Rok szkolny 2012/2013


>>Inne lata szkolne<<


Listopad

Teatr lalki w zerówce

„ Czerwony Kapturek” , to bajka znana i lubiana przez wszystkie dzieci. Na jej własną interpretację zaprosiły uczniów klas I-III i maluchy z punktu przedszkolnego dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedstawienie słowno-muzyczno- ruchowe z wykorzystaniem pacynek zrobiło duże wrażenie na widzach. Brawom nie było końca. Dzieci przekonały się że inscenizacja, to najprzyjemniejsza forma ekspresji i źródło pozytywnych emocji.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Andrzejki szkolne

Jak co roku w listopadzie odbyła się dyskoteka „ Andrzejkowa”. Na sali przystrojonej przez klasę IV i VI przy dobrej muzyce bawiły się i wróżyły sobie klasy IV-VI. Jak to na „Andrzejkach”.

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Święto Niepodległości

Tegoroczne Święto Niepodległości było obchodzone w Szkole Podstawowej w Głobinie bardzo uroczyście. Uczniowie z Koła Teatralnego przygotowali i pięknie zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie pt. „Dzień Niepodległości”. Przypomnieli trudny dla Polaków czas zaborów i walki o wolność naszej ojczyzny. Zaśpiewali „Rotę” i „Marsz Pierwszej Brygady”, która w wykonaniu chłopców i dziewcząt brzmiała niezwykłą świeżością. Uczniowie mieli okazję poznać „Dekalog współczesnego patrioty”, w którym jest mowa o poszanowaniu symboli narodowych, języka, kultury i historii Polski. Młodzi aktorzy zachęcali, by szczycić się pięknem naszego kraju, zawsze postępować zgodnie z duchem tolerancji i szacunku do siebie i innych oraz solidnie wypełniać swoje obowiązki i nie ulegać złym wpływom.

W tych dniach przypada również 96. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza – patrona Szkoły Podstawowej w Głobinie. Sienkiewicz „walczył” o wolność piórem i słowem, a jego utwory znane są na świecie do dziś. Uczniowie pamiętają o patronie, dlatego w hołdzie wielkiemu Polakowi złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową. To był szczególny dzień w naszej szkole.

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

„Święto Misia”

Powszechnie wiadomo, że misie są jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. A pluszowy miś to milusiński przyjaciel wszystkich dzieci - tych całkiem małych i nieco starszych. Zgodnie z tradycją 23 listopada 2012 roku obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia gościły u nas najmilsze zabawki - pluszowe misie, te małe i duże oraz stare i te całkiem nowe. Dzieci z punktu przedszkolnego pod opieką wychowawczyni zaprezentowały program słowno - muzyczny o misiach. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie wiedzy pt. „Misiowe Bajki”. Wszystkie drużyny wykazały się znakomitą wiedzą i zasłużyły na nagrody. Wręczono dyplomy, słodkie poczęstunki (cukierki i misiowe żelki). Każdy otrzymał kolorowankę z postacią misia. Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem piosenki pt. „Misie szare”. Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo” udany.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Wizyta w nadleśnictwie

Dnia 9 listopada 2012 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Nadleśnictwo Leśny Dwór. Pod przewodnictwem leśniczych wędrowaliśmy po lesie słuchając opowieści o życiu mieszkańców lasu, poznaliśmy na czym polega współczesna praca leśnika, dowiedzieliśmy się co to jest retencja, lizawka, oddziały w lesie. Po wycieczce leśną ścieżką dydaktyczną obejrzeliśmy wystawę prac w sali edukacyjnej Nadleśnictwa. Uczniowie zebrali dary lasu do szkolnej pracowni przyrodniczej: gałązki z porostami, mech, gałązki z szyszkami powalonych świerków, wykonali zdjęcia o tematyce „Uroki lasu jesienią”. Na koniec odbyło się ognisko z kiełbaskami na terenie siedziby Nadleśnictwa Leśny Dwór.


do góry

Konkurs ekologiczny

Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią uczestniczyć w różnorodnych konkursach. Tak też i rozpoczęli obecny rok szkolny. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku ogłosiło konkurs ekologiczny dla dzieci i młodzieży z regionu słupskiego. Z naszej szkoły sześciu uczniów wykonało prace o tematyce ekologicznej, były to rysunki, eko-rzeczy i zdjęcia krajobrazu wiejskiego. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy czwartej Wiktoria Radmacher, która nagrodę i dyplom odebrała dnia 6 listopada 2012 roku w siedzibie PGK w Słupsku. Gratulujemy!


do góry

Podsumowanie miesiąca bibliotek szkolnych

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej w Głobinie odbyło się wiele imprez. Rozpoczęliśmy włączeniem się do akcji „Wyłącz TV – poczytaj”. Na początku miesiąca zostały rozwieszone plakaty zachęcające rodziców do udziału w akcji, zaś 8 października nauczyciele bibliotekarze czytali bajki dzieciom w oddziale przedszkolnym oraz fragmenty wybranych książek w klasach starszych. W piątek 26 października odbyła się w szkole impreza czytelnicza „Nocne czytanie 2012”. Poprzedziło ją ogłoszenie rankingu na ulubioną książkę, która była czytana podczas nocnej imprezy. Najwięcej głosów oddano na książkę J. K. Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzny”. O godzinie 19.30 chętni uczniowie przyjechali do szkoły ze śpiworami, materacami i poduszkami do spania oraz dobrym humorem. Od godziny 20.00 uczniowie czytali książkę, a gościem honorowym była Pani Dyrektor Renata Lemisiewicz, która przeczytała dzieciom kilka rozdziałów. Dzieci wytrwały w czytaniu do godziny 2.00 w nocy. Rodzice odebrali swoje pociechy o 7.30 następnego dnia.

Z okazji MMBS odbyły się konkursy czytelnicze: „Czy znasz baśnie i bajki?” dla klas młodszych – zwycięzcą została Julia Kozłowska z klasy III oraz „Czy znasz lektury?” dla klas starszych – najlepsza okazała się Julia Kowalczyk. Uczniowie także chętnie wykonali prace do konkursów plastycznych: „Moja ulubiona postać z bajki” (I miejsce Agata Tutak i Klaudia Giza) oraz „Ilustracja do książki, którą warto przeczytać” (I miejsce Marcelina Pokuć). W drugim tygodniu października odbyły się warsztaty nauki wykonywania zakładek do książek różnymi technikami, zaś w trzecim tygodniu święta bibliotek przeprowadzono cykl błyskawicznych konkursów wiedzy, zagadek i krzyżówek o tematyce z zakresu znajomości zdarzeń i bohaterów popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Na koniec miesiąca wszystkie dzieci, które były najbardziej zaangażowane w święto otrzymały piękne nagrody książkowe.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej