Rok szkolny 2008/2009


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

Wystawiamy Jasełka na Gminnej Wigilii w Jezierzycach

Ponad 700 seniorów z całej Gminy Słupsk przybyło na Wigilię, która zorganizowana została na hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach. W tym roku obchodzono 15-lecie spotkań Wigilijnych. Nie zabrakło również gości specjalnych. Do Jezierzyc przyjechał premier Donald Tusk oraz biskup ks. Edward Dajczak. Goście obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów najmłodszych klas naszej szkoły. Za występ osobiście podziękował im premier.

Przygotowania do przedstawienia trwały od ponad miesiąca, wzięło w nich udział 40 uczniów.

Koszutowska Ewa


do góry

Jasełka w oddziale przedszkolnym

18 grudnia sześciolatki gościły u siebie w sali panią dyrektor Renatę Lemisiewicz, swoich rodziców i strażaków z OSP w Kusowie. Gościem specjalnym był pan Zenon Jędrzejczyk dyrektor miejscowej firmy „Tektra”, który od wielu lat jest sponsorem na rzecz oddziału przedszkolnego, fundatorem pomocy i gier dydaktycznych oraz wyposażenia sali. Goście z dużym zainteresowaniem obejrzeli przygotowane przez dzieci jasełka bożonarodzeniowe, podziwiali ich aktorskie i wokalne umiejętności.

W świątecznym nastroju życzenia wszystkim obecnym złożyła pani dyrektor. Za zaproszenie podziękował pan Zenon Jędrzejczyk, strażacy i rodzice. Na koniec spotkania dzieci wręczyły gościom samodzielnie wykonane upominki.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Świąteczne śpiewanie po angielsku

18 grudnia, tuz przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasIV-VI biorący udział w projekcie English Teaching przedstawili program złożony z kolęd i piosenek bożonarodzeniowych. Nie zabrakło międzynarodowej kolędy „Silent Night”, oraz piosenki „Jingle Bells”, którą śpiewała różnież cała widownia.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy w atmosferze zbliżających się świąt.

Bożena Michałowska

Apel odbył się w ramach realizowanego projektu JĘZYK ANGIELSKI CZYNNIKIEM INTEGRUJĄCYM MŁODYCH EUROPEJCZYKÓW, więcej informacji >>tutaj.


do góry

Jasełka zuchów

Przed wigilią zuchy przygotowały jasełka. Na przedstawienie zaprosiły swoich rodziców, dziadków i rodzeństwo. zaproszenie również przyjęli mysliwi z koła łowieckiego „Hubert”. Przy nastrojowym oświetleniu jasełka wypadły bardzo wzruszająco.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Życzenia Świąteczne dla pracowników firmy „Tectra” w Głobinie

W okresie przedświątecznym dzieci z oddziału przedszkolnego „Skrzaty” odwiedziły z życzeniami i świątecznymi upominkami pracowników firmy „Tektra” i „Interfrys”. Dzieci przywitał, jak zwykle serdecznie i z uśmiechem, dyrektor firmy pan Zenon Jędrzejczyk, który podziękował za świąteczny stroik i zaproszenie na jasełka bożonarodzeniowe. Dla wszystkich pracowników wizyta „śpiewających kolędy reniferów” była niesamowitym przeżyciem i miłym zaskoczeniem.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Apel o prawach dziecka

Międzynarodowy Dzień praw Człowieka obchodzony jest corocznie 10 grudnia w rocznicę podpisania przez ONZ w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Uczniowie klasy Vb przygotowali z tej okazji apel pt. „Mam prawo”. Wyjaśnili szkolnej publiczności trudny temat praw dzieci. Mamy nadzieję, że wszyscy odczytali przesłanie przedstawienia, które brzmi: DZIECI MAJĄ SWOJE PRAWA!

Pamiętajcie!
Prawa człowieka są waszymi prawami. Skorzystajcie z nich. Brońcie ich. Upowszechniajcie je i nalegajcie na ich przestrzeganie. Pielęgnujcie je i wzbogacajcie.

Małgorzata Kubik
Bożena Michałowska


do góry

Potyczki rodzinne

Powoli tradycją naszej Szkoły staje się organizowanie przez Radę Szkoły imprezy pt. „Potyczki Rodzinne”. Tym razem integracyjne spotkanie uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły odbyło się pod hasłem „Mikołajki”. Reprezentacje każdej z klas składające się z dwojga uczniów i jednego rodzica rywalizowały a konkursach i konkurencjach sportowo – zręcznościowych. Wygrała reprezentacja klasy szóstej. Najważniejsza jednak nie była wcale wygrana lecz wspaniała wspólna zabawa łącząca wszystkich niezależnie od wieku. Wszyscy bawili się świetnie!!! Uczniowie obecni na imprezie otrzymali słodki prezent – Mikołaja z czekolady. W przerwach między konkursami można się było posilić ciepłymi smakołykami przygotowanymi przez panie z Rady Rodziców.

Mamy nadzieję, że następne „Potyczki Rodzinne” będą równie udane jak te zorganizowane do tej pory!

Ewa Koszutowska


do góry

Zuchy na rajdzie mikołajkowym

6 grudnia zuchy brały udział w rajdzie mikołajkowym. Tym razem maszerowały po Lasku Północnym. Na zakończenie było spotkanie z mikołajem, słodki upominek i oczywiście ognisko z kiełbaskami.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Mikołajki

Prawdziwą niespodziankę sprawił 6-latkom Mikołaj, który odwiedził ich 4 grudnia. Mimo braku śniegu już o godzinie 8 rano Mikołaj obwieścił swoje przybycie dzwoneczkami. Dzieci przywitały gościa zimową piosenką i zaprosiły do wspólnej zabawy. Za prezenty podziękowały wierszykami i piosenkami, a na koniec wręczyły Mikołajowi czarodziejski niebieski szalik, żeby się nie przeziębił w czasie pracy. Mikołaj obiecał,że za rok na pewno nas odwiedzi.
Więc do zobaczenia za rok. Już nie możemy się doczekać.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Wyjazd do schroniska

Członkowie SK LOP wraz z opiekunem za fundusze zebrane podczas loterii fantowej zakupili karmę dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie także zebrali koce, które zawieźli do słupskiego schroniska. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z zasadami pielęgnacji czworonogów. Całość była filmowana przez słupską telewizję.

Marzena Żywiecka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej