Rok szkolny 2008/2009


>>Inne lata szkolne<<


Czerwiec

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Podczas uroczystości zostały rozdane świadectwa z wyróżnieniem i nagrody, nastąpiło też pożegnanie wychowawcy klasy trzeciej Violetty Warmowskiej. Następnie uczniowie rozeszli się do klas gdzie wychowawcy rozdali im resztę świadectw. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom wesołych wakacji.

Daniel Podkowicz


do góry

Pożegnanie klasy 6

Od kilku lat pożegnanie klas VI stało się ważnym wydarzeniem w naszej szkole. Program tej uroczystości przygotowali absolwenci z wychowawcą Małorzatą Jakóbik-Zacharską. Szczególnym momentem było wręczenie świadectw, wyróżnień i dyplomów oraz nagród dla wyróżniających się uczniów. Właśnie uczennica klasy szóstej Katarzyna Szefler otrzymała tytuł „Sportowca roku”.

Daniel Podkowicz


do góry

Wycieczka do Gdańska

13 czerwca najmłodsi uczniowie ( oddział przedszkolny, klasy pierwsza i druga) odbyli całodniową wycieczkę do Gdańska. W Gdyni, w Muzeum Marynarki Wojennej zwiedzili stojący w porcie okręt wojenny „Błyskawica”. Nie mogli się nadziwić ogromnej ilości wąskich korytarzyków, połączeń i urządzeń, które się na nim znajdują. Następnie zwiedzili Akwarium, a w nim ogromne bogactwo świata roślin i zwierząt żyjących w morzach i oceanach całego świata. Najciekawiej jednak było w Sali, w której można było samemu złapać do rączki żywą rybkę, by oczywiście natychmiast wpuścić ją z powrotem do wody. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie w Gdańsku oliwskiego ZOO. Dzieci nie skorzystały z przejażdżki kolejką. Wolały same wybrać zwierzęta, które chciały zobaczyć. Najdłużej zatrzymały się przy klatkach z małpami, bo to, co one wyczyniały, to były prawdziwe „małpie figle” i do końca nie było jasne, kto kogo obserwuje: dzieci – małpy, a może odwrotnie? Całodzienną, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, bardzo udaną wyprawę zakończył wspólny posiłek w Mc Donald’s.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Wycieczka na Hel

Dnia 6 czerwca 2009 r. odbyła się wycieczka na Półwysep Helski klas IV-VI. Pogoda nam dopisała. Zwiedziliśmy port w Pucku-tu lekko popadał nam deszcz. Następnie pojechaliśmy prosto na Hel. Zobaczyliśmy karmienie fok, podczas którego zwierzęta dostały konieczne leki i krople do oczu. Uprzedzono nas, że nie wolno dotykać fok, gdyż potrafią mocno ugryźć. Nikt nie dotykał zwierząt ?. Na Helu zakupiliśmy ogromną ilość pamiątek dla siebie i najbliższych, a także pyszne kręcone lody. Z Helu pojechaliśmy do Rogowa, gdzie zwiedziliśmy piękną latarnię morską i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy pomniku poświęconym Stefanowi Żeromskiemu. Kolejnym miejscem były groty w Mechowie. Tu przeciskaliśmy się między skałkami, aby na końcu zobaczyć niedźwiadka w skale. W drodze do Farmy Strusiej zobaczyliśmy ogromną elektrownię wodną w Żarnowcu. Na farmie przywitano nas ogniskiem z kiełbaskami, a także oprowadzono po całej posiadłości, której głównymi lokatorami byli: strusie, emu, kozy, króliki, osioł, owce, lamy i konie. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu zgodnie z planem.

Marzena Żywiecka


do góry

Festyn w słupskim WORD

6 czerwca drugoklasiści uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku. Po zaprezentowaniu części artystycznej, uczniowie mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas samodzielnej jazdy na rowerze po Miasteczku Ruchu Drogowego. Nie było to dla nich łatwe, ponieważ musieli się poruszać po wyznaczonej trasie, przestrzegając znaków drogowych. Wielką frajdę sprawiła im przejażdżka motorem policyjnym. Po odbiciu swoich linii papilarnych, otrzymali certyfikaty stwierdzające ich tożsamość. Dużą atrakcją było założenie na siebie stroju sapera. Wzięli również udział w różnych konkurencjach sprawnościowych. Po zjedzeniu wojskowej grochówki, obdarowani pamiątkowymi gadżetami, zadowoleni z wrażeń wrócili do domu.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Festyn w Klukach

W Klukach, na festynie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klasy II, po obejrzeniu przedstawienia w języku kaszubskim, zaprezentowali występ tańca ludowego. Zwiedzając skansen, podziwiali zabytki budownictwa ludowego, sprzęty i narzędzia naszego regionu. Mieli także możliwość obserwowania dawnych prac, takich jak kopanie torfu, robienie „butów ” dla konia, piłowanie drewna, pranie na tarze, przerzucanie siana, jak również sprawdzenia swoich umiejętności podczas udziału w różnych konkurencjach sprawnościowych. Posmakowali świeżo upieczonego chleba i tradycyjnych podpłomyków. Ciekawostką była dla nich technika budowania domów – budownictwo szachulcowe. Imprezę, której towarzyszyła piękna pogoda, zakończyło ognisko ze wspólnie pieczonymi kiełbaskami.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej