Rok szkolny 2014/2015


>>Inne lata szkolne<<


Październik

Dzień Papieski

Wiara uczy nas, że Bóg jest miłością wzywam was byście wzrastali w człowieczeństwie, byście przyznawali pierwszeństwo wartościom duchowym przyjmując w waszym życiu obecność Boga Który jest Miłością. Św. Jan Paweł II 31 października 2014 roku przeżywaliśmy XIV Dzień Papieski ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski jako dzień łączności ze świętym już Janem Pawłem II pod hasłem Jan Paweł II Świętymi bądźcie. Papież był człowiekiem modlitwy , dlatego Bóg, mógł przez Niego działać i uobecniać swoją miłość i świętość. Uczniowie kl. IV- VI przygotowali pod kierunkiem pani katechetki Krystyny Smugi program słowno muzyczny połączony z prezentacją multimedialną.

Krystyna Smuga


do góry

Przegląd Najciekawszych Książek

Dnia 28 października 2014 roku w naszej szkole odbył się „Przegląd Najciekawszych Książek” z okazji Międzynarodowego Miesiąca bibliotek Szkolnych. Każda klasa rekomendowała swoja ulubioną i chętnie czytaną książkę. W rywalizacji wzięły udział klasy od I do VI oraz Punkt Przedszkolny i Oddział Przedszkolny. Wszyscy doskonale przygotowali się do prezentacji, a przedstawiając „swoją” książkę, występowali w kostiumach i maskach specjalnie przygotowanych na tą okazje.
Zaprezentowano:
Punkt Przedszkolny-„Sto wierszy na każdą okazję” Aleksandry Michałowskiej, Oddział Przedszkolny-„Dzieciakom i ptakom” Tadeusza Mioduszewskiego, Klasa I-„Brzechwa dzieciom”, klasa II-„Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, Klasa III- „Pippi Pończoszarka” Astrid Lindgren, klasa IV-„Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwy, klasa V-„Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery, klasa VI-„Koszmarny Karolek” F. Simon.
Bardzo trudno było wyłonić zwycięzcę, ponieważ każda prezentacja była wspaniała. Komisja w składzie pani dyrektor i pani pedagog zadecydowały przyznać największą ilość punktów klasie IV w klasyfikacji konkursu na „Najaktywniejszą klasę”. Pozostali uczestnicy przeglądu zajęli drugie miejsce.
„Przegląd Najciekawszych Książek” bardzo podobał się uczestnikom. Na pewno wejdzie do tradycji naszej szkoły.

Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Przedszkolaki w Słupskim Inkubatorze Technologicznym - zegarek na wodę, dioda na energię z ziemniaka.......

O tym, czy jest to możliwe dowiedziały się dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczące w zajęciach nt. Odnawialne źródła energii. Zajęcia odbyły się w Słupskim Inkubatorze Techniki. Mali naukowcy, pod czujnym okiem prowadzącej zajęcia, odkrywali tajemnice nauki. Sami przeprowadzali doświadczenia, sprawdzali jak działa turbina wodna, obserwowali przemianę energii słonecznej w prąd. Zajęciom towarzyszyły duże emocje i dziecięca ciekawość. Wyniki doświadczeń cieszyły i zaskakiwały dzieci. Pobyt w Słupskim Inkubatorze Technologicznym zakończył się wykonaniem pracy plastycznej na temat wymarzonego ekologicznego domu. Czas szybko minął. Szkoda, że już trzeba było wracać do szkoły. To były naprawdę ciekawe zajęcia i niesamowite doświadczenie.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2014r. na górnym holu naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości brali udział nauczyciele, uczniowie i rodzice. Dyrektor Szkoły Pani Renata Lemisiewicz skierowała do nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty, życzenia i z serca płynące słowa. Koło artystyczne zaprezentowało przedstawienie pt. "Dzień Nauczyciela na wesoło", które bardzo się podobało. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali, że będą dobrymi uczniami i Polakami. Pani dyrektor pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę.

Małgorzata Kubik


do góry

„Idzie zima- chudy nie przetrzyma”

Pod takim hasłem uczniowie klasy III, wraz z wychowawczynią, przygotowali krótkie przedstawienie na temat przygotowywania się zwierząt do zbliżającej się zimy. Dzieci z ochotą uczyły się tekstu, przy okazji poznając różne zwierzęta i ich sposoby przygotowywania się do zimy. Zrobiły też same rekwizyty zwierząt, o których mówiły. Gdy już wszystko było przygotowane zaprezentowały przedstawienie młodszym koleżankom i kolegom,aby przypomnieć im, jak sroga może być zima dla naszych czworonożnych przyjaciół i ptaków oraz dlaczego trzeba im pomagać przetrwać ten trudny czas.

Violetta Warmowska


do góry

Przedszkolaki myślą już o zimie.

Przez cały październik dzieci z oddziału przedszkolnego Skrzaty zbierały kasztany. Gromadziły je z myślą o zwierzętach, którym postanowiły pomóc przetrwać zimę przygotowując im zapasy. Pomysł aktywnie wspierali rodzice. Najbardziej zaangażował się Piotrek Fabiszewski, który razem ze swoją mamą codziennie przynosił kasztany do szkoły. Do akcji przedszkolaków przyłączyli się także uczniowie z klasy III. Zgromadzone ,,dary jesieni” dzieci przekazały do Nadleśnictwa Leśny Dwór. Pan leśniczy zapewnił, że zimą kasztany na pewno znajdą się w leśnych stołówkach dla zwierząt. Przedszkolaki dziękują pani Marlenie Pudelskiej za pomoc w przewiezieniu kasztanów do Nadleśnictwa.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Boćki i Bocianki

Pod takim tytułem odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków. Konkurs odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Słupsk w Głobinie we współpracy z Teatrem Lalki ,,Tęcza” w Słupsku. Jury oceniając uczestników konkursu miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Wśród wyłonionych zwycięzców znalazły się przedszkolaki z naszej szkoły. W kategorii 3-4 – latki II miejsce wyrecytowała Maja Świderek, a III Aleksander Dzierżyński z punktu przedszkolnego. W kategorii 5-6 – latki, wyróżnienie otrzymali: Aleksandra Garczyńska, Wiktoria Muller-Rucińska z oddziału przedszkolnego, którą jury dodatkowo doceniło za interpretację wiersza, wręczając jej torbę z upominkami oraz Kordian Kus z punktu przedszkolnego. Zdobywcy II i III miejsca otrzymali statuetki bocianów oraz upominki, a wyróżnione przedszkolaki otrzymały dyplomy. Każdy z uczestników stał się także właścicielem bociana-maskotki na pamiątkę spotkania. Następne spotkanie być może za rok.
GRATULUJEMY

Mariola Paszkiewicz


do góry

Drzewko dobroci - koleżanko, kolego zrobię dla Ciebie coś miłego

We wrześniu 5 i 6-latki po raz pierwszy spotkały się w swojej sali. Jeszcze nie wiedziały, kto z kim będzie siedział przy stoliku i kto z kim się zaprzyjaźni. Dzisiaj znają się już bardzo dobrze. Ola i Wiktoria lubią śpiewać i rysować, Czarek, Szymon i Kornel konstruują z klocków najfajniejsze pojazdy. Wszyscy starają się być dla siebie mili, chociaż nie zawsze im się to udaje. Dzisiaj jest inaczej, wszystkich połączyło to drzewko, Drzewko dobroci, na którym wiszą serduszka z imionami dzieci, które spełniły dobry uczynek dla innych lub sobie wzajemnie. Dzieci z wypiekami na twarzy mówiły o swoich dokonaniach i robiły nowe plany dobrych uczynków.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Święto chleba

W środę, 15 października klasa III obchodziła „Święto chleba” . W klasowym gronie mieliśmy okazję zapoznać się z historią wypieku chleba, poznać tradycje z nim związane i zorganizować własne obchody święta. Bawiliśmy się w rytm tradycyjnej piosenki „Mało nas do pieczenia chleba, oglądaliśmy fotografie różnych wypieków i wspaniałych chlebowych dekoracji , zorganizowaliśmy wystawę chleba i produktów zbożowych oraz podzieliliśmy się pysznym, świeżym chlebem, który upiekła dla nas mama Błażeja .Połamany na kawałki smakował wyśmienicie. Zaprosiliśmy też na poczęstunek klasę pierwszą i drugą. Im również najbardziej smakował chleb Błażeja.

Violetta Warmowska


do góry

Zbiórka karmy

Październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt i z tej okazji uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w akcji zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt. Organizatorami akcji w naszej szkole są członkowie szkolnego koła przyrodniczego. Dzieci w określone dni tygodnia zbierały karmę przyniesioną do szkoły. W tym roku zebrano około 100 kg suchej karmy i w puszkach. Dary zostały odebrane przez pracowników gminy i przekazane do podopiecznych Gminnej Straży Zwierząt. Nasza szkoła zebrała największą ilość darów dla zwierząt spośród wszystkich szkół w Gminie Słupsk.

Marzena Żywiecka


do góry

Wszystkich Świętych

Tak jak co roku , tuż przed Świętem Zmarłych członkinie Klubu Wolontariusza udały się na miejscowy cmentarz w celu porządkowania starych opuszczonych grobów. Zapaliły również symboliczne znicze za wszystkich zmarłych.

Justyna Lao


do góry

Unihokej

21 października drużyna dziewcząt wyjechała na zawody w unihokeja, które odbyły się we Wrześciu. Nasze reprezentantki zajęły III m-ce na 6 startujących drużyn, a były to: Wiktoria Badeńska, Natalia Buszman, Zuzia Hubisz, Laura Knapa(klasa VI), Nikola i Paula Krajnik, Jagoda Krawczyk, Zuzia Poświętna, Roksana Samp i Agata Tutak (klasa V).

Urszula Kacprzak


do góry

Piłka nożna

20 października uczniowie z naszej szkoły wyjechali na zawody Halowej Piłki Nożnej, które odbyły się w Jezierzycach. Nasi reprezentanci zajęli IV m-ce na 6 startujących drużyn, a byli to: Maciej środa, Krystian Kowalczyk, Damian Dąbrowski (klasa VI), Krzysztof Wichłacz, Marcel Dombrowski (klasa V), Kewin Poświętny, Tymek Mądry, Mikołaj Taczała (klasa IV).

Urszula Kacprzak


do góry

Nocne czytanie

Biblioteka w Szkole Podstawowej w Głobinie co roku organizuje dla uczniów klas IV-VI imprezę całonocną „Nocne czytanie”, która już na stałe widnieje w harmonogramie pracy szkoły. Jest ona ściśle związana z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku imprezę „Nocnego czytania” rozpoczęła pani Małgorzata Kubik czytając, książkę którą uczniowie wybrali w plebiscycie. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, ponieważ zgłosiło się aż 40 uczniów. Każda grupa czytała inną książkę i tak: klasa czwarta wybrała „Białą żyrafę” L. St Johna, klasa piąta ambitnie „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery, zaś szóstoklasiści-„Tajemniczy ogród” F. H. Burnetta. Ale nie tylko czytanie odbyło się w nocy z 10 na 11 października, uczniowie także szukali „Skarbu” z użyciem latarek, planu szkoły i kompasu. Ich zadaniem było zaznaczenie na planie szkoły trasy dojścia do miejsca ukrytego „Skarbu” z zastosowaniem kierunków geograficznych. A „Skarbem” okazała się książka, maskotka i duża bombonierka ?. Poszukiwania w ciemności przyniosły dzieciom dużo pozytywnych emocji i choć już były zmęczone to nadal chętne do udziału w imprezie. Kolejnym etapem było oglądanie filmu familijnego po północy, oczywiście pod czujną opieką nauczycieli pani Marzeny Żywieckiej i pana Daniela Podkowicza. Około godziny drugiej w nocy ponownie czytaliśmy, aż do momentu zaśnięcia ostatniego uczestnika „Nocnego czytania 2014”.

Marzena Żywiecka


do góry

Zajęcia otwarte dla rodziców

W piątek 10 października, najmłodsze dzieci zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte pt. „O gorącym ziemniaku”. Celem zajęć było poznanie potraw, właściwości i ciekawostek o ziemniaku, a także rozwijanie mowy poprzez swobodne wypowiedzi. Podczas spotkania rodzice mieli możliwość przyjrzeć się przebiegowi zajęć, wzięcia w nich aktywnego udziału i dokonania obserwacji własnych pociech. Dzieci z pomocą nauczycielki przygotowały zagadki i konkurs, w którym rodzice musieli wykazać się ogólną wiedzą oraz znajomością potraw z ziemniaka. Na zakończenie zajęć dzieci z pomocą rodziców wykonały pracę plastyczną, ozdabiały miseczkę stempelkami z ziemniaka.

Potrawy z ziemniaka | Zagadki o ziemniaku | Ciekawostki o ziemniaku

Sabina Słaba


do góry

Miły gość u przedszkolaków

Z okazji zbliżającego się Dnia Poczty Polskiej, w czwartkowy poranek, 16 października zawitał do dzieci pan Listonosz. Gość przyszedł z pełną torbą listów, a wśród nich miał także korespondencję i słodką niespodziankę dla każdego przedszkolaka. Radość była ogromna! Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z pracą, obowiązkami i trudnościami, z jakimi boryka się listonosz, na co dzień. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się atrybuty takie jak: czapka i torba, której zawartość została ujawniona. Najodważniejsi próbowali ją nawet udźwignąć. Rozmawiając z gościem, dzieci zrozumiały znaczenie własnego adresu, utrwaliły znajomość swojego imienia i nazwiska. Na zakończenie spotkania pan Listonosz opowiedział dzieciom humorystyczne wierszyki, a przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i wręczyły podarunek w postaci albumu.

Sabina Słaba


do góry

Konkurs wiedzy bibliotecznej

Po raz kolejny odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy Bibliotecznej pod nazwą Wiem, bo umiem to znaleźć. W zmaganiach wzięły udział trzyosobowe zespoły klas IV – VI. Uczniowie odpowiadali na pytania z różnych dziedzin wiedzy, takich jak język polski, język angielski, matematyka, przyroda, historia, muzyka i plastyka. Ich zadaniem było odszukać odpowiedzi na pytania w różnych słownikach, encyklopediach, leksykonach itp. Nie można było korzystać z pomocy Internetu. W tym roku najlepsza okazała się klasa IV, w składzie Jagoda Bagińska, Lena Kulak, Karolina Tatysiuk. Gratulujemy zwycięskiej drużynie.

Małgorzata Jakóbik–Zacharska


do góry

Zawody sportowe

07 października w Smołdzinie spotkali się uczniowie z całego powiatu słupskiego. Na zawody stawili się najlepsi biegacze ze szkół podstawowych (klasy I - III, IV - VI) i gimnazjów. Dziewczęta z klas IV - VI miały do pokonania dystans 800 m, a chłopcy 1000 m. Naszą szkołę reprezentowali: Paula Krajnik, zajmując 25 miejsce i Maciej Środa z 30 miejscem. W każdej grupie z poszczególnego etapu szkolnego wzięło udział ok 50 - 60 uczniów. Pauli i Maćkowi gratuluję!!!

U. Kacprzak


do góry

Biegi sztafetowe

W sobotę, 04 października, uczniowie naszej szkoły w ramach Gminnej Olimpiady Dzieci i Młodzieży wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Jezierzycach. Szkołę Podstawową w Głobinie reprezentowały: Paula i Nikola Krajnik, Jagoda Krawczyk, Roksana Samp, Zuzanna Poświętna, Klaudia Białonoga Wiktoria Badeńska, Kamila Wengierska, Julia Gaweł, Monika Bednarz oraz Anastazja Łukaczyk. Dziewczęta zajęły II miejsce. Z powodu braku wymaganej liczby uczestników chłopcy pobiegli poza konkursem, a w skaład zespołu chłopców weszli: Maciej Środa, Damian Dąbrowski, Krystian Kowalczyk, Piotr Dąbrowa, Kewin Poświętny, Tymek Mądry, Mateusz Justyński, Mikołaj Stachowicz oraz Maks Gral. Wszystkim uczestnikom biegu gratuluję!!!

U. Kacprzak


do góry

NADESZŁA PANI JESIEŃ - ZDROWE OWOCE I WARZYWA NIESIE

Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne ciekawe prace plastyczne. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy w ramach „Dnia Pani Jesieni” robili w klasach piękne ludziki z warzyw i owoców. Każda klasa bardzo starannie przygotowała się do pracy. Najpierw dzieci poznały walory zdrowotne warzyw i owoców, a później wykonywały bardzo pomysłowe i oryginalne prace wykorzystując przyniesione produkty. Po skończonym zadaniu urządziliśmy wystawę oraz każda klasa przygotowała zdrowy, smaczny poczęstunek. Surowe warzywa i owoce są przede wszystkim źródłem witamin, ale mogą również służyć jako wspaniały materiał do pracy twórczej i sprawić dzieciom wiele radości.

Violetta Warmowska


do góry

Dzień na basenie

Zjeżdżalnie, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczniowie klasy III w ramach projektu realizowanego w tym roku szkolnym. Celem wyjazdu było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. Czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń. Po wyjściu z basenu dzieci skorzystały z kręgielni. Czas spędzony na basenie i w kręgielni był dobrym sposobem na relaks.

Violetta Warmowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej