Rok szkolny 2018/2019

>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

Wycieczka do Tuchlina

W sobotę 27 kwietnia dzieci z klas I- III uczące się języka kaszubskiego wzięły udział w wycieczce do Tuchlina. Jest to miejscowość leżąca na Kaszubach. Kto by się spodziewał, że można tam spotkać kolorowe papugi, ogromne węże czy egzotyczne jaszczurki? W tej niewielkiej miejscowości obok Sierakowic znajduje się park edukacyjny z niesamowitymi zwierzętami, które na tej szerokości geograficznej można spotkać niezwykle rzadko. W Zoo Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie  dzieci mogły nie tylko zobaczyć zwierzęta z najbardziej odległych zakątków świata, ale także pod opieką wykwalifikowanego przewodnika dotknąć ich i poznać ciekawostki z ich życia. Uczniowie wzięli również udział w projekcji filmu edukacyjnego w profesjonalnym kinie 3D oraz skorzystały z placu zabaw mieszczącego się na terenie parku edukacyjnego. Wycieczka sprawiła wszystkim dużo radości.

Wiesława Wódz


do góry

Worki w dłoń – sprzątanie czas zacząć!

Jak co roku, do akcji przyłączyli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Głobinie. W piątek, 26.04. 2019r. w piękne, słoneczne południe w czynie wzięły udział klasy IV – VIII, sprzątając okoliczne  tereny zieleni. Młodzi ekolodzy zostali  zaopatrzeni w specjalne rękawice i worki na śmieci. Celem akcji „Sprzątanie świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Uczniowie uświadamiają sobie, jak ważne jest dbanie o czystość, podkreślając  piękno szkolnego otoczenia. Uczą się, że bardzo groźne dla zdrowia są odpady, czyli zużyty sprzęt gospodarstwa domowego i urządzenia elektroniczne.

Mamy nadzieję, że świadomość troski o Ziemię spowoduje, że będzie ona czysta, a nasze życie na niej zdrowe i bezpieczne bo ...„Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody zginie.”

Grażyna Diak


do góry

Międzygminny Przegląd Piosenki Kaszubskiej W Damnicy

W piątek 5 kwietnia dziewczęta z klasy II uczące się języka kaszubskiego – Blanka Janeczek, Maja Jakołcewicz i Patrycja Winna wzięły udział w IV Międzygminnym Przeglądzie Piosenki Kaszubskiej. Zaprezentowały dwie piosenki kaszubskie- ,,Dziewczęce wróżby” i ,,Sekrety”. W przeglądzie uczestniczyli jeszcze uczniowie z zespołu szkół gospodarzy przeglądu- Damnicy, zespołu szkół w Damnie i Zagórzycy. Występ naszych uczennic bardzo wszystkim się podobał, zebrały ogromne brawa.

Wiesława Wódz


do góry

Badminton

4 i 5 kwietnia odbył się I Wiosenny Turniej Badmintona w naszej szkole. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy uczciwej i zaciętej gry.

nauczyciele wychowania fizycznego


do góry

Warsztaty terenowe z prof. Hetmańskim

Uczniowie klas starszych 4 kwietnia 2019 roku uczestniczyli w wykładzie profesora Hetmańskiego o ochronie płazów w Polsce. Wykład odbył się w Centrum Edukacji Ekologicznej Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Po wykładzie pojechaliśmy nad stawki przy Akademii Pomorskiej, aby obejrzeć stanowiska rozrodu płazów. Warsztaty terenowe na stawkach poprowadzili pracownicy parku oraz sam profesor, po czym przejechaliśmy do Krępy Słupskiej, gdzie znajdują się płotki mobilne dla płazów. Warsztaty zakończyły się w Łysomicach na przejściu dla płazów. Dzięki zajęciom w terenie uczniowie poznali tryb życia i sposoby ochrony ścisłej oraz częściowej tych ciekawych, malutkich, ale pożytecznych zwierząt.

Marzena Żywiecka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej