Rok szkolny 2014/2015


>>Inne lata szkolne<<


Luty

II Gminny Turniej Warcabowy

W sobotę, dnia 28 lutego 2015 roku, odbył się II Gminny Turniej Warcabowy. Uczniowie walczyli o puchar dyrektora szkoły w dwóch kategoriach: klas młodszych i starszych. W turnieju wzięły udział trzy szkoły podstawowe: z Głobina, Włynkówka i Siemianic. W sumie zagrało osiemnastu uczniów. Po zaciętych pojedynkach metodą „każdy z każdym” gminnymi mistrzami gry w warcaby zostali:

Mistrzów Gry w Warcaby nagrodzono pucharem, dyplomem i nagrodą ufundowaną przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Głobinie – panią Renatę Lemisiewicz. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał sędzia międzynarodowy i mistrz Polski gry w szachy pan Witalis Sapis. Zapraszamy odważnych za rok, a zwycięzcom GRATULUJEMY !

Linki do turnieju warcabowego w naszej szkole:

M. Żywiecka


do góry

Pasowanie na czytelnika

Do tradycji Szkoły Podstawowej w Głobinie należy uroczyste pasowanie uczniów kl. I na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet i potrafią samodzielnie czytać. W tym roku 27 lutego pierwszaki wraz z wychowawczynią Teresą Jaworską – Rudy przyszły na swoje pierwsze spotkanie do biblioteki. Powitali ich tam przedstawiciele klasy III, którzy przygotowali specjalnie na tą okazję krótkie przedstawienie , podczas którego starali się przedstawić pierwszakom wiedzę o książce i bibliotece. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez pierwszaków przysięgi w której obiecali dbać i szanować wszystkie książki. Po tej części pierwszoklasiści mogli przystąpić do wypożyczenia pierwszej książki z biblioteki szkolnej. Każdy uczeń na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał kolorową zakładkę z planem lekcji.

Małgorzata Jakóbik - Zacharska


do góry

Dzień Dinozaura

W czwartek, 26 lutego przedszkolaki wraz z wychowawczynią obchodziły w przedszkolu „Dzień Dinozaura”. Nauczycielka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat czasów prehistorycznych. Przedszkolaki słuchały ciekawostek o wybranych dinozaurach (zapoznały się z ich nazwami, wyglądem, sposobem odżywiania) oraz wypowiadały się na temat historyjki obrazkowej. Niejednemu z nas „łamał się język”, gdy mówił i dzielił na sylaby nazwy dinozaurów (Diplodok, Brachiozaur, Apatozaur, Triceratops, Stegozaur, Parazaurolof, Tyranozaur, Welociraptor, Gigantozaur, Spinozaur, Archeopteryks, Pteranodon). Najwięcej jednak śmiechu było podczas zabawy ruchowej z rymowanką pt. „Idą dinozaury”. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali ilustrację z wizerunkiem dinozaura do kolorowania.

S. Słaba


do góry

Bal integracyjny w Jezierzycach

Od kilku lat dzieci, uczniowie i nauczyciele uczestniczą w balu organizowanym przez Stowarzyszenie „Dobre Serca” i różne instytucje z Gminy Słupsk. Tegoroczna impreza miała miejsce w sobotę, 21 lutego. Rozpoczęła się od zaprezentowania przez grupę teatralną „ZaRadni” przedstawienia pt. „Zamieszanie na kramie”. Na scenie wystąpiło bardzo dużo barwnych, ciekawych, humorystycznych postaci (różne warzywa, baletnica, dostojni panowie, cyganka, sprzedawczynie, kucharka, itd.) A w rolę odgrywane przez tych bohaterów wcielili się Radni Gminy Słupsk, kierownictwo Urzędu Gminy Słupsk oraz kierownicy jednostek gminnych. Przedstawienie pełne nieprzewidywalnych efektów muzycznych i ruchowych bardzo podobało się publiczności. Po przedstawieniu przybył św. Mikołaj, który wręczył dla każdego dziecka słodką paczkę. Ale na tym bal się nie skończył, było jeszcze kilka ciekawych atrakcji: gry i zabawy ruchowe ze śpiewem, tańce, malowanie twarzy, poczęstunek. A na zakończenie balu robienie pamiątkowych zdjęć.

S. Słaba


do góry

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece szkolnej

W środę, 18 lutego przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Pani Małgosia pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Jednak jeszcze większą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju atlasów o: motocyklach, samochodach, roślinach, zwierzętach, bajkach oraz książeczek z trójwymiarowymi ilustracjami. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Małgosi, że niedługo znów ją odwiedzą.

S. Słaba


do góry

Wycieczka do Swołowa

W piątek 13 lutego dzieci uczące się w naszej szkole języka kaszubskiego pojechały na wycieczkę do Swołowa. W Swołowie uczestnicząc w warsztatach Człowiek i maska - karnawał na Pomorzu miały okazję samodzielnie wykonać maskę typową dla przebierańców chodzących dawniej po wsiach -na Pomorzu i nie tylko. Wykonane przez siebie maski mogły zabrać do domu. Wcześniej podczas prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z historią karnawału na Pomorzu. Następnie pan przewodnik oprowadził nas po muzeum i Zagrodzie Albrechta. Tutaj mogliśmy podpatrzeć, jak toczyło się życie na wsi przed stu laty. Obejrzeliśmy stare narzędzia, archiwalne fotografie, zapomniane przez współczesność przedmioty. Nawet udało nam się odgadnąć przeznaczenie niektórych z nich. Dowiedzieliśmy się także, jak budowano kiedyś chałupy mieszkalne, zabudowania gospodarcze, kuźnie, czym zajmowali się ludzie, jak wyglądała obróbka lnu. Na koniec mogliśmy pogłaskać zwierzęta żyjące w zagrodzie- kozę Leona, owce, konie, gęsi. Oczywiście ważnym elementem każdej wycieczki jest kupno pamiątek. Kiedy już wszyscy dokonali ich zakupu , zadowoleni i pełni wrażeń mogliśmy wrócić do domu.

W. Wódz


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej