Rok szkolny 2013/2014


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

Jasełka

Jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły się 18 grudnia. Honorowymi gośćmi byli, pani dyrektor Renata Lemisiewicz, pan Zenon Jędrzejczyk, dyrektor firmy TECTRA, wieloletni sponsor, przyjaciel dzieci i szkoły oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kusowie. Licznie przybyli także rodzice, rodzeństwo przedszkolaków i krewni. W świątecznym nastroju i wszyscy z ogromnym wzruszeniem wysłuchali kolęd i obejrzeli historię narodzin dzieciątka Jezus. Dzieci wykazały się dużym profesjonalizmem i wzorowym przygotowaniem o czym świadczyły brawa, a nawet łzy wzruszenia.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Z Życzeniami do okolicznych firm

Jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, dzieci z oddziału przedszkolnego ,,Skrzaty” odwiedziły pracowników miejscowych zakładów pracy TECTRA i INTERFRYS. Wraz z życzeniami dzieci przekazały własnoręcznie przygotowane niespodzianki i zaproszenie na jasełka bożonarodzeniowe.
...było czekoladowo i mikołajkowo, zadbał o to pan Zenon Jędrzejczyk, dyrektor firmy TECTRA, który w imieniu pracowników podziękował dzieciom za życzenia i zapewnił, że na pewno spotkamy się na jasełkach.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

" Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
Pokochał innych przez ciebie
Zawsze wtedy,
Jest Boże Narodzenie"

Matka Teresa z Kalkuty Boże Narodzenie jest największym świętem człowieka- pisał ksiądz Jan Twardowski. Byśmy mogli ten dzień przeżywać, wszystko zaczęło się... Na początku... O brzasku świata, gdy rozpoczęła się Wielka Przygoda Miłości Boga- Ojca do każdego człowieka. Uczennice kl. IV, V i VI: Amelia Gabriel, Julia Kozłowska, Alicja Zamęcka, Wiktoria Badeńska, Zuzanna Hubisz, Patrycja Janeczek, Natalia Chmielewska oraz Marcelina Pokuć pod kierunkiem katechetki Krystyny Smugi przygotowały montaż słowno- muzyczny wraz z pokazem multimedialnym przybliżający nam Ziemię Świętą- Ziemią Zbawiciela. W tę nadchodzącą świętą noc Miłości Noc Przebaczenia Noc, kiedy Bóg się rodzi Moc truchleje Życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy dzień Nowego Roku, żeby nie było samotnych,by wszyscy byli dobrej woli, a nad światem zapanował pokój.

tekst: Krystyna Smuga


do góry

W gościach u św. Mikołaja

13 grudnia dzieci z punktu przedszkolnego uczestniczyły wraz z innymi przedszkolakami z terenu Gminy Słupsk w mikołajkowym spotkaniu. Odbyło się ono w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Jezierzycach. Uroczystość rozpoczęła pani Wójt Barbara Dykier, która przywitała zaproszonych gości. Następnie wszyscy uczestniczyli w dekoracji dwóch choinek. Dzieci z pomocą p. Wójt i nauczycieli bardzo szybko przystroiły bożonarodzeniowe drzewka w świąteczne ozdoby, które własnoręcznie wykonały na zajęciach w przedszkolach. Pod tak pięknie udekorowanymi choinkami brakowało tylko prezentów, a je zgodnie z tradycją w wielkim worku przyniósł św. Mikołaj. Przedszkolaki zaprezentowały dla św. Mikołaja swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Nasza grupa zaśpiewała piosenkę pt. „Mikołaj”. W podziękowaniu za tak piękny występ każde dziecko otrzymało słodki podarunek.
Ten miły, starszy, siwy pan z wielkim workiem pełnym prezentów sprawił dla wszystkich dużo radości.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Wyjazd do schroniska-lecznicy

Uczniowie naszej szkoły co roku jesienią organizują akcję zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt. W zbiórkę zaangażowane są dzieci, ich rodzice i nauczyciele. W tym roku zebraliśmy 51 kg suchej karmy, 10 kg karmy w puszkach, 28 kg kaszy i ryżu, koce i legowiska dla psów. Dary zostały zawiezione 13 grudnia 2013 roku do lecznicy w Słupsku i przekazane dla podopiecznych gminnego schroniska. W lecznicy odbyła się prelekcja na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami domowymi, adopcji zwierząt porzucanych lub źle traktowanych przez właścicieli. Pani weterynarz pokazała uczniom salę zabiegową zwracając szczególną uwagę na humanitarne traktowanie zwierząt przygotowywanych do zabiegu. Akcje mające na celu czynienie dobra dla innych (w tym zwierząt) uczą młode pokolenie tolerancji dla przyrody i istot żywych.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Wycieczka do kina

W poniedziałek, 9 grudnia uczniowie kl. II i III pojechali na wycieczkę do kina. Wycieczka była prezentem od rodziców z okazji mikołajek. W kinie, po zakupieniu popcornu i coli, każdy zajął miejsce i z niecierpliwością wyczekiwał na rozpoczęcie seansu. Film zabrał nas w magiczną podróż pełną przygód po mroźnej krainie Arendelle. Opowiadał historie o dwóch siostrach, jednej magicznej sile i zagrożonym królestwie. Po obejrzeniu filmu zadowoleni i pełni wrażeń mogliśmy wrócić do szkoły.

tekst: Violetta Warmowska


do góry

Konkurs ekologiczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu rejonowego o tematyce ekologicznej organizowanego przez PGK w Słupsku, „Wspólnie dbamy o środowisko-edycja 2013”. Pod kierunkiem nauczyciela przyrody siedmiu uczniów wykonało prace na temat segregacji odpadów i roli przedsiębiorstwa w działaniach na rzecz ochrony przyrody. Uczennica klasy czwartej Agata Tutak zdobyła trzecie miejsce w konkursie i odebrała nagrodę podczas uroczystości w Akademii Pomorskiej. Gratulujemy.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej