Rok szkolny 2018/2019

>>Inne lata szkolne<<


Styczeń

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej szkoły. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 21 stycznia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie klas I-III przedstawili program artystyczny. Były deklamowane wierszyki, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki, upominki oraz babeczki specjalnie udekorowane na tę okazję.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

Jedna z sentencji głosi: „Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Wychowawcy klas I- III


do góry

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

W dniu 21 stycznia 2019 roku w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci, pod kierunkiem wychowawczyni, przygotowały program artystyczny.

W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Oprócz montażu słowno - muzycznego, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i grały na cymbałkach. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście z ogromnym wzruszeniem obserwowali umiejętności swoich wnuczków. Dzieci przygotowały dla swoich „dziadków” własnoręcznie wykonane upominki. Były laurki, serduszka i kolorowe lakierowane obrazki z plasteliny.

Frekwencja, jak co roku, dopisała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Po występach i wspólnej zabawie, goście zostali zaproszeni na zdrową herbatkę owocową i słodki poczęstunek przygotowany przez mamy przedszkolaków.

Mariola Paszkiewicz


do góry

27 FINAŁWOŚP w NASZEJ SZKOLE

W dniach od 2 stycznia do 11 stycznia 2019 roku ,w naszej szkole trwał 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Podczas trwania akcji, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły wspierali cel zorganizowanej zbiórki, wrzucając pieniądze do oficjalnej skarbonki WOŚP. Szkolny Klub Wolontariusza odważnie prosił i zachęcał wszystkich do ofiarowania pieniędzy, w zamian ofiarując symboliczne czerwone serduszko.

Nasza Szkoła zebrała łącznie 701zł 56gr, a kwota zebrana przez Gminę Słupsk wynosiła 36778,90 zł.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim którzy wspierali zbiórkę !

J. Lao


do góry

Brawo przedszkolaki!

W grudniu 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w TRZECIEJ edycji Ogólnopolskich Konkursów Przedszkolnych: Genialny pięciolatek - Genialny Sześciolatek. Konkurs w ciekawy i zabawny sposób sprawdził oraz potwierdził wiedzę i umiejętności dzieci. Ośmioro 6-latków i pięcioro 5-latków otrzymało w styczniu 2019r., z wynikiem bardzo dobrym, kolorowe dyplomy, zestaw trzech plansz edukacyjnych dla każdego uczestnika oraz certyfikat udziału w Ogólnopolskim Konkursie Genialny przedszkolak dla oddziału przedszkolnego.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Turniej Piłki Siatkowej Chłopców

W sobotę 26 stycznia br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Głobinie, rozegrane zostały gminne zawody piłki siatkowej chłopców.

Uczniowie naszej szkoły, jak na gospodarzy przystało, wykazali się wielką gościnnością, zajmując w tych rozgrywkach trzecią lokatę.

Zawodników z Głobina wspierała spora grupa kibiców składająca się z rodziców oraz kolegów i koleżanek ze szkoły.

WYNIKI TURNIEJU

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Jezierzycach

II miejsce - Szkoła Podstawowa we Włynkówku

III miejsce - Szkoła Podstawowa w GŁOBINIE

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Siemianicach

G R A T U L U J E M Y !!!!

Szkołę z Głobina reprezentowali:

Opiekunem zespołu - Tomasz Ćmiel


do góry

Międzdzyszkolny Dzień Kaszubski w Damnie

W piątek 25 stycznia grupa dzieci z klas I-III uczących się języka kaszubskiego wzięła udział w Międzyszkolnym Dniu Kaszubskim, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Damnie pod patronatem starosty powiatu Słupsk. Było wielu zaproszonych gości.W tym roku dzień ten przebiegał pod hasłem ,,Bożonarodzeniowe spotkanie”, Uczestnikami spotkania byli też uczniowie ze szkół z Damna, Damnicy, Główczyc, Stowięcina, Zagórzycy, Pobłocia. Uczniowie zaprezentowali tematykę związaną z Bożym Narodzeniem na Kaszubach w formie pastorałek, kolęd, zabaw i scenek tematycznych. Występy dzieci bardzo się wszystkim podobały. Wystąpił również kaszubski zespół Focus z koncertem, w którym dzieci aktywnie uczestniczyły. Na zakończenie każda grupa otrzymała upominki od Gwiazdora.

Wiesława Wódz


do góry

Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej

W dniu 23.01.2019r. uczennice z naszej szkoły wzięły udział w interdyscyplinarnych zabawach nawigacyjnych na mapie morskiej organizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Podczas warsztatów dziewczynki uczyły się podstaw nawigacji, wyznaczania pozycji oraz kursów na mapie morskiej oraz uzupełniania dziennika pokładowego. Uczestnictwo w warsztatach miało pomóc uczennicom w opanowaniu treści niezbędnych by ubiegać się o tytuł mistrza w ramach IV Pomorskiego Konkursu o Tytuł ,,MISTRZA NAWIGACJI". Trzymamy mocno kciuki za nasze uczennice, pierwszy etap konkursu już 6 lutego.

Stella Zellma-Kisielowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej