Rok szkolny 2018/2019

>>Inne lata szkolne<<


Luty

Wyjazd na zimowisko

"Jest nas troje Bóg, góry i ja" Jan Paweł II

Grupa dzieci i młodzieży udała się z p. Sylwią Smuga na zimowisko do Domu Wczasów Dziecięcych „Green Rest”, które odbyło się w Dusznikach Zdroju w dniach 10.02.2019-17.02.2019r.

Cała grupa liczyła 52 dzieci, w tym 23 z SP 6, 15 ze Szkoły w Głobinie, a 14 z zaprzyjaźnionych szkół SP1, SP4,SP 8, SP10 oraz Okonka, Ustki i Gdańska. Celem wyjazdu był nie tylko odpoczynek, ale również zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami uzdrowiskowego terenu , m.in. Sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach, słynną Pijalnią wód w Dusznikach Zdroju, zwiedzaniem Twierdzy i Labiryntu w Kudowie Zdroju.

Nie zabrakło sportowego szaleństwa na stokach narciarskich. Przez 3 dni dzieci, które po raz pierwszy założyły narty korzystały z pomocy instruktorów w stacji narciarskiej Ski Arena w Zieleńcu. Natomiast zaawansowani uczestnicy, pod opieką wychowawców, korzystali z zimowej aury na kompleksie stoków również w Ski Arena w Zieleńcu.

W drodze powrotnej spędziliśmy krótką chwilę we Wrocławiu, gdzie zwiedziliśmy Starówkę.

Każdy z uczestników zimowiska był dla siebie życzliwy, a starsza młodzież bardzo chętnie pomagała młodszym koleżankom i kolegom zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Wieczory spędzaliśmy na zabawach m.in. Zumbie oraz grach zespołowych oraz wspólnym oglądaniu filmu. Po tygodniowym wypoczynku, wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci oraz gotowi do nauki w nowym semestrze. W sercach i pamięci pozostały niesamowite wspomnienia, nowe przyjaźnie, życzliwość opiekunów. Wierzymy, że kolejne zimowiska i wspólne wyjazdy pozwolą dzieciom i młodzieży poprzez piękno stworzonego świata, jeszcze bardziej uwielbiać Stwórcę za dar życia, wiary, nadziei i miłości.

S. Smuga


do góry

WALENTYNKI

Walentynki - święto zakochanych i zaprzyjaźnionych, przypada 14 lutego. To ciekawy sposób na wzmocnienie przyjaźni i rozgrzanie serc w czasie zimy. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę" - wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego.

Tak właśnie było 8 lutego (piątek) w naszej szkole. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Od samego rana wszystkim mocniej biły „serducha", gdyż z niecierpliwością czekali na kartkę, serduszko lub liścik. Zapełniono nimi całą skrzynkę. Następnie walentynkowe listonoszki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom podczas zabawy walentynkowej. W tym dniu obowiązywał w szkole czerwony element stroju, ponieważ chroni to od odpytywania przez nauczycieli oraz pisania kartkówek. Przechodząc się korytarzem szkolnym słychać rozmowy o tym, kto ile listów dostał i od kogo one są. Można było również zrobić pamiątkowe zdjęcie z zaprzyjaźnioną osobą.

Ostatni dzień przed feriami w naszej szkole upłynął w kolorach czerwieni oraz atmosferze miłości i przyjaźni.

G. Diak


do góry

Zabawa karnawałowa

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w szkole w czwartek – 6 lutego. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Mała sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami i gwiazdami zachęcała do szampańskiej zabawy.

W szkole zaroiło się od przebierańców z klas V - VIII. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał wszystkim. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała z pewnością do udanych!

Teraz czas ferii i zasłużonego odpoczynku.

Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku :)

G. Diak


do góry

„BEZPIECZNE FERIE”

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie społeczności uczniowskiej z zaproszonymi funkcjonariuszami Policji.

5 lutego 2019 roku, naszą szkołę odwiedzili panowie dzielnicowi pracujący na terenie naszej gminy.

Panowie zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznej zabawy, bezpiecznym poruszaniem się w terenie i koniecznością noszenia znaczków odblaskowych. Szczególnie dużo czasu poświęcono zasadom bezpieczeństwa podczas zabaw w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych.

Najaktywniej w tematykę spotkania włączyli się uczniowie kl I, którzy przygotowali wierszyki i hasła dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych oraz uczniowie kl IV, którzy przygotowali scenki dotyczące zagrożeń, które mogą spotkać dzieci w czasie zabaw zimowych.

Najmniejsze dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego równie aktywnie uczestniczyły w dyskusji, odpowiadając na pytania naszych gości.

Ponadto odbyła się pogadanka dotycząca bezpieczeństwa i odpowiedzialności karnej uczniów, którzy ukończyli 13 lat.

W ramach współpracy z Funkcjonariuszami Straży Gminnej, zorganizowana została prelekcja dotycząca ochrony środowiska i zasadami segregacji odpadów komunalnych.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej