Rok szkolny 2008/2009


>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

Święta majowe

Miesiąc maj obfituje w święta. Zaczyna go Święto pracy 1 Maja. Drugi dzień tego miesiąca to niedawno ustanowione Święto Flagi. Duża wagę w naszej ojczyźnie przywiązuje się do Święta Konstytucji 3 Maja. Ustanowiono je dla uczczenia uchwalonej przez polski sejm w 1791 r. pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Maj kończy świetno naszych Mam w 26 dniu.
Z okazji tych świąt uczniowie z klasy Va przygotowali prezentację multimedialną. Zaprezentowali ją 30 kwietnia na ogólnoszkolnym uroczystym apelu.

Marzena Tuliszka


do góry

Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą przygotowali apel o tematyce ekologicznej pt. „Planeta ziemia”. Jednocześnie opiekun SK LOP p. Marzena Żywiecka wręczyła nagrody wyróżnienia dla uczniów, którzy wzięli udział w Słupskim Konkursie Sozologicznym oraz legitymacje członkowskie dla uczniów klasy czwartej.

Marzena Żywiecka


do góry

Dzień zdrowia

W dniu 25 kwietnia w naszej szkole obył sie apel pt. „Dbaj o zdrowie, ratuj życie”

Program tej szkolnej uroczystości miał zadanie zwrócić dzieciom uwagę na aspekt dotyczący czynników zdrowotnych, jak również zagrożeń wynikających z częstego braku uwagi.

Podkreślając wagę problemów zdrowotnych, na zaproszenie szkoły przybyła załoga karetki Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku. Ratownicy zaprezentowali swój sprzęt i pokazali jak wygląda praca przy udzielaniu pierwszej pomocy. Udostępnili do obejrzenia samochóed i zademonstrowali sprzęt, z jakim na co dzień pracują. Uczniowie mieli możliwość wypróbowania noszy, deski ortopedycznej, defiblylatora oraz jednego z najnowocześniejszych sprzętów (m. in. termometru na podczerwień).

Ratownik medyczny przedstawił uczniom najczęstsze zagrożenia i wypadki z udziałem dzieci. Przestrzegł dzieci przed czyhającymi niebezpieczeństwami w okresie letnim. Zademonstrował postępowanie przedmedyczne w czasie omdleń, urazów kończyn i ataków padaczki.

Apel zakończyła część artystyczna uczniów klasy drugiej.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Warsztaty profilaktyczne

Już po raz VII drużyna naszej szkoły wzięła udział w profilaktycznej rywalizacji.W skład czteroosobowej drużyny weszli najlepsi uczniowie z zakresu wiedzy o profilaktyce, wyłonieni w trakcie szkolnego etapu konkursu profilaktycznego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Daria Winter z kl. VI , Milena Dusza z kl. VI , Damian Zabiegałowski z kl. V b, Jacek Matusik z kl. V b.
Jest mi niezmiernie miło poinformować że, gminny konkurs wygrała uczennica naszej szkoły Daria Winter z kl. VI. Wyróżnienie w kategorii plakat profilaktyczny – otrzymał Jacek Matusik z kl. V b.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję !!!

Justyna Lao


do góry

IX Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Zespół wokalny klasy drugiej (Aleksandra Chmielewska, Magdalena Misian, Julia Kowalczyk, Łukasz Żurawski i Maciej Kidacki) reprezentował szkołę na Gminnym Przeglądzie (Festiwalu) Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Wiosna idzie”, na który za wykonanie piosenki pt. „Śpioch” i „Dorotka i Kwiecień” otrzymali zaszczytne II miejsce.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Apel wielkanocny

Koło teatralne „Smyki” przygotowało i zaprezentowało przedstawienie „A dzisiaj jest Wielkanoc”. Przedstawiono zwyczaje i tradycje wielkanocne, te znane i kultywowane do dziś, ale także te dawno zapomniane. Nie zabrakło również życzeń, miłych słów i słodkich niespodzianek.

Jak co roku Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przygotowało paczki z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wszyscy uczniowie otrzymali tradycyjne, słodkie cukierki –jajeczka , a wybrana grupa 33 osób otrzymała paczki od „zająca” z życzeniami świątecznymi dla całych rodzin. SK TPD serdecznie dziękuje sponsorom szkoły , którzy wsparli nas finansowo.

Małgorzata Kubik


do góry

„Wielkanoc na Pomorzu”

Uczniowie klasy drugiej w okresie przedświątecznym aktywnie uczestniczyli w konkursach plastycznych związanych z tradycjami Wielkiej Nocy. Wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wielkanoc na Pomorzu”, na którym indywidualnie wykonali wiele kartek i stroików świątecznych. Za swą pracę uczeń Maciej Kidacki otrzymał zaszczytne wyróżnienie od starosty Powiatu Słupskiego – aparat cyfrowy.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

„Najpiękniejsza Palma”

Na regionalny konkurs w Strzelinie uczniowie klasy drugiej zespołowo wykonali palmę, za którą otrzymali wyróżnienie. Reprezentacja uczniów w Palmową Niedzielę uczestniczyła we mszy, na której palma została poświęcona, a następnie w korowodzie przeniosła palmę na miejsce konkursu.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Wielkanocna wizyta w firmie Tektra

Przed świętami wielkanocnymi sześciolatki odwiedziły pracowników Firmy Tektra i Interfrys. Razem z życzeniami, w formie wierszyka i piosenki, złożonymi na ręce dyrektora, pana Zenona Jędrzejczyka, dzieci przekazały samodzielnie przygotowane upominki. Podziękowały także za niespodziankę przygotowaną przez wielkanocnego ,,zajączka”. Dla dzieci było to duże przeżycie, ale wszyscy spisali się dzielnie.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Zabawa murowana

Firma Mlekowita – nasz dostawca mleka , ogłosił konkurs na zrobienie najciekawszej budowli z pustych kartoników po mleku. Do konkursu należało wysłać zdjęcia zaprojektowanej i zbudowanej formy. Organizatorzy otrzymali ponad 1 200 przepięknych prac ze szkół w całej Polsce i było im bardzo, bardzo trudno wybrać zwycięzców. Po burzliwych obradach komisji zdecydowali się przyznać 4 nagrody główne, w tym 2 równorzędne za III miejsce oraz 11 wyróżnień.
Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły klasy VI , V a, I , „O”. Zaprezentowały bardzo ciekawe formy , które można było oglądać na holu szkolnym- niestety nie udało się nam zdobyć żadnej nagrody. Dziękujemy za udział i zaangażowanie wszystkim klasom, które zgłosiły się do konkursu. Dzieci już od piątku 17 kwietnia mogą brać udział w kolejnym konkursie „Bohater potrzebny od zaraz”, szczegóły na stronie www.mlekozklasa.pl

Justyna Lao


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej