Rok szkolny 2012/2013


>>Inne lata szkolne<<


Czerwiec

Dzień Brytyjski

21 czerwca 2013r. był Dniem Brytyjskim w naszej szkole, w trakcie którego uczniowie mogli wykazać się znajomością języka i wiedzą na temat Wlk. Brytanii. Klasy 3-6 przygotowały plakaty na temat kraju, który wcześniej wylosowały. Uczniowie klas 1-2 przedstawili wiersze J. Brzechwy o zwierzętach w przedstawieniu ‘The zoo- Brzechwa in English’. Klasy 4,5 i 6 rywalizowały w konkursie wiedzy o Wlk. Brytanii, w którym znalazły się pytania dotyczące różnych dziedzin życia ‘wyspiarzy’. Klasa IV przygotowała przedstawienie ‘Stone soup’. Rozegrano także mecze piłki nożnej dla chłopców i koszykówki dla dziewcząt w barwach Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Na zakończenie klasa IV zaprosiła wszystkich do ‘Five o’clock cafe’ na ciasto i napoje. W kawiarence wszystkie zamówienia składane były po angielsku. Jedyne, co nie było brytyjskie tego dnia, to pogoda. Zamiast deszczu i mgły- piękne słońce!

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Wybory do SU

18 czerwca odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013/2014. Głosowali uczniowie z klasy III, IV i V. W komisji zasiadali uczniowie z klasy VI. A oto wyniki:

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Wycieczka do Heide Parku

W dniach od 14 do 16 czerwca 2013r. grupa uczniów z klas IV – VI była na wycieczce w Heide Parku.

Heide-Park – to największy park rozrywki w północnych Niemczech. Znajduje się w pobliżu miasta Soltau koło Hamburga. Został otwarty 19 sierpnia 1978. Posiada 44 atrakcje dla ludzi w każdym wieku: od teatrzyków, spokojnych kolejek aż po ogromne rollercoastery. Najwyższą i największą kolejką górską parku jest Collossos, która w 2003 roku została zapisana do księgi rekordów Guinnessa jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku (61°). Najszybszą kolejką jest Desert Race (Intamin), która posiada napęd hydrauliczny. W ciągu 2,4 s przyspiesza do 100 km/h. Inne atrakcje to: Scream, Limit, Big Loop, Schweizer Bobbahn, MOUNTAIN-BLITZ. 16 kwietnia 2011 roku została otworzona kolejka - KRAKE. Jest ona pierwszą w Niemczech, a drugą w Europie kolejką typu Dive-Coaster. Kąt pierwszego spadu wynosi 90°. Jest ona długa na 476m, wysoka na 41m, a maksymalna prędkość wynosi 100km/h.

W podróż wyruszyliśmy z Głobina o 22.30 w piątek 14 czerwca. Nocą przemierzaliśmy Polskę, by o 2.30 przekroczyć granicę w Kołbaskowie. W sobotę o godzinie 8.30 dotarliśmy do wesołego miasteczka w Soltau. Na otwarcie parku czekaliśmy około pół godziny, a potem… zaczęła się całodzienna, wspaniała zabawa w Heide Parku. Korzystaliśmy z wielu atrakcji przygotowanych dla gości odwiedzających wesołe miasteczko. Był statek piracki, kolejki, pontony i statki, romantyczne łódeczki, a przede wszystkim największa atrakcja Heide Parku – Collossos, o wysokości 60 m. W zabawie troszeczkę przeszkodził nam deszcz, ale pizza i napoje poprawiły nam humor. O godzinie 18.00 zebraliśmy się przy autokarze i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do Głobina dotarliśmy o 4.10 w niedzielę.

Julka: „Na wycieczce było fantastycznie, ekscytująco i ciekawie! Podobało mi się, ponieważ przeżyłam coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłam. Wycieczka była bardzo udana.”

Maciek: „Na wycieczce było niesamowicie! Najbardziej podobały mi się kolejki, ale najbardziej Collossos. Chwilami było strasznie, ale bardzo wesoło.”

Ola: „Wycieczka do Heide Parku była bardzo fajna. Wszystkie atrakcje były „zakręcone”. Świetnie się bawiliśmy przez cały dzień.”

Weronika: „ Wycieczka była wspaniała! Najbardziej ze wszystkich atrakcji podobał mi się Collossos”.

Asia: „Na wycieczce było świetnie i ekstremalnie! Pojechałabym tam jeszcze raz, z tymi samymi osobami, bo była bardzo dobra atmosfera.”

Magda: „ Bardzo polecam wyjazd do Heide Parku, ponieważ można tam fajnie spędzić czas, wypocząć i świetnie się bawić.”

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

„Festyn Rodzinny 2013r.”

Dnia 15 czerwca 2013 r. o godzinie 11.00 odbył się festyn, przygotowany dla rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie. Na zgromadzonych czekały tego dnia liczne atrakcje, m. in.: sztuka układania origami, kącik do malowania, rozgrywki w warcaby, tor przeszkód do jazdy rowerem, konkurencje sportowe dla starszych i młodszych, a rodzice przygotowali poczęstunek. Po otwarciu imprezy przez panią dyrektor Renatę Lemisiewicz, prowadzące p. Bożena Michałowska i p. Małgosia Jakubik – Zacharska zaprezentowały harmonogram festynu. Pierwszym punktem były prezentacje klas, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie uczestnicy imprezy mogli oglądać występ grupy tańca break dance, składającej się w większości z absolwentów naszej szkoły. Kolejnym etapem festynu były rozgrywki sportowe. Pan Edward z Kusowa przygotował turniej ringo, badmintona i odbić piłką siatkową. Odbyły się również konkursy skoków na linie w parach, rzutów do kosza na czas i wyścigi dla najmłodszych. Dobrej zabawy i uśmiechów nie było końca.

Wyniki konkursów i rozgrywek sportowych:

- warcaby;

- rowerowy tor przeszkód;

- ringo;

- skoki na linie;

* uczniowie

* rodzice

- rzuty do kosza:

* uczniowie

* rodzice

- zawody rzędów dla najmłodszych:

Festyn rodzinny zakończył się około godziny 14.00. Fundusze zebrane podczas imprezy przez Radę Rodziców zostaną przekazane na nagrody i wyróżnienia książkowe, i wręczone na koniec roku szkolnego dla najlepszych uczniów.

tekst: Urszula Kacprzak


do góry

Zawody strażackie Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych

15 czerwca 2013r. w miejscowości Kusowo odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Strażaka oraz zawody strażackie Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. N a zaproszenie Komendanta OSP Gminy Słupsk dh Andrzeja Małyszki udział w uroczystości wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego ,,SKRZATY” ze Szkole Podstawowej w Głobinie, które wystąpiły tam z przedstawieniem pt.,, Strażackie marzenia Maciusia”. Brawa i podziękowanie dh komendanta oraz Pani Prezes OSP Barbary Dykier potwierdziły talent i profesjonalizm małych aktorów.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Wycieczka do Parku Rekreacyjno - Edukacyjnego w Sarbsku

W poniedziałek, 17 czerwca dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I - III pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Parku Rekreacyjno - Edukacyjnego „Sea Park” w Sarbsku koło Łeby. Skorzystaliśmy z wielu ciekawych atrakcji. W Fokarium podziwialiśmy pływające w basenach i wygrzewające się na słońcu 4 nasze bałtyckie foki szare oraz 4 kotiki południowoamerykańskie. Oprócz tego mieliśmy możliwość obserwowania tych pięknych zwierząt podczas karmienia. Następnie w Muzeum Współczesnego Pomorskiego Dzieła Marynistycznego obejrzeliśmy 9 stałych ekspozycji, takich jak: Pomorska Szopka, Rybackie Scenki Rodzajowe, Pomorskie Łodzie i Kutry, Rękodzieło Marynistyczne, Malarstwo Marynistyczne, Eksponaty związane z Polskimi Liniami Oceanicznymi, Mesa Kapitana Morgana, Wystawa Dyplomów Ceremoniału Morskiego, Warsztat cieśli okrętowego. Z kolei w Parku Makiet zobaczyliśmy zwierzęta (ryby i ssaki), które mieszkają w morzach i oceanach naszej planety, np. 18-metrową kałamarnicę olbrzymią, 20-metrowego kaszalota. Najciekawiej jednak było w Oceanarium Prehistorycznym 3D, gdyż na chwilę przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Zapoznaliśmy się z gatunkami, które żyły na Ziemi miliony lat temu (potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, rybopodobny Mozazaur, charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur). Ponadto podziwialiśmy miniatury latarni morskich, które znajdują się na wybrzeżach Bałtyku. Na zakończenie wyprawy skorzystaliśmy z placu zabaw. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do autokarów, aby udać się w drogę powrotną do szkoły.

teks: Sabina Słaba


do góry

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, który przypada dnia 5 czerwca, w naszej szkole gościła pani Anna Deus-Kopka-pracownik Nadleśnictwa Leśny Dwór. Po zapoznaniu uczniów klasy III i IV z tradycją tego święta odbyła się prezentacja filmu przyrodniczego przez panią leśniczy. Po filmie uczniowie wypełnili test o treściach ekologicznych, zaś pani Anna Deus-Kopka wyłoniła najlepsze prace. W efekcie wszyscy uczniowie otrzymali nagrody-niespodzianki. Najważniejszym było uświadomienie uczniom, że człowiek nie może w dalszym ciągu tak eksploatować zasobów przyrody jak obecnie.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk

W sobotę 8 czerwca 2013r. na terenie Parku Wodnego w Redzikowie odbył się Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk. Obchody święta oficjalnie otworzyła o godz.16.00 Wójt gminy Barbara Dykier. Po wystąpieniu Pani Wójt na scenie rozpoczęły się występy artystyczne, na które składały się programy przygotowane przez szkoły i inne placówki funkcjonujące na terenie naszej gminy. W występach tych uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły. Byli to przedstawiciele klasy II, III, IV i V. Występy naszych uczniów rozpoczęła uczennica klasy III- Amelia Gabriel recytacją wiersza pt. „Wilk u dentysty”. Następnie uczennice z klasy II I III zaśpiewały piosenkę pt. „Rytm i melodia”. Po nich na scenie wystąpiła Oliwia Mądra z klasy II z piosenką „Laleczka z porcelany”. A po Oliwii zaprezentowali się uczniowie klasy IV i V piosenką „Tyle słońca w całym mieście”. Po występach klasy III i IV na scenie wystąpił zespół Muszelki z tańcem kaszubskim, „Słoneczko”. Po zespole przyszedł czas na Grzesia Bednarza z klasy V. Przy zaśpiewanej przez niego koreańskiej piosence „Gangnam style" w koreańskim języku nogi same rwały się do tańca. Tańczyli nie tylko koledzy i koleżanki towarzyszący mu na scenie, świetnie bawiła się także publiczność. Program artystyczny zaprezentowany przez dzieci z naszej szkoły został sowicie nagrodzony oklaskami. Po występach czekała na nich moc atrakcji. W specjalnie przygotowanej strefie malucha każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło zabaw i konkursów. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wróciliśmy do domów.

tekst: Wiesława Wódz


do góry

PSZCZÓŁKA KAJA I PRZYJACIELE

5 czerwca z okazji Dnia Dziecka do naszej szkoły został zaproszony teatrzyk . Dzieci z klas 0-3 i punkt przedszkolny oglądnęły bajkę p.t. "PSZCZÓŁKA KAJA I PRZYJACIELE": Była to opowieść o przygodach sympatycznej pszczółki i jej przyjaciela trutnia Kucio. Dzieci zapoznały się z różnymi mieszkańcami łąki. Poznały różne owady i zwierzęta , ich zwyczaje oraz wygląd. Uczestniczyły też w inscenizacji, ponieważ co chwilę były proszone na środek sali. Bajka wszystkim bardzo się podobała i na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Bajka była to miłą niespodzianką dla uczniów.

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Konkurs czytania ze rozumieniem

5 czerwca 2013r. w Szkole podstawowej im. Ks. Alfreda Osipowicza w Warcinie odbył się finał X Międzyszkolnego Konkursu Czytania ze Zrozumieniem. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz korzystania ze zdobytych informacji. Wzięli w nim udział laureaci szkolnych eliminacji- uczniowie ze szkół powiatu słupskiego oraz uczniowie ze szkoły w Miastku. Każdy przedział wiekowy otrzymał dostosowany do swojego poziomu tekst o tematyce przyrodniczej i zestaw zadań. Uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces, bowiem w kategorii klas pierwszych nasz uczeń Kacper Osiewicz zajął II miejsce, w kategorii klas drugich Igor Bondaryk zdobył I miejsce i w kategorii klas trzecich zwyciężyła także uczennica naszej szkoły – Amelia Gabriel. Uczestnikom konkursu gratulujemy.

tekst: Wiesława Wódz


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej