Rok szkolny 2018/2019

>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Las - domem roślin i zwierząt

Uczniowie klasy I, podczas cyklu lekcji o lesie, mieli okazję utrwalić i poszerzyć swoją wiedzą przyrodniczą na temat roślin i zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Podsumowaniem zajęć były makiety lasu wykonane przez dzieci w grupach, które stały się ozdobą klasy.

Violetta Warmowska


do góry

Zawody sportowe

28 września uczniowie naszej szkoły pojechali na zawody w biegach przełajowych, które odbyły się w Jezierzycach. W zawodach wzięło udział 7 szkół z nasze gminy.

Naszą szkołę reprezentowało 45 uczniów, w kategoriach: klasy IV – VI (dziewczęta i chłopcy) oraz klasy VII – VIII (dziewczęta i chłopcy).

W Drużynowych Biegach Przełajowych zajęliśmy:

- dziewczęta IV – VI – III miejsce, uczennica klasy IV b przybiegła, jako pierwsza.

- chłopcy IV – VI – IV miejsce,

- dziewczęta VII – VIII – III miejsce,

- chłopcy VII – VIII – IV miejsce.

Natomiast w Sztafetowych Biegach Przełajowych zajęliśmy:

- dziewczęta IV – VI – III miejsce,

- chłopcy IV – VI – II miejsce,

- chłopcy VII – VIII – III miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Nauczyciele wychowania fizycznego


do góry

Zawody sportowe

26 września grupa chłopców z klas IV – VI pojechała do Jezierzyc na zawody w piłkę nożną halową. Nasi uczniowie zajęli III miejsce w turnieju.

Urszula Kacprzak


do góry

Zajęcia animacyjne w klasie 2

W piątek 21 września gościliśmy w klasie animatorów ze Szczecina. Pani Ania poprowadziła ciekawe zajęcia rytmiczne i animacyjne. Dzieci bawiły się z chustą animacyjną w rytmie muzyki, mogły wybrać tatuaż oraz łapać wielkie bańki mydlane. Na koniec zabawy każdy otrzymał balonową zabawkę. Dziękujemy za super zabawę.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Pasowanie na Przedszkolaka

„Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani.
Dzień ten w sercach Nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie”.

20 września, to wyjątkowa data dla przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia obchodzony jest „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Nowo przyjęte dzieci do punktu przedszkolnego również świętowały. W obecności dyrekcji, rodziców oraz najbliższych członków rodziny zostały „PASOWANE NA PRZEDSZKOLAKA”.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej. Dzieci zaprezentowały zdobyte

w ciągu trzech tygodni umiejętności: śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Udowodniły wszystkim przybyłym gościom, że zasługują na miano „PRZEDSZKOLAKA”.

Po występie głos zabrała dyrektor - p. Renata Lemisiewicz, oznajmiła, że włącza wszystkie dzieci do Grona Przedszkolaków. Następnie wręczyła dzieciom dyplomy, które mają przypominać o tym, że są Przedszkolakami.

Na koniec tej wyjątkowej chwili odśpiewano tradycyjnie „Hymn Przedszkolaka” oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Sabina Słaba


do góry

Policjanci w klasie 2

Wrzesień , to miesiąc w którym należy przypomnieć uczniom o bezpieczeństwie na drodze. W tym celu w klasie 2 gościli policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku. Przeprowadzili pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie również pod okiem policjantów ćwiczyli przechodzenie przez ulicę po pasach. Dzięki takim zajęciom nasi uczniowie są bezpieczniejsi.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu

15.09.2018r. dziewięcioro wolontariuszy SKC uczestniczyło w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Skrzatuszu.. Hasłem tegorocznego spotkania było " Bóg jest młody", które zgromadziło 5 tysięcy młodych z całej diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Młodzi włączyli się aktywnie w tańce i koncert " Siewców Lednicy". Następnie uczestniczyli w dyskusji z bp Edwardem Dajczakiem pt " Chcę Was posłuchać", gdzie nie obyło się bez trudnych i łatwych pytań zadawanych przez młodzież. Po przerwie i ciepłym posiłku wszyscy przeżyli adorację Najświętszego Sakramentu. Całość spotkania zakończyła się radosną Eucharystią , której przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryż z Łodzi.Wolontariusze SKC odkryli,że młodość to najlepszy czas na słuchanie Boga...Szczęśliwi i pełni zapału wróciliśmy po północy do swoich domów...

Sylwia Smuga


do góry

Niecodzienny pokaz mody

Dnia 10.09.2018r. podczas zebrania z rodzicami został przedstawiony niecodzienny pokaz mody przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Modelami byli uczniowie i uczennice klas starszych, a tematem przewodnim: W czym do szkoły?

I tak uczniowie prezentowali się w biało-czarnym stroju galowym, następnie sportowym i na zakończenie - codziennym. Lenka, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, przypomniała wszystkim, że w szkole obowiązuje zmienne obuwie o bezpiecznej podeszwie. Zwrócono także uwagę, że strój szkolny powinien być czysty i schludny, a jego elementy nie powinny nikogo rozpraszać, obrażać czy prowokować. Ubiór ma zasłaniać dekolt, tułów i biodra.

Rodzicom taki pokaz mody bardzo się podobał, co wyrazili gromkimi brawami.

Grażyna Diak


do góry

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Tegoroczne wakacje dobiegły już końca. Rozpoczął się nowy, pełen zadań i obowiązków rok szkolny. W pełnej gali, uśmiechnięci i pełni wrażeń uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie zebrali się 3 września o godzinie 9.00 w szkolnej sali sportowej.

Po wspólnym zaśpiewaniu hymnu państwowego wystąpiła dyrektor szkoły, pani Renata Lemisiewicz, która powitała wszystkich uczniów, a szczególnie pierwszoklasistów, życząc im wielu sukcesów, radości oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Ciepłe słowa do swoich koleżanek i kolegów skierowała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Lena. Uczniowie klasy pierwszej zostali obdarowani malutkimi podarunkami.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego symbolicznym dzwonkiem oznajmiły początek roku szkolnego 2018/19.

Grażyna Diak


do góry

Wakacyjne rekolekcje

W minione wakacje w dniach od 3 do 13 sierpnia 2018r. młodzież z kl. 7-8 z naszej szkoły oraz młodzi ze Słupska, Ustki, Warszawy i Chmielnika , zjechali się w Sudety do Marianówki by przeżyć wakacyjne rekolekcje pt. „ Żyć pełnią Ducha”.

W każdym dniu wg tegorocznego programu, uczestnicy zgłębiali tajemnicę Ducha Świętego i poznawali Jego działanie w swoim życiu. W tym jak co roku pomagały im Siostry Kanoniczki prowadzące te rekolekcje s. Gracjana i s. Dominika z udziałem s. Julii i p. Sylwii, zaś opieką duchowną towarzyszył młodzieży ks. Jan.

Program rekolekcji okazał się właściwym sposobem do odkrywania Ducha Świętego, możliwości osobistego zaangażowania i nawiązania nowych relacji w grupie przez codzienną Eucharystię, modlitwę, śpiew, pracę w grupach, wspólne posiłki, zabawy, ognisko, filmy i miejscowy basen, gdzie na ochłodę uczestnicy chętnie spędzali wolny czas. Przyjmowanie bogatych treści było wspierane warsztatami artystycznymi, o charakterze ewangelizacyjnym, w czym objawiało się wielorakie działanie Ducha Świętego – dawcy talentów. W czasie tych słonecznych dni, odbyły się także górskie wyprawy na Igliczną i Śnieżnik. Wielką atrakcją

w programie okazał się wyjazd do Czech, by zwiedzić Pragę i w kolejnym dniu Skalne Miasto.

Tegoroczne „Gwidonowe Rekolekcje” dały młodzieży nie tylko poznanie Ducha Świętego czy źródło niezapomnianych i głębokich wrażeń, ale przede wszystkim szkołę „jak dalej żyć pełnią Ducha Świętego”. Kontynuacją tych rekolekcji będzie wspólny wyjazd na Stadion Młodych do Warszawy- Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży z całej Polski, ale o tym już niebawem…

Sylwia Smuga


do góry

Wyjazd - Zakopane

W niedzielę 15 lipca 2018 r. całkiem spora gromadka – 52 dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 6 ze Słupska oraz ze Szkoły Podstawowej z Głobina zebrała się przed ratuszem miejskim , aby udać się w podróż do Zakopanego. Dla większości uczestników kolonii była to ogromna frajda, gdyż był to pierwszy w życiu wyjazd poza dom.

Po zapakowaniu wszystkich bagaży, zajęciu miejsc i pożegnaniu się z rodzicami, o 06.15 autokar wyruszył w drogę. Kolonistów czekał długa podróż- 13 godzinna, ale wszyscy podekscytowani wyjazdem, nie myśleli jak długo pojadą. W czasie podróży mieli czas na poznanie kolegów, koleżanek, a także wychowawców. Nikt nie myślał, żeby spać, gdyż każdy z ciekawością myślał jak spędzi czas na kolonii.

Około godz. 20.00 dotarliśmy na miejsce. Wychodząc z autokaru wszyscy byliśmy mile zaskoczeni okazałością Ośrodka Wypoczynkowego „Maria 3”. Po wejściu do środka wszystkich przywitała Pani Maria Ustępska - właścicielka i zaprosiła na obiadokolacje. Po posiłku wszyscy zostali zakwaterowani do swoich pokoi, w których mieli spędzić najbliższe dni. Tego samego dnia, cała 52 osobowa grupa spotkała się o 21.55 na wspólnej wieczornej modlitwie.

W poniedziałek po śniadaniu wyruszyliśmy na stok. Na pierwszy dzień wybraliśmy się z licencjonowanym przewodnikiem na Halę Gąsienicową. Jednak 30 min. przed szczytem musieliśmy zawrócić z uwagi na pogarszającą się pogodę.

Spacer trwał około 5 godz.

W trakcie wyjścia nasza pani przewodnik opowiadała o bezpiecznym poruszaniu się po górach a także o przyrodzie i zwierzętach zamieszkujących Tatrzański Park Narodowy. Szczególna uwagę zwróciła Pani Kasia na kornika Drukarza, który pustoszy lasy parku.

Jest to zjawisko na ogromna skalę i za kilkanaście lat, drzewa z TPN mogą zupełnie runąć.

Wracając zaszliśmy do Muzeum na wystawę Kocyana, która przedstawiała zwierzęta zamieszkujące w Parku.

Każdy dzień kolonistów został zaplanowany, aby nikt się nie nudził. Wszyscy pragnęli, żeby przebywać jak najwięcej na łonie natury. Kadra pedagogiczna dbała aby powierzona im młodzież mogła oderwać się od telefonów, laptopów, chodziło o to by trwać i bawić się w warunkach naturalnych, nie w wirtualnych.

Pogoda podczas pobytu nie rozpieszczała, jednak nikt nie narzekał. Dzieci i młodzież miała okazję, aby podczas spacerów zaopiekować się młodszą od siebie koleżanką czy kolegą, któremu to rozerwała się peleryna czy wziąć „na barana” kiedy nogi były już zmęczone.

W kolejnych dniach były zaplanowane konkursy, kolejna edycja „Mam talent” czy konkursy plastyczne. Przez cały czas trwania kolonii przeprowadzany był konkurs czystości. Koloniści musieli się mieć na baczności i trzymać w nich porządek, gdyż komisje sprawdzały domki o różnych porach.

Na uczestników obozu czekały również zajęcia sportowe, taneczne, basen, które cieszyły się ogromna popularnością. Organizowana była również dyskoteka. Wszyscy bawili się świetnie i rano nie czuli zmęczenia, kiedy wychowawczynie robiły pobudkę i przeprowadzały poranne ćwiczenia.

W ostatni dzień pojechaliśmy zwiedzać Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach. Jest to niezwykle bogata wystawa, która przestawia życie Karola Wojtyły od czasu narodzin do końca swego życia, procesu beatyfikacyjnego i wreszcie samej kanonizacji.

Z Wadowic udaliśmy do Krakowa. Stare Miasto, Wawel czy Sukiennice to tylko niektóre z miejsc, gdzie byliśmy podczas pobytu w stolicy Małopolski.

Czas kolonii to również czas, kiedy dzieci chcą się otworzyć, porozmawiać na nurtujące ich pytania problemy. Sytuacji, kiedy wychowawczynie były proszone o chwile rozmowy były częste. Mądry wychowawca zawsze wsłuchuje się w potrzeby swoich podopiecznych, wyjaśnia je i jest do dyspozycji młodego człowieka.

W drodze powrotnej, tradycyjnie i dzięki życzliwości zakrystianina o. Albeta, mogliśmy uczestniczyć w Apelu na Jasnej Górze. Dzieci dostały miejsca przy samym obrazie Matki Bożej co widzieli rodzice – gdyż była to transmisja na żywo. Po modlitwie o godz. 22.00 wyjechaliśmy już do Słupska. Dotarliśmy na miejsce o godz. 6.00. Teraz odliczamy dni do następnego wyjazdu, który już jest planowany zimą na narty…

Sylwia Smuga


do góry

PROJEKT „ZABAWA W MIASTO – DZIECI BUDUJĄ SWÓJ ŚWIAT”

Dnia 31 lipca br. w Runowie (gmina Potęgowo) na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem realizowano projekt, w ramach którego na mapie powiatu słupskiego przez siedem dni pojawiła się nowa miejscowość o nazwie WIOSKA DYLA.

Organizatorem projektu był Powiat Słupski, a partnerami projektu Gminy: Damnica, Główczyce, Kępice, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka oraz Miasto Ustka. Projekt był dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży.

Z NASZEJ SZKOŁY w projekcie brali nagrodzeni przez Gminę Słupsk za wyniki w nauce uczniowie, byłej już klasy siódmej Lena Kulak oraz Kamil Oleksiński, wraz z nauczycielem języka niemieckiego Iwoną Wota. Powstały w wyniku ich ogromnego zaangażowania film o istocie projektu przedstawia i odkrywa sedno całego przedsięwzięcia… Warto obejrzeć ;-)

http://www.tv-slupsk.pl/wiadomosci/1065,wioska-dyla?p=91

Zapraszam również na stronę Powiatu słupskiego do obejrzenia zdjęć oraz krótkich filmików, czy audycji radiowych zamieszczonych po lewej stronie pod nazwą Wioska Dyla, które przybliżą zainteresowanym… dzieje naszego miasteczka ;-)

https://www.powiat.slupsk.pl/794,1-dzien-1-tag

Mam nadzieję, iż powstałe materiały w wyniku prac miasteczka i jej mieszkańców zachęcą pozostałych uczniów do zaangażowania w naukę, zdobywania doświadczenia w poznawaniu nowych miejsc i ludzi... eksplorowania wiedzy, którą my nauczyciele staramy się Wam żmudnie przekazać wraz ze znajomością języków ;-) ...

WIĘCEJ O PROJEKCIE „ZABAWA W MIASTO – WIOSKA DYLA”

Projekt autorstwa zaprzyjaźnionej organizacji Kreisjugendring e.V. Mölln wzorowany był na niemieckiej zabawie w miasto o nazwie Tillhausen a odbył się w ramach długoletniej współpracy władz Powiatu Słupskiego oraz Herzgotum Lauenburg w Niemczech. Przez tydzień czasu młodzież w wieku 11-14 lat mieszkała w wybudowanym miasteczku namiotowym, w którym życie toczyło się na wzór prawdziwego miasta dorosłych podzielonego na dwie części - sypialnianą i miejską z własną radą miasteczka i urzędem pracy.

W ramach projektu 120 młodych uczestników wraz z opiekunami z powiatu słupskiego i powiatów partnerskich Herzogtum Lauenburg (w Niemczech) oraz cieszyńskiego mieszkała przez 7 dni w namiotowym miasteczku zwanym „Wioska Dyla”.

Cztery godziny dziennie młodzież pracowała w miejscach pracy przydzielanych przez miasteczkowy urząd pracy i zarabiała tzw. „Słupki”, które były walutą miasteczka. Wybór zawodów - duży: czy to jako radny, dziennikarz w gazecie lub tv, jako artysta, rzemieślnik, pracownik banku czy poczty, za swoją pracę wszyscy mieszkańcy otrzymają to samo - wynagrodzenie.

Miejsce pracy w radzie miasteczka umożliwiło osiągnięcie najważniejszego celu projektu jakim jest „udział i współdecydowanie młodych ludzi o ich sprawach, tak jak w prawdziwym miasteczku”. Z wytypowanych przedstawicieli miasta wybrany został również burmistrz miasteczka.

Wypracowany przez mieszkańców namiotowego miasteczka zysk został wydany na produkowane w mieście towary i oferowane usługi. W ten sposób można było kupić produkty rzemieślników lub ciasto w kawiarni. Oprócz pracy każdego dnia młodzież miała czas na różne zajęcia czasu wolnego, np. wieczór polski, wieczór niemiecki, Mam Talent!, czy wybory burmistrza.

Pomysł na projekt „Zabawa w miasto” powstał w 1997 roku w partnerskim powiecie Herzogtum Lauenburg w Niemczech, gdzie z sukcesem przeprowadzany jest on co dwa lata. W powiecie słupskim ww. Zabawa odbyła się po raz drugi w ramach długoletniej współpracy między powiatami.

Iwona Wota


do góry


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej