Rok szkolny 2014/2015


>>Inne lata szkolne<<


Czerwiec

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Dnia 26 czerwca 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015. W części oficjalnej zaprezentował się nowy poczet sztandarowy, a całą uroczystość prowadziła nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Lena Kulak z klasy IV.
Dyrektor szkoły Pani Renata Lemisiewicz pogratulowała uczniom uzyskania promocji do klas programowo wyższych oraz życzyła dobrego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.
Wychowawcy wraz z Panią Dyrektor wręczyli zasłużone świadectwa, nagrody i dyplomy uczniom wyróżniającym się najlepszymi wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem. Serdecznie im gratulujemy! Nie zapomniano także o rodzicach. Ci najbardziej zasłużeni dla naszej szkoły otrzymali piękne dyplomy oraz podziękowania. W trakcie uroczystości podsumowano wyniki ciekawych konkursów.
Pora schować plecaki, odłożyć książki. Zacznijmy cieszyć się wakacjami - czasem wypoczynku, wycieczek i wypraw w nieznane! Radujcie się zachłannie wakacjami, abyście we wrześniu wrócili do szkoły naładowani energią i zapałem do poznawania świata. Dziękujemy wszystkim za ten rok szkolny.
Życzymy miłego wypoczynku i do zobaczenia po wakacjach!

M. Kubik


do góry

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 klasy VI

25 czerwca 2015r. odbyło się uroczyste zakończenie roku klasy VI. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Zuzanna Hubisz. Przekazała swoje obowiązki nowej przewodniczącej Lenie Kulak. Również sztandar szkoły został przekazany nowemu pocztowi, w skład którego weszli uczniowie klasy piątej: Zuzanna Poświętna, Amelia Gabriel i Eryk Kida. Absolwenci złożyli ślubowanie na sztandar, po czym głos zabrała Dyrektor szkoły p. Renata Lemisiewicz. Pani Dyrektor wręczyła absolwentom świadectwa i zaświadczenia o zdanym egzaminie szóstoklasisty oraz nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce. Tradycją szkoły jest przyznawanie tytułu Ucznia Roku. Tym razem otrzymała go Wiktoria Badeńska.

Klasa VI przygotowała ciekawy program artystyczny zatytułowany „ Ale to już było”, w którym pojawiła się prezentacja multimedialna złożona ze zdjęć przedstawiających uczniów od „zerówki” aż do klasy VI. Następnie były zabawne scenki z życia szkolnego w wykonaniu absolwentów. Na finał zaśpiewali oni własną wersję piosenki „ Ale to już było”.

Było dużo śmiechu, ale i łzy wzruszenia. Życzymy naszym uczniom powodzenia w nowych szkołach.

wychowawca klasy M. Michałowska


do góry

Turniej szachowy

Uczniowie naszej szkoły, którzy aktywnie uczestniczą w Kole Warcabowym z pasją także grają w szachy. Dnia 20 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej we Włynkówku odbył się I Gminny Turniej Warcabowy. W turnieju wzięły udział szkoły z Gminy Słupsk i z Ustki. Przedstawicielami naszej szkoły byli: uczennica klasy czwartej Julia Gaweł i uczeń klasy piątej Marcel Dombrowski. Uczniów przygotowywała nauczycielka bibliotekarz Marzena Żywiecka. Dzieci zdobyły w swojej kategorii wiekowej trzecie miejsce. Gratuluję.

M. Żywiecka


do góry

Wycieczka na Kaszuby

W sobotę -13 czerwca uczniowie z klas I-VI, w tym dzieci uczestniczące w zajęciach języka kaszubskiego, wyruszyły rankiem na wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich, Będomina i Kościerzyny.

Około godziny 10.00 dojechaliśmy do Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich, które powstało w 1906 roku. Mieliśmy okazję zobaczyć wnętrza mieszkalne, sakralne, gospodarcze i rzemieślnicze oraz kolekcję wyrobów rękodzieła i sztuki ludowej.

Bardzo spodobała nam się szkoła z połowy XIX wieku. Na lekcji powtórzyliśmy alfabet kaszubski, utrwaliliśmy tabliczkę mnożenia i pisaliśmy gęsim piórem. Przenieśliśmy się w czasie o prawie 100 lat. Niektórzy poznali "smak dyscypliny", a inni klęczeli na grochu. Ale i tak lekcja bardzo się wszystkim podobała.

Potem odwiedziliśmy chałupę artysty plastyka, kościół św. Barbary z 1700r., wspinaliśmy się po stromych schodach wiatraka i bawiliśmy się dawnymi zabawkami: chodziliśmy na szczudłach, przeciągaliśmy linę i strzelaliśmy z prostego łuku. Następnie w zrekonstruowanej z XVIII wieku karczmie zjedliśmy dobry obiad i wyruszyliśmy do Będomina.

W Będominie zwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego. Zobaczyliśmy pamiątki, listy, sztandary i obrazy związane z Józefem Wybickim i Mazurkiem Dąbrowskiego. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wiedzą o hymnie narodowym, jego autorze i o samym Będominie.

Na koniec odwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, gdzie obejrzeliśmy eksponaty, nawet sprzed 100 lat. Dużą atrakcją była jazda drezyną.

Wycieczka była ciekawa, pogoda sprzyjała, więc w dobrych nastrojach wróciliśmy pod szkołę.

M. Kubik


do góry

ALARM! POŻAR! EWAKUACJA!

Uczniom i nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły nic się nie stało. To były tylko ćwiczenia.

Najpierw zauważono dym wydobywający się z pomieszczenia gospodarczego. Następnie ogłoszono alarm i przeprowadzono ewakuację całego składu osobowego szkoły. Po chwili na miejscu były już pierwszy jednostki straży pożarnej, które pomogły pracownikom szkoły w opanowaniu całej sytuacji. Celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania dyrekcji i grona pedagogicznego pod względem prowadzenia ewakuacji w sytuacji zagrożenia. Obserwowano także zachowanie uczniów, szczególnie tych najmłodszych. Zgodnie z założeniami ćwiczeń ratowniczo – gaśniczych w budynku pozostał 1 pracownik obsługi. Zadaniem strażaków było odnalezienie poszkodowanego, ewakuacja go na zewnątrz oraz udzielenie pierwszej przedmedycznej pomocy. W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z OSP w Kusowie oraz Dh. Andrzej Małyszka- Komendanta Gminny OSP.

D. Podkowicz


do góry

Wycieczka klas 4-6

1 czerwca uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w wycieczce do Wolińskiego Parku Narodowego i okolic.
W podróż wyruszyliśmy o godzinie 6 rano. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy była Motylarnia w Niechorzu, czyli cząstka tropiku nad Bałtykiem, która wprowadziła nas w niezwykłą krainę motyli. Mogliśmy podziwiać swobodnie latające egzotyczne motyle oraz prześledzić cykl życia tych owadów. Na koniec spotkania w Motylarni, uczniowie wzięli udział w konkursie, dotyczącym tej wizyty i wygrali wspaniałe nagrody i Certyfikaty Lepidopterologa.
Następnym punktem wycieczkowego programu był Trzęsacz. Wysłuchaliśmy pięknej Legendy o Zielenicy i dokładnie obejrzeliśmy ruiny kościółka na klifie. W Dziwnowie przejechaliśmy zwodzonym mostem, by na terenie Wolińskiego Parku Narodowego wspiąć się ma wzgórze Gosań, położone na wysokości 400 m n.p.m. W Parku Narodowym poruszaliśmy się dokładnie wytyczonym szlakiem.
Międzyzdroje przywitały nas pochmurną pogodą. Jest to znana nadmorska miejscowość, która słynie przede wszystkim z Promenady Gwiazd. Spacerowaliśmy po molo i zwiedziliśmy Gabinet Figur Woskowych. Na niewielkiej powierzchni było ich ponad 100, a naszą uwagę zwróciły sylwetki znanych aktorów, sportowców i postaci z filmów. Chętnie fotografowaliśmy się z Henrykiem Sienkiewiczem.
Pożegnaliśmy Międzyzdroje, by zawitać do Wapnicy nad Jezioro Turkusowe, które wzięło swą nazwę od tej pięknej barwy.
Pełni wrażeń, pięknych zdjęć i pamiątek, późnym wieczorem, bo o 21.30, wróciliśmy pod szkołę, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Wycieczka była udana i wszystkim się podobała.

M. Kubik


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej