Rok szkolny 2014/2015


>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

Dzień Ziemi

Dnia 21 kwietnia nasza szkoła świętowała Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne święto poświęcone jest promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Dzień Ziemi 2015 obchodzony jest pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Z tej okazji apel ekologiczny przygotowali uczniowie klasy V. Zapoznali nas z historią i celem „Dnia Ziemi”. Uczniowie przygotowali przedstawienie, pt. „Dbajmy o naszą planetę…” i zaśpiewali piosenkę „Jesteśmy dziećmi ziemi”.

Marzena Żywiecka


do góry

Wycieczka dydaktyczna

Dnia 14 kwietnia 2015 roku uczniowie klas IV i V pojechali na wycieczkę dydaktyczną do Leśnictwa Płaszewko. Leśnictwo to obejmuje Krępę Słupską, w której to spotkaliśmy się z leśniczym panem Tomaszem Matusiakiem. Po przemaszerowaniu ponad dwóch kilometrów przez piękny las sosnowy, dotarliśmy do miejsca nasadzeń nowego lasu. Uczniowie poznali różne siedliska leśne ze względu na żyzność, w tym bór świeży i mieszany świeży. Widzieliśmy buchtowisko dzików, pułapki klasyczne i feromonowe, młode sosny zabezpieczone repelentami przed zgryzaniem. Uczniowie przećwiczyli określenie wieku drzewa na podstawie słojów przyrostu na pniu ściętego drzewa. Pan leśniczy wyjaśnił jak dokonuje się podziału lasu na oddziały, dzięki czemu można określić, w którym miejscu się znajdujemy. Dzieci poznały pracę leśnika, zobaczyły etapy wzrostu lasu od nasadzeń po drzewostan dojrzały. Głównym celem wycieczki było poznanie sposobów sadzenia lasu i wykorzystywanych do tego narzędzi. Uczniowie mieli okazję posadzić siewki sosny-oczywiście z pomocą leśniczego. Na zakończenie zajęć na świeżym powietrzu odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku przygotowanym przez pana leśniczego. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z radością i nową wiedzą wrócili do szkoły.

Marzena Żywiecka


do góry

Konkurs Zdrowotny

W sobotę 11 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej w Jezierzycach XIV gminny konkurs zdrowotny dla kl. III. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Kuńska i Zuzanna Lipka, które otrzymały wyróżnienia; Kacper Dąbrowski, który otrzymał wyróżnienie i nagrodę za rysunek na temat zdrowego trybu życia oraz Oliwia Węgierska, która zdobyła III miejsce. Wszystkim gratulujemy!

Violetta Warmowska


do góry

Warsztaty - Z gliny jesteśmy

W sobotę 11 kwietnia uczniowie uczestniczący w zajęciach z języka kaszubskiego kolejny raz wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Tym razem były to warsztaty na temat ,, Z gliny jesteśmy. O roli gliny w życiu człowieka”. Prelekcja przybliżyła im rolę gliny w życiu człowieka, jej zastosowanie, funkcje jakie pełni od strony przedmiotów użytku codziennego po architekturę, ze skupieniem się na budownictwie szachulcowym oraz tematykę powstawania ceramiki i jej rozwój od zarania dziejów po dzisiejsze czasy. Dowiedzieli się także, jakie ludy kulturowe zostawiły po sobie ceramiczne pamiątki na Pomorzu Środkowym. Po interesującym wykładzie odbyły się warsztaty manualne, podczas których niektórzy mogli odkryć w sobie ukryte talenty. Dzieci wykonały z gliny różne rzeczy, które po suszeniu w specjalnym piecu będą mogły zatrzymać na pamiątkę.

W. Wódz


do góry

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY WIELKANOC NA POMORZU

XVI wojewódzki konkurs plastyczny Wielkanoc na Pomorzu został rozstrzygnięty. Od wielu lat biorą w nim udział uczniowie z całego województwa, w tym roku nadesłano przeszło 1000 prac z 81 szkół i placówek oświatowych. Jury oceniało prace według kryteriów użycia tradycyjnych, zgodnych z praktykami ludowymi technik, a także zgodności z tradycjami wielkanocnymi. Przy ocenie brano pod uwagę wykorzystanie jedynie naturalnych materiałów. Miło mi poinformować, że w XVI wojewódzkim konkursie plastycznym Wielkanoc na Pomorzu uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej