Rok szkolny 2012/2013


>>Inne lata szkolne<<


Marzec

Pasowanie na czytelnika

19 .03. 2013 r. na swoją pierwszą wizytę w bibliotece przybyły pierwszaki wraz z wychowawczynią. Po krótkim powitaniu obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy III i IV dotyczące książek. Następnie złożyli uroczystą przysięgę, że będą dużo czytać i dbać o książki. Po pasowaniu na czytelnika pierwszaki wypożyczyli swoje pierwsze książki ze szkolnego księgozbioru.

tekst: Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Apel wielkanocny

Wielkanoc to najradośniejsze wiosenne święto. Z tej okazji Koło Teatralne przygotowało i zaprezentowało przedstawienie pt. „Wielkanoc”. Przypomniano w nim obrzędy i zwyczaje, te dawne i te obchodzone do dziś. Scenografię stanowił stół wielkanocny, na którym znalazły się kolorowe pisanki, baby wielkanocne, mazurki, słodkie baranki i inne smakołyki. A wszystko to w otoczeniu wiosennych stroików i kolorowych, wielkanocnych palm. Koło teatralne złożyło swoim widzom świąteczne życzenia:
„Nasze świąteczne życzenia
Niech dotrą w każde serce.
Niech się spełnią marzenia
Zawarte w pisance”

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

Pierwszy Dzień Wiosny

Tradycyjnie już imprezę rozpoczął „Mam Talent”. Po prezentacji talentów szkolnych – gdzie przeważał śpiew, klasy młodsze wykonały i zaprezentowały samodzielnie wykonane prace plastyczne na temat „Drzewo zdrowia”. Dalsze zajęcia przebiegały już z podziałem na dwie grupy .
Nasi najmłodsi uczniowie aby pożegnać i przegnać długą i srogą zimę stworzyli długi barwny korowód z własnoręcznie wykonanymi symbolami zimy – „Marzannami” w bajkowych przebraniach i przemaszerowali ku radości mieszkańców Głobina przez wieś, wracając z zielonymi gałązkami – „gaikami.”.
Impreza dla uczniów drugiego etapu edukacyjnego rozpoczęła się od spotkania z psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej p. D. Sokołowską –Łobodą która w przystępnej formie zapoznała uczniów z zasadami właściwej komunikacji międzyludzkiej. Następnie odbył się konkurs profilaktyczny i zdrowego stylu życia - będący etapem szkolnym konkursu wyłaniającym reprezentantów szkoły na zmagania na szczeblu gminnym. .Brały w nim udział 3-osobowe drużyny z każdej klasy. Wszyscy uczniowie obejrzeli krótkie filmy i prezentacje multimedialne związane tematycznie z profilaktyką i promocją zdrowego stylu życia., a następnie odpowiadali na pytania konkursowe. Zwyciężyła drużyna klasy V, .drugie miejsce zajęła klasa –VI ,a 3 miejsce przypadło klasie IV .
Równolegle odbywał się konkurs biblioteczny pt „Wiem , bo umiem znaleźć" gdzie zwyciężyła klasa IV.
Całość konkursów zakończył akcent sportowy – międzyklasowe wyścigi rzędów, zasłużenie wygrała drużyna klasy V.
Rozstrzygnięto jeszcze dwa konkursy szkolne „Mój wymarzony Dzień Wagarowicza", konkurs na najciekawsze opowiadanie i wyłoniono zwycięzców konkursu szybkiego czytania.
Zwycięzcy konkursu profilaktycznego będą reprezentować naszą szkołę na XI Gminnym Konkursie Profilaktycznym ,organizowanym w tym roku we Włynkówku.
Imprezę tradycyjnie zakończyło ognisko integracyjne dla wszystkich uczniów i nauczycieli, gdzie po pięciogodzinnych imprezach i zmaganiach wszyscy z apetytem zjedli samodzielnie usmażoną w ognisku , pierwszą tej wiosny - kiełbaskę.

tekst: Justyna Lao


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej