Rok szkolny 2013/2014


>>Inne lata szkolne<<


Październik

Wycieczka do sklepu zoologicznego

Wycieczka do sklepu zoologicznego w Słupsku była dla dzieci z oddziału przedszkolnego ogromnym przeżyciem. Wyprawa odbyła się autobusem MZK. Dzieci poznały więc zasady zachowania się w środkach lokomocji, obserwowały pasażerów kasujących bilety i z uwagą śledziły pracę kierowcy autobusu. W sklepie zoologicznym z zainteresowaniem oglądały małe zwierzęta futerkowe, ptaki i ryby. Wysłuchały wskazówek i rad dotyczących opieki nad zwierzętami i sposobu ich karmienia. Właściciel sklepu podarował dzieciom karmę do dokarmiania ptaków zimą. Dzieci podziękowały za informacje i dobre rady piosenką, a właściciel i kupujący, zaskoczeni sytuacją, obdarowali dzieci gromkimi brawami. Pobyt w Słupsku wykorzystaliśmy także na zwiedzanie miasta. Obejrzeliśmy Zamek Książąt Pomorskich oraz stojący tam pomnik Bogusława X, Bramę Młyńską, Basztę Czarownic i fragmenty murów obronnych. Z okna w Ratuszu przywitał nas prezydent miasta Pan Maciej Kobyliński, któremu pomachaliśmy na dzień dobry. W Ratuszu obejrzeliśmy bursztynowego niedźwiadka i ogromny klucz do miasta. Wycieczka po mieście zakończyła się wspólnym zdjęciem pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza, patrona naszej szkoły. Trochę zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń i bardzo zadowoleni, wróciliśmy do szkoły ….......... oczywiście autobusem, jak prawdziwi pasażerowie.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Otwarcie ścieżki rowerowej w Głobinie

Dnia 23 października 2013 r. o godzinie 14.00, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym otwarciu ścieżki rowerowej w Głobinie. W otwarciu wzięła udział pani wójt Barbara Dykier, pani dyrektor szkoły Renata Lemisiewicz, przedstawiciele samorządu lokalnego i wykonawcy ścieżki. Po przybyciu na miejsce pani wójt wszystkich przywitała i po krótce przedstawiła jak powstawała ścieżka rowerowa. Następnie po przecięciu czerwonej wstęgi uczniowie razem z panią wójt przejechali się na rowerach, deskorolkach i rolkach po nowej ścieżce, a gdy wrócili czekały na nich słodycze.

tekst: Urszula Kacprzak


do góry

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych – jak my świętowaliśmy?

Tydzień I: „Biblioteka czeka na Ciebie”

Tydzień II: „Doładuj wyobraźnię w bibliotece”

Tydzień III: „Biblioteka miejscem kultury i rozrywki”

Tydzień IV: „Noc z hobbitami czyli czytanie w szkole wieczorową porą”

Nasza biblioteka szkolna co roku organizuje dla uczniów klas IV-VI imprezę całonocną, która już na stałe widnieje w harmonogramie pracy szkoły. Jest ona ściśle związana z Miesiącem Bibliotek Szkolnych i kampanią ogólnopolską „Cała Polska czyta dzieciom”. Nasza szkoła w tym roku zgłosiła swój udział w programie „Mądra Szkoła czyta dzieciom”. Imprezę „Nocnego czytania” tradycyjnie rozpoczęła pani dyrektor Renata Lemisiewicz czytając „Hobbita”, książkę którą uczniowie wybrali w plebiscycie. Ale nie tylko czytanie odbyło się w nocy z 25 na 26 listopada, uczniowie także oglądali filmy, oczywiście pod czujną opieką pani Marzeny Żywieckiej i pana Daniela Podkowicza. Po północy z użyciem tylko latarek wszyscy uczniowie szukali w szkole jednego z bohaterów Shire. :)

Marzena Żywiecka


do góry

Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej

23 października 2013r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na pierwszoklasistów. Na ten niezwykle ważny dla nich dzień wszyscy czekali od dawna. Od pierwszego tygodnia nauki w szkole dzieci zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznawały zasady szkolnego życia. W uroczystej scenerii i w obecności rodziców oraz zaproszonych gości ślubowały na sztandar szkoły dbać o jej dobre imię, być dobrym uczniem i Polakiem, szanować siebie nawzajem i nauczycieli. Po ślubowaniu Pani Dyrektor Renata Lemisiewicz dokonała aktu pasowania na ucznia. Następnie pierwszaki zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Po występach przyszedł czas na życzenia , wręczenie pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków przez kolegów z klasy drugiej i rodziców. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Przed uczniami klasy pierwszej wiele trudu w osiąganiu wiedzy, życzymy więc wiele radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole.

tekst: Wiesława Wódz


do góry

Święto Pieczonego Ziemniaka

Tegoroczne „Święto Pieczonego Ziemniaka” odbyło się 21 października, wzięli w nim udział uczniowie klas I - III oraz dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od wysłuchania ciekawostek o ziemniaku, które przygotowała klasa II pod opieką wychowawczyni p. Violetty Warmowskiej. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do swoich sal, by w nich tworzyć „warzywne cudaki”. Ale na tym uroczystość się nie zakończyła. Czekały na nas jeszcze „ziemniaczane” zawody sportowe przyszykowane przez p. Urszulę Kacprzak. Z kolei p. Sabina Słaba zorganizowała wystawę pt. „Ziemniaki - szara eminencja polskiej kuchni”, na której można było odnaleźć różnorodne przepisy z potrawami z ziemniaków (sałatka ziemniaczana, kluski śląskie, zapiekanka, ziemniaczane pierogi z mięsem, placek po szwajcarsku, itd.). Na zakończenie pani dyrektor Renata Lemisiewicz ogłosiła wyniki konkursu na najdziwniejszy i najbardziej oryginalny kształt ziemniaka. W tym roku Królową Krainy Pieczonego Ziemniaka została Klaudia Giza, a Królem - Krystian Gabriel. Pomimo niesprzyjającej aury za oknem, ten dzień był naprawdę bardzo radosny.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Święto Drzewa

Dnia 18 października uczniowie klas starszych pojechali do lasu Nadleśnictwa Leśny Dwór z okazji Święta Drzewa. Zajęcia dydaktyczne w lesie przeprowadziła pani Anna Deus-Kopka oraz Alicja Romanowska. Po zajęciach terenowych na ścieżce dydaktycznej wzdłuż Stawu Łysomickiego uczniowie udali się na prelekcję do sali dydaktycznej Nadleśnictwa. Tam pani Anna Deus-Kopka opowiedziała o zwyczajach zwierząt leśnych i pracy leśników. Odbyła się nauka praktyczna rozpoznawania drzew rodzimych i sadzonych w parkach. Nauczyciel przyrody wskazywał uczniom cechy charakterystyczne liści, gałązek i korony drzew nagonasiennych i okrytonasiennych. Na zakończenie uczniowie upiekli kiełbaski nad ogniskiem i z zadowoleniem powrócili do szkoły.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Wyjazd do kina

12 października uczniowie naszej szkoły wybrali się do Multikina w Słupsku na film animowany "TURBO". Przygody wyścigowego ślimaka wywoływały wiele wybuchów śmiechu. Po seansie poszliśmy coś przekąsić w pobliskich restauracjach. Z uśmiechem na ustach i pełnym brzuchem wróciliśmy do domu.

tekst: Daniel Podkowicz


do góry

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji w naszej szkole obchodzono uroczyście. Na pierwszej lekcji uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel przygotowany przez samorząd uczniowski i klasę III. Maluchy w wierszach i piosenkach dziękowali swoim nauczycielom za ich pracę , trud i poświęcenie. Następnie wszyscy wysłuchali pięknego koncertu muzycznego w wykonaniu muzyków ze Słupska. Dzień Edukacji był pełen wrażeń i emocji.

teks: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Sprzątamy las.

W październiku klasa 3 wybrała się do Warblewa, gdzie uczniowie wspólnie z rodzicami sprzątali las. Całą akcję przygotował pan leśniczy Arkadiusz Bagiński. Każdy wyposażony został w rękawiczki i worek. Oj, trochę tych śmieci było. Ale opłacała się wyprawa, bo na zakończenie wszyscy upiekli pyszne kiełbaski na ognisku przygotowanym przez pana leśniczego. Uczniowie otrzymali również prezenty i dużą torbę cukierków.Wszyscy miło i pożytecznie spędzili sobotnie przedpołudnie.

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Jedziemy na dworzec PKP.

Na zakończenie bloku tematycznego o środkach transportu lądowego ,uczniowie klasy 3 pojechali na dworzec PKP i PKS w Słupsku. Niektórzy po raz pierwszy z bliska widzieli pociąg. Każdy uczeń mógł wejść do kabiny maszynisty i zobaczyć jak wygląda ta część pociągu. Pan naczelnik stacji opowiedział dzieciom o urządzeniach na peronie i pokazał wielki pług na szynach.Uczniowie mieli mnóstwo pytań, na które pracownik stacji starał się udzielić odpowiedzi.Później poszliśmy na dworzec PKS. Ten środek lokomocji jest bardziej znany uczniom, ale mieli okazję praktycznie odczytać rozkład odjazdów i zobaczyć poczekalnię. Taki dzień na pewno zapadnie im w pamięci na długo.

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej