Rok szkolny 2012/2013


>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

Konkurs recytatorski w Bierkowie

27 IV w SP w Bierkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas O-III. Pomimo dużej liczby uczestników i dużej konkurencji uczestnicy z naszej szkoły zdobyli aż trzy nagrody. II miejsce zajął Franciszek Skiba z oddziału przedszkolnego, wyróżnienie otrzymał Igor Bondaryk z klasy II, uczennica klasy III Amelia Gabriel otrzymała nagrodę za najciekawszą interpretację wiersza Juliana Tuwima. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.


do góry

Gminny konkurs ortograficzny

13 kwietnia odbył się w naszej szkole już po raz 12 Gminny Konkurs Ortograficzny klas 3. Do konkursu przystąpiło 6 szkół . I miejsce zajęła Kinga Goyke ze szkoły w Jezierzycach, II miejsce Eryk Wujko z Redzikowa i III- Amelia Gabriel z naszej szkoły. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Święta majowe

29 kwietnia odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie z IV i V klasy oraz dzieci z punktu przedszkolnego pod opieką Marzeny Tuliszki i Sabiny Słabej. Uczniowie zaprosili gości do wspomnień, przypomnieli o ważnych majowych wydarzeniach państwowych (Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 maja). Przedszkolaki zaprezentowały wiersze Czesława Janczarskiego pt. „Barwy ojczyste” i Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka” oraz zaśpiewały piosenkę pt. „Bukiet dla mamy”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały krótkie wierszyki o kwiatkach, które zawierały podziękowania i życzenia dla mam z okazji „Dnia Matki”.

tekst: Marzena Tuliszka


do góry

Apel o zdrowiu

W kwietniu obchodziliśmy Dzień Służby Zdrowia i właśnie z tej okazji uczniowie klasy „0” i klasy I , pod kierunkiem pani Marioli Paszkiewicz i pani Violetty Warmowskiej, przygotowali apel poświęcony tematyce zdrowotnej.
Dzieci w zabawny i przystępny sposób udzieliły rad – jak dbać o zdrowie? Kolorowe przebrania, wesołe piosenki i zabawne teksty nie tylko uatrakcyjniły występ, ale także przybliżyły wszystkim uczniom tak ważną tematykę zdrowia.

tekst: Violetta Warmowska


do góry

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią. Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) obchodzi Dzień Ziemi w dniu równonocy wiosennej (20/21 marca), jednak bardziej rozpowszechnioną, w wielu krajach, w tym i Polsce, datą jest 22 kwietnia. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2013 roku odbywać się będą podczas realizacji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, pt. "Elektroodpady - proste zasady".
Z tej okazji uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem nauczyciela przyrody, dnia 24 kwietnia, przygotowali apel o tematyce ekologicznej dla całej społeczności szkolnej.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej