Rok szkolny 2012/2013


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

Wigilia dla seniorów w Głobinie

15 grudnia 2012 roku nasza szkoła gościła seniorów z Gminy Słupsk przybyłych na spotkanie opłatkowe. Na spotkaniu obecni byli Sekretarz Gminy Słupsk, radni, proboszcz naszej parafii oraz przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie prowadziła opiekun SU Bożena Michałowska i przewodnicząca SU Julia Kowalczyk. Uczestnicy spotkania mieli okazję oglądać jasełka w wykonaniu uczniów klas IV-VI z Koła Teatralnego prowadzonego przez p. M.Kubik oraz posłuchać kolęd w wykonaniu zespołów wokalno-muzycznych prowadzonych przez p. E.Semeniuk. Były życzenia od władz Gminy Słupsk, dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd.

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Jasełka szkolne

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Koło Teatralne przygotowało przedstawienie dla całej społeczności szkolnej, rodziców oraz sponsorów szkoły. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie po tytułem „Oto narodził się Zbawiciel”, w którym opowiedzieli historię przyjścia na świat Jezusa. Były przepiękne kolędy i wspaniałe życzenia dla wszystkich obecnych:
Niech te święta Bożego Narodzenia
przyniosą nam wiele radości,
Niech uśmiech zagości w domach.
Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy,
a jej blask zamieni się w żywe iskierki w oczach.
Niech samotność odejdzie w niepamięć,
Niech zima otula nas białym puchem,
jak ciepły koc przy kominku.
Niech bieluteńkie gwiazdeczki
skrzypią wesoło pod naszymi butami
na wieczornym spacerze.
Niech dobry Bóg namaluje
szczęście na naszych twarzach,
Niech miłość dotyka nas delikatnie,
lecz bez ustanku.
Niech marzenia płyną wysoko w górę
i spełniają się.

WESOŁYCH ŚWIĄT i SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU!


do góry

Stroik bożonarodzeniowy

Klasa I starannie przygotowała się do konkursu na świąteczny stroik. Jesienią zbieraliśmy dary przyrody, które później wraz z mamą Błażeja wykorzystaliśmy wspólnie wykonując piękny stroik.

tekst: Violetta Warmowska


do góry

Potyczki rodzinne 2012

Dnia 07 grudnia 2012 r. o godzinie 17.00 odbyły się „Potyczki Rodzinne 2012”. Po otwarciu imprezy przez panią dyrektor Renatę Lemisiewicz wszyscy zebrani rozgrzali się ćwicząc przy muzyce. Następnie rozlosowane zostały numery drużyn przez zgłoszonych uczniów i rodziców. W skład każdej drużyny wchodzili po jednym przedstawicielu klas 0 – VI, jednym rodzicu, a opiekę nad grupą prowadził nauczyciel, pełniący funkcję kapitana.
Jako pierwsze wystartowały drużyny nr 1, 2, 3, a później 4, 5, 6. Równocześnie otwarte zostały zapisy do konkursu karaoke. Zawodnicy zmagali się w konkurencjach tj: rzucanie ringo do celu, przenoszenie dzieci w krzesełku stworzonym przez rodzica i ucznia klasy VI, biegu w parach z balonem, następnie z szarfami oraz toczeniu lub kozłowaniu piłki slalomem. I miejsce zajęła drużyna nr 4, której opiekunem była pani Bożena Michałowska, II miejsce drużyna nr 1, opiekun pani Violetta Warmowska i III miejsce drużyna nr 3, opiekun pani Wiesława Wódz.
Po zmaganiach sportowych nastąpiła krótka przerwa, podczas której mogliśmy posilić się poczęstunkiem zorganizowanym przez Radę Rodziców oraz skorzystać z Kiermaszu zorganizowanego przez panią M. Jakubik – Zacharską i panią J. Lao.
W trakcie przerwy ogłoszony został konkurs na odnalezienie jak największej liczby ukrytych na sali Mikołajów, który wygrała Wiki Badeńska z klasy IV. Około godziny 18.25 rozpoczął się konkurs karaoke, który cieszył się dużym zainteresowaniem, a zwycięzcami zostały uczennice klasy III: Nikola Stryszko i Jagoda Krawczyk.
Całą imprezę zakończyliśmy wizytą Mikołaja, który rozdał zwycięzcom poszczególnych konkursów nagrody, a pozostałe dzieci otrzymały słodki upominek.

tekst: Urszula Kacprzak i Sabina Słaba


do góry

Śniadanie u sroki

„Pierwszaki” , wraz z wychowawczynią, zaprosiły swoich kolegów i koleżanki z młodszych klas do obejrzenia krótkiej inscenizacji pt. „Śniadanie u sroki”. Tematem przedstawienia były przygotowania zwierząt do zimy, a szczególnie zimowego snu. Uczniowie z wielkim przejęciem odegrali swoje role. Pięknie się też prezentowali w strojach, które pomogli przygotować im rodzice. Za udany występ otrzymali gromkie brawa.

tekst: Violetta Warmowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej