Rok szkolny 2014/2015


>>Inne lata szkolne<<


Listopad

To, co sam przygotuję bardzo mi smakuje

Dobre i zdrowe śniadanie, to zapas witamin i energii na cały dzień. Dzieci z oddziału przedszkolnego dobrze o tym wiedzą. Z przyniesionych przez siebie produktów przygotowały zdrowe i pożywne kanapki. Jak widać wykazały się zdolnościami nie tylko kulinarnymi ale także pomysłowością, dużą wyobraźnią i poczuciem estetyki. Kanapki kwiatki, kotki, samochody i grzybki zachęciły do jedzenia także wszystkie niejadki. To było przepyszne śniadanie.
Smacznego!

Mariola Paszkiewicz


do góry

Zajęcia dydaktyczne w terenie

Uczniowie klasy piątej pod opieką nauczyciela przyrody brali udział w projekcie zarybiania Słupi. W ramach realizacji zadań projektowych dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych w siedzibie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” oraz na przepławce w Parku Kultury i Nauki w Słupsku. Nad rzeką Słupią obserwowaliśmy w jaki sposób przebiega praca naukowa związana z zarybianiem naszej rzeki. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat cyklu rozwojowego ryb Słupi, w tym troci wędrownej, którą obserwowali przez podwodną kamerę. Kolejnym etapem edukacji był udział klasy piątej w finale. Finał odbył się w Krępie Słupskiej w sobotę 6 grudnia 2014 roku. W ramach podsumowania uczniowie przygotowali prezentację wybranego gatunku ryby (troć wędrowna) w postaci posteru i modelu troci z masy solnej. Poza tym przygotowano plakaty promujące ekologię, spożycie ryb oraz zwalczające kłusownictwo. Uczniowie oprócz zdobytej wiedzy miło spędzili czas przy grach edukacyjnych i ognisku. Nie zabrakło dobrego humoru, mimo że zajęcia odbyły się w sobotę, czyli w dniu wolnym od nauki.
Model troci wędrownej wykonany przez naszych uczniów jest na wystawie w siedzibie PK "Dolina Słupi" w Słupsku.

Marzena Żywiecka


do góry

English-Speaking Countries Day

28 listopada był w naszej szkole Dniem Krajów Anglojęzycznych. Klasy 3-6 po uprzednim wylosowaniu krajów do prezentacji wzięły udział w różnorodnych konkursach . Klasa 3 wylosowała Kanadę, klasa 4 – Australię, klasa 5 – USA, klasa 6 – Wielką Brytanię. Pierwszym zadaniem była prezentacja multimedialna , w której uczniowie przedstawiali najważniejsze wiadomości i ciekawostki dotyczące wylosowanych krajów. Następnym, bardzo widowiskowym konkursem była prezentacja flag i słynnych budowli. Flagi państw wykonane były m.in. z korków, bibuły, czy z patyczków. Wielkie emocje wśród widzów wzbudziła makieta Big Bena( zegar był podświetlony i wydzwaniał godziny) oraz The CN Tower (wieża telewizyjna z Toronto). Uczniowie klas 4-6 wykazali się również ogromną wiedzą w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. ‘Hitem’ dnia okazał się pokaz mody, w którym reprezentacja klasy trzeciej dostała owację na stojąco za profesjonalną prezentację mody z Kanady. W tym dniu uczniowie mieli okazję poznać chłopca z Anglii, który od tego roku uczęszcza do Punktu Przedszkolnego w naszej szkole. Pięcioletni Aleksander był bardzo stremowany, ale dzielnie odpowiadał na pytania w mini-wywiadzie. Na zakończenie odbył się ‘cake competition’. Przedstawiciele wszystkich grup wiekowych odpowiadali na pytania, żeby wygrać dla całej klasy talerz z pysznymi (upieczonymi przez rodziców) ciastami. Na osobną pochwałę Pani Dyrektor zasłużyli uczniowie klasy szóstej, którzy stanowili „ekipę techniczną” dbającą o porządek i sprawny przebieg imprezy.

Bożena Michałowska


do góry

Wróżby andrzejkowe

Dnia 28.11.2014r w naszej szkole , klub Wolontariusza zorganizował wróżby andrzejkowe . Dziewczyny z Klubu wróżyły na długich przerwach. Uczniowie chętnie podchodzili do uczennic i chcieli, żeby zrobiły im wróżby. Wszyscy byli zadowoleni dniem, który zorganizował Klub Wolontariusza.

Justyna Lao


do góry

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy EDI

28.11.2014r. uczennice z naszej szkoły przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI pt „Biblia i przypowieści biblijne” , który był przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 6 w Słupsku. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Św. Uczennice pisały testy nadesłane do szkoły w kategorii wiekowej kl. IV-VI:
• Duch Milena- kl. IV
• Gaweł Julia kl. IV
• Kiestrzyńska Kornelia- kl. IV
• Łukaczyk Anastazja- kl. IV
• Tatysiuk Karolina- kl. IV
Dziewczynki przygotowywały się do konkursu podczas koła religijnego dla uczniów zdolnych pod kierunkiem katechetki Krystyny Smuga. Oczekujemy na wyniki konkursu, które mają przyjść do szkoły w styczniu 2015r.. Powodzenia!!!!

Krystyna Smuga


do góry

Woskiem Czarowane

27 listopada przedszkolaki i uczniowie z klasy III pod opieką wychowawczyń wybrali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Głobinie, by tam podziwiać piękne i kolorowe obrazy z pracowni Pani Marii Hasiec ze Słupskiego Ośrodka Kultury. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy ponad 30 prac, wykonanych przez dzieci i dorosłych. Obrazy ukazywały architekturę, przyrodę i urodę Indonezji.

Sabina Słaba


do góry

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

Dnia 2o listopada 2014r Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza, przed lekcjami rozdawali ulotki związane ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu. Rozdawaliśmy ulotki rodzicom palącym, przyprowadzającym dzieci do szkoły. Każdy dorosły otrzymał od nas test uzależnienia od nikotyny wg Fagerstroma, ulotki pt" Dlaczego rzucanie palenia jest takie trudne", i "Nie zwlekaj- rzuć palenie" Łącznie rozdaliśmy około 15 ulotek. Zachęcamy wszystkich dorosłych aby rzucili palenie.

Justyna Lao


do góry

Pokazy rycerskie

18 listopada w naszej szkole odbyła się „żywa” lekcja historii zaprezentowana przez grupę rekonstrukcyjną Pomorskiej Fundacji Pamięci Gryfitów w ramach projektu „Korzenie tożsamości regionalnej na Pomorzu”. Goście zapoznali naszych uczniów z historią zmagań Pomorzan z Zakonem Krzyżackim na przełomie XIV i XV wieku. Duże wrażenie na uczniach zrobiły zbroja rycerska (zwłaszcza jej ciężar) oraz miecze. Emocje wzbudził także pojedynek rycerzy, w którym iskry z mieczy „szły” przy każdym uderzeniu. Oglądnęliśmy pokaz tańca dworskiego, a nasi uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego odtańczenia tańca plebejskiego. To się nazywa uczenie się przez doświadczanie!

Marzena Żywiecka


do góry

Z wizytą w teatrze

W środę, 05 listopada dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego wybrały się do Słupskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Spektakl przygotowany został przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Dzieci miały okazję poznać przygody Szewczyka, wzbogacone o szereg innych ciekawych postaci, takich jak: Smok Wawelski czy Król Krak. W przedstawieniu oprócz aktorów pojawiły się: lalki teatralne (kukły, pacynki), efekty specjalne (gra świateł, dym) oraz piękne piosenki i wesołe wyliczanki, które zachęcały widzów do wspólnej zabawy. Na przykładzie Szewczyka Dratewki przedszkolaki przekonały się, że skromnością, uczciwością i pracowitością człowiek może wiele osiągnąć.

Sabina Słaba


do góry

Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli

Miło nam poinformować, ze praca dzieci z punktu przedszkolnego pt. „MIKROKOSMOS – życie zwierząt na łące” została nagrodzona przez internatów w V edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla Przedszkoli, który odbywał się pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska RP. Hasło tegorocznej edycji to „Zwierzakolubni”. A bycie „zwierzakolubnym”, to troszczenie się o zwierzęta, pamiętając, że wytwarzane przez nas śmieci mają wpływ nie tylko na nas, ale też na ich świat. Praca przedszkolaków zdobyła I miejsce w województwie pomorskim, a VI miejsce w kraju. Głosowało na nią 1335 internautów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na naszą pracę i przyczynili się do naszego zwycięstwa. Więcej informacji na temat konkursu oraz galerie prac dzieci znajdą Państwo na stronie www.buliba.pl.

Sabina Słaba


do góry

Święto Pluszowego Misia

Z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”, we wtorek - 25 listopada na dzieci i uczniów czekało wiele atrakcji. Już od samego rana przedszkolaki i uczniowie z klas O - III przynosili do szkoły swoje ukochane pluszaki. Uroczysty dzień rozpoczął się od wysłuchania historii pluszowego misia. Następnie dzieci, uczniowie oraz n-le wymieniali znane misie: Kubuś Puchatek, Coralgol, Uszatek, Yogi, Paddington, itd. Przedszkolaki wraz z wychowawczynią zaprosili przybyłych gości na krótki występ artystyczny oraz do wspólnej zabawy ruchowej pt. „Jak jest zbudowany miś?”. Śmiechu było co niemiara, bowiem niektórzy mieli problem z określeniem, z ilu poszczególnych części ciała zbudowany jest miś. Odbył się także konkurs zręcznościowy pt. „Łapy Niedźwiedzia”, w którym poszczególne klasy zdobyły następujące miejsca:
• I miejsce - klasa II,
• II miejsce - klasa III,
• III miejsce - klasa I.
Miłym akcentem i jednocześnie dużym zaskoczeniem podczas tegorocznego spotkania było wręczenie przez Panią Dyrektor prezentu dla przedszkolaków. A był nim pluszowy miś.

Sabina Słaba


do góry

MINI PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

22 listopada gościliśmy w naszej szkole drużyny z Gminy Słupsk na zawodach w mini piłkę siatkową dziewcząt. Nasze reprezentantki zajęły I m-ce, a były to: Wiktoria Badeńska, Natalia Buszman, Zuzia Hubisz, Laura Knapa(klasa VI), Nikola i Paula Krajnik, Jagoda Krawczyk, Zuzia Poświętna, i Agata Tutak (klasa V). Gratulujemy!!!

U. Kacprzak


do góry

INDYWIDUALNE ZAWODY W PŁYWANIU

13 listopada 2014 r. w ramach zajęć na basenie odbyły się Międzyszkolne Zawody w Pływaniu Indywidualnym Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Franek Kaźmierczak, Kacper Osiewicz (klasa III), Kornelia Kiestrzyńska, Nastka Łukaczyk, Zuzia Słomińska, Oliwia Mądra, Mateusz Justyński, Tymek Mądry, Maks Gral (klasa IV), Maciej Środa, Sebastian Giza, Patryk Kwidziński, Krystian Kowalczyk (klasa VI). Awans w zawodach dawał szansę na wyjazd na zawody szczebla wojewódzkiego.

20 listopada 2014 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody w Pływaniu Indywidualnym Szkół Podstawowych w Kwidzyniu. Naszą szkołę reprezentowali: Kornelia Kiestrzyńska (kraul), Nastka Łukaczyk (kraul i styl grzbietowy), Franek Kaźmierczak (kraul i styl grzbietowy), Tymek Mądry (styl grzbietowy). Wyniki poznamy wkrótce.

U. Kacprzak


do góry

Święto Niepodległości

7 listopada 2014r., w piątkowy poranek uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej w Głobinie wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości. 96 lat temu nasza ojczyzna odzyskała suwerenność, a dzień 11 listopada stał się umowną datą tego wydarzenia. W tym roku apel pt.” Barwy mojej ojczyzny ” przygotowała klasa IV z wychowawcą. Uczniowie zaprezentowali inscenizację obrazującą utratę ojczyzny przez Polaków, trudną drogę do jej odzyskania i ogromną radość z upragnionego dnia wolności. Czwartoklasiści zagrali swe role bardzo sugestywnie. Podkreślali, że Polacy wierzyli zawsze, że „ojczyzna w sercach się zaczyna, a naród przetrwa, jeżeli rodzina nauczy swoje dzieci jak być Polakami”.

M. Kubik


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej