Rok szkolny 2018/2019

>>Inne lata szkolne<<


Listopad

Wycieczka do fabryki bombek

30 listopada uczniowie klasy III odwiedzili fabrykę Glass Color, gdzie produkuje się bombki. Dzieci zobaczyły jak one powstają. Zapoznały się z procesem ich dmuchania, srebrzenia i dekorowania. Same również miały możliwość malowania tych najpopularniejszych ozdób choinkowych, którymi przystroili choinkę w swojej klasie. Opuszczając fabrykę każdy otrzymał pamiątkową bombkę ze swoim imieniem, które również zdobią choinkę. Wyprawa do fabryki bombek bardzo się wszystkim podobała.

Wiesława Wódz


do góry

Egzaminy próbne

Nasi ósmoklasiści sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności podczas próbnych egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

I tak we wtorek (27.11.) napisali egzamin z języka polskiego, w środę (28.11.) zmagali się z zadaniami z matematyki, a w czwartek (29.11) - z języka angielskiego.

Jest to generalna próba przed zewnętrznym egzaminem ósmoklasisty, który odbędzie się w kwietniu. Próbny egzamin pomoże uczniom oswoić się z formułą egzaminu, techniką rozwiązywania zadań oraz pracą pod presją czasu.

Grażyna Diak


do góry

Muzeum Hymnu Narodowego

W sobotę 24 listopada 2018 roku uczniowie uczący się języka kaszubskiego byli na wycieczce w jedynym na świecie Muzeum Hymnu Narodowego. Muzeum położone jest w Będominie, w którym urodził się twórca hymnu narodowego Józef Wybicki. W muzeum odbyły się warsztaty historyczne i lekcja muzealna. Uczniowie poznali drzewo genealogiczne rodu Wybickich. Dzieci obejrzały wystawę, pt. „Józef Wybicki i jego epoka”, a także poznały okoliczności powstania „Mazurka Dąbrowskiego” i jego rolę w podtrzymaniu świadomości narodowej Polaków w okresie zaborów.

Marzena Żywiecka


do góry

Światowy Dzień Praw Dziecka

“Dziecko ma prawo być sobą.
Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.”
J. Korczak

20 listopada uczniowie klas IV i V przygotowali apel z okazji Światowego Dnia Praw Dziecka. W pierwszej części uczennice z klas czwartych zaprezentowały sylwetkę Janusza Korczaka, polsko – żydowskiego lekarza, pisarza, publicysty, działacza społecznego i wspaniałego pedagoga z powołania.

Następnie uczniowie z klasy piątej wystąpili w przedstawieniu o Królu Maciusiu – postaci, którą stworzył Janusz Korczak. Podczas występu główny bohater zapisał prawa dla dzieci, którym źle się żyło, a dorośli ich lekceważyli i nie szanowali.

Urszula Kacprzak


do góry

Dzień Seniora w Gminnym Ośrodku Kultury W Głobinie

W piątek 23 listopada uczniowie klasy III, II i członkowie dwóch zespołów tanecznych- ,,Muszelki „i z naszej szkoły przedstawili program artystyczny dla Seniorów, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto. Wśród zaproszonych gości była Pani Wójt Barbara Dykier oraz radna pani Barbara Micio. Różnorodność programu zaprezentowanego przez uczniów – wiersze, piosenki, pieśni i tańce kaszubskie , taniec dyskotekowy sprawiła,że wszystkim występ bardzo się podobał . Uczniowie zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.

Wiesława Wódz


do góry

JESIENNA AKADEMIA HISTORYCZNA

22 listopada naszą szkołę odwiedził mgr Kamil Bierka z Akademii Pomorskiej, który wygłosił ciekawą prelekcję na temat 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Historia to nie tylko daty, przede wszystkim osobowości związane z ważnymi wydarzeniami - i o tych autorytetach mówił prelegent. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska pamiątek rodzinnych, m.in. Orderu Virtuti Militari czy ponad stuletniej szabli.

Była to cenna lekcja patriotyzmu, pamięci o przeszłości narodowej i teraźniejszej. Przesłaniem moralnym spotkania była zgoda i szacunek w narodzie, pielęgnowanie tradycji przodków, dbałość i dobro ojczyzny oraz wolność.

Była to prawdziwa lekcja polskiej historii.

Grażyna Diak


do góry

CZAR ANDRZEJKOWYCH WRÓŻB

22 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Wspólnie bawili się uczniowie klas IV -VIII.

Dawniej wróżby andrzejkowe robiono po to, by dowiedzieć się, co takiego czeka na nas w przyszłości. Dziś to wydarzenie ma już inny, bardziej żartobliwy charakter, ale wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Upamiętniając andrzejkowy zwyczaj, zorganizowaliśmy w naszej szkole festiwal wróżb.

W zabawach mogła wziąć udział każda zainteresowana osoba. Były serca, na nich każdy mógł odnaleźć imię swojej przyszłej drugiej połowy oraz swój zawód, słodkie ciasteczka z przepowiednią oraz balony.

Mieliśmy również słodki poczęstunek, zasponsorowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Wszyscy świetnie się bawili, a wróżby zawsze mogą się spełnić. Los wielu z nich zależy od nas samych. Warto mieć to na uwadze.

Grażyna Diak


do góry

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU - 15 XI 2018

PALISZ – PŁACISZ, ZDROWIE TRACISZ!

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest tradycyjnie w trzeci czwartek listopada.

Idea tego Dnia narodziła się w Stanach Zjednoczonych, w Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Tysiące palaczy starają się w tym Dniu wytrwać bez palenia, a część z nich przestaje w ogóle palić. Zarówno w Polsce jak i na świecie problem używania tytoniu występuje na bardzo dużą skalę. Dane statystyczne są alarmujące. Na całym świecie wskutek palenia tytoniu przedwcześnie umiera ok. 3,5 miliona osób, a przeciętna osoba, która wypala do 10 papierosów dziennie, skraca sobie życie o 4,5 roku.

Dlatego warto zrezygnować z palenia tytoniu. Do tego zachęcały rodziców uczennice naszej szkoły działające w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Chętni rodzice mogli sprawdzić swą wiedzę z zakresu widomości o E- papierosach.

Organizatorzy przedsięwzięcia Szkolny Klub Wolontariusza


do góry

Szkolny Dzień Chleba

14 listopada jak co roku odbył się Szkolny Dzień Chleba. Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób na co dzień powstaje chleb, jakie są jego rodzaje oraz z jakich zbóż otrzymujemy mąkę do produkcji chleba.

W ten dzień szkolny korytarz zapełnił się stołami nakrytymi białymi obrusami, na których znalazły się różnorodne, pachnące bochenki chleby upieczone przez rodziców uczniów. Na stołach nie zabrakło domowych konfitur, powideł czy miodów. Było słodko, smacznie i swojsko.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Gra edukacyjna - NIEPODLEGŁA

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości biblioteka szkolna przygotowała grę edukacyjną „ Niepodległa”.

Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV-VI. Ich zadaniem było przejść przez pięć rozmieszczonych na terenie szkoły punktów ilustrujących główne epizody związane z drogą Polaków do niepodległości.

W każdym z nich klasowe drużyny wykonywały różnorodne zadania. Uczniowie między innymi rozwiązywali quiz o marszałku, krzyżówkę szyfr, układali puzzle przedstawiające postać Józefa Piłsudskiego czy też mieli okazję wykazać się umiejętnością założenia opatrunku na ranę głowy.

Wszystkim taka forma utrwalenia wiedzy o polskiej niepodległości bardzo się podobała.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

11 LISTOPADA – PAMIĘTAMY

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku,
teraźniejszości ani prawa do przyszłości”
Józef Piłsudski

100 lat Niepodległa – pod tym hasłem 9 listopada odbyła się uroczysta akademia podczas której, uczniowie z klas czwartych w zaprezentowanym przedstawieniu przypomnieli tych, którzy najbardziej zasłużyli się dla Polski. Dowiedzieliśmy się, że dzieje narodu polskiego wypełnione były nieustanną walką o wyzwolenie z rąk zaborców. Pomimo licznych porażek Polacy wierzyli, że uda im się odzyskać wolność. Podkreśleniem doniosłości tego dnia było uroczyste odśpiewanie hymnu Polski oraz pieśni patriotycznych: „Wojenko, wojenko”, „Legiony”. Rozstrzygnięte zostały też konkursy plastyczne i literackie zorganizowane dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Całą akademię zwieńczyła dekoracja jednego z przyszkolnych drzew pamiątkową tabliczką, byśmy pamiętali o przeszłości, bowiem to jest nasza tożsamość, bez niej nie moglibyśmy czuć się Polakami.

Małgorzata Rigall


do góry

Roztrzygnięcie konkursu

Podczas uroczystego apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości podsumowano konkurs literacki pn. "Moja Ojczyzna w naszych wierszach".

Do konkursu zgłoszono 50 prac. Celem konkursu było inspirowanie do aktywności twórczej uczniów klas V - VIII, zainteresowanie poezją, a przede wszystkim pobudzanie wrażliwości na piękno naszego kraju.

Podczas uroczystości podkreślono, że wszystkim uczestnikom należą się wyrazy uznania za to, że podejmują się trudu pisania.

Poziom konkursowych zmagań był wysoki.

Oto wyniki:

Gratulujemy lekkiego pióra!

Ojczyzna

Ojczyzna nasza
wolna jest,
o Jej historii
dobrze wiesz.
Nie było Jej długo,
Władca zapomniany,
Kultura zniknęła,
Język unikalny.
Teraz jest na mapach,
Żyjesz wolny w niej,
Dla tych, którzy walczyli o Nią
Szacunku trochę miej.

Grażyna Diak


do góry

11 listopada w pamięci uczniów kl. 0- III

7 listopada uczniowie klas młodszych w naszej szkole uczcili ważny dzień dla wszystkich Polaków. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne o historii Polski. Wiersze mówiły o miłości do Ojczyzny. Dla uczniów klas młodszych była to lekcja historii, w którą się bardzo zaangażowli.

Wiesława Wódz


do góry

Dziękuję Polsko!

Najmłodsze przedszkolaki również przyłączyły się w obchody związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. 8 listopada dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały i zaprosiły rodziców na uroczysty apel pt. „Dziękuję Polsko!”. W trakcie niego przedszkolaki recytowały patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki o symbolach narodowych. Po występie dzieci wraz z rodzicami zaśpiewali fragment „Mazurka Dąbrowskiego” - hymnu Polski, który jest powodem do dumy dla wszystkich Polaków. Następnie wszyscy przypięli czerwone serduszka symbolizujące miłość i przywiązanie do Ojczyzny.

Następnie 9 listopada o godz. 11:11 przedszkolaki włączyły się w akcję „Rekord dla Niepodległej” i wspólnie zaśpiewały 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Sabina Słaba


do góry

Przedstawienie - „Promieniowanie ojcostwa”

4.11.2018r. w Kościele Parafialnym w Głobinie uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny zatytułowany „Promieniowanie ojcostwa” , z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program został przygotowany przez katechetkę Krystynę Smuga a nasi artyści zostali zaproszeni przez ks Proboszcza Jarosława Aleksandrowicza. W podziękowaniu za przepiękny występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami .4.11.2018r. w Kościele Parafialnym w Głobinie uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny zatytułowany „Promieniowanie ojcostwa” , z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program został przygotowany przez katechetkę Krystynę Smuga a nasi artyści zostali zaproszeni przez ks Proboszcza Jarosława Aleksandrowicza. W podziękowaniu za przepiękny występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami .

S. Smuga


do góry

Akcja - Zapałka nie ogrzeje

1.11.2018r. Nasi Wolontariusze SKC - 21 osob z kl.V-VIII podczas akcji Zapałka nie "ogrzeje " na słupskim starym cmentarzu zbierali na opał dla najbardziej potrzebujących z naszej szkoły.

Opiekun SKC - Sylwia Smuga


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej