Rok szkolny 2013/2014


>>Inne lata szkolne<<


Luty

Walentynki 2014

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych, to święto pełne miłości, czułości, przyjaźni, ciepłych gestów i czułych słów. Obchodzą je głównie zakochani oraz wszyscy ci, którzy bardzo się lubią, darzą sympatią, czy mają wobec siebie dług wdzięczności. Tego dnia ludzie wysyłają ,, walentynki '' - wiersz, podziękowanie lub wyznanie miłosne, a niekiedy obdarowują się upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. W naszej szkole tak właśnie było. Od rana wszystkim mocniej biły serca, bo uczniowie z niecierpliwością czekali na walentynkową pocztę. Była też inna niespodzianka - koło artystyczne przygotowało przedstawienie pt. ,, WALENTYNKI NA WESOŁO ". W żartobliwy sposób pokazywano perypetie miłosne gęsi i prosięcia, biedronki i żuka, ogórka kiszonego i żaby oraz wielu innych par. Uroku temu przedstawieniu dodały amorki i walentynkowa scenografia - serduszka, kwiatki, wierszyki. Uczniowie klasy V, którzy wcielili się w wyżej wymienione postacie, otrzymali gromkie brawa.

Walentynkowy listonosz przybył z zapełnioną liścikami skrzynią. Najwięcej dowodów sympatii otrzymały dziewczynki z klasy VI. Walentynki nie są polskim zwyczajem i wielu krytykuje je za obce pochodzenie. Ale bez względu na to, skąd się wzięły, są wspaniałą okazją do okazania sympatii najbliższym. To dobrze, bo przyjaźni i miłości nigdy za wiele.

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

Akcje charytatywne

GÓRA GROSZA

Wiele nie mamy – ale wiemy, że są inni, którzy naszej pomocy potrzebują.

Celem akcji charytatywnej Góra Grosza jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dzięki tej akcji uczniowie uczyli się podstawowych zasad humanizmu, empatii i współczucia dla innych bardziej potrzebujących. Uświadomili sobie, że oddając choć jeden grosz, można zrealizować wiele przedsięwzięć na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Tradycyjnie akcję w szkole przygotowało Szkolne Koło Wolontariusza, które ogłosiło zbiórkę pieniędzy o najniższym nominale. W ciągu 2 tygodni akcji uczniowie zebrali 44172 sztuk monet o łącznej wartości 823,68 zł. Nasze zebrane grosze ważyły prawie 80 kg.

Wszystkim klasom dziękujemy i gratulujemy wyniku.

MAKULATURA

Szkolne Koło Wolontariusza wspólnie ze świetlicą wiejską w Kusowie ogłosiły zbiórkę makulatury. Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów. Praktyczna edukacja ekologiczna oraz wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych sprzyja podnoszeniu świadomości ekologicznej lokalnej społeczności, a także wyrabia nawyki proekologiczne na przyszłość w dziedzinie segregacji i recyklingu odpadów.

Do końca stycznia uczniowie szkoły zebrali:

Gratulujemy.

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

„ Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. „ Jan Paweł II Członkowie Szkolnego Koła Wolontariusza bezinteresownie i dobrowolnie poświęcają swój wolny czas by nieść pomoc wszędzie tam, gdzie ona jest potrzebna, dlatego od września 2013 roku prowadzą zbiórkę nakrętek plastikowych na rzecz chłopca specjalnej troski. Akcja ta ma pomóc w sfinansowaniu specjalistycznego sprzętu potrzebnego do jego codziennej egzystencji. Do końca stycznia uczniowie szkoły zebrali:

Gratulujemy.

tekst: Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Karnawałowo i walentynkowo u SKRZATÓW

Spotkanie z babciami i dziadkami odbyło się 13 lutego. Dzieci z oddziału przedszkolnego ,,Skrzaty” przygotowały dla specjalnych gości wiele atrakcji i niespodzianek. Dziadkowie obejrzeli przedstawienie nawiązujące do bajki o Czerwonym Kapturku, prezentację tańców oraz zabaw muzyczno – ruchowych. Były kolorowe laurki, korale dla babć i serduszkowe świeczniki dla dziadków. Wzruszenie, uściski swoich wnucząt i brawa mówiły same za siebie. Dzieci zaprosiły babcie i dziadków do wspólnych pląsów i zabaw przy muzyce, na nudę i siedzenie nie było czasu. Spotkanie umilił słodki poczęstunek - czas radości, wspomnień i rozmów. Na zakończenie dziadkowie otrzymali walentynkowe ciasteczka - serduszka przygotowane przez rodziców.

Wszystkim babciom i dziadkom życzymy stu lat w zdrowiu i szczęściu.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GRALI W WARCABY

Doskonała zabawa, radość z wygranych i gra na godnym poziomi - tak można by opisać atmosferę panującą podczas pierwszej edycji gminnych rozgrywek uczniów szkół podstawowych w grze w warcaby.

W sobotę, 22 lutego br. odbył się w naszej szkole I Gminny Turniej Warcabowy o puchar dyrektora szkoły. W turnieju wzięły udział cztery szkoły podstawowe, reprezentowane przez 21 uczestników. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach wiekowych tj. klas młodszych / I-III/ oraz uczniów starszych /klasy IV-VI/.

Po bardzo zaciętych pojedynkach na warcabnicach Mistrzami Gminy Słupsk zostali:

Zwycięzców uhonorowano pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez dyrektora SP w Głobinie- p. Renatę Lemisiewicz. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za udział i jednocześnie zaprosiła na kolejną edycję turnieju w warcabach w przyszłym roku.

W turnieju udział wzięli uczniowie z : Szkoła Podstawowa w Bierkowie, Szkoła Podstawowa w Głobinie, Szkoła Podstawowa we Włynkówku, Zespół Szkół w Siemianicach.

Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał polski szachista, sędzia klasy międzynarodowej oraz trener szachowy –p. Witalis Sapis.

Linki do turniejów:

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Wycieczka do sklepu spożywczego

Zgodnie z omawianą tematyką zajęć: „Jesteśmy w sklepie” dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego, pod opieką wychowawców, wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu spożywczego „Abc”.

Przed wycieczką dzieci zostały pouczone na temat bezpiecznego poruszania się poza terenem szkoły oraz kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Celem wycieczki było poznanie wyposażenia sklepu, wyeksponowania towarów i dostępu do nich klientów, a także obserwacja pracy ekspedientki. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki dokonały drobnych zakupów, pamiętały o zastosowaniu form grzecznościowych.

Wizyta w sklepie była dla dzieci bardzo interesująca i pouczająca. Na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

tekst: Sabina Słaba


do góry

BAL KARNAWAŁOWY

7 lutego 2014 roku odbył się Bal Karnawałowy klas 0 –III i dzieci z punktu przedszkolnego pod hasłem „ Żyj zdrowo „. Uczestników balu powitał zespół FRAJDA , który przygotował wiele atrakcji i niespodzianek nie tylko dla dzieci, także dla rodziców i nauczycieli. Dzieci rozpoznawały warzywa i owoce, graficznie komponowały sałatki owocowo – warzywne. W czasie przerwy każde dziecko otrzymało sok owocowy. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory. Kolejny bal już za rok!

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Spóźniony dzień Babci i Dziadka

Z powodu ferii zimowych, dzień Babci i Dziadka odbył się u przedszkolaków dopiero 7 lutego 2014 roku. Od samego rana trwały ostatnie próby i przygotowania, jednak o godz. 11:00 wszyscy byli gotowi do tego, aby rozpocząć uroczyste spotkanie.
Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, w którym każde dziecko recytowało wiersz i wspólnie śpiewało piosenki o babci i dziadku. Podczas występu dzieci, na twarzach u zaproszonych gości można było zaobserwować uśmiech i wielkie wzruszenie.
Po części artystycznej babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt prezenty. Następnie wszyscy razem rozpoczęli słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice wraz z wychowawczynią.
Wspólne spotkanie dostarczyło dzieciom i zaproszonym gościom wiele uśmiechu i radości.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Integracyjny bal karnawałowy w Jezierzycach

W sobotę 08 lutego 2014 roku dzieci i uczniowie pod opieką nauczycieli i rodziców wybrali się do Jezierzyc na integracyjny bal karnawałowy. Bal rozpoczął się o godz. 14:00 od wyemitowania na ekranie bajki pt. „Jak Radusia zimą poziomki zbierała”. Bajkę wyreżyserowała Hajka Święch, a w postacie bohaterów wcielili się tradycyjnie samorządowcy z Gminy Słupsk. Następnie uczestniczyliśmy we wspólnych zabawach integracyjnych i tańcach. Skorzystaliśmy też z takich atrakcji jak malowanie twarzy. Każdy uczestnik balu otrzymał poczęstunek. Z kolei ten, kto posiadał bilet wstępu dodatkowo dostał słodką paczkę. Około godz. 16:00 bal się zakończył i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

tekst: Sabina Słaba


do góry

O tolerancji w klasie 3

Uczniowie klasy trzeciej w ramach zajęć z edukacji polonistycznej i społecznej rozmawiali na temat wojny. Wspólnie oglądali w internecie filmy obrazujące skutki wojen. Bardzo wzruszył ich film z 11 września dotyczący ataku na USA. Wykonali plakaty na temat zła wynikającego z prowadzenia wojen. W grupach układali „ receptę na wojnę” .Wniosek jaki wypłynął z zajęć, brzmiał : więcej tolerancji - mniej wojen.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej