Rok szkolny 2014/2015


>>Inne lata szkolne<<


Styczeń

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

23 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego gościły swoje babcie i dziadków. Zaproszeni goście z uwagą obejrzeli, przygotowaną przez dzieci, część artystyczną. Ze wzruszeniem wysłuchali piosenek i podziwiali umiejętności taneczne swoich wnucząt. Były samodzielnie wykonane kwiatki, portrety dla babć i serduszka dla dziadków. Nie było czasu na nudę. Przygotowane zabawy i konkursy, które wprowadziły wszystkich w bardzo dobry i wesoły nastrój, wymagały od dziadków, nie tylko odwagi, ale i umiejętności tanecznych. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem. W tle rozbrzmiewała muzyka lat 70 i 80-dziesiątych. Atmosfera sprzyjała rozmowom i wspomnieniom. Było nastrojowo i naprawdę miło.

M. Paszkiewicz


do góry

Bal karnawałowy

23 stycznia klasy 4-6 bawiły się na balu karnawałowym. Tym razem imprezę przygotowywała klasa IV. Uczniowie zadbali o wystrój sali, przygotowali zabawne konkursy dla uczestników i perfekcyjnie je przeprowadzili. Każdy zwycięzca otrzymał nagrodę. Wszyscy doskonale się bawili przy znanych przebojach polskich i światowych.

B. Michałowska


do góry

Z niespodzianką u seniorów

Dzień Babci i Dziadka, to dwa niezwykłe święta. W tych dniach dzieci szczególnie pamiętają o swoich najbliższych. Z tej, to właśnie okazji starszaki postanowiły przygotować niespodziankę, nie tylko dla swoich dziadków. 21 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły, z życzeniami i prezentami, seniorów z naszej miejscowości. Spotkaniom towarzyszyła radość i ogromne wzruszenie. Mile zaskoczeni mieszkańcy przyjęli dzieci bardzo ciepło i serdecznie. Dziękowali za piosenki i niespodzianki. To było niesamowite przeżycie.

M. Paszkiewicz


do góry

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najbardziej ciepłych i rodzinnych świąt. To najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości, bo Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, obdarzające wnuczęta szczerą miłością i zawsze służące radą i pomocą.
W naszej szkole Dzień Babci i Dziadka odbył się 21 stycznia. W tym dniu dzieci z klas I, II i III wspólnie ze swoimi paniami przygotowały programy artystyczne. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, radośnie śpiewali piosenki i wesoło tańczyli. Dzieci w formie wierszy złożyły także Dziadkom i Babciom serdeczne życzenia.
Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie.
Dzieci wręczyły laurki i niespodzianki swoim Dziadkom, a następnie zostali oni zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

W. Warmowska


do góry

Bal karnawałowy

Jak co roku przed feriami w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3 i punktu przedszkolnego. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16.00 i trwała 2 godziny. Na balu zjawili się liczni przebierańcy wraz z rodzicami. Wszystkich bawiła pani Mirka i pan Krzysztof z muzycznego zespołu MK Dance.. Tańce, wężyki i liczne konkursy sprawiły, że zabawa była bardzo udana.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa.

Dnia 27 stycznia 2015r dla uczniów klas I-III odbyło się spotkanie z naszą Panią dzielnicową .
Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa dzieci w czasie ferii zimowych. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznej zabawy, bezpiecznym poruszaniem się w terenie , aktywnie współpracowały odpowiadając na pytania gościa. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywały małe nagrody –znaczki odblaskowe -by być widocznym po zmroku. Wszyscy chętni mogli przymierzyć kamizelkę kuloodporną , zobaczyć z bliska „lizaka „policyjnego , kamizelkę odblaskową i inne służbowe akcesoria.

J. Lao


do góry

KOLĘDOWANIE PRZY ŻŁÓBKU

Rada Rycerzy Kolumba ze Słupska zaprosiła wszystkich chętnych do śpiewania kolęd przy żłóbku w Kościele Mariackim w Słupsku w niedzielę 18 stycznia . W koncercie tym wzięły udział uczennice naszej szkoły. Były to: Iza Fiedorowicz, Klaudia Giza i Lena Kulak z kasy IV, Roksana Kuńska i Oliwia Węgierska z klasy III oraz Nikola Olczyk, Oliwia Sieczka i Martyna Dubacka z klasy II. Dziewczyny zaśpiewały dwie kolędy w języku kaszubskim. Ich występ bardzo podobał się publiczności, która nagrodziła nasze uczennice gromkimi brawami. Otrzymały one dyplom za zajęcie I miejsca oraz paczki ze słodyczami. Gratulujemy dziewczynom !

W. Wódz


do góry

23 FINAŁ WOŚP

W dniach od 5 stycznia do 9 stycznia w naszej szkole trwał 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas trwania akcji uczniowie wspierali organizację, wrzucając pieniądze do specjalnej skarbonki. Szkolny Klub Wolontariusza odważnie prosił i zachęcał wszystkich do zbierania pieniędzy, w zamian ofiarując symboliczne czerwone serduszko . Nasza Szkoła zebrała łącznie 195 zł 10 gr, a kwota zebrana przez Gminę Słupsk wynosiła 15596 zł.

W. Badeńska


do góry

„GÓRA GROSZA”

Przez cały listopad w naszej szkole organizowana była 15. edycja akcji Góra Grosza. Celem akcji było zebranie funduszy na różne programy pomocy rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Akcję wspierały wszystkie klasy naszej szkoły wraz z Punktem Przedszkolnym. Każda z klas otrzymała specjalne skarbonki wykonane przez Szkolny Klub Wolontariusza. Zwycięzcą akcji w naszej szkole była kl. IV uzyskując w szkolnym konkursie na „Najaktywniejszą klasę ”-15 pkt. zaraz po niej klasa 0 uzyskując -13 pkt, a kl. II zdobyła -11 pkt stając na miejscu trzecim. Po podsumowaniu kwot zebranych przez wszystkie klasy nasz szkoła zebrała łącznie i przekazała Towarzystwu „Nasz Dom”- 1201,53 zł.

W. Badeńska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej