Rok szkolny 2014/2015


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Wycieczka do Krępy

20 września wybraliśmy się do lasu na wycieczkę. Wyruszyliśmy ze szkoły o godzinie 8 rano i wędrowaliśmy w kierunku Krepy, zabierając po drodze dzieci z poszczególnych miejscowości. Mimo, że droga była daleka , wszyscy wędrowali dzielnie. Idąc podziwialiśmy piękno jesiennego lasu, szukając skarbów jesieni. Na zakończenie wycieczki było ognisko i smaczne kiełbaski. Na szczęście powrót był łatwiejszy, ponieważ zabraliśmy się autobusem.Wycieczka była bardzo udana.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Baśnie i legendy Pomorza

Uczniowie klas młodszych mieli możliwość uczestniczenia w ciekawym spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna- poznajemy baśnie i legendy Pomorza”. Pani Anna Szanc ze Stowarzyszenia „Aktywne Pomorze” zapoznała dzieci z baśnią regionalną, przybliżyła im kulturę i tradycje Pomorza.

Renata Lemisiewicz


do góry

„Już wiem, jaki to owoc”

W ostatnim tygodniu września, podczas zajęć w przedszkolu dzieci zdobywały cenną wiedzę na temat owoców. Przedszkolaki uczyły się rozpoznawać wybrane owoce po wyglądzie, kształcie, smaku, zapachu; nazywały miejsca, gdzie rosną owoce i drzewa owocowe; klasyfikowały owoce ze względu na ich pochodzenie; poznały przetwory owocowe, itd. Podsumowaniem całotygodniowych zajęć było zorganizowanie „przepysznej owocowej uczty”, podczas której dzieci zajadały się poznanymi owocami krajowymi i egzotycznymi.

Sabina Słaba


do góry

Zawody sportowe

W sobotę 27 września, uczniowie naszej szkoły w ramach Gminnej Olimpiady Dzieci i Młodzieży wzięli udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Jezierzycach i wzięły w nich udział wszystkie szkoły z naszej gminy: 48 dziewcząt, 43 chłopców. Szkołę Podstawową w Głobinie reprezentowali: Paula i Nikola Krajnik, Jagoda Krawczyk, Roksana Samp, Dawid Zakrzewski, Irek Wróblewski (klasa V), Wiktoria Badeńska, Maciej Środa (klasa VI), Julia Gaweł, Kewin Poświętny i Tymek Mądry (klasa IV). Do kolejnego etapu - powiatowego zakwalifikowali się: Paula Krajnik zajmując III miejsce i Maciej Środa II miejsce. Gratulujemy!!!

Urszula Kacprzak


do góry

„Bądźmy uważni! Bądźmy ostrożni!”

Dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków w ruchu drogowym, 17 września odbyło się spotkanie z policjantem. Pan Lesław Kot przeprowadził z dziećmi pogadankę oraz ćwiczenia praktyczne na temat prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda strój oraz niektóre rzeczy, których policjant używa w pracy. Największe wrażenie na dzieciach zrobił motocykl policyjny. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominek - „SERCE z instrukcją obsługi”, które zawiera jeden z następujących wpisów:

Sabina Słaba


do góry

Rajd

Już trzeci rok w Szkole Podstawowej w Głobinie realizowany jest projekt turystyczny„ Mały przewodnik-czyli to co nasze, to jest dobre”. W sobotę 27 września odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd pieszy po miejscowości Warblewo zorganizowany we współpracy z rodzicami mieszkających tam uczniów oraz pracownikiem świetlicy środowiskowej. Uczestnicy rajdu- dzieci z klasy I, IV i VI wraz z opiekunkami: p. Teresą Jaworską-Rudy i p. Bożeną Michałowską – wzięły udział w biegu na orientację w poszukiwaniu skrzyni skarbów wykorzystując do tego mapę terenu.
Na zmęczonych poszukiwaczy czekała ciepła herbata oraz ognisko, na którym można było upiec kiełbaski. Dopisała piękna pogoda i doskonałe humory uczestników rajdu.

Bożena Michałowska


do góry

Wyjazd do kina

24 września pierwsza klasa pojechała do Słupska do kina.Po zajęciach wszyscy wsiedli do podmiejskiego autobusu i udali się do Jantara . Tam po zakupieniu biletów, popcornu i napojów zasiedli w wygodnych fotelach. Z niecierpliwościia oczekiwali , kiedy skończą się reklamy i rozpocznie bajka p.t." Dzwoneczek i tajemnica piratów.' Bajka była bardzo kolorowa i ciekawa. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledzili losy wróżki. Po skończonym filmie rodzice odebrali dzieci. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Był to pierwszy wyjazd do kina pierwszaków, ale na pewno nie ostatni.


do góry

Taniec z Frajdą

Dnia 16 września w czasie godziny wychowawczej odbyły się zajęcia pokazowe promujące aktywne spędzanie wolnego czasu w formie tańca. Zajęcia przy muzyce, rozbudzające zainteresowania artystyczne dzieci, będą odbywały się w naszej szkole cyklicznie dwa razy w tygodniu. Taki sposób spędzania wolnego czasu bardzo podobał się naszym uczniom.

Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Dyskoteka

Samorząd Uczniowski w naszej szkole zaprosił uczniów klas IV- VI na pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę „Na dobry początek”. Dekoracją sali i przygotowaniem konkursów zajęli się bardzo profesjonalnie uczniowie z klasy V. Różnorodna muzyka sprzyjała doskonałej zabawie.

Bożena Michałowska


do góry

Naukę czas zacząć…

1 września 2014 r. tradycyjnie uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie rozpoczęli nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły serdecznie przywitała 132 uczniów , 44 przedszkolaków oraz licznie zgromadzonych rodziców.
Pierwszoklasiści podczas spotkania z nowym wychowawcą otrzymali bezpłatny podręcznik ,,Nasz Elementarz". Życzymy im by poczuli się miło i dobrze w szkole, w której spędzą kilka przyszłych lat. Na wszystkich uczniów czekały odnowione świetlice szkolne .
Życzymy wszystkim naszym uczniom licznych sukcesów w nauce, rozwijania swych pasji i nawiązania przyjaźni, które zostaną na „całe życie”.

Dyrektor szkoły - Renata Lemisiewicz


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej