Rok szkolny 2008/2009


>>Inne lata szkolne<<


Październik

Podsumowanie akcji makulatura.

Jak co roku we wrześniu ogłoszono szkolną akcję zbiórki makulatury. Zbiórka trwała trzy tygodnie. Łącznie zebraliśmy 4688,2 kg makulatury, za którą otrzymaliśmy 679,76 zł.

Z klas 0-III najwięcej zebrała klasa II - 932,7 kg, a w klasach IV-VI klasa Va - 968,1 kg.

Akcję zorganizowały i przeprowadziły teresa Jaworska-Rudy i Małgorzata Jakóbik-Zacharska.

Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Dzień Bibliotek Szkolnych, Pasowanie na czytelnika klasy I

28 października 2008 roku obchodziliśmy naszej szkole Dzień Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji na korytarzu pojawiły się sentencje i przysłowia mówiące o książce i jej znaczeniu w życiu każdego człowieka, powstała okolicznościowa gazetka na holu. W bibliotece zorganizowana została wystawa pt: „Dlaczego warto dbać o książki”. Wystawa ta polegała na tym, iż na jednym stole były eksponowane książki zadbane, kolorowe, niezniszczone - nowe, na drugim zaś takie same książki tylko zaczytane, pomazane, porozrywane i poplamione przez użytkowników. Uczniowie sami mogli się przekonać , które książki bardziej chcieliby wypożyczyć. Wszyscy zwiedzający wystawę jednogłośnie stwierdzili, że WARTO DBAĆ O KSIĄŻKI !!!

Jednak najważniejszymi gośćmi Biblioteki w tym dniu byli uczniowie klasy I, którzy złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Całą uroczystość przygotowała Ewa Koszutowska – bibliotekarz z pomocą członków Koła Przyjaciół Biblioteki. Część artystyczną przedstawiły: Milena Dusza, Daria Winter, Olga Żurawska, Kasia Szefler z klasy VI oraz Sandra Zielińska z klasy IV.

Ewa Koszutowska


do góry

Porządki na cmentarzu w Głobinie

Uczniowie nauczania zintegrowanego już od najmłodszych lat uczą się pielęgnować naszą rodzinną kulturę i bliskie nam wszystkim tradycje.

W tym roku również, w ostatnim dniu października, w przeddzień Święta Zmarłych, uczniowie klasy II wraz z wychowawcą p. Ewą Grabosz-Karnicką udały się na miejscową nekropolię, by zrobić porządki na opuszczonych grobach byłych mieszkańców naszych terenów. Przy pomocy aktywnych i zawsze chętnych do pomocy rodziców maluchy wygrabiły liście i oczyściły nagrobki w zabytkowej części cmentarza wraz z lapidarium. Dzielnie znosiły zgrabione do worków liście, by przy uporządkowanych grobach uczcić pamięć zmarłych zapalonym zniczem i cichą modlitwą.

Ewa Karnicka


do góry

Szklanka mleka

Od października 2008 wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą pić codziennie mleko. Jest to możliwe dzięki rządowemu programowi „Szklanka Mleka”.

Ponadto zbierając „czerwone minki” z kartoników dzieci mogą uczestniczyć w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród w ramach akcji „Mleko z klasą” (szczegóły na stronie www.mlekozklasa.pl).

Na pierwszy dzień nauki szkolnej na ucznia przypada jeden kartonik mleka. Akcja w naszej szkole będzie kontynuowana do końca roku szkolnego.

Jak widać mleko wszystkim smakuje. Pijcie mleko będziecie zdrowsi!!!

Justyna Lao


do góry

Święto Drzewa - podsumowanie

Dnia 27 października 2008r. naszą szkołę odwiedzili leśnicy z Nadleśnictwa „Leśny Dwór”. Spotkanie z całą społecznością szkolną odbyło się w ramach Święta Drzewa. Pan leśniczy Marek Haznar oraz Paweł Halicki wręczyli uczniom ze zwycięskiej drużyny nagrody książkowe. Uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o lesie w etapie szkolnym oraz praktycznym w Nadleśnictwie „Leśny Dwór”. Leśnicy także przekazali piękne książki o lesie do szkolnej biblioteki i pracowni przyrodniczej. Odbyło się przedstawienie o tematyce leśnej przygotowane przez uczniów klasy drugiej pod opieką Pani Ewy Karnickiej. Po zakończeniu apelu uczniowie w towarzystwie gości, Pani Dyrektor Renaty Lemisiewicz oraz nauczyciela przyrody Pani Marzeny Żywieckiej, posadzili symboliczne drzewo na zieleńcu szkolnym.

Marzena Żywiecka


do góry

Szkolny Dzień Chleba

Szkolny Dzień Chleba przeżywaliśmy w naszej szkole 23 października.
Klasa VI pod opieką pani M. Kubik przygotowała okolicznościowe plakaty tematycznie związane z chlebem, codziennymi i świątecznymi okolicznościami spożywania chleba, tradycjami i zwyczajami dotyczącymi jego wypieku . Uczniowie podkreślali stosunek człowieka do chleba dawniej i dziś. Zwieńczeniem Szkolnego Dnia Chleba był poczęstunek podczas, którego degustowano ponad 20 rodzajów pysznego chleba.

Małgorzata Kubik


do góry

Piłka nożna w Jezierzycach

Październik był dla nas trudnym, sportowym miesiącem. Jeszcze nie odpoczęliśmy po zawodach w Bierkowie, a już w środę 22.10.2008 r. jechaliśmy do Jezierzyc, grać w piłkę nożną halową chłopców.

Razem z nami w grupie znalazły się drużyny z Włynkówka i Redzikowa. Gra była wyrównana, lecz gdyby nie bramka w ostatnich sekundach strzelona przez kolegów z Włynkówka mielibyśmy szansę walczyć o II miejsce, a tak zdobyliśmy III miejsce w grupie i V w całej kwalifikacji razem z drużyną z Siemianic.

Urszula Kacprzak


do góry

Święto Drzewa w nadleśnictwie

W bieżącym roku szkolnym Święto Drzewa odbyło się w Nadleśnictwie „Leśny Dwór”. Uczniowie klas IV-VI dnia 20 października 2008r. pojechali do „Leśnego Dworu”, aby pod opieką leśniczego Pana Marka Haznara oraz podleśniczego Pana Pawła Halickiego, odbyć zajęcia dydaktyczne w lesie. Uczniowie dowiedzieli się między innymi co to jest rembnia gniazdowa oraz jaką rolę pełni remiza leśna. Zajęcia leśne przeprowadzono w arboretum, gdzie leśnicy zgromadzili ogromną różnorodność gatunkową drzew. Spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy o lesie. Uczniowie rozpoznali gatunki po ich owocach i liściach.

Marzena Żywiecka


do góry

„Jan Paweł II - wychowawca młodych”

Pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku Dzień Papieski.

30 lat temu Polacy świętowali moment wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.

Dzieci z SP w Głobinie wraz z nauczycielami i pracownikami również uczcili to wydarzenie wspólnym spotkaniem. Program poświęcony naszemu wielkiemu Rodakowi Janowi Pawłowi II przygotowali uczniowie klasy Vb pod kierunkiem katechetki - Krystyny Smugi.

Program został pokazany także w kościele 19 października przed Mszą Świętą.

Krystyna Smuga


do góry

Unihokej chłopców

16 października chętni do walki o pierwsze miejsce w unihokeju do Bierkowa wyruszyli chłopcy z klas V-VI. Pech chciał, że trafiliśmy na najtrudniejszych przeciwników. Były to drużyny z Wrześcia i Bierkowa. Zawody zakończyliśmy III miejscem w grupie.

Urszula Kacprzak


do góry

Unihokej dziewcząt

11 października drużyna dziewcząt z naszej szkoły wybrała się na zawody unihokeja. Miejscem docelowym było Bierkowo. Po zaciętej i wyrównanej walce zajęliśmy V miejsce.

Urszula Kacprzak


do góry

Dzień Edukacji Narodowej

13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Przewodnicząca SU złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a Pani Dyrektor nagrodziła wyróżniających się w pracy nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

Program artystyczny przedstawiły klasy 0-III.

Samorząd Uczniowski przygotował pasowanie na Nauczyciela SP w Głobinie dla pań, które w tym roku rozpoczęły pracę w szkole.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła z mini recitalem nasza była uczennica Ania Jaworska-Rudy. Jej piosenki spodobały się zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Bożena Michałowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej