Działalność Stowarzyszenia

Rok 2022

Filmowy piątek w szkole

Z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie w szkole po raz pierwszy został zorganizowany FILMOWY PIĄTEK. W wydarzeniu wzięło udział około 50 dzieci z klas 0-III.

Główną atrakcją był film "Ruby na ratunek". Młodzi widzowie mogli również skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez członków Stowarzyszenia (popcorn, wata, napoje). Uczniowie przyjęli imprezę z dużym entuzjazmem, co było widoczne po frekwencji i uśmiechach na twarzach. Z pewnością przeniknie w życie szkoły jako impreza cykliczna.


Turniej Piłki Nożnej

Z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie w nowo wyremontowanej szkolnej sali gimnastycznej został rozegrany Turniej Piłki Nożnej. Do rywalizacji zgłosiło się 8 trzyosobowych zespołów z klas V – VIII. Po ciekawej sportowej walce pierwsze miejsce wywalczyła drużyna FC NIE WIERZĘ, grająca w składzie: Michał Farjaszewski, Oskar Gnich, Mateusz Jędrzejczyk-Ciba. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Oskar Gnich z klasy 7a. Na boisku panowała wzorowa sportowa rywalizacja, wzajemne wsparcie i koleżeńska atmosfera.

Nagrody oraz pamiątkowe medale zostały ufundowane przez Stowarzyszenie.

Rok 2021

Naklejki edukacyjne

Stowarzyszenie zakupiło dla Szkoły Podstawowej w Głobinie komplet naklejek edukacyjnych z działaniami tabliczki mnożenia i nazwami przypadków wraz z pytaniami. Nalepki umieszczone są na podstopniach schodów, dzięki czemu są widoczne przez wchodzących po nich uczniów. Jest to atrakcyjna forma graficzna – kolorowe naklejki przyciągają uwagę uczniów i sprzyjają zapamiętywaniu.

Rok 2020

Konkurs fotograficzny „Wakacyjne wspomnienia” – 3. edycja

W październiku 2020r. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pn. „Wakacyjne wspomnienia”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie. Skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie. W konkursie wzięło udział 14 uczestników, którzy dostarczyli łącznie 41 zdjęć. Piękno naszej ziemi ojczystej i jej bogactwo przyciągało uwagę fotografów w różny sposób – na nadesłanych fotografiach pojawiły się nasycone zielenią lasy, cudowny zachód słońca nad górskimi szczytami, niepowtarzalna architektura, różnorodna natura, a także wspaniała zabawa uczestników.

Konkurs miał na celu zachęcić do rozwijania zainteresowania fotografią, jako jedną z form spędzania czasu wolnego. Fotografia ma zdolność angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców. W każdym zdjęciu, które otrzymaliśmy, kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele miłych, wakacyjnych wspomnień.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody zasponsorowane przez Stowarzyszenie.

Zakup stołu do gry w szachy

Wiosną 2020r. ze środków Stowarzyszenia został zakupiony stół do gry w szachy, który stoi obok szkoły. Nasi uczniowie już od klasy IV podczas regularnych zajęć poznają tajniki tej królewskiej gry. Edukacja szachowa ma na celu wsparcie rozwoju kompetencji matematycznych uczniów, przede wszystkim: logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, analizy i rozwiązywania problemów. Gra w szachy uczy też rywalizacji w duchu fair play. Podczas pobytu na świeżym powietrzu uczniowie mają możliwość nie tylko zabawy z wykorzystaniem gier planszowych, logicznych i strategicznych, ale dodatkową okazję rozwijania swoich zainteresowań.

Koncert kolęd i pastorałek

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego okresu, Stowarzyszenie zorganizowało Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbył się 9 stycznia w Kościele w Głobinie. Podczas koncertu wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie pod kierunkiem pani Elżbiety Stec.

Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych ludzi uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla małych śpiewaków, zaproszonych gości, nauczycieli, jak i rodziców.

Po zakończonym występie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Renata Lemisiewicz, która serdecznymi słowami podziękowała uczniom za występ, nauczycielom – za pracę włożoną w przygotowanie, zaś mieszkańcom Głobina – za przybycie i aktywny udział w koncercie. Gorące podziękowania do wszystkich skierował również ksiądz Jarosław Aleksandrowicz – proboszcz tutejszego Kościoła. A w imieniu mieszkańców słowa wdzięczności wyraziła p. Barbara Micio. Na koniec jeszcze wszyscy wspólnie zaśpiewali pastorałkę „Jakaś światłość nad Betlejem”.

Rok 2019

Wieczór gier i zabaw

W piątkowe popołudnie 6 grudnia 2019r. Stowarzyszenie zorganizowało dla uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie i ich rodziców wieczór gier i zabaw. Podczas spotkania uczniowie świetnie bawili się szkolnymi grami świetlicowymi, ale także tymi, które przynieśli z domu. Chętni mogli zmierzyć się w szachach, zagrać w tenisa stołowego lub dołączyć do sesji tanecznej z programem z Just Dance. To był udany wieczór! Wszyscy świetnie się bawili.

Konkurs fotograficzny pn. „Wakacyjne wspomnienia” – 2. edycja

Stowarzyszenie było organizatorem konkursu fotograficznego pn. „Wakacyjne wspomnienia”skierowanym do uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości artystycznej, kreatywności i wyobraźni, jak również rozpowszechnienie idei fotografowania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Na konkurs napłynęło wiele zdjęć ukazujących wspaniałe miejsca beztroskiej zabawy i rozrywki oraz oryginalne sytuacje, w których znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie.

Rok 2018

Konkurs fotograficzny pn. „Wakacyjne wspomnienia” – 1. edycja

We wrześniu Stowarzyszenie podsumowało konkurs fotograficzny pn. „Wakacyjne wspomnienia”. Konkurs był skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie. Zadaniem uczestników konkursu było zrobienie fotografii przedstawiającej niezwykłe lub zwykłe miejsce, w którym spędzali wakacje. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 20 uczestników. Wszystkie zdjęcia były imponujące i niepowtarzalne. Stowarzyszenie nagrodziło upominkami wszystkich uczestników zabawy.

Logo Stowarzyszenia

Autorem logo jest p. Daniel Podkowicz, nauczyciel matematyki i członek Stowarzyszenia. Logo charakteryzuje się prostotą i jednoznacznym przekazem o charakterze Stowarzyszenia. Logo ma służyć celom promocyjnym. Będzie umieszczane na drukach, stronach internetowych i innych mediach.

Wizytówka Stowarzyszenia

Autorem projektu wizytówki jest p. Daniel Podkowicz. Stowarzyszenie uzyskało wizytówkę, która zawiera niezbędne dane potrzebne do szybkiej identyfikacji: logo i dane adresowe.Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej