Rok szkolny 2018/2019

>>Inne lata szkolne<<


Luty

Wyjazd na zimowisko

"Jest nas troje Bóg, góry i ja" Jan Paweł II

Grupa dzieci i młodzieży udała się z p. Sylwią Smuga na zimowisko do Domu Wczasów Dziecięcych „Green Rest”, które odbyło się w Dusznikach Zdroju w dniach 10.02.2019-17.02.2019r.

Cała grupa liczyła 52 dzieci, w tym 23 z SP 6, 15 ze Szkoły w Głobinie, a 14 z zaprzyjaźnionych szkół SP1, SP4,SP 8, SP10 oraz Okonka, Ustki i Gdańska. Celem wyjazdu był nie tylko odpoczynek, ale również zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami uzdrowiskowego terenu , m.in. Sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach, słynną Pijalnią wód w Dusznikach Zdroju, zwiedzaniem Twierdzy i Labiryntu w Kudowie Zdroju.

Nie zabrakło sportowego szaleństwa na stokach narciarskich. Przez 3 dni dzieci, które po raz pierwszy założyły narty korzystały z pomocy instruktorów w stacji narciarskiej Ski Arena w Zieleńcu. Natomiast zaawansowani uczestnicy, pod opieką wychowawców, korzystali z zimowej aury na kompleksie stoków również w Ski Arena w Zieleńcu.

W drodze powrotnej spędziliśmy krótką chwilę we Wrocławiu, gdzie zwiedziliśmy Starówkę.

Każdy z uczestników zimowiska był dla siebie życzliwy, a starsza młodzież bardzo chętnie pomagała młodszym koleżankom i kolegom zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Wieczory spędzaliśmy na zabawach m.in. Zumbie oraz grach zespołowych oraz wspólnym oglądaniu filmu. Po tygodniowym wypoczynku, wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci oraz gotowi do nauki w nowym semestrze. W sercach i pamięci pozostały niesamowite wspomnienia, nowe przyjaźnie, życzliwość opiekunów. Wierzymy, że kolejne zimowiska i wspólne wyjazdy pozwolą dzieciom i młodzieży poprzez piękno stworzonego świata, jeszcze bardziej uwielbiać Stwórcę za dar życia, wiary, nadziei i miłości.

S. Smuga


do góry

„Cztery pory roku”

Uczniowie klasy I chętnie pracują w grupach. Podczas zajęć z edukacji przyrodniczej realizowali projekt „Cztery pory roku”. Utrwalili wiadomości o każdej z pór roku, rozbudzili zainteresowanie przyrodą, światem roślin i zwierząt oraz uczyli się współpracy w trakcie wykonywania folderów prezentujących daną porę roku.

Violetta Warmowska


do góry

Zajęcia na lodowisku

Uczniowie klasy I, podobnie jak wszyscy uczniowie naszej szkoły, mieli możliwość w okresie zimowym doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich i aktywnego spędzania czasu w ramach lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia na lodowisku stanowiły nie lada atrakcję i dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Sprawiły one wiele radości nawet tym uczniom, którzy nie przepadają za ćwiczeniami fizycznymi.

Na lodowisku im weselej, tym lepiej. Był berek, nauka jazdy na łyżwach przy bandzie, mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy, a także podziwiać kunszt zaawansowanych łyżwiarzy, którzy samodzielnie pokonywali kolejne kółka. Zabawa na łyżwach jest przede wszystkim zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego. Takie lekcje wszystkim bardzo się podobają i tylko szkoda, że lodowisko nie jest czynne cały rok!

Violetta Warmowska


do góry

Piłka ręczna

W dniach 6 i 8 lutego uczennice i uczniowie nasze szkoły wyjechali do Jezierzyc na turniej piłki ręcznej klas IV – VI. Obie grupy zajęły III miejsce w zawodach. Zawodniczkom i zawodnikom gratuluję!

Urszula Kacprzak


do góry

WALENTYNKI

Walentynki - święto zakochanych i zaprzyjaźnionych, przypada 14 lutego. To ciekawy sposób na wzmocnienie przyjaźni i rozgrzanie serc w czasie zimy. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę" - wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego.

Tak właśnie było 8 lutego (piątek) w naszej szkole. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Od samego rana wszystkim mocniej biły „serducha", gdyż z niecierpliwością czekali na kartkę, serduszko lub liścik. Zapełniono nimi całą skrzynkę. Następnie walentynkowe listonoszki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom podczas zabawy walentynkowej. W tym dniu obowiązywał w szkole czerwony element stroju, ponieważ chroni to od odpytywania przez nauczycieli oraz pisania kartkówek. Przechodząc się korytarzem szkolnym słychać rozmowy o tym, kto ile listów dostał i od kogo one są. Można było również zrobić pamiątkowe zdjęcie z zaprzyjaźnioną osobą.

Ostatni dzień przed feriami w naszej szkole upłynął w kolorach czerwieni oraz atmosferze miłości i przyjaźni.

G. Diak


do góry

Zabawa karnawałowa

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w szkole w czwartek – 6 lutego. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Mała sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami i gwiazdami zachęcała do szampańskiej zabawy.

W szkole zaroiło się od przebierańców z klas V - VIII. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał wszystkim. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała z pewnością do udanych!

Teraz czas ferii i zasłużonego odpoczynku.

Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku :)

G. Diak


do góry

„BEZPIECZNE FERIE”

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie społeczności uczniowskiej z zaproszonymi funkcjonariuszami Policji.

5 lutego 2019 roku, naszą szkołę odwiedzili panowie dzielnicowi pracujący na terenie naszej gminy.

Panowie zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznej zabawy, bezpiecznym poruszaniem się w terenie i koniecznością noszenia znaczków odblaskowych. Szczególnie dużo czasu poświęcono zasadom bezpieczeństwa podczas zabaw w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych.

Najaktywniej w tematykę spotkania włączyli się uczniowie kl I, którzy przygotowali wierszyki i hasła dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych oraz uczniowie kl IV, którzy przygotowali scenki dotyczące zagrożeń, które mogą spotkać dzieci w czasie zabaw zimowych.

Najmniejsze dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego równie aktywnie uczestniczyły w dyskusji, odpowiadając na pytania naszych gości.

Ponadto odbyła się pogadanka dotycząca bezpieczeństwa i odpowiedzialności karnej uczniów, którzy ukończyli 13 lat.

W ramach współpracy z Funkcjonariuszami Straży Gminnej, zorganizowana została prelekcja dotycząca ochrony środowiska i zasadami segregacji odpadów komunalnych.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej