Rok szkolny 2018/2019

>>Inne lata szkolne<<


Marzec

Tak pomagam

Wolontariusze SKC w dniach 29-30.03.2019r. brali udział w Ogólnopolskiej akcji "Tak pomagam", zbierając produkty żywnościowe dla potrzebujących w sklepie Biedronka przy Placu Dąbrowskiego w Słupsku.

Opiekun SKC-Sylwia Smuga


do góry

Targi Edukacyjne w Jezierzycach

W miniony piątek uczniowie klas ósmych z całej gminy mogli uczestniczyć w targach edukacyjnych. Na hali sportowej w Jezierzycach swoją ofertę przedstawiały szkoły ponadpodstawowe ze Słupska i okolic. Widać było duże zainteresowanie uczniów, którzy bardzo wnikliwie dopytywali o szczegóły.


do góry

Kaszubski mecz w Ergo Arenie

20 marca uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w ,,Kaszubskim Meczu w Sopocie”. Tysiące uczniów z Kaszub i Pomorza odwiedziło tego dnia sopocko- gdański obiekt, by wspierać koszykarzy ,,serca Sopotu” w spotkaniu z liderem Energia Basket Ligi – Stelmetem Enea BC Zieliona Góra. Atmosfera podczas meczu była wspaniała, a uczniowie , którzy świetnie się bawili z pewnością na długo zapamiętają ten wieczór.

Wiesława Wódz


do góry

Wiosna, wiosna……

Tradycyjnie na profilaktycznie uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę.

20 marca 2019r zorganizowaliśmy szkolną cykliczną imprezę ” I Dzień Wiosny – szkolny dzień walki z nałogami”. W imprezie brali udział wszyscy uczniowie szkoły i dzieci z dzieci z Oddziału zerowego i Punktu przedszkolnego.

Tegoroczną imprezę rozpoczęli najmłodsi uczniowie z kl. I i dzieci z przedszkola od spotkania z panią dietetyk i panią higienistką stomatologiczną.

Spotkanie dotyczyło zawartości cukru w różnych powszechnie uważanych za „zdrowe” produktach i zasad higieny jamy ustnej. Uczniowie przypomnieli sobie jak prawidłowo dbać o zęby, poznali najczęstsze choroby zębów, przyzębia i jamy ustnej.

Uczniowie klas najmłodszych przygotowali zdrowe i apetyczne kanapki.

Tego dnia rozstrzygnięto i wręczono nagrody w konkursie plastyczno-profilaktycznym „Zdrowie mam, bo o nie dbam”.

Uczniowie klas IVa b, uczestniczyli w dwugodzinnym programie autorskim „Na nałogi, wystaw rogi” realizowanym przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Starsi uczniowie zdrowe potrawy przygotowali w domach, w szkole nastąpiła ich degustacja. Apetyty dopisywały, wszystko było pyszne i bardzo atrakcyjnie wyglądało.

Kolejne zajęcia były prowadzone przez panią starszą sierżant Monikę Sadurską z KMP w Słupsku. Zajęcia dotyczyły „Zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych”. Prelegentka wsparła swoją ciekawą pogadankę o fakty ze swojej pracy policyjnej, autentyczne zdarzenia oraz ciekawą prezentację.

Wiedzę na temat właściwego żywienia młodzieży podsumowała p. dietetyk. Prelegentka mówiła na temat piramidy zdrowia i tegorocznych zmian w jej wyglądzie, skupiła się na niezdrowych Fast fodach i uzależniających napojach energetycznych.

Uczniowie klas IV-VIII zorganizowali pokaz mody ekologicznej. Każda z klas przygotowała się starannie do pokazu i zaprezentowała swoją klasową kolekcję.

Społeczności szkolnej zaprezentowała się Grupa DOMINO, która zajęła II miejsce w VII Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Wiejskich WIEJSZTUK organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Promocji Kobylnicy.

Dla uczniów starszych zorganizowałam szkolny etap konkursu profilaktycznego- sprawdzający posiadaną wiedzę z profilaktyki uzależnień od papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie kl. IV-VIII. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i będą reprezentować naszą szkołę na Gminnym Konkursie Profilaktycznym w Redzikowie. W każdej z klas wyłoniono „Klasowego Lidera Profilaktyki”, osobę, która najlepiej napisała test z zakresu profilaktyki.

Tego dnia odbyło się również podsumowanie konkursu plastyczno-profilaktycznego dla uczniów klas IV-VIII „Chcę żyć zdrowo”. Nagrodzone prace będą reprezentować szkołę na etapie gminnym konkursu.Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

J. Lao


do góry

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W piątek 15 marca nasi najmłodsi uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Pierwszoklasistów powitali uczniowie klasy VII, którzy specjalnie na tą okazję przygotowali przedstawienie o książkach. Uczniowie mogli pochwalić się swoja wiedzą na temat poszanowania książek , a także umiejętnością czytania.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę.

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów.

M. Jakóbik - Zacharska


do góry

WRĘCZENIE STYPENDIÓW ZA NAJLEPSZE WYNIKI W NAUCE

W miniony piątek zostały wręczone stypendia Dyrektora Szkoły Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Głobinie za najlepsze wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2018/2019.

Otrzymali je:

Aby móc odebrać jednorazową nagrodę trzeba było mieć średnią ocen powyżej 5.0 oraz wzorową ocenę z zachowania.

Wysokość stypendium wyniosła od 150 do 245 zł.

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju.

R. Lemisiewicz


do góry

Wiejsztuk 2019 dla naszych uczniów

W piątek 15 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII edycji Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Wiejskich „Wiejsztuk”. Początkujący aktorzy w przepiękny sposób zaprezentowali drogę życia człowieka, tym samy wywalczając sobie drugie miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych takich sukcesów.

Bałuczyńska Oriana


do góry

Boks

7 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas starszych z zawodnikami Słupskiego Klubu Bokserskiego CZARNI. Gośćmi byli Marek Pałucki - prezes klubu, Tomasz Mazur i Marek Jędrzejewski.


do góry

XVIII GRAND PRIX SŁUPSKA w SKOKU WZWYŻ

Dużą niespodzianką zakończył się VI konkurs XVIII Grand Prix Słupska w skoku wzwyż.

Nieoczekiwanie I miejsce w punktacji drużynowej wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w GŁOBINIE. W zawodach brały udział szkoły ze Słupska, Sławna, Starkowa, Sławska, Damnicy i Głobina.

Naszą szkołę reprezentowali: Kewin Małek, który indywidualnie wywalczył drugą lokatę, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 170 cm oraz Kewin Poświętny, który przeskoczył 155 cm zajmując czwarte miejsce.

Konkurs odbywał się w hali sportowej SP nr 4 w Słupsku.

G R A T U L U J E M Y !!!!

T. Ćmiel


do góry

Kolejna akcja dla Nataniela zakończona.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły podsumował akcję "Kup ciasto i pomóż Natanielowi”. Chętni uczniowie przynosili własne wypieki: serniki, babeczki czy jabłecznik. Zebraliśmy 949.60 zł.

Zaś ze sprzedaży zbieranych przez wszystkich uczniów nakrętek uzyskaliśmy 100.40 zł - Nakrętka to tak niewiele, a tak duże ma znaczenie.

Łącznie konto Nataniela wzbogaciło się o 1050 zł.

Podjęte przez SU działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Jesteśmy wdzięczni za Wasze zaangażowanie i zrozumienie.

G. Diak


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej