Rok szkolny 2018/2019

>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

JASEŁKA 2018

Jest taki czas, co łzy w uśmiech zamienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia.
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

Grudzień to miesiąc, który niemal wszystkim kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. To czas wyjątkowy, przepełniony magiczną siłą, która sprawia, że jesteśmy dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominamy o wszelkich sporach czy waśniach. To również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.

Jasełka – przenoszą nas w bardzo odległy czas i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. Podtrzymując tę piękną tradycję uczniowie z klas: 3 i 4B pod kierunkiem nauczycielek: p. Wiesławy Wódz i p. Małgorzaty Krajewskiej – Rigall przedstawili historię narodzi Jezusa z perspektywy współczesnego świata. W przedstawieniu „Boże Narodzenie – mimo wszystko” nie zobaczyliśmy pasterzy, czy trzech mędrców podążających za gwiazdą, by pokłonić się Synowi Bożemu, ale widzieliśmy zwykłych ludzi: rodzinę z dzieckiem, sprzedawcę, matkę, która boryka się z trudami życia, przyjaciółki- dla których piękny wygląd liczy się najbardziej. Nie zabrakło też DJ-a oraz uzależnionego od gier komputerowych chłopca. Osadzenie cudu narodzin Zbawiciela we współczesności było zabiegiem celowym. Któż z nas – widzów nie jest zabiegany tak, jak bohaterowie ukazani w przedstawieniu? W ciągłym biegu, zmęczeni, skoncentrowani tylko na sobie zapominamy o tym co najważniejsze – przygotowaniu serc na przyjście Zbawiciela.

Uczniowie z wielkim przejęciem odgrywali swoje role i starali się przekonać licznie zebranych, co jest istotą Bożego Narodzenia oraz ukazać, że cud Bożego Narodzenia – pomimo zgiełku, hałasu czy dbania o sprawy codzienne oddziaływuje na każdego człowieka bez względu na czasy, w jakich przyszło mu żyć.

Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez zespół wokalny pod kierunkiem p. E. Stec. Całość dopełniła wspaniała dekoracja przy której tworzeniu zaangażowani byli rodzice uczniów z klasy 3, za co pragniemy im w tym miejscu gorąco podziękować.

Opracowanie: Małgorzata Rigall


do góry

Zawody pływackie

12 grudnia pięć uczennic i sześciu uczniów klas IV – VIII wzięło udział w V Szkolnych Mistrzostwach Gminy Słupsk w Pływaniu.

Na podium wśród dziewcząt stanęły:

III miejsce – Aleksandra Ćmiel, klasa V – styl dowolny;

III miejsce – Agata Sienkiewicz, klasa VIII – styl grzbietowy;

II miejsce – Anastazja Łukaczyk, klasa VIII – styl dowolny;

II miejsce – Anastazja Łukaczyk, klasa VIII – styl grzbietowy;

Wśród chłopców:

II miejsce – Tymoteusz Sowa, klasa IVa – styl grzbietowy;

II miejsce – Oliwier Kida, klasa IVb – styl grzbietowy;

II miejsce – Kacper Osiewicz, klasa VII – styl grzbietowy;

I miejsce – Kewin Małek, klasa VII – styl dowolny;

I miejsce – Kewin Małek, klasa VII – styl grzbietowy;

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

Urszula Kacprzak


do góry

Kiermasz świąteczny dla Nataniela

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Najpiękniejsza sprawa to pomóc bezinteresownie potrzebującym. Wiedzą to ci wszyscy, którzy z „wielkim sercem” i oddaniem zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego kiermaszu świątecznego. Przesłaniem przedsięwzięcia jest wprowadzenie w świąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia oraz pobudzenie inwencji twórczej i fantazji.

Samorząd Uczniowski, jako inicjator i organizator konkursu, podsumował całą akcję. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Prace w postaci wieńców adwentowych, stroików i bombek były oryginalne i zostały wykonane z wielką dbałością o estetykę.

Podczas kiermaszu zebrano 950,80 zł.

Pieniądze te zostaną przekazane na ratowanie wzroku sześcioletniego Nataniela, chorego chłopca z miejscowości Płaszewko, gmina Słupsk.

Nasze serca przepełnione są prawdziwą radością, że mogliśmy pomóc.

Grażyna Diak


do góry

Gminny Turniej Mikołajkowy w Redzikowie

8 grudnia w Zespole Szkół w Redzikowie odbył się Gminny Turniej Mikołajkowy, w którym wzięli też udział uczniowie naszej szkoły. Drużyny składające się z uczniów kl. I – III wzięły udział w sportowych konkurencjach. Każdej z drużyn przydzielono do pomocy żołnierza amerykanskiego stacjonującego w Redzikowie. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas w sobotnie przedpołudnie.

Wiesława Wódz


do góry

WIZYTA STRAŻAKÓW

6 grudnia, oprócz Mikołaja, klasę I odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Tematem wizyty była pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas ferii świątecznych oraz zagrożeń związanych z zaczadzeniem tlenkiem węgla i stosowaniem czujników dymu. Uczniowie dowiedzieli się, jak reagować na możliwość zaczadzenia. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili również dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom również podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Strażacy przypomnieli też uczniom zasady bezpiecznego korzystania z zabaw zimowych na świeżym powietrzu.

Strażakom gorąco dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie naszym uczniom, w ciekawy sposób, wiadomości, które być może kiedyś pomogą im uratować życie innej osobie.

Violetta Warmowska


do góry

Tak Pomagam

W dniach 7-8.12.2018r. podczas bożonarodzeniowej zbiórki 24 wolontariuszy SKC z klas III-VIII ze Szkoły Podstawowej z Głobina zbierało artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Zbiórka była przeprowadzona w sklepie Biedronka przy Placu Dąbrowskiego w Słupsku. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Akcję koordynowała opiekunka SKC- Sylwia Smuga


do góry

„Gorączka Złota” w Szkole Podstawowej w Głobinie.

1 grudnia 2018 roku z rąk Prezesa Zarządu Rejonowego PCK W Słupsku p. Mieczysława Wiszniewskiego otrzymaliśmy pamiątkowy ,okolicznościowy puchar za zajęcie I miejsca w konkursie „Gorączka Złota”.

Od wielu lat nasza Szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota” zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż . Akcja, polegała na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Celem akcji jest pozyskanie środków na kolonie letnie dla dzieci objętych opieką PCK. Zbiórka ma także wymiar społeczny. Podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Warto podkreślić fakt, że większość wolontariuszy to uczniowie, którzy pomagają swoim rówieśnikom.

W ubiegłym roku szkolnym przekazaliśmy do PCK w ramach akcji 90 kilogramów monet groszowych.

Koordynatorem akcji na terenie szkoły był Szkolny Klub Wolontariusza.

J. Lao


do góry

Piłka siatkowa

1 grudnia w naszej szkole odbyły się zawody w piłkę siatkową dziewcząt klas IV – VI. Nasza szkolna reprezentacja zmierzyła się z zawodniczkami z Wrześcia i zajęła II miejsce.

Urszula Kacprzak


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej