Rok szkolny 2008/2009


>>Inne lata szkolne<<


Luty

Uczestniczymy w zbiórce zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Dobre Serca”

Dnia 13 lutego 2009 r. otrzymaliśmy zaproszenie od Stowarzyszenia ”Dobre Serca” na zabawę integracyjną w Jezierzycach. Celem imprezy miała być zbiórka pieniędzy na operację dla Adasia Sicińskiego – chłopca, który uległ poważnemu poparzeniu ciała. Organizatorzy przewidzieli takie atrakcje jak, turniej piłki nożnej uczniów szkół podstawowych, turniej piłki siatkowej samorządowcy - gimnazjaliści, konkurs „Mam talent”, oraz konkurs na najlepiej dopingującą szkołę.

Po krótkim zastanowieniu pani Bożena Michałowska i pani Ula Kacprzak, zorganizowały grupy uczniów, które zabrały się ostro do pracy. Wytypowana została drużyna piłkarska, w składzie: Krzysztof Kałużny (klasa VI), Damian Zawada (klasa VI), Damian Zabiegałowski (klasa Vb), Mateusz Wierbik (klasa Vb), Mateusz Szymański – bramkarz (klasa Vb), Sylwia Burżacka przygotowała się do pokazu gimnastycznego, a dziewczęta Ola Zagórska, Sandra Zielińska i Alicja Słonimska wspierając dopingujących uczestników imprezy przebywających na trybunach, zaprezentowały układ cheerleaderski. Razem z uczniami występującymi podczas zabawy pojechała liczna i zgrana grupa kibiców, którzy swoimi okrzykami i brawami nie mięli sobie równych. Pieczę nad nimi trzymała pani Bożenka. Przez całą imprezę wsparcia udzielała nam pani dyrektor Renata Lemisiewicz, która gorąco zagrzewała uczestników do walki.

Dnia 28 lutego 2009 r. otwarcie imprezy rozpoczął razem z Adasiem Sicińskim Wójt Gminy Słupsk pan Mariusz Chmiel. Ten dzień był dla nas pełen sukcesów. Chłopcy zajęli II miejsce w turnieju piłki nożnej. W konkursie „Mam talent” Sylwia pokazała wszystkim, że go posiada i razem z pozostałymi uczestnikami została wyróżniona dyplomem. Grupa dopingująca wykrzyczała dla nas I miejsce, egzekwo z uczniami z Bierkowa, a nagrodą za to były paczki ze słodyczami. Każda ze szkół otrzymała pluszowego misia ze znakiem Stowarzyszenia. Adaś natomiast, otrzymał czek na 10.000 zł, dzięki czemu cel imprezy został zrealizowany i chłopiec będzie mógł przejść operację przeszczepu skóry. Nam udało się uzbierać dla siedmiolatka 166,66 zł.

Tego dnia zabawa była przednia, a emocje sięgały zenitu. Mamy nadzieję, że takich imprez będzie więcej.

Urszula Kacprzak


do góry

Gminny Konkurs Ortograficzny

28 lutego, tradycyjnie już, w naszej szkole odbył się kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny klas III, który w tym roku przygotowała Ewa Grabosz-Karnicka. Tekst konkursowego dyktanda, w formie listu, jak zwykle przygotował metodyk nauczania zintegrowanego z ODN w słupsku.

Na uroczystość przybyło 19 uczniów, którzy najlepiej opanowali zasady pisowni wśród rówieśników w swoich klasach. Byli to reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy.

Program artystyczny dla swoich kolegów przygotowali uczniowie klasy II pod opieką wych. Ewy Grabosz-Karnickiej.

Jury, w którym zasiedli opiekunowie przybyłych trzecioklasistów, przewodniczyła p. dyrektor Renata Lemisiewicz. Wśród ocenionych prac, na podstawie najmniejszej ilości minusowych punktów, nie udało sie w tym roku wyłonić „Mistrza Ortografii”, czyli ucznia, który podczas pisania nie popełnił ani jednego błędu ortograficznego.

Uczniowie ci, w nagrodę otrzymali piekne encyklopedie o przyrodzie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe notesy oraz maskotki-myszki, które dla nich wykonali młodsi koledzy z klasy II.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Zimowisko 2009

„Zimowe zabawy-chcę wypoczywać bezpiecznie i zdrowo”

Pod takim hasłem podczas trwania zimowej przerwy międzylekcyjnej została zorganizowana półkolonia dla 40 uczniów naszej szkoły. Tematyka zajęć rekreacyjno- wypoczynkowych ściśle powiązana została z działaniami profilaktycznymi. Wycieczka do Muzeum Pomorza Środkowego, Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, Wojewódzkiego Miasteczka Ruchu Drogowego , wyjście do kina i na basen to tylko niektóre z atrakcji z jakich mogli skorzystać uczniowie. Na nudę nikt nie mógł narzekać.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej