Rok szkolny 2008/2009


>>Inne lata szkolne<<


Marzec

Gminny Konkurs ekologiczny

Dnia 21 marca odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ekologiczny „Żyj z przyrodą w zgodzie” dla klas I – II. W konkursie wzięło udział sześć szkół z terenu gminy Słupsk. Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

Imprezę rozpoczęli uczniowie klasy III, którzy zaprezentowali wiersze o tematyce ekologicznej. Podczas różnych konkurencji uczestnicy pogłębiali wiedzę o otaczającym nas środowisku oraz jego ochronie. Na koniec zmagań konkursowych zespoły z surowców wtórnych wykonały bociana.
Sponsorami konkursu byli, jak co roku: Nadleśnictwo „Leśny Dwór”, Gmina Słupsk i Szkoła Podstawowa w Głobinie.

Violetta Warmowska


do góry

Powitanie wiosny

Dnia 20 marca 2009 Odbyła się w szkole impreza pod nazwą „I Dzień Wiosny – dzień walki z nałogami”.
Imprezę dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego rozpoczął barwny korowód dzieci z klas O-III z własnoręcznie wykonanymi symbolami zimy – Marzannami , które zostały tradycyjnie „stracone” w pobliskiej rzece.
Kulminacyjnym punktem dnia były spotkania z zaproszonymi gośćmi . W tym roku gościliśmy Grupę Ratownictwa Medycznego Joannitów z pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz Żołnierzy - saperów z Jednostki Wojskowej w Lęborku.
Młodzi wolontariusze z Grupy Ratownictwa Medycznego wspaniale komunikowali się z uczniami , pokazali pożądane zachowania w różnych sytuacjach zagrożenia życia , symulując różnego rodzaju urazy byli bardzo wiarygodni.
Żołnierze - saperzy z Jednostki Wojskowej przygotowali dwufazowe spotkanie , I część stanowił pokaz multimedialny dotyczący prezentacji pracy saperów ,rodzajów i wyglądu znajdowanych niewypałów i niewybuchów , II część stanowił praktyczny pokaz sprzętu używanego przy rozbrajaniu niewypałów , łącznie z wielkimi wozami bojowymi które przybyły na dziedziniec szkolny w całym konwoju. Wielu uczniów deklarowało ,że w przyszłości zostanie saperami , ku wielkiej radości żołnierzy.
Imprezę dla uczniów drugiego etapu edukacyjnego zakończył konkurs wiedzy o substancjach uzależniających „Nie truj się , nie bądź toksyczny ” w. Brały w nim udział 3-osobowe drużyny z każdej klasy.
. Przebiegowi konkursu przyglądało się jury z pracownikiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej d/ s profilaktyki p. A. Wojewodą -Łukowczyk ,które po zakończonych konkurencjach przyznało pierwsze miejsce klasie –V b, drugie miejsce klasie –VI ,3 miejsce klasie V a. Wszystkie klasy za duże zaangażowanie i prawdziwą ,zdrową rywalizację i prezentowaną wiedzę otrzymały nagrody.
Zwycięzcy konkursu będą reprezentować szkołę na Gminnym Konkursie Profilaktycznym pod hasłem „Nie truj się , nie bądź toksyczny ” we Włynkówku. Imprezę tym razem zakończyła prezentacja multimedialna związana z profilaktyką na wesoło ,a na koniec każdy uczeń otrzymał zdrową i soczystą pomarańczę.
Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie finansowe Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych –serdecznie dziękujemy!!!!!

Justyna Lao


do góry

Aktualności sportowe

Nowy rok 2009 rozpoczęliśmy pełną – sportową parą. Już 24 stycznia chłopcy reprezentowali nasza szkołę podczas meczu w mini piłkę ręczną, który odbył się w Jezierzycach. Walka była wyrównana, a my zajęliśmy III miejsce w turnieju. Tydzień później (31 stycznia – mini piłka ręczna), dziewczęta piękną grą wywalczyły II miejsce. 21 lutego, chłopców czekał kolejny wysiłek i mobilizacja sił, tym razem w Redzikowie, w mini piłce siatkowej. Przeciwnicy z Redzikowa, Wrześcia, Jezierzyc i Włynkówka byli groźni i chyba trochę wystraszyli naszych siatkarzy. W tych rozgrywkach zajęliśmy V miejsce. Natomiast dziewczęta po zajęciu II miejsca w Jezierzycach, postanowiły osiągnąć więcej i tak gra w siatkówkę (07 marzec, Wrzeście) zakończyła się naszym sukcesem!!! I miejsce i awans do powiatu. Wielkie gratulacje dziewczyny!!!

Urszula Kacprzak


do góry

Poeci dzieciom

W miesiącu marcu odbył sie w szkole przegląd „Poeci dzieciom”. W tym roku tematem przewodnim było zdrowie. Dzieci przedstawiły wiersze i piosenki polskich poetów o tematyce zdrowotnej, wybrane przez bibliotekarkę Ewę Koszutowską. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Imprezę przygotowały violetta Warmowska, Małgorzata Jakóbik-Zacharska, a dekorację holu sporządziła Ewa Koszutowska.

Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej