Rok szkolny 2008/2009


>>Inne lata szkolne<<


Styczeń

Spotkanie literackie

Na zaproszenie uczniów klasy II i wychowawczyni Ewy Grabosz-Karnickiej do naszej szkoły (w ramach spotkań literackich) przybyła wiejska poetka p. Henryka Jurałowicz Kurzydło. w spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klasy Vb, którzy będąc w nauczaniu zintegrowanym zaprzyjaźnili się z kaszubską poetką uczestnicząc w wycieczkach krajoznawczych śladami jej życia. Pani Jurałowicz zaprezentowała swój najnowszy tomik poezji pt. „Poszybuję w niebo kluczem żurawi”. Wdzięczni uczniowie kl. V recytowali wcześniej poznane utwory. Mieli możliwość podziwiać rękodzieło p. Henryki – hafty kaszubskie wykonane na krawatach. Spotkanie przebiegało jak zwykle w miłej i bardzo ciepłej atmosferze. Pani Henryka na pamiątkę wręczyła jeszcze ciepłe od druku nowe tomiki poezji wraz z dedykacjami.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Spotkanie przedszkolaków z policjantem

Przed feriami zimowymi sześciolatki spotkały się z panią policjantką, która przypomniała dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po chodnikach w trudnych warunkach zimowych. Dzieci poznały także zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych oraz konsekwencje zabaw w miejscach niedozwolonych, głównie w pobliżu jezdni i na niestrzeżonych, niezamarzniętych zbiornikach wodnych.
Dziękujemy za cenne wskazówki, na pewno się przydadzą.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Zabawa Karnawałowa

23 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował bal karnwałowy dla klas IV-VI. Uczniowie udekorowali salę i przygotowali konkursy. Największym powodzeniem cieszyło sie karaoke. Przy dobrej muzyce i efektach świetlnych wszyscy doskonale sie bawili.

Bożena Michałowska


do góry

Dzień Babci i Dziadka w zerówce

Program artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Babci i Dziadka obejrzeli 23 stycznia zaproszeni na uroczystość dziadkowie. Gościom towarzyszyła radość i ogromne wzruszenie. Były wspólne pląsy, konkursy i słodki poczęstunek przygotowany przez dzieci i ich rodziców. Babcie i dziadkowie podziwiali otrzymane od dzieci własnoręcznie wykonane prezenty. Maks, oprócz 2 babć i dziadka, z dumą przedstawił dzieciom swoją prababcię, dla której przygotował wierszyk i wykonał wazonik. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia.

Mariola Paszkiewicz


do góry

17 finał WOŚP w naszej szkole

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wsparli już XVII Finał WOŚP. 12 i 13 stycznia uczniowie działający w Klubie Wolontariusza zorganizowali na terenie szkoły „Wielką Loterię Fantową”, z której dochód przeznaczyli na zakup sprzętu do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci XVII Finał WOŚP, zarobiliśmy kwotę 438 zł. Wszystkim, którzy przyczynili się do rekordowej zbiórki - dziekujęmy.

Opiekunki Klubu Wolontariusza


do góry

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 10 stycznia 2009 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Let'splay with English”. Wzięły w nim udział 4 szkoły: SP Bierkowo, ZS Siemianice, SP Wrzeście i SP Głobino. Knkurs składał się z dwóch części: testy grmamatycznego i prezentacji scenek, piosenek, powiedzeń związanych z krajami Wielkiej Brytanii. Prerwsze miejsce zajęła SP z Wrześcia. Nasza drużyna uplasowała się na IV miejscu.

Bożena Michałowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej