Rok szkolny 2014/2015


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

Bóg się rodzi....

Jasełka w oddziale przedszkolnym, to już tradycja. Co roku w okresie przedświątecznym rodzice i zaproszeni goście odwiedzają dzieci. Jasełka odbyły się 18 grudnia. Honorowymi gośćmi byli, pani dyrektor Renata Lemisiewicz, pan Zenon Jędrzejczyk, dyrektor firmy TECTRA, wieloletni sponsor, przyjaciel dzieci i szkoły, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kusowie. Zaproszenie dzieci przyjął także współpracujący z oddziałem przedszkolnym policjant, pan Lesław Kot oraz dh Andrzej Małyszka Komendant Gminnej Straży Pożarnej. Goście w skupieniu obejrzeli jasełka i wysłuchali kolęd. Dzieci wykazały się dużym kunsztem aktorskim. Były brawa i podziękowania za umożliwienie przeżycia tego niezwykłego wydarzenia, jakim są narodziny dzieciątka Jezus.

M. Paszkiewicz


do góry

Wigilia dla seniorów

13 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne dla seniorów gminy Słupsk. Wszystko po to, aby seniorzy mogli spotkać się w gronie znajomych, poczuć atmosferę świąt i miło spędzić czas. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu Gminy Słupsk, proboszcz naszej parafii oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Wspólnie przy świątecznym stole, na którym nie zabrakło wigilijnych potraw wszyscy mogli podzielić się opłatkiem , złożyć sobie życzenia oraz obejrzeć i wysłuchać programu artstycznego. W tym roku seniorzy mieli okazję obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas I- IV naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pod tytułem ,,Sercka dlo Jezeska" w języku kaszubskim, którego uczą się dodatkowo od września. Część artystyczną zakończył koncert kolęd w wykonaniu zespołu Świtezianki oraz uczniów naszej szkoły przygotowanych przez p. Emilę Semeniuk. Spotkania opłatkowe to piękna tradycja. Wszystkich zebranych ogarnął świąteczny bożonarodzeniowy nastrój.

Wiesława Wódz


do góry

Godzina kodowania - Hour of Code

Ośmiu uczniów naszej szkoły wzięło udział w tzw Godzinie kodowania. Akcja została przeprowadzona w ramach Tygodnia Informatyki - Computer Science Education Week - szkolny koordynator Daniel Podkowicz. Podczas godziny spędzonej w pracowni, uczniowie uczyli się poprzez zabawę, że ruch postaci z gier jest powodowany specjalnym kodem. Na etapie szkoły podstawowej w grupie wiekowej 10-latków, uczniowie programowali za pomocą specjalnie przygotowanych bloków. Poznali n.p. zasadę pętli. Zapraszam wszystkich innych do zabawy poprzez programowanie i udział w bardziej zaawansowanych kursach, szczegóły na stronie www.godzinakodowania.pl

Akcja jest promowana na Świecie przez wiele znanych osób ze świata polityki i rozrywki, obejrzyj film, może on przekona Cię do napisania własnego kodu :)

Film jest w języku angielskim, ale posiada polskie napisy, możesz je włączyć klikając ikonę napisy pod filmem.

Daniel Podkowicz


do góry

Świąteczne życzenia

15 grudnia, ze świątecznymi i noworocznymi życzeniami oraz z własnoręcznie przygotowanymi niespodziankami, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły pracowników firmy TECTRA i INTERFRYS. Pan Zenon Jędrzejczyk, dyrektor firmy, przywitał dzieci niezwykle serdecznie. Podziękował za życzenia i świątecznego aniołka, a także za zaproszenie na jasełka bożonarodzeniowe. Zaśpiewana przez przedszkolaki kolęda wprowadziła wszystkich w miły i prawdziwie świąteczny nastrój sprzyjający rozmowie o świętach i o prezentach oczekiwanych przez dzieci pod choinką. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem przy choince. Każde dziecko otrzymało czekoladową niespodziankę, co niezwykle ucieszyło wszystkie łasuchy.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Mikołajkowa impreza dla przedszkolaków

5 grudnia przedszkolaki z naszej szkoły pojechały do Jezierzyc. Na hali widowiskowo - sportowej, wspólnie z przedszkolakami z całej Gminy Słupsk, ubierały choinki. Dzieciom towarzyszyła Wójt Gminy pani Barbara Dykier, która po przywitaniu się, podziękowała dzieciom za przygotowane ozdoby choinkowe. Prawdziwą niespodzianką było przybycie Mikołaja z workiem prezentów. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, opowiadały o swoich marzeniach i prezentach, które chciałyby znaleźć pod choinką. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „mikołajkową” niespodziankę. Prezent otrzymały także panie, dzieci potwierdziły, ze przez cały rok były grzeczne. Mikołaju - do zobaczenia za rok.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Potyczki Rodzinne

4 grudnia 2014 r. odbyły się Mikołajkowe Potyczki Rodzinne. Zmagania sportowe otworzyła pani dyrektor, a następnie wszystkich zgromadzonych rozgrzewały do ćwiczeń dziewczęta z klasy V i VI. W programie imprezy odbyły: zawody rzędów, turniej gry w „Dwa ognie” dla rodziców i dzieci z klas II – IV, które zwyciężyły grę oraz mecz w piłkę siatkową rodzice kontra dzieci, zakończony zwycięstwem rodziców. W przerwach między zmaganiami wszyscy zebrani mogli skorzystać z bufetu przygotowanego przez Radę Rodziców. Na koniec Potyczek ogłoszone zostały wyniki i rozdane nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim zwycięzcom zmagań w rozgrywkach sportowych gratulujemy, a zebranym dziękujemy za świetną zabawę.

U. Kacprzak


do góry

MINI PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW – ETAP GMINNY

29 listopada drużyna chłopców wyjechała na zawody w mini piłkę siatkową, które odbyły się we Włynkówku. Nasi reprezentanci zajęli III m-ce, a byli to: Maciej środa, Patryk Kwidziński, Krystian Kowalczyk(klasa VI), Marcel Słomiński, Dawid Zakrzewski, Krzysztof Wichłacz, Eryk Kida (klasa V) i Kewin Poświętny (klasa IV).

U. Kacprzak


do góry

MINI PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT – ETAP POWIATOWY

05 grudnia dziewczęta reprezentowały naszą szkołę na zawodach Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w Mini Piłce Siatkowej, w składzie: Wiktoria Badeńska, Natalia Buszman, Zuzia Hubisz, Laura Knapa(klasa VI), Nikola i Paula Krajnik, Jagoda Krawczyk, Zuzia Poświętna, i Agata Tutak (klasa V). Zawody odbywały się w Ustce, a nasze uczennice zajęły VII miejsce.

U. Kacprzak


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej