Rok szkolny 2018/2019

>>Inne lata szkolne<<


Maj

„Bo najlepiej jest z Rodziną…”

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków maj jest miesiącem niezwykle ważnym. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyni przygotowują program artystyczny, nie tylko dla Mam, ale również dla Tatusiów. Obchodzą wspólnie „Dzień Rodziny”.

W piątek, 31 maja podczas występu przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne, budząc zachwyt w oczach najbliższych.

Na zakończenie spotkania dzieci złożyły Rodzicom życzenia oraz wręczyły symboliczne upominki.

S. Słaba


do góry

WYRÓŻNIENIE DLA KAROLINY

Karolina Tatysiuk, uczennica klasy 8a, otrzymała wyróżnienie w XXXV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Swoją nagrodę Karolina odebrała 27 maja 2019roku podczas konkursowej gali w sali Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku. Mimo młodego wieku nasza uczennica wykazała się dojrzałością, zmysłem obserwacji i świadomością języka. Praca pt. „Mój regiment, moja wolność” została wyłoniona z ponad 8 tysięcy utworów z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Przekazywała ważne, ponadczasowe treści – uczyła myślenia i szacunku do drugiego człowieka. 

Dla Karoliny było to z pewnością niezapomnianym przeżyciem i doświadczeniem. Miała możliwość poznać panią Barbarę Kosmowską – pisarkę znanych powieści dla młodzieży, m.in. „Buba” (lektura szkolna).

Serdecznie gratulujemy bogactwa świata wyobraźni, wrażliwości, sprawności w posługiwaniu się językiem literackim.

Życzymy również jeszcze wielu takich spotkań i przeżyć!

Grażyna Diak


do góry

„Mama to skarb największy na świecie…”

27 maja w klasie I odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły odświętnie ubrane, żeby podkreślić uroczysty charakter święta. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki dziękując swoim mamom za trud wychowania i miłość. Całości dopełnił słodki poczęstunek, olbrzymi tort- niespodzianka od mamy Kai, życzenia i drobne, własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

V. Warmowska


do góry

Dzień Mamy i Taty

Jesteś dla mnie najważniejsza,
A dla taty najpiękniejsza
Bądź mi zawsze droga Mamo
Tak wspaniałą i kochaną.

Jesteś dla mnie najważniejszy,
A dla mamy najprzystojniejszy,
Bądź mi zawsze drogi Tato
Tak wspaniały i kochany.

Mama, Tata i …... Ja – pod takim tytułem, 30 maja, odbyło się radosne spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego i ich rodziców. Dla przedszkolaków, Dzień Mamy i Taty, to jeden z najważniejszych dni w roku. Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Rodzice z podziwem i ze wzruszeniem oklaskiwali swoje pociechy. Po występie były życzenia, prezenty, całusy i oczywiście wspólne zdjęcie. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą wzajemnej miłości i szacunku, a dzieciom stwarzają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Rodzicom, z okazji Ich święta, życzymy wszystkiego najlepszego

Mariola Paszkiewicz


do góry

20 lat OSP Kusowo

Wizyta strażaków w naszej szkole wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich uczniów. Spotkanie to odbyło się z inicjatywy dzieci z oddziału przedszkolnego, które razem z wychowawczynią przygotowały strażakom z OSP Kusowo niespodziankę z okazji 20-lecia ich pracy. Pani Dyrektor przekazała honorowym gościom album upamiętniający lata współpracy z naszą placówką oraz wspólne akcje i przedsięwzięcia. Przedszkolaki, oprócz zaprezentowania części artystycznej, wręczyły strażakom obrazek wykonany metodą filcowania przedstawiający wóz strażacki w akcji. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową oraz zasadami bezpieczeństwa w momencie zagrożenia życia. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach powinny korzystać z numerów alarmowych i jak należy się wówczas zachować. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali goście. Dzieci z bliska podziwiały wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego wzbogaciły swoją wiedzę i nabrały pewności, że w trudnych sytuacjach będą umiały właściwie zareagować, a nawet udzielić pomocy sobie i innym.

Wszystkim strażakom życzymy wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Dzień Działacza Kultury

Jan Paweł II powiedział ciekawe zdanie: „Ludzie kultury stoją na straży najbardziej autentycznego dziedzictwa ludzkości i tworzą przyszłość narodów”.

Dzień Działacza Kultury jest więc świetną okazją, by podziękować osobom zaangażowanym w lokalną działalność kulturalną. Dlatego też 29 maja dzieci

z Punktu Przedszkolnego odwiedziły i złożyły najserdeczniejsze życzenia Pracownikom Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk.

Sabina Słaba


do góry

XVII Gminny Konkurs Profilaktyczny - "Nie truj się, nie bądź toksyczny"

25 maja 2019roku w Redzikowie odbył się już XVII Gminny Konkurs Profilaktyczny "Nie truj się, nie bądź toksyczny".

Wzięła w nim udział również nasza szkoła, którą reprezentowały dwie uczennice klasy VII - Oliwia Węgierska i Natalia Miotk - oraz dwie uczennice klasy VIII - Lena Kulak i Klaudia Giza- zwyciężczynie etapu szkolnego konkursu profilaktycznego.

Podczas spotkania odbywały się warsztaty, do których uczniowie wszystkich szkół zostali losowo podzieleni na 3 grupy. Każda grupa brała udział w trzech półgodzinnych zajęciach - poznawczych, sportowych i integracyjnych.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pierwszą pomocą dzięki ratownikom z WOPRu.

Tuż przed napisaniem testu wiedzy z szeroko rozumianej profilaktyki, uczestnicy konkursu sami przygotowali drugie śniadanie dla siebie i swoich opiekunów, które również podlegało punktacji pod względem wartości odżywczych i estetyki przygotowania.

Po zjedzeniu drugiego śniadania uczniowie napisali test, a następnie zajęli się ostatnią konkurencją, którą było wykonanie plakatu –promującego zdrowy styl życia.

Na samym końcu ogłoszone zostały wyniki, zadowalające również dla nas.

Grupowo nasza szkoła zajęła II miejsce, a indywidualnie III miejsce zdobyła Lena Kulak.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy kubek, a każdy opiekun - podziękowanie.

Wszyscy wrócili do domu w dobrych nastrojach, które dopisywały nam cały dzień.

Justyna Lao


do góry

Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu

25.05.2019r. reprezentanci wolontariuszy SKC uczestniczyli w VII Diecezjalnym Dniu Dziecka w Skrzatuszu pod hasłem „ Królowa Aniołów”. Dzieci podjęły anielskie zadanie: kochanie Boga, pomaganie innym i chronienie innych od zła oraz przyniosły własnoręcznie wykonane Anioły w procesji do Ołtarza. Pełni radości uczestniczyli w radosnym koncercie Magdy Anioł a spotkanie zwieńczyła Msza Św. , której przewodniczył ks bp Edward Dajczak. Następnie dzieci korzystały z przygotowanego pikniku: gier, malowania twarzy, dmuchanego placu zabaw oraz darmowej zupy.

Bezpiecznie, pod czujną opieką swoich Aniołów wrócili wolontariusze SKC do domu w oczekiwaniu na kolejne już niebawem Pielgrzymowanie…

Opiekun Sylwia Smuga


do góry

VI Gminny Konkurs Recytatorski „Boćki i Bocianki”

24 maja dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego po raz szósty uczestniczyły

w konkursie recytatorskim, który odbył się w Centrum Kultury i Bibliotece Gminy Słupsk

w Głobinie. Profesjonalne Jury aktorskie w składzie: Ilona Zaremba, Marta Turkowska oraz Wiesław Dawidowczyk doceniło zdolności recytatorskie Naszych przedszkolaków. W kategorii „Bocianki” Szymon Kośnik zajął III miejsce. Z kolei w kategorii „Boćki” II miejsce zdobyła Milena Adamczyk, a III Oskar Selega. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Sabina Słaba


do góry

Wycieczka w nagrodę

W dniach 17.05 - 21.05.2019r. siedmioro uczniów z klasy ósmej miało możliwość zwiedzić Kraków i okolice. Była to wycieczka nagrodowa dla najlepszych uczniów ze szkół podstawowych z gminy Słupsk. Czekały tam niesamowite atrakcje – Wieliczka i magiczny spacer labiryntem po solnych korytarzach, Kalwaria Zebrzydowska z niepowtarzalnym sanktuarium. Zwiedzili również Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Kraków- Wzgórze Wawelskie z Katedrą Królewską.

Każde z tych miejsc zachwyciło wszystkich oryginalnością. Uczniowie dostali ogromną dawkę historii, która w tych urokliwych miejscach brzmiała inaczej – dostępniej. Wspaniałym zakończeniem wycieczki był całodniowy pobyt w ENERGYLANDII.

Młodzi ludzie przywieźli ze sobą mnóstwo wrażeń i pamiątki, które będą przypominać mile spędzony czas. Nagroda uświadomiła uczniom, że warto się uczyć.

Grażyna Diak


do góry

Wycieczka do Pucka

W sobotę 18 maja 2019 roku odbyła się wycieczka , na której uczniowie poznali część Kaszub Północnych. Zwiedziliśmy Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku, gdzie historyk opowiedział uczniom o zaślubinach Polski z Morzem Bałtyckim oraz przybliżył historię Dywizjonu Lotniczego w latach 1920-1939. W Rzucewie, nad Zatoką Pucką, dzieci zwiedziły Osadę Łowców Fok. W Osadzie przeszliśmy ścieżką dydaktyczną poznając rekonstrukcje prehistorycznej zabudowy i warsztaty. W „chacie kaszubskiej” zobaczyliśmy wystawy o dawnej historii Gminy Puck, poznaliśmy obróbkę krzemienia bałtyckiego i pomorskiego. Niezwykle ciekawy był wykład na temat wykorzystania krzemienia w życiu rybaków i łowców fok. Dowiedzieliśmy się, że kaszubskie buty zwane skorzniami wykonywane były właśnie ze skóry fok i dlatego były nieprzemakalne. Niestety padał deszcz, stąd czas ogniska z kiełbaskami musiał być skrócony, ale nie zepsuło to nam dobrych humorów.

Marzena Żywiecka


do góry

Karta Rowerowa

Egzamin teoretyczny na Kartę Rowerową został przeprowadzony na bazie testów egzaminacyjnych ze strony internetowej kartarowerowa.net.pl.

Uczniowie mieli możliwość dwukrotnego podejścia do zaliczenia w dniach 8 i 15 maja 2019r.

Test składał się z 25 pytań, a czas na rozwiązanie to 35 minut.

Udzielenie 80% poprawnych odpowiedzi dawało wynik pozytywny, a tym samym możliwość podejścia do egzaminu praktycznego.

Cześć teoretyczną zaliczyło pomyślnie 20 osób.

Egzamin praktyczny odbył się 17 maja 2019r. w WORD w Słupsku.

Część praktyczną zaliczyło pomyślnie 100% podchodzących uczniów:

E. Stec


do góry

Wernisaż

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wernisażu Zenona Frąckiewicza z okazji 50-lecia jego pracy. Ten znany rzeźbiarz obecnie mieszka i tworzy w Łupinach. Z wielkim upodobaniem maluje również wiejskie pejzaże. Malarstwo i rzeźba są jego pasją. W wielu miejscach można spotkać rzeźby tego artysty. Podczas wernisażu uczniowie podziwiali wielki talent tego ostatniego rzeźbiarza z terenu naszej gminy.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Konkurs ortograficzny

Już po raz osiemnasty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny uczniów kas III. Uczniowie z terenu naszej gminy zmagali się z dyktandem przygotowanym przez metodyka ODN w Słupsku.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Rejs

W dniu 16.05 uczennice naszej szkoły, finalistki IV Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji wzięły udział w nagrodowym "rejsie niespodziance". Rejs po Zatoce Gdańskiej pod patronatem Pomorskiego Związku Żeglarskiego oraz Fundacji Regaty Morskie odbywał się na jachcie Por Favor. Choć pogoda była kapryśna, szczęśliwie dotarliśmy do portu.

Stella Zellma-Kisielowska


do góry

PRZERWA NA CZYTANIE

14 maja nasza szkoła wzięła udział w IV ogólnopolskiej akcji czytelniczej bicia rekordu czytania na przerwie - „Przerwa na czytanie”. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym dniu na dwóch długich przerwach uczniowie czytali swoje ulubione książki nie tylko na holu , ale także na boisku szkolnym. Najmłodszym przedszkolakom stworzono tzw. „Strefę czytania”, w której dzieciom czytali ich starsi koledzy.

Ogółem w akcji wzięło udział 187 uczniów oraz 25 przedszkolaków.

Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

M. Jakóbik - Zacharska


do góry

Strysza Buda - wycieczka

Uczniowie klas starszych, którzy uczęszczają na naukę języka kaszubskiego, 11 maja 2019 roku uczestniczyli w zwiedzaniu Kaszubskiego Parku Miniatur w Stryszej Budzie. Jest to popularne miejsce turystyczne na Kaszubach, niedaleko Kartuz. Dzieci poznały technologię powstawania makiet znanych budowli i postaci z Polski i ze świata. W sąsiedztwie Kaszubskiego Parku Miniatur jest Kaszubski Park Gigantów i niedawno otworzony park Kaszubski Gracik. Do Parku Gigantów uczniowie pojechali zabawną lokomotywą. Na terenie parku można zobaczyć gigantyczne owady, samolot Tupolew, Monster Truck, Krainę Krasnali, Mieszkańców lasu oraz ogromne przedmioty, wśród których znalazł się wielki kubek wymalowany w kolorowe kaszubskie wzory, wielgachny but i bardzo wysokie krzesło! Dzieci odwiedziły także zwierzęta w zoo, Zamek Strachu i Lustra Śmiechu.

Marzena Żywiecka


do góry

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk

11 maja w Redzikowie odbył się Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk. Podczas festynu na scenie miały okazję zaprezentować się zespoły muzyczne z zespołów szkół w całej gminie. Naszą szkołę reprezentował zespół tańca kaszubskiego ,,Muszelki”. Uczniowie zaprezentowali się w trzech tańcach i piosence. Występ naszych dzieci bardzo podobał się publiczności. Podczas festynu można było spróbować różnorodnych potraw. Impreza przyciągnęła mnóstwo gości z całego regionu dzięki licznym atrakcjom. Uczniowie miło spędzili czas.

Wiesława Wódz


do góry

Rekolekcje na fali

Reprezentanci wolontariuszy SKC w dniach 3-5.05.2019r. uczestniczyli w Ustce w Rekolekcjach na fali, gdzie przez 3 dni odbyły się rejsy po falach Bałtyku wraz z rozważaniem słowa Bożego na pokładzie statku. Wolontariusze kibicowali w rozgrywkach piłki siatkowej grup parafialnych i sióstr kanoniczek na plaży, jak również w próbie pobicia rekordu Polski w tańczeniu belgijki. Głównym gościem był ks biskup Edward Dajczak , który wygłosił konferencję na usteckiej promenadzie. Ciekawym akcentem był przemarsz przez ulice Ustki w radosnym pochodzie, gdzie tańcząc i śpiewając świadczyli o swojej wierze, a na zakończenie uczestniczyli w nabożeństwie majowym. Ostatniego dnia wolontariusze SKC brali udział w koncertach przeplatanych świadectwami uczestników rekolekcji . A na zakończenie zaśpiewał zespół NiemaGotu, autor hymnu Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

Opiekun wolontariuszy SKC-Sylwia Smuga

Park Ewolucji w Sławutówku

Uczniowie uczący się języka kaszubskiego 4 maja 2019 roku byli na wycieczce w Parku Ewolucji w Sławutówku. Wbrew zapowiedziom pogoda była piękna-świeciło majowe słońce.

Przeszliśmy ścieżką dinozaurów pośród bujnej roślinności. Poznaliśmy tryb życia około 30 gatunków prehistorycznych zwierząt. Przeżyliśmy dreszczyk emocji w batyskafie. Ogromny ekran przeniósł nas do innego wymiaru podwodnego życia. W kinie poznaliśmy narodziny naszej planety. Seans urozmaicał nam interaktywny dinozaur. Wśród drzew parku uczestniczyliśmy w scenkach z życia człowieka pierwotnego. Duże wrażenie zrobiło na nas polowanie na mamuty. W wolnym czasie odwiedziliśmy bajkowe domki, jeździliśmy Dino Pociągiem oraz pojazdami Flinstonów.

Marzena Żywiecka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej