Rok szkolny 2017/2018


>>Inne lata szkolne<<


Listopad

ANDRZEJKI

"Czary mary, wosku lanie, co ma się stać, niech się stanie..."

30 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się andrzejkowa dyskoteka. Na potańcówkę mogli przybyć uczniowie z klas IV-VII. Od godziny 16:00 można było usłyszeć bawiącą się młodzież. Imprezę prowadził uczeń klasy VII Maksymilian Gral. Podczas zabawy uczniowie przepowiadali sobie przyszłość i wymieniali ciekawostki o tradycjach andrzejkowego wieczoru. Nauczyciele przygotowali nam niespodziankę! Była nią pizza, której każdy uczestnik zabawy mógł skosztować. Dyskoteka niestety musiała się skończyć o godzinie 19:00. Z min uczniów można było wywnioskować, że impreza była udana. Na końcu potańcówki nawiązał się dialog miedzy uczestnikami, a prowadzącym imprezę:

- Czy ta dyskoteka podobała się wam?

-Tak!!!!!!- krzyczeli uczniowie, zachwyceni zabawą.

- A czekacie na następną dyskotekę?-

-Tak!!!!!!!-krzyknęli jeszcze głośniej.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego - Maksymilian Gral


do góry

Zawody sportowe

25 listopada dziewczęta w składzie: Klaudia Giza, Patrycja Skwierawska, Roksana Kuńska, Oliwia Węgierska, Nikola Olczyk, Martyna Dubacka, Hania Skiba, Ola Ćmiel oraz Ala Roter reprezentowały naszą szkołę w turnieju gry w mini piłkę siatkową. Zawody odbywały się w naszej szkole. Dziewczęta rywalizowały z drużynami ze szkół z Jezierzyc i Wrześcia. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce.

U. Kacprzak


do góry

Odwiedziny w Izbie Historii Kolei w Słupsku

Uczniowie klasy III b odwiedzili Izbę Historii Kolei, gdzie mogli zobaczyć pamiątki obrazujące kilkadziesiąt lat kolei w Słupsku. Członkowie Izby,wielcy pasjonaci kolei i byli pracownicy z wielkim entuzjazmem opowiadali o zgromadzonych kolejowych pamiątkach.

Uczniom szczególnie podobały się modele parowozów i lokomotyw, stare lampy kolejowe, datowniki i bilety kartonowe. Z ciekawością oglądali liczne albumy o tematyce kolejowej, przymierzali czapki, sprawdzali dawne rozkłady jazdy.

Na zakończenie spotkania każdy otrzymał wizytówkę Izby z okolicznościową pamiątką.

Violetta Warmowska


do góry

Dzień Misia

24 listopada odbył się uroczysty apel z okazji „Dnia Pluszowego Misia”. Przedszkolaki pod opieką wychowawczyni przygotowały program artystyczny, w którym recytowały wiersze i śpiewały piosenki o misiach. Po występie p. Sabina ogłosiła wyniki szkolnego konkursu pt. „Duży i mały miś pluszowy”. W kategorii „Duży miś pluszowy” zwyciężyli:

• Hubert Borkowski - I miejsce (Miś 146 cm),

• Mikołaj Kurdasiński - II miejsce (Miś 100 cm),

• Tymoteusz Czerchawski - III miejsce (Miś 90 cm).

Z kolei w drugiej kategorii pt. „Mały miś pluszowy” przyznano następujące miejsca:

• I miejsce ex aequo: Wiktoria Muller - Rucińska, Michał Fogt, Maciej Kalota (Miś 9 cm),

• II miejsce - Oddział przedszkolny (Miś 10 cm),

• III miejsce - Mikołaj Kurdasiński (Miś 14 cm).

Zwycięzcy otrzymali dyplom i nagrody główne, a pozostali uczestnicy konkursu nagrodę pocieszenia. Oprócz tego wszyscy zainteresowani mogli przeczytać historię pluszowego misia oraz obejrzeć wystawę książek o misiach w bibliotece szkolnej. Tegoroczne obchody „Dnia Pluszowego Misia” zakończyły się wspólnym śpiewaniem piosenek o misiach.

S.Słaba


do góry

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W środę 22 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się apel pt. ,,Nasze Prawa- Ważna Sprawa”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Podczas apelu była mowa o prawach i obowiązkach dziecka, jak i ucznia. Apel był wzbogacony o radosne i piękne piosenki. Spektakl podobał się uczniom.

-Liczę, że za rok też będzie takie przedstawienie, gdyż często zapomniany o naszych obowiązkach!- powiedział uczeń naszej szkoły.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego - Maksymilian Gral


do góry

Dzień Kredki

Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom dzieci mogą wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej 22 listopada warto było zachęcić przedszkolaków do świetnej zabawy z kredkami.

S.Słaba


do góry

Projekt- „Poznajemy kontynenty”

"Bo kontynent, to ląd wszystkim znany,
otoczony przez morza i przez oceany.
Siedem kontynentów - tyle ich na świecie
i ciekawa jestem, ile o nich wiecie"

Wędrowanie palcem po mapie i zdobywanie informacji stało się naszą pasją. Podobnie jak uczestnicy programu Azja Ekspres uczniowie klasy III b zaliczali zadania związane z tym kontynentem. Projekt realizowany był w ciągu jednego tygodnia, ale dzisiaj już wiemy, że to bardzo mało czasu, by poznać tajemnice krajów azjatyckich. Zajęcia poświęcone były ważnym elementom kultury Chin, Rosji, Wietnamu, Indii, Japonii - świętom, ciekawostkom, strojom i jedzeniu. W trakcie zajęć poszczególne grupy omawiały charakterystyczne cechy klimatu, zwierzęta, roślinność, wspaniałe zabytki. Poznały niezwykle ciekawą kulturę. Nie zabrakło również filmów edukacyjnych. Uczniowie przygotowywali piękne plakaty, które zaprezentowali na holu. Z dużym zaangażowaniem i wielkimi emocjami pracowali w grupach, wykazali się dużą wiedzą. Zajęcia stały się okazją do lepszego poznania tego kontynentu, ale też poszukiwania podobieństw między tym co znamy z Polski, a tym co rozpowszechniło się w kulturach Azji. Uczniowie uczyli się poszanowania i tolerancji dla odmienności ludzi i kultur, z podkreśleniem, że wszyscy mają równe prawa.

Violetta Warmowska


do góry

Rajd Nocny

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z PTTK Mikołajek w Słupsku. Często uczestniczymy w rajdach organizowanych przez ten Klub. W tym roku uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w rajdzie. Był to rajd nocny po Lasku Południowym. Co prawda pogoda nam nie dopisała, ponieważ padał deszcz, ale wszyscy dzielnie maszerowali do końca. Uczniowie wzięli tez udział w konkursie na najciekawiej oświetloną postać. Pierwsze miejsce zajęła nasza Maja Świderek, a trzecie miejsce zajął Mikołaj Kurdasiński. Gratulujemy i do zobaczenia na następnym rajdzie.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada najmłodsze przedszkolaki przyłączyły się do obchodów „Międzynarodowego Dnia Tolerancji”. Tego dnia wychowawczyni przeczytała dzieciom baśń J. Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Następnie w oparciu o jej treść przeprowadziła z dziećmi pogawędkę na temat tolerancji - szacunku, akceptacji, odmienności i różnorodności kultur na całym świecie. Oprócz tego przedszkolaki poznały różne rasy człowieka oraz wykonały kolorową pracę plastyczną. Zorganizowany w punkcie przedszkolnym „Międzynarodowy Dzień Tolerancji” miał na celu uświadomienie dzieciom, że odmienność nie jest niczym złym, a człowiek wyglądający trochę inaczej od nas, nie jest inny, lecz taki sam jak my.

S.Słaba


do góry

Akcja SKW

Dnia 16 listopada 2017 roku uczniowie – członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza zorganizowali w szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu- akcję informacyjną na temat skutków palenia tytoniu. Już od samego rana wolontariusze przeprowadzali wśród rodziców Quiz z nagrodami. Zainteresowani i chętni rodzice dostali dodatkowo do rozwiązania test na temat szkodliwego wpływu palenia tytoniu na zdrowie, testy poziomu uzależnienia od nikotyny i stopnia motywacji do rzucania palenia .

Był to niebywale pouczający dzień zarówno dla uczniów jak i uczestników „zabawy”.

Organizatorzy przedsięwzięcia
Szkolny Klub Wolontariusza


do góry

Zajęcia koła matematyczno- przyrodniczego dla klas III

W naszej szkole uczniowie klas III w ramach koła dla dzieci zdolnych „Nauka przez doświadczenie” uczestniczą w zajęciach rozwijających zainteresowania matematyczno– przyrodnicze. Celem głównym koła jest zaciekawienie światem przyrody i matematyki oraz rozbudzenie pasji poznawczych, kształtowanie umiejętności kluczowych dotyczących korzystania z informacji, rozumowania oraz wykorzystania wiedzy w praktyce.

Stosowane na zajęciach metody aktywizują uczniów do poszerzania wiedzy, podejmowania różnorodnych działań prowadzących do uzyskania wiedzy na wyższym poziomie trudności. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszą się proste doświadczenia, które często są wstępem do dyskusji oraz rozwiązywania problemów w sposób twórczy. Również forma pracy na zajęciach- małe kilkuosobowe zespoły- powoduje, że dzieci są aktywne, twórcze, potrafią pracować zarówno samodzielnie jak i z rówieśnikami. Na zajęciach uczniowie korzystają z programów multimedialnych, rozwiązują zadania, konstruują gry matematyczne czy też poznają przyrodę za pomocą doświadczeń i kamer mikroskopowych. Udział w zajęciach stwarza możliwość zdobycia nowych umiejętności jak również wzmacnia poczucie własnej wartości, wiary we własne możliwości oraz zapewnia dziecku, tak ważne w rozwoju osobowości poczucie osiągnięcia sukcesu.

Violetta Warmowska


do góry

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W całej Europie 8 listopada obchodzony jest „Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”. Pamiętając o tym święcie przedszkolaki postanowiły samodzielnie przygotować drugie śniadanie. Dzieci wykonały smakowite, kolorowe kanapki ze zdrowych produktów. Dowiedziały się, że odpowiednio przygotowane posiłki mogą mieć wiele wartości odżywczych. Każda okazja jest dobra, aby kształtować u dzieci odpowiednie nawyki żywieniowe. Miejmy nadzieję, że od tej pory przedszkolaki będą częściej zwracać uwagę na to, co jedzą.

S.Słaba


do góry

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

7 listopada 2017r., uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 99 lat temu nasza ojczyzna odzyskała niepodległość, a dzień 11 listopada stał się umowną datą tego wydarzenia. W tym roku apel pt.” Niepodległa Ojczyzna ” przygotowali uczniowie z klas IV-VII z opieką nauczycielem historii p. M.Tuliszki. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

M. Tuliszka


do góry

"Św. Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją"

„Człowiek współczesny tak bardzo potrzebuje nadziei. Człowiek na tej polskiej ziemi tak bardzo potrzebuje nadziei. Co to jest nadzieja? Co ona znaczy? Znaczy : „ Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.Zło można zwyciężać. To jest właśnie siła nadziei”.
( JP II, Gdańsk, 12.06.1987r.)

Obchodziliśmy w szkole XVII Dzień Papieski, któremu towarzyszyło hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. Już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka, który, wypowiadając słowa: „Idźmy naprzód z nadzieją!”, chce nas czynić świadkami nadziei.

Apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II został przygotowany przez uczniów z kl. IV i VII pod czujnym kierunkiem katechetki p. K. Smuga


do góry

Dzień Jeża

„Krótkie nóżki, długi ryjek,
ostre kolce ciało kryją.
Ach, cóż to za groźny zwierz?
To jest jeż, malutki jeż”.
Fragment wiersza Hanny Zdzitowieckiej pt. „Jeż”

„Dzień Jeża” to kolejne nietypowe święto, które zorganizowała wychowawczyni dla przedszkolaków. Dzień rozpoczął się od spotkania z nauczycielką biologii - p. Marzeną Żywiecką. Dzieci uczestnicząc w pogadance miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego jeży; ich sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Poznały wiele ciekawostek z ich życia i to, że jeże są pod ochroną. Oprócz tego przedszkolaki słuchały wierszy, wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o tym kolczastym zwierzątku. Wykonały też jeżyki różnymi technikami plastycznymi. „Dzień Jeża” spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie, o czym świadczy radość i uśmiech na twarzach dzieci.

S.Słaba


do góry

Zakończona akcja

5.11.2017r. wolontariusze SKC w ramach zakończonej akcji „Zapałka nie ogrzeje” udali się na miłą niespodziankę do Góry Lodowej w Słupsku …Tym razem to oni doświadczyli dobra, które do nich wróciło i to w podwójnej lodowej porcji… …

Opiekun SKC-S.Smuga


do góry

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

3 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat.

Uczniowie klas młodszych przyszli przebrani za swoich ulubionych bohaterów. Można było spotkać Czerwonego Kapturka, czarownice, królewny, wróżki oraz Kota w Butach i całe mnóstwo mniej lub bardziej znanych postaci z bajek.

Spotkanie rozpoczęliśmy ogłoszeniem wyników plebiscytu na naszą ulubioną postać . Zwyciężczynią okazał się Kopciuszek, a tuż za nią najwięcej głosów otrzymały Pokemony. Następnie dzieci wysłuchały bajki o Kopciuszku i obejrzały inscenizację w wykonaniu klasy III b o postaciach bajkowych oraz odpowiadały na bajkowe zagadki. Na zakończenie wszystkie dzieci przeszły kolorowym korowodem korytarzami szkoły.

M.Jakóbik-Zacharska


do góry

Akcja Zapałka nie ogrzeje

1.11.2017r. w Uroczystość Wszystkich Św. grupa odważnych i niezwykłych wolontariuszy SKC z naszej szkoły kwestowało w akcji „Zapałka nie ogrzeje” na słupskim starym cmentarzu. Za pozyskane pieniądze z zapałek z logo Caritas zostanie zakupiony opał dla rodziny z naszej szkoły .Dziękuję Anastazji, Lenie, Patrycji, Oliwii i Kamilowi z kl. VII, Oliwii z kl. VI oraz Martynie z kl. V za dobrowolnie poświęcony czas i otwarte serce dla potrzebujących.

Opiekun Koła SKC- S.Smuga


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej