Rok szkolny 2014/2015


>>Inne lata szkolne<<


Maj

Spotkanie z ornitologiem

Dnia 27 maja 2015 roku w naszej szkole gościł ornitolog pan Urban Bagiński, w ramach „Spotkań z ciekawymi ludźmi”. Gość spotkał się z uczniami klas młodszych i starszych. Opowiadał o zwyczajach jednego z największych ptaków żyjących w naszej okolicy – żurawiu. To ptak, który obok bociana białego, licznie występuje na naszych terenach. Upodobał sobie mokradła i towarzystwo człowieka. Pan ornitolog opowiadając o zwyczajach żurawia wyświetlał zdjęcia, które wykonał samodzielnie zwykle o świcie. Uczniowie zadawali liczne pytania, szczególnie związane z ochroną tego gatunku.

M. Żywiecka


do góry

Wyjazd do Krzemienicy

26 maja 2015 roku uczniowie klas 0-3 pojechali na wycieczkę do Krzemienicy. Odwiedzili tam pasiekę pszczół Wędrowna barć. Właścicielka pasieki opowiedziała dzieciom o życiu i zwyczajach tych owadów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć szklany ul i znajdujące się w nim pszczoły. Mogli też założyć kapelusz pszczelarza i popróbować smaczny miodek. Oglądali filmy obrazujące pracę w pasiece. Później odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne, gdzie zjedli kiełbaski i oglądali konie. Pani zajmująca się stadniną ciekawie opowiadała o tych pięknych zwierzętach. Każdy mógł pogłaskać konia i zrobić sobie z nim zdjęcie.Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk

23 maja w sobotę w Dolinie Charlotty odbył się Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk, połączony z 25–leciem powstania Samorządu Terytorialnego. Początkowo kapryśna pogoda nie sprzyjała, jednak po kilku chwilach upragnione słońce wyszło zza chmur.

Uczniowie, nauczyciele, a także rodzice naszej szkoły aktywnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Rozśpiewane Maluchy i zespół Canto wykonali piosenki nawiązujące w klimacie do zbliżającego się lata. Wzięliśmy udział w konkursie na piosenkę o Gminie Słupsk.

Przygotowaliśmy także atrakcyjne i bardzo kolorowe stoisko promujące naszą szkołę.

Dyrektor Szkoły - Renata Lemisiewicz


do góry

Rajd Warblewo

23 maja z klasą 1 i 4 spotkaliśmy się w Warblewie pod leśniczówką. Tam otrzymaliśmy rękawiczki i worki i wyruszylismy do lasu. Pan leśniczy Arkadiusz Bagiński zaprowadził nas do pięknego 200-letniego buka. Byliśmy zachwyceni tak pięknym okazem. Od razu wymyśliliśmy z Panem leśniczym dwa konkursy. Dla klas 1-3 rysunek buka i pomysł na jego na jego imię, dla klas 4-6 wymyślenie i napisanie legendy o buku.Oczywiście chodząc po lesie zbieraliśmy śmieci. Po powrocie do leśniczówki czekała na nas niespodzianka. Ognisko z kiełbaskami , soczki , słodycze i nagrody. Dzień spędziliśmy bardzo fajnie, tym bardziej, że klasy otrzymają pieniążki za zbieranie śmieci. Dziękujemy panu leśniczemu i liczymy na dalszą współpracę.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Wyjazd do Swołowa

W sobotę 16 maja uczniowie uczestniczący w zajęciach z języka kaszubskiego kolejny już raz wzięli udział w wycieczce do Swołowa. Tym razem brali udział w warsztatach tkackich. Po przyjeździe do Swołowa dzieci podzielono na dwie grupy- jedna poszła uczyć się tkać. Zajęcia przybliżyły zagadnienie jednego z najważniejszych rzemiosł wiejskich. Uczniowie dowiedzieli się skąd brały się dawniej tkaniny, jakich surowców trzeba było użyć, by je wytworzyć, uczyły się rozpoznawać stare narzędzia służące do obróbki lnu. Pokaz tkania na warsztacie i deseczce tkackiej pozwoliły zapoznać się z wzornictwem oraz technikami tkackimi charakterystycznymi dla terenów Pomorza. Swoją wiedzę wykorzystali w trakcie warsztatów, podczas których spróbowali swoich sił w tkaniu. Natomiast druga grupa w tym czasie korzystała z atrakcji przygotowanych dla nich przez pracowników muzeum. Było to ognisko i pieczenie kiełbasek, przejazd bryczką po Swołowie, gry i zabawy na powietrzu, a także wizyta wśród zwierząt gospodarskich na pastwisku. Można było z bliska przyjrzeć się przyjaźnie nastawionemu kozłowi Leonowi oraz owcom, niektóre pozwalały się głaskać i przytulać. Dzieci, które chciały mogły czyścić konia. Potem nastąpiła zamiana grup.
Dzień był pełen wrażeń i emocji !

W. Wódz


do góry

Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnym Konkursie Plastycznym " Jan Paweł II- przyjaciel dzieci i młodzieży" , który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Kołobrzegu. Celem konkursu było kultywowanie pamięci o papieżu Janie Pawle II, upowszechnienie wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II oraz rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności dzieci inspirowanych życiem i działalnością papieża Polaka. Oto uczniowie, którzy wykonali piękne prace plastyczne:

Ogłoszenie wyników oraz miejsce i wręczenie nagród nastąpi do 22 maja na stronie internetowej szkoły www.sp5.kolobrzeg.pl.

K. Smuga


do góry

Dnia Zdrowia i Zdrowej Żywności

„Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz…”

Dzień 11 maja w naszej szkole był poświęcony tematyce zdrowia i zdrowego odżywiania. Celem obchodów tegorocznego „Dnia Zdrowia i Zdrowej Żywności” było kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków higienicznych oraz żywieniowych wśród uczniów. Dzieci dowiedziały się, które produkty spożywane przez nie szkodzą zdrowiu.

W tym dniu dzieci robiły w klasach zdrowe, kolorowe kanapki, które zaprezentowały na holu. Podczas dużej przerwy nastąpiła degustacja . Wyglądały bardzo smakowicie i trudno było im się oprzeć nawet największym niejadkom.

Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. „ O zdrowiu” , która przypomniała podstawowe zasady higieny. Klasa III przedstawiła wiersze o witaminach, w których reklamowała witaminy i produkty spożywcze wartościowe dla zdrowia. Klasa I zaprezentowała bardzo długi oraz pouczający wiersz pt. „Piramida zdrowia”. Klasa ” O” przygotowała zagadki o warzywach i owocach dla każdej grupy, zaś klasa II własnoręcznie wykonane puzzle- „Warzywa i owoce”, które klasy miały ułożyć i pokolorować.

Tego dnia w naszej szkole było nie tylko kolorowo, ale też witaminowo, zdrowo i po prostu odlotowo.

V. Warmowska


do góry

MAJOWE ŚWIĘTA

Maj to szczególny miesiąc. Przypada w nim wiele świąt państwowych, upamiętniających ważne rocznice. 4 maja odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie z IV i VI klasy oraz dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki. Uczniowie zaprosili gości do wspomnień, przypomnieli o ważnych majowych wydarzeniach państwowych (Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja, Dzień Zwycięstwa). Dzieci z zerówki pod opieką pani Marioli Paszkiewicz przygotowały wiersze i piosenki z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Przedszkolaki, które przygotowała pani Sabina Słaba zaprezentowały wiersze i piosenkę, które zawierały podziękowania i życzenia dla mam z okazji „Dnia Matki”.

Marzena Tuliszka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej