Działalność Stowarzyszenia

Rok 2023

Popołudnie z matematyką na wesoło

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Czas realizacji projektu dla dzieci z punktu przedszkolnego w Głobinie napisanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie, finansowanego przez Fundację mBanku również dobiegł końca. Dnia 31 maja 2023 r. w godzinach popołudniowych odbyła się uroczysta impreza podsumowująca realizację projektu pt. „Przedszkolak bawi się matematyką”. Uczestnicy spotkania: Prezes Stowarzyszenia – p. Renata Lemisiewicz, Wicedyrektor Szkoły – p. Ewelina Ćmiel, dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego wraz z członkami rodzin, reprezentanci klasy IV a i VI. Ponadto nauczyciele i pracownicy szkoły, a zarazem członkowie Stowarzyszenia wzięli udział w zmaganiach matematycznych, które zostały przygotowane przy sześciu stanowiskach:

1. „Kostki” – matematyczna gimnastyka z wykorzystaniem sześciennych kostek.

2. „Kodowanie’ – zabawy doskonalące orientację przestrzenną z wykorzystaniem interaktywnych robotów „Bee – bot” oraz mat edukacyjnych.

3. „Czas” – zabawy z klepsydrami i zegarem.

4. „Cyfry i liczby” - zabawy z układankami cyfrowymi, kartami „Piotruś”, karty pracy przy użyciu liczydła.

5. „Figury i kształty” – zabawy z „Tangramem”, układanki z mozaiki geometrycznej, rozpoznawanie figur za pomocą zmysłu dotyku.

6. „Pomiar” – zabawy z: termometrami, miarkami, wagami, menzurkami i butelkami pomiarowymi.

W tym dniu wręczono dzieciom nagrody za udział w konkursie plastycznym pt. „Liczba Pi”. Oprócz tego dla wszystkich zgromadzonych przygotowano kolorowy i zdrowy, owocowo – warzywny poczęstunek. Na zakończenie spotkania realizator projektu, a także organizator imprezy - p. Sabina Słaba podsumowując czteromiesięczne działania projektowe stwierdziła, że: „Matematyka jest przyjemna i ciekawa, a przede wszystkim daje każdemu dużo radości, bez względu na wiek”.


Konkurs plastyczny „Liczba Pi”

3,14….. to początek rozwinięcia dziesiętnego „Liczby Pi”…. oraz data jej Święta. Z tej okazji pod koniec marca, w ramach realizacji programu grantowego pt. „Rosnę z matematyką”, finansowanego przez Fundację mBanku został zorganizowany dla dzieci z punktu przedszkolnego konkurs plastyczny. Przedmiotem konkursu było samodzielne przedstawienie „Liczby Pi” w najbardziej kreatywny sposób. Przedszkolaki wykazały się pomysłowością. Komisja konkursowa oceniając 8 prac brała po uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem, samodzielność, jakość wykonania, oryginalność. Po burzliwych naradach wyłoniono laureatów: I miejsce – Hanna Hubisz, II miejsce – Oliwia Borkowska, III miejsce – Inga Olszewska, Wyróżnienie – Ksawery Dąbrowski oraz Maja Miązek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.


„Przedszkolak bawi się matematyką”

Od II semestru 15 przedszkolaków z punktu przedszkolnego ma możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach matematycznych, które są realizowane w ramach Programu grantowego pt. „Rosnę z matematyką”, finansowanych przez Fundację mBanku. Poprzez udział w zajęciach dzieci nabywają kompetencje matematyczne, czyli zdolność rozwijania i wykorzystywania myślenia i postawy matematycznej do rozwiązywania problemów w codziennych sytuacjach. Przedszkolaki: bawiły się z kostkami, poznały cyfry i liczby, eksperymentowały z różnymi rodzajami wag, potrafią wymienić oraz wskazać cechy charakterystyczne, podobieństwa i różnice w figurach geometrycznych, a także umieją dokonać klasyfikacji pod względem jednej lub kilku cech. Dodatkowe zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.


Rok 2022

Projekt EKSPERYpetie finansowany przez Fundusz Akumulator Społeczny

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Głobinie, dzięki inicjatywnie Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie, wzięli udział w projekcie EKSPERYpetie finansowanego przez Fundusz Akumulator Społeczny. W projekcie aktywnie uczestniczyło ok. 200 uczniów, czterech nauczycieli placówki, rodzice uczniów oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków SP w Głobinie. W wyniku ogłoszonego naboru 49 chętnych uczniów, wraz z 4 opiekunami wyjechało na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Podczas tego wyjazdu uczniowie wzięli udział w zajęciach „Poczuj siłę”, których celem było zwrócenie ich uwagi na otaczające nas zjawiska fizyczne, a także ukazanie fizyki jako nauki bezpośrednio powiązanej z życiem codziennym. Uczestnicy w bardzo przystępny sposób poznali różne rodzaje sił oraz ich wzajemne zależności, a także w ramach praktycznego działania budowali samodzielnie kompas.

Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie, stanowiły wstęp do nauki fizyki w kolejnych etapach edukacji.

Ponadto w trakcie tego wyjazdu uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystaw stałych oraz czasowych, aktualnie udostępnionych dla zwiedzających. Wystawy te w atrakcyjny i zrozumiały dla odbiorców sposób zachęcają do samodzielnego eksperymentowania, prowokują do poszukiwania niestandardowych rozwiązań i do zadawania pytań.

Następny etap projektu obejmował podsumowanie, usystematyzowanie i utrwalenie wiedzy, zdobytej podczas wyjazdu oraz podzielenie się nią z uczniami klas I-IV.

Podczas trzech spotkań, w których uczestniczyli uczniowie klas młodszych, uczestnicy wyjazdu wyjaśnili młodszym kolegom m.in. skąd się bierze deszcz, jak wygląda erupcja wulkanu, dlaczego bańka mydlana nie pęka.

W ramach projektu EKSPERYpetie został także zakupiony program MULTIMEDIALNA PRACOWNIA PRZEDMIOTOWA – FIZYKA, który stał się doskonałym pomysłem na ciekawą lekcję fizyki opartą o zgodne z podstawą programową zasoby, które zostały wypełnione zróżnicowanymi ćwiczeniami, symulacjami, filmami oraz grami edukacyjnymi. Z programu w chwili obecnej korzysta już blisko 80 uczniów z klas 7-8 oraz indywidualny dostęp do platformy szkoleniowej uzyskało 2 uczniów, którzy przygotowują się do konkursów z fizyki (2 licencje indywidualne).


Filmowy Wieczór dla najmłodszych

Najmłodsza grupa uczniów naszej szkoły miała swój Filmowy Wieczór, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Głobinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie. W ubiegły piatek, 9.12.2022r., dzieci obejrzały film pt. "Nasze magiczne Encanto". Przygotowana była dla nich niespodzianka:popcorn i napoje - jak w prawdziwym kinie. Była to kolejna udana impreza!


Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

We wtorek, 6 grudnia, odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Organizatorem i fundatorem nagród tego wydarzenia było Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Głobinie. W Turnieju wzięło udział 12 trzyosobowych zespołów z klas 5-8.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!


Filmowy piątek

„Kosmiczny mecz” z gwiazdą amerykańskiej koszykówki – to film, który obejrzeli uczniowie klas III – V podczas Filmowego Piątku. Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie i Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie odbyła się 2.12.2022r. Była to kolejna udana impreza. Wzięło w niej udział 58 uczniów. Na dzieci, oprócz superprodukcji, czekały: popcorn, wata cukrowa i napoje zasponsorowane przez Stowarzyszenie.


Wieczór filmowy dla klas VI – VIII już za nami!

Gdy dnie stają się krótsze, a noce coraz zimniejsze, nie ma lepszego planu niż obejrzenie dobrego filmu. Taką atrakcję mieli w piątek, 18.11.2022r., uczniowie klas VI – VIII, gdyż w naszej szkole odbył się Filmowy Piątek, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Głobinie i Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie.

Główną atrakcją był film ENOLA HOLMES 2, który został wytypowany w drodze głosowania przez uczniów. Młodzi widzowie miło spędzili czas w gronie kolegów i koleżanek, na niezwykłych siedziskach i przy pysznych przekąskach, zasponsorowanych przez Stowarzyszenie.


Podsumowanie konkursu „Wakacyjne wspomnienia”

25 października w naszej szkole odbyło się podsumowanie 5. edycji konkursu „Wakacyjne wspomnienia”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie. Uczestnicy konkursu wzięli udział w wyjątkowych warsztatach fotograficznych, podczas których, pod okiem doświadczonego fotografa – pani Justyny Piątek, zaznajomili się z tajnikami wykonywania zdjęć. Uczniowie zapoznali się z historią fotografii oraz z podstawowymi zagadnieniami, takimi jak ISO, czas naświetlania, głębia ostrości. Nauczyli się także poprawnego kadrowania. Samodzielnie wykonywali zdjęcia portretowe, panoramiczne oraz malowali światłem. Ponadto poznali kilka przydatnych trików przy wykonywaniu zdjęć tak, aby fotografia była zabawą i przyjemnym doświadczeniem.

Uwieńczeniem warsztatów było wręczenie laureatom nagród – bonów upominkowych o wartości 150zł – za I miejsce, 100 zł – za II miejsce i 50zł – za III miejsce. Nagrody wręczyli Prezes Stowarzyszenia, pani Renata Lemisiewicz, i dyrektor szkoły, pan Łukasz Mucha. Zaś wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali antystresowe robociki do składania.

Nagrody zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Do zobaczenia za rok!


"Wakacyjne wspomnienia " - 5. edycja konkursu

26 września rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Wakacyjne wspomnienia” To już piąta edycja konkursu, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie. Napłynęło bardzo dużo zdjęć. Świat przedstawiony za pomocą fotografii jest niesamowity i urokliwy – na nadesłanych zdjęciach pojawiły się nasycone czerwienią owoce kaliny, cudowny zachód słońca nad górskimi szczytami, niepowtarzalna architektura, różnorodna natura, a także wspaniała zabawa uczestników.

Laureatami tegorocznego konkursu fotograficznego zostali:

W pierwszej kategorii – klas I – III:

W drugiej kategorii – klas IV – VIII:

Konkurs miał na celu rozwijanie zmysłu artystycznego, ujawnienie inwencji twórczej i kreatywności autorów, a przede wszystkim zachęcić młodych ludzi do rozwijania zainteresowania fotografią, która ma zdolność angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców. W każdym zdjęciu, które otrzymaliśmy, kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele miłych, wakacyjnych wspomnień.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wystawę pokonkursową można obejrzeć na holu naszej szkoły.
Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie.


Filmowy piątek w szkole

Z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie w szkole po raz pierwszy został zorganizowany FILMOWY PIĄTEK. W wydarzeniu wzięło udział około 50 dzieci z klas 0-III.

Główną atrakcją był film "Ruby na ratunek". Młodzi widzowie mogli również skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez członków Stowarzyszenia (popcorn, wata, napoje). Uczniowie przyjęli imprezę z dużym entuzjazmem, co było widoczne po frekwencji i uśmiechach na twarzach. Z pewnością przeniknie w życie szkoły jako impreza cykliczna.


Turniej Piłki Nożnej

Z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie w nowo wyremontowanej szkolnej sali gimnastycznej został rozegrany Turniej Piłki Nożnej. Do rywalizacji zgłosiło się 8 trzyosobowych zespołów z klas V – VIII. Po ciekawej sportowej walce pierwsze miejsce wywalczyła drużyna FC NIE WIERZĘ, grająca w składzie: Michał Farjaszewski, Oskar Gnich, Mateusz Jędrzejczyk-Ciba. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Oskar Gnich z klasy 7a. Na boisku panowała wzorowa sportowa rywalizacja, wzajemne wsparcie i koleżeńska atmosfera.

Nagrody oraz pamiątkowe medale zostały ufundowane przez Stowarzyszenie.

Rok 2021

Wakacyjne wspomnienia

Dnia 29. 09.2021r. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Wakacyjne wspomnienia”. Jest to IV edycja konkursu, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie. Konkurs cieszył się dużą popularnością uczniów. I z pewnością dla autorów robienie zdjęć było wielką frajdą. Napłynęło 38 zdjęć.

Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań twórczością fotograficzną, rozwijanie wyobraźni i twórczej aktywności oraz uwrażliwienie na piękno środowiska naturalnego.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

Kategoria: klasy I – III

Kategoria: Klasy IV – VIII:

Przyznano wyróżnienia:

Wystawę pokonkursową można obejrzeć na holu naszej szkoły.

Zabawa aparatem i uchwycenie piękna naszej ziemi to forma spędzania wolnego czasu, a efektem tego są samodzielność i otwartość w wyrażaniu własnych pomysłów i emocji. W każdym zdjęciu zawarte są również miłe wspomnienia z wakacyjnego wypoczynku.

Nagrody zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie.


Naklejki edukacyjne

Stowarzyszenie zakupiło dla Szkoły Podstawowej w Głobinie komplet naklejek edukacyjnych z działaniami tabliczki mnożenia i nazwami przypadków wraz z pytaniami. Nalepki umieszczone są na podstopniach schodów, dzięki czemu są widoczne przez wchodzących po nich uczniów. Jest to atrakcyjna forma graficzna – kolorowe naklejki przyciągają uwagę uczniów i sprzyjają zapamiętywaniu.

Rok 2020

Konkurs fotograficzny „Wakacyjne wspomnienia” – 3. edycja

W październiku 2020r. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pn. „Wakacyjne wspomnienia”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie. Skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie. W konkursie wzięło udział 14 uczestników, którzy dostarczyli łącznie 41 zdjęć. Piękno naszej ziemi ojczystej i jej bogactwo przyciągało uwagę fotografów w różny sposób – na nadesłanych fotografiach pojawiły się nasycone zielenią lasy, cudowny zachód słońca nad górskimi szczytami, niepowtarzalna architektura, różnorodna natura, a także wspaniała zabawa uczestników.

Konkurs miał na celu zachęcić do rozwijania zainteresowania fotografią, jako jedną z form spędzania czasu wolnego. Fotografia ma zdolność angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców. W każdym zdjęciu, które otrzymaliśmy, kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele miłych, wakacyjnych wspomnień.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody zasponsorowane przez Stowarzyszenie.

Zakup stołu do gry w szachy

Wiosną 2020r. ze środków Stowarzyszenia został zakupiony stół do gry w szachy, który stoi obok szkoły. Nasi uczniowie już od klasy IV podczas regularnych zajęć poznają tajniki tej królewskiej gry. Edukacja szachowa ma na celu wsparcie rozwoju kompetencji matematycznych uczniów, przede wszystkim: logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, analizy i rozwiązywania problemów. Gra w szachy uczy też rywalizacji w duchu fair play. Podczas pobytu na świeżym powietrzu uczniowie mają możliwość nie tylko zabawy z wykorzystaniem gier planszowych, logicznych i strategicznych, ale dodatkową okazję rozwijania swoich zainteresowań.

Koncert kolęd i pastorałek

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego okresu, Stowarzyszenie zorganizowało Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbył się 9 stycznia w Kościele w Głobinie. Podczas koncertu wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie pod kierunkiem pani Elżbiety Stec.

Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych ludzi uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla małych śpiewaków, zaproszonych gości, nauczycieli, jak i rodziców.

Po zakończonym występie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Renata Lemisiewicz, która serdecznymi słowami podziękowała uczniom za występ, nauczycielom – za pracę włożoną w przygotowanie, zaś mieszkańcom Głobina – za przybycie i aktywny udział w koncercie. Gorące podziękowania do wszystkich skierował również ksiądz Jarosław Aleksandrowicz – proboszcz tutejszego Kościoła. A w imieniu mieszkańców słowa wdzięczności wyraziła p. Barbara Micio. Na koniec jeszcze wszyscy wspólnie zaśpiewali pastorałkę „Jakaś światłość nad Betlejem”.

Rok 2019

Wieczór gier i zabaw

W piątkowe popołudnie 6 grudnia 2019r. Stowarzyszenie zorganizowało dla uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie i ich rodziców wieczór gier i zabaw. Podczas spotkania uczniowie świetnie bawili się szkolnymi grami świetlicowymi, ale także tymi, które przynieśli z domu. Chętni mogli zmierzyć się w szachach, zagrać w tenisa stołowego lub dołączyć do sesji tanecznej z programem z Just Dance. To był udany wieczór! Wszyscy świetnie się bawili.

Konkurs fotograficzny pn. „Wakacyjne wspomnienia” – 2. edycja

Stowarzyszenie było organizatorem konkursu fotograficznego pn. „Wakacyjne wspomnienia”skierowanym do uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości artystycznej, kreatywności i wyobraźni, jak również rozpowszechnienie idei fotografowania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Na konkurs napłynęło wiele zdjęć ukazujących wspaniałe miejsca beztroskiej zabawy i rozrywki oraz oryginalne sytuacje, w których znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie.

Rok 2018

Konkurs fotograficzny pn. „Wakacyjne wspomnienia” – 1. edycja

We wrześniu Stowarzyszenie podsumowało konkurs fotograficzny pn. „Wakacyjne wspomnienia”. Konkurs był skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie. Zadaniem uczestników konkursu było zrobienie fotografii przedstawiającej niezwykłe lub zwykłe miejsce, w którym spędzali wakacje. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 20 uczestników. Wszystkie zdjęcia były imponujące i niepowtarzalne. Stowarzyszenie nagrodziło upominkami wszystkich uczestników zabawy.

Logo Stowarzyszenia

Autorem logo jest p. Daniel Podkowicz, nauczyciel matematyki i członek Stowarzyszenia. Logo charakteryzuje się prostotą i jednoznacznym przekazem o charakterze Stowarzyszenia. Logo ma służyć celom promocyjnym. Będzie umieszczane na drukach, stronach internetowych i innych mediach.

Wizytówka Stowarzyszenia

Autorem projektu wizytówki jest p. Daniel Podkowicz. Stowarzyszenie uzyskało wizytówkę, która zawiera niezbędne dane potrzebne do szybkiej identyfikacji: logo i dane adresowe.Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej