Rok szkolny 2012/2013


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE W SIEMIANICACH

28 września br. dziesięcioosobowa drużyna dziewcząt i chłopców reprezentowała naszą szkołę w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych . Zawody odbywały się w ramach Gminnej Olimpiady Młodzieży. Drużynowo dziewczęta uklasyfikowały się na III miejscu, a Uczennica klasy V- Ania Żarczyńska zdobyła awans do zawodów powiatowych.

tekst: Renata Lemisiewicz


do góry

Wycieczka do Biskupina

22 września 2012r. w piękną, słoneczną sobotę grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Biskupina. Odbywał się tam festyn archeologiczny, którego tematem była „Polska Piastów”. W programie były między innymi takie atrakcje jak: pokaz mody średniowiecznej, koronacja Bolesława Chrobrego i walki wojów, pokazy tańców, konkursy wiedzy historycznej, pokaz demonów, przygotowania do wyprawy wojennej, postrzyżyny, pokaz czerpania papieru, pokazy łucznictwa i wiele innych atrakcji. Nam najbardziej podobały się walki wojów. Próbowaliśmy swych sił podczas jazdy konnej oraz strzelania z łuku, a na pamiątkę samodzielnie wybijaliśmy monety. Pomimo zmęczenia, humory dopisały. Zapraszamy do Biskupina za rok. Jest to wspaniałe i niepowtarzalne miejsce, które każdy powinien odwiedzić, by przeżyć niezwykłą lekcję historii.

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

„To co dobre, to jest u nas”

22 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Głobinie uczestniczyli w jesiennym rajdzie „Babie Lato” po okolicach Warblewa. Rajd został zorganizowany w ramach projektu „Mały przewodnik- czyli to co dobre, to jest u nas” realizowanego przez nauczycielki SP w Głobinie T. Jaworską- Rudy i B. Michałowską. Projekt zakłada maksymalny udział rodziców i środowiska lokalnego w organizowaniu wycieczek po miejscowościach ,w których mieszkają uczniowie SP w Głobinie, odkrycie na nowo ciekawych miejsc i ludzi. Pierwszy rajd został zorganizowany przy wydatnej pomocy leśniczych z nadleśnictwa Leśny Dwór, z którym szkoła współpracuje od kilku lat.

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Sprzątanie świata

Tegoroczne Sprzątanie Świata Polska 2012 odbyło się pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”. Przypomnijmy, że akcja odbywa się już od 19 lat pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji dnia 14 września 2012 roku. Wszyscy przed rozpoczęciem pracy zostali poinformowani o zasadach bezpieczeństwa. Klasy młodsze sprzątały teren wokół szkoły, boisko wiejskie i drogę na cmentarz. Uczniowie klas starszych zajęli się poboczem wzdłuż wsi Głobino, drogą do Kusowa i Stanięcia. Miło nam stwierdzić, że nasze miejsca zamieszkania są coraz czystsze.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Rozpoczęcie roku szkolnego

3 września 2012r. odbyła się w naszej szkole inauguracja roku szkolnego 2012/2013. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Kowalczyk. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrała Dyrektor szkoły pani Renata Lemisiewicz. Serdecznie powitała wszystkich uczniów, zwłaszcza najmłodszych „zerówkowiczów” oraz przybyłych na uroczystość rodziców. Przedstawiła nauczycieli i życzyła wszystkim samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej