Rok szkolny 2008/2009


>>Inne lata szkolne<<


Listopad

Andrzejki

Ostatni dzień zabawy przed Adwentem wypełniły wróżby i wesołe pląsy. Było lanie wosku przez otwór w kluczu, wróżby z kart i skórek z jabłek. Z cieni woskowych figur dzieci odczytywały swoją przyszłość, a z serc imiona przyszłych sympatii. Dużo emocji i śmiechu wzbudziła, tradycyjnie już, wróżba z butami. Okazało się, że na poważne kroki w dorosłe życie dzieci mają jeszcze dużo czasu.


do góry

Loteria na schronisko dla zwierząt

Uczniowie samodzielnie zgromadzili, a następnie prowadzili sprzedaż fantów podczas loterii zorganizowanej na rzecz zwierząt ze schroniska. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup suchej karmy. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W najbliższym czasie uczniowie pojadą na wycieczkę do słupskiego schroniska.

Marzena Żywiecka


do góry

Kiermasz akcji „Książka Pod Choinkę”

Jak co roku w naszej szkolnej bibliotece został zorganizowany kiermasz książek pod hasłem „Książka Pod Choinkę”. Książki sprzedawane na kiermaszu dostaliśmy, w komis z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Mariusza Napierały z Nowego Miasta. Dzięki temu książki ładne i w bardzo dobrych cenach, uczniowie i pracownicy szkoły mogli kupić swoim bliskim na święta i Mikołajki. Kiermasz odbył się w bibliotece i trwał od 14 do 28 listopada. Pieniądze z prowizji za sprzedaż zostaną przeznaczone na nowe książki do naszej biblioteki. Jak zwykle całość akcji przeprowadzona została przez Koło Przyjaciół Biblioteki pod czujnym okiem Ewy Koszutowskiej – waszego ulubionego bibliotekarza.


do góry

Apel z okazji 11 listopada

17 listopada 2008 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły uczestniczyli w apelu z okazji Święta Niepodległości i 92 rocznicy śmierci naszego PATRONA – HENRYKA SIENKIEWICZA.
Podczas apelu przedstawiono historię powstania Mazurka Dąbrowskiego, informacje o tle historycznym, teksty literackie o charakterze patriotycznym oraz wypowiedzi uczniów i nauczycieli na temat PATRIOTYZMU. Całość dopełniła ciekawa muzyka i projekcja obrazów z krajobrazami Polski.
Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć wielkiego PATRIOTY – HENRYKA SIENKIEWICZA. Uczniowie klasy III, w imieniu społeczności szkolnej, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patrona szkoły.
Apel przygotowali uczniowie klas V- tych i klasy VI pod opieką pani M. Kubik i pana D. Podkowicza.

Małgorzata Kubik


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej