Rok szkolny 2013/2014


>>Inne lata szkolne<<


Maj

Dzień Mamy i Taty

Jak co roku uczniowie klas 1-3 pod kierunkiem swoich pań: Wioletty Warmowskiej, Teresy Jaworskiej-Rudy i Wiesławy Wódz przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Matki i Ojca. Jednak w tym roku połączyli siły i zorganizowali wspólną uroczystość. We wtorek 27 maja zgromadzeni rodzice mogli posłuchać piosenek i wierszy w wykonaniu swoich pociech. Z dumą oglądali również występ taneczny przygotowany przez dzieci pod okiem pani Wiesławy Wódz. Mieli tez okazję zaobserwować jak ich dzieci rozwijają się na przestrzeni 3 lat. Po skończonej uroczystości wszyscy przenieśli się na boisko szkolne, gdzie czekało już ognisko i kiełbaski. Mimo niezbyt ładnej pogody, uczniowie wraz z rodzicami rozegrali mecz piłki nożnej oraz wzięli udział w zawodach sportowych. Uroczystość miała nieco inny charakter, ale była bardzo udana. Wszyscy zadowoleni i pod dużym wrażeniem wrócili do domu.

tekst: Wioletta Warmowska


do góry

Dzień Dziecka w Skrzatuszu

W minioną sobotę – 31 maja2014 r. wybraliśmy się do Skrzatusza na II Diecezjalny Dzień Dziecka. O świcie grupa 18 uczniów z kl. I- VI pod opieką p. Krystyny Smuga i p. Wiesławy Wódz wyruszyła w długą drogę, by odwiedzić Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej i wziąć udział w spotkaniu dzieci z biskupem Edwardem Dajczakiem. Sanktuarium w Skrzatuszu zostało opanowane przez najmłodszych- zgromadziło się ponad 3 tyś dzieci z całej diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Tym razem pogoda dopisała a przed wyjątkowo silnym tego dnia słońcem, uczestników spotkania chronił specjalny namiot. Tegoroczny Dzień Dziecka odbył się pod hasłem: "Jezu, wierzę Ci". Oprócz Mszy św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka, ważnym punktem spotkania była adoracja, podczas której kapłan przechodził z monstrancją wśród dzieci, przedstawiciele poszczególnych parafii przynosili przed ołtarz przygotowane wcześniej wieczne lampki .Dzieci wróciły bardzo zadowolone oraz wzmocnione i utwierdzone duchowo.

tekst: Krystyna Smuga


do góry

„Wyprawa na łąkę”

Piękna majowa pogoda zachęca do spacerów i wycieczek, dlatego też przedszkolaki 15 maja, wybrały się na pobliską łąkę. Dzieci wyposażone w lupy, bezpośrednio obserwowały rośliny i zwierzęta. Podpatrywały mrówki, pająki, żuki oraz podziwiały kwiaty w naturalnym rozmiarze i powiększeniu. Bawiły się w różne zabawy i grały w gry na łonie natury, pamiętając przy tym o właściwym zachowaniu się w miejscu, w którym przebywają. Kontakt z przyrodą sprawił dzieciom wiele radości i satysfakcji.

tekst: Sabina Słaba


do góry

„Dzień Drugiego Śniadania”

W ramach realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 12 maja przedszkolaki samodzielnie przygotowały drugie śniadanie. Do kanapek użyły przyniesionych przez siebie produktów: jasnego i ciemnego pieczywa, sałaty, rzodkiewki, szczypiorku, pomidorów, ogórka, wędliny i żółtego sera. Przygotowane kanapki zamieniły się w wesołe tygryski, kwiatki, myszki i kosmiczne pojazdy. Po ocenie „kanapkowych wytworów” odbyła się wspólna degustacja, którą poprzedziła rozmowa na temat bajki pt. „Olbrzymie śniadanie”, scenka sytuacyjna nawiązująca do jej treści oraz zabawa w śniadaniowego berka. Było zdrowo, kolorowo i pysznie.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Dzień Strażaka w naszej szkole

Od kilkunastu już lat oddział przedszkolny naszej szkoły współpracuje z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kusowie. Z inicjatywy wychowawczyni grupy i w trosce o bezpieczeństwo przeciwpożarowe dzieci rozpoczęła się ich edukacja, dzięki której dzieci poznają ogólne zasady profilaktyki przeciwpożarowej oraz zasady zachowania się w czasie pożaru i zagrożenia życia. Co roku z okazji patrona strażaków, św. Floriana, przedszkolaki przygotowują spotkanie i przedstawienie w podziękowaniu za ich ofiarną pracę. W tym roku wśród zaproszonych gości był Komendant Gminnej Straży Pożarnej dh Andrzej Małyszka oraz pan Michał Skiba strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu pt. Pożar, czyli na strażaka można liczyć. Spotkanie było także okazją do rozmowy i przekazania najmłodszym cennych rad na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego spędzania wolnego czasu w czasie wakacji.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

SPOTKANIE Z PISARZAMI

Z okazji XXI Słupskiej Wiosny Literackiej w dniu 16 maja 2014 r. gościliśmy na spotkaniu autorskim Joannę Olech i Marcina Pałasza. Pani Joanna Olech spotkała się z klasami starszymi, a pan Marcin Pałasz z klasami 0 – III. Joanna Olech to znana i lubiana pisarka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży. Laureatka wielu prestiżowych nagród. Książka „Czerwony Kapturek” otrzymała wyróżnienie w zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek konkursie na najpiękniejsze Książki Roku 2005 . Na spotkaniu zaprezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki. W bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich bohaterach jednocześnie ilustrując ich losy i przygody. Jednak najbardziej uczniom spodobały się krótkie konkursy związane z twórczością autorki. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały słodkie nagrody Zaś Marcin Pałasz jest autorem książek i słuchowisk, oczywiście również dla dzieci i młodzieży. Debiutował w 2004 roku książką „ Opowieści z krainy potworów”. Jest dwukrotnym laureatem wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Kornela Makuszyńskiego. Motto jego pracy twórczej brzmi „Słowa niosą uśmiech”. Pan Marcin to człowiek o niesamowitym poczuciu humoru i wielkiej pomysłowości. Spotkanie z nim upłynęło pod znakiem wspaniałej zabawy. Autorowi książek udało się stworzyć miłą atmosferę i szybko zjednać sobie sympatię wszystkich słuchaczy. Pisarz z wielką swobodą i humorem opowiadał o tym jak zaczęła się jego przygoda z książką. Mówił o swoich zainteresowaniach i sposobach zdobywania pomysłów na nowe książki. Zdradził dzieciom kilka tajemnic związanych z książkami, które ukarzą się w najbliższym czasie. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania, na które cierpliwie i wyczerpująco pisarz odpowiadał. Po spotkaniu autor podpisywał książki i rozdawał autografy. Obydwa spotkania były świetną okazją do zachęcenia dzieci by sięgały po książkę szczególnie taką, która ich rozśmieszy i przyniesie im radość , a jednocześnie pokaże, że czytanie może być ciekawym sposobem spędzania czasu.

tekst: Marzena Żywiecka, Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Badania kompetencji uczniów

12 oraz 13 maja uczniowie klasy piątej przystąpili do badania kompetencji z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Celem badań było wskazanie uczniom, rodzicom, nauczycielom mocnych i słabych stron posiadanej przez uczniów wiedzy oraz umiejętności.


do góry

Konkurs „Świat na TAK! – Prawa Dziecka”

Dnia 17 maja 2014 roku uczniowie naszej szkoły z klasy IV i V wzięli udział w III Edycji Międzyszkolnego Konkursu „Świat na TAK! – Prawa Dziecka” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka i Prezydenta Miasta Słupska p. Macieja Kobylińskiego. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Prawo do wypoczynku, czasu wolnego, rozrywki i zabawy”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku. Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o przysługujących im prawach, wyrabianie świadomości własnych praw i szanowanie praw drugiego człowieka. Zakres materiału był bardzo trudny dla dzieci w wieku 11-13 lat. Uczniowie musieli wykazać się znajomością dokumentów (z uwzględnieniem ich tła historycznego), tj. Konwencja o Prawach Dziecka, Deklaracja Praw Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka. Konkurs składał się z trzech konkurencji: plakat ilustrujący hasło przewodnie, inscenizacja teatralna oraz test wiedzy o prawach dziecka. Nasi uczniowie wykonali plakat przedstawiający pięknego kolorowego zabawkowego bąka w otoczeniu tęczy i bawiących się dzieci. Scenariusz do inscenizacji był autorski naszych uczniów, a jego tytuł „Prawo dziecka do zabawy”. Za ów scenariusz otrzymaliśmy wyróżnienie! Trzeci etap to test wiedzy i tu również otrzymaliśmy bardzo dużo punktów. W końcowej klasyfikacji zdobyliśmy trzecie miejsce, z czego jesteśmy dumni, tym bardziej, iż nasi uczniowie byli najmłodsi i po raz pierwszy na tego typu konkursie.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Święta majowe

Maj to tradycyjnie okres rocznic upamiętniających ważne wydarzenia, które zapisały się w dziejach Polski. Chcąc przybliżyć społeczności szkolnej naszej szkoły ważne wydarzenia z historii kraju uczniowie pod opieką nauczyciela historii przygotowali przedstawienie. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu oraz przeżywania dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

tekst: Marzena Tuliszka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej