Rok szkolny 2012/2013


>>Inne lata szkolne<<


Październik

Dzień Papieski

„Żeby źródło odnaleźć
Trzeba iść pod prąd
Ciągle w górę strumienia”
Jan Paweł II

Od 12 lat w październiku obchodzimy Dzień Papieski. W tym roku towarzyszyło mu hasło: Jan Paweł II – Papież Rodziny. Zapraszając do wspólnego zatrzymania się nad przesłaniem Papieża Polaka, które skierował do rodzin ….” Nie lękaj się rodzino, która przekazując wiarę -przekazujesz życie”. Uczniowie naszej szkoły należący do Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z p. katechetką przygotowali program słowno-muzyczny z prezentacją multimedialną. Został on zaprezentowany 14X 2012 roku w kościele po Mszy św. Oraz w szkole, by uczcić wielkiego Polaka i prosić o jego wstawiennictwo i duchową obecność w tajemnicy świętych obcowania.

tekst: Krystyna Smuga


do góry

„Śniadaniowa klasa”

Klasa II brała udział w ogólnopolskim konkursie „Śniadaniowa klasa”. Uczniowie przygotowywali zdrowe i pożywne drugie śniadania oraz układali hasła i wierszyki zachęcające do zdrowego trybu życia Zapoznali się z piramidą żywieniową. Zajęcia prowadzone przez wychowawczynię Teresę Jaworską- Rudy były ciekawe i miały na celu wypracowanie u uczniów dobrych nawyków żywieniowych.

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Porządki na parafialnym cmentarzu

Tradycyjnie przed Świętem Zmarłych , w ostatni dzień października członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz w opiekunami wybrali się na miejscowy cmentarz zrobić porządki na opuszczonych grobach byłych mieszkańców naszych terenów i Lapidarium. W skupieniu z zapalonymi zniczami uczcili ich pamięć.

tekst: Justyna Lao, Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Spotkanie z policjantem

„Jeśli chcesz przejść przez ulicę musisz poznać tajemnicę ……” – takim wierszem powitały policjanta dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy I. Spotkanie odbyło się w październiku. Pan policjant przypomniał dzieciom zasady przechodzenia przez ulicę, poruszania się po chodnikach i drogach bez chodników. Swoje umiejętności i wiedzę sprawdziły potem dzieci w praktyce. Większa świadomość dzieci dotycząca bezpieczeństwa drogowego na pewno zwiększy bezpieczeństwo na drodze.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej

Dnia 29 października 2012 w niezwykle odświętnej atmosferze , odbyła się uroczystość „Ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej”. W obecności Pani Dyrektor, zaproszonych gości, rodziców, dziadków, starszych koleżanek pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, w którym pojawiły się treści związane ze szkołą, bezpieczeństwem i dobrym zachowaniem. Dzieci odświętnie ubrane, z uśmiechem na twarzy wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Mali aktorzy zastali obdarzeni gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność. Potem nastąpił najważniejszy moment – uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszaki z uniesioną dłonią, zgodnym chórem uroczyście złożyli przyrzeczenie. Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała dzieci z klasy I na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie. Na pamiątkę tej pięknej ceremonii pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe birety, dyplomy, plany lekcji i od rodziców rożki ze słodyczami. Koleżanki z klasy II podarowały im kolorowe ołówki. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków, ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej.

tekst: Violetta Warmowska


do góry

Byliśmy w teatrze

We wtorek 30 października uczniowie z klas IV – VI byli w Teatrze Nowym w Słupsku na spektaklu „O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata”. Pogodna, rozśpiewana i niezwykle barwna sztuka o krasnalach poszukujących końca świata jest opowieścią o prawdziwej i mądrej przyjaźni. Bohaterami bajki są krasnoludki (Len i Lenka) oraz liczne zwierzęta. Leśne krasnale docierają do miasta, gdzie również mieszkają krasnoludki. Przekonują się, że ludzie już nie potrzebują pomocy krasnali, bo w nie nie wierzą. Miejskie krasnale bawią się każdej nocy w dyskotece. Lenka i Len nie poddają się magii miasta. Dowiadują się, że koniec a zarazem początek świata jest całkiem blisko…, bo w naszych sercach. Imponująca scenografia, efekty specjalne oraz wspaniale wykonane piosenki są siłą tego przedstawienia. Bardzo wyraziste postacie Pszczoły, Wrony, Sowy, Borsuka czy Pająka wprowadziły nas w bajkowy świat, który oglądaliśmy z zaciekawieniem i podziwem. Atutem przedstawienia jest też wspaniała choreografia. Aktorom towarzyszyły dzieci z klas baletowych z Koszalina. W scenach zbiorowych mogliśmy zobaczyć około 40 osób, które wykonywały piękne układy taneczne. W sztuce zawarte zostały także treści dydaktyczne dotyczące ekologii. Dzieci dowiedziały się, że zawsze należy po sobie sprzątać, a dorosłym przypomniano jak ważne jest czytanie książek dzieciom.


do góry

Bądź dobry dla zwierząt, one też kochać ciebie chcą…

Koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt. „Bądź dobry dla zwierząt”. Zawsze aktualny temat przedstawienia pozwolił uczniom naszej szkoły przypomnieć sobie zasady opieki nad zwierzętami. Wiele dzieci ma w domu pieski, kotki, chomiki czy papużki. Ważne jest, abyśmy pamiętali, że zwierzęta wzbogacają nasze życie, uczą szacunku i odpowiedzialności.

teks: Małgorzata Kubik


do góry

Szkolny Dzień Chleba

Uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Głobinie przygotowali tegoroczny Szkolny Dzień Chleba. W ramach przygotowań do tego szczególnego dnia brali udział w lekcjach języka polskiego poświęconych kwestii szacunku do chleba i jego znaczeniu w życiu każdego człowieka. Uczniowie poznawali podania i legendy dotyczące chleba, wyszukiwali informacje o chlebie w słownikach, leksykonach i encyklopediach. Poznali również wartości odżywcze chleba i jego właściwości zdrowotne. Tegoroczny Szkolny Dzień Chleba przebiegał pod hasłem „Nasz chleb codzienny”. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli skosztować ponad dwudziestu gatunków chleba.

teks: Małgorzata Kubik


do góry

Wyjazd do schroniska

Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły zbierali dary dla bezdomnych zwierząt w Słupsku pod opieką nauczyciela przyrody. Liderami podczas organizacji były uczennice klasy szóstej: Julia Kowalczyk i Aleksandra Krawczyk. Uczniowie zebrali 40 kg karmy suczej, 4 kg karmy w puszkach, 18 kg kaszy i ryżu oraz 10 sztuk materiałów na posłania. Dnia 26 października 2012 roku przedstawiciele klas pojechali do schroniska z zebranymi darami. Wysłuchaliśmy prelekcji na temat opieki nad zwierzętami.

teks: Marzena Żywiecka


do góry

"Nocne czytanie 2012"

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole odbyła się między innymi impreza „Nocne czytanie w szkole 2012”. Dnia 26 października o godzinie 19.30 chętni uczniowie przyjechali do szkoły ze śpiworami, materacami i poduszkami do spania oraz dobrym humorem. Wcześniej nauczycielki biblioteki przeprowadziły ranking na ulubioną książkę, która to była czytana podczas nocnej imprezy. Tą wybranką okazała się książka, pt. „Harry Potter i kamień filozoficzny” J. K. Rowling. Od godziny 20.15 uczniowie czytali książkę, a gościem i czytającym była także Pani Dyrektor Renata Lemisiewicz. Dzieci wytrwały w czytaniu do godziny 2.00 dnia 27 października. Rodzice odebrali swoje pociechy rano około 7.30.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2012r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prowadziła go przewodnicząca SU Julia Kowalczyk. W części oficjalnej Pani Dyrektor szkoły złożyła życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi. Część artystyczną przygotowała klasa IV w formie zabawnych scenek z życia szkoły. Z piosenką 'Szkoła już nas woła' wystąpiły dzieci z klas I-III, a klasa IV wykonała przygotowaną na tę okazję piosenkę 'You're my best friend'.

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Święto Pieczonego Ziemniaka

Kolejny już raz w październiku uczniowie klas młodszych, „ zerówki ” i przedszkola spotkali się na Święcie Pieczonego Ziemniaka. W czasie, gdy przedstawiciele klas robili ciekawe stworki z owoców i warzyw pozostali uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych, w których rywalizowały ze sobą zespoły: frytek, ziemniaczanki, placków ziemniaczanych i kopytek. Tradycyjnie odbył się konkurs na najdziwniejszy i najbardziej oryginalny kształt ziemniaka. Spośród uczestników Święta wybraliśmy Ziemniaczaną Królową i Ziemniaczanego Króla. Na zakończenie Święta wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku piekąc ziemniaki.

V. Warmowska
M. Jakóbik - Zacharska


do góry

Święto Drzewa

Święto Drzewa obchodzone jest w naszej szkole od lat. Ma ono na celu podnoszenie świadomości dzieci w zakresie ochrony środowiska. Tegoroczne święto klasy młodsze obchodziły 5 października, ale tak naprawdę trwało ono już od połowy września. Zapoczątkowane zostało wielką akcją zbierania kasztanów i żołędzi, które przekazane zostaną, jak co roku, do zaprzyjaźnionego nadleśnictwa, jako karma dla zwierząt. Na apelu klasa trzecia zaprezentowała kilka ciekawostek o drzewach, a następnie każda klasa wykonała, z przygotowanych wcześniej materiałów, pracę plastyczną pt. „Nasze klasowe drzewko”. Dzieci pracowały z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Uczniowie starannie przygotowali się do zadania i dzięki temu prace były bardzo pomysłowe i wykonane z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Po skończonej pracy zespoły prezentowały prace, nadając imiona swoim drzewkom. Na koniec uroczystości zorganizowano wystawę wszystkich prac.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej