski naszej szkoły wspólnie z Klubem Wolontariusza przygotował kilka ciekawych pomysłów. Każdy uczeń i pracownik szkoły przy wejściu otrzymywał uśmiechniętą, samoprzylepną „minkę”, która zobowiązywała do życzliwości i uśmiechu przez cały dzień. Klasa V przygotowała krótki apel, na którym uczniowie podali informację na temat historii święta, podali definicję życzliwości i człowieka życzliwego. Został też odczytany Kodeks Człowieka Życzliwego, który następnie zamieszczono na tablicy Samorządu Uczniowskiego.
Tak naprawdę każdy dzień w naszej szkole jest pełen życzliwości , uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. I oby tak dalej!

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Dzień Życzliwości w klasie II

„Jest taka piękna kraina,
gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.
Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie
ty uśmiechnij się do mnie,
a ja do Ciebie”.

Dnia 21 listopada klasa II świętowała Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym, tolerancyjnym dla drugiej osoby. Uczniowie rozmawiali na temat tolerancji i wzajemnej życzliwości, odszukali w słowniku synonimów co oznacza słowo „życzliwość”, „tolerancja”. Zastanawiali się nad tym, co to znaczy być życzliwym dla innych i jakie są przejawy życzliwości. Po burzliwej dyskusji wykonali plakaty obrazujące osobę życzliwą i nieżyczliwą, które zawiesili na holu. Odegrali też w parach różne scenki- ćwicząc wzajemną życzliwość. Stwierdzili, że każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko ten jeden w roku.

tekst: V. Warmowska


do góry

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez zaborców.
Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. Pomimo usilnych prób naszych nieprzyjaciół, którzy walczyli ze wszystkim, co wiąże się z naszym narodem, nie zdołano zabić ducha polskości. Polacy odzyskując niepodległość po ponad 100 latach „niebytu” – co jest fenomenem na skalę globalną – po raz kolejny udowodnili, że są jednym z najbardziej niestrudzonych i najbardziej dumnych narodów świata.
Dziś mówimy w języku polskim, jesteśmy dumni z naszych narodowych symboli – flagi i godła państwowego oraz naszej historii. Koło artystyczne przypomniało te wydarzenia 8 listopada 2013 r., podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

Szkolny Dzień Chleba

Tegoroczny Szkolny Dzień Chleba przygotowała klasa VI pod opieką nauczyciela języka polskiego.
Na dolnym holu pojawiły się plakaty o chlebie, jego historii, gatunkach oraz zwyczajach z nim związanych.
Do degustacji uczniowie przygotowali 19 gatunków chleba. Ogromnym powodzeniem cieszył się chleb ziołowy, przyniesiony przez Natalkę Chmielewską, który upiekła jej mama. Daria Arciszewska częstowała chlebem ze słonecznikiem, upieczonym przez babcię.
Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Cała społeczność szkolna degustowała chleb, oglądała plakaty i prowadziła rozmowy na temat chleba. Szóstoklasiści chcieli przy tej okazji przypomnieć wszystkim o poszanowaniu chleba.

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

Porządki na parafialnym cmentarzu

Dnia 30 października 2013 roku Członkowie Klubu Wolontariusza wraz z opiekunem wybrali się na miejscowy cmentarz, aby zrobić porządki przed Świętem Zmarłych. Zabrali znicze ,aby uczcić ich pamięć.

tekst: Daria Arciszewska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej