Rok szkolny 2017/2018


>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

Wycieczka do Gniewu

W sobotę 28 kwietnia w ramach nauki języka kaszubskiego odbyła się kolejna wycieczka. Tym razem uczniowie podziwiali urokliwe miasteczko Gniew położone w miejscu, gdzie rzeka Wierzyca spotyka się z Wisłą. Mury tego miasta wciąż strzegą tajemnic, było ono kiedyś ważnym ośrodkiem Państwa Zakonu Krzyżackiego. Uczniowie zwiedzili bajkowe ulice Gniewu oraz zamek będący kiedyś twierdzą rycerzy, mnichów i siedzibą królów. Średniowieczne mury zamku zapewniły dzieciom ,,podroż w przeszłość”. Ogromne wrażenie zrobiły też na nich pokaz salwy armatniej, sala tortur oraz spotkanie z duchami podczas przedstawienia multimedialnego. W czasie wycieczki dopisała także piękna słoneczna pogoda. Dzieciom udały się również zakupy pamiątek. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

Wiesława Wódz


do góry

WIOSNA RADOSNA

W czwartek, 26 kwietnia najmłodsze przedszkolaki wybrały się do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. Uczestniczyły w uroczystym spotkaniu, podczas którego zostały ogłoszone wyniku konkursu plastycznego pt. „WIOSNA RADOSNA”. Dziewczynki z Punktu Przedszkolnego: Antosia, Estera, Hania, Maja i Milena otrzymały wyróżnienia oraz nagrody. Pan Dyrektor - Zbigniew Gach podziękował wszystkim za przybycie i uczestnictwo w konkursie oraz zachęcił dzieci do udziału w następnych konkursach, akcjach i uroczystościach organizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk.

S. Słaba


do góry

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia w całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. Przedszkolaki wraz z wychowawczynią postanowiły także uczcić ten dzień. Podczas zajęć dzieci poznały drogę powstawania książki oraz zalety związane z jej czytaniem. Oprócz tego dowiedziały się, w jaki sposób należy o nią dbać. Miłą niespodziankę przedszkolakom sprawili starsi uczniowie: Lena, Jagoda i Ksawier, którzy przeczytali maluchom kilka książek z bajkami. Po ich wysłuchaniu dzieci tworzyły mapę pojęciową do słowa „KSIĄŻKA”. Następnie w trakcie zajęć plastycznych projektowały i samodzielnie wykonały zakładki do książek. Chociaż najmłodsze przedszkolaki jeszcze nie potrafią czytać, to z wielkim zainteresowaniem oglądały książki i książeczki z przedszkolnej biblioteczki.

S. Słaba


do góry

XVI GMINNY KONKURS I WARSZTATY PROFILAKTYCZNE ‘NIE TRUJ SIĘ, NIE BĄDŹ TOKSYCZNY” ZORGANIZOWANE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GŁOBINIE

Dnia 21 kwietnia 2018 r. nasza szkoła była organizatorem XVI Gminnych Warsztatów Profilaktycznych. W zajęciach uczestniczyły czteroosobowe drużyny z sześciu szkół naszej Gminy. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy warsztatowe .Każda grupa uczestniczyła w zajęciach : sportowo-rekreacyjnych , dietetyczno-kulinarnych i zajęciach z bezpieczeństwa w Internecie. Po przerwie śniadaniowej, uczestnicy przystąpili do konkursu profilaktycznego. Test konkursowy przygotowany został przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Słupsku . Przeprowadziła go pani psycholog D. Hałasiewicz-Tokarska.
To teście uczniowie już w swoich macierzystych drużynach szkolnych musieli przygotować PIRAMIDĘ ŻYWIENIOWĄ w formie graficzno- przestrzennej. Do dyspozycji mieli gazetki reklamowe z marketów spożywczych , nożyczki i klej. Uczniowie musieli uporządkować kolejne piętra piramidy zdrowego żywienia.
W XVI Gminnym Konkursie Profilaktycznym „Nie truj się , nie bądź toksyczny” zwyciężyła uczennica z Jezierzyc –Małgorzata Ulrych, II miejsce zajął uczeń Szkoły w Globinie- Marcel Chowaniec a miejsce III przypadło-po dogrywce miedzy czterema osobami uczennicy Szkoły w Redzikowie –Dominice Kozłowskiej.
Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Globinie uzyskując 90 punktów , drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Redzikowie uzyskując 86 punktów a trzecie Szkoła Podstawowa w Jezierzycach z 84 punktami. Ponieważ tegoroczny Lider Zdrowego Stylu Życia był organizatorem tegorocznego konkursu i warsztatów, kolejny XVII Gminny Konkurs Profilaktyczny w roku szkolnym 2018-/2019 zorganizuje Szkoła Podstawowa w Redzikowie.
Wszyscy zaproszeni uczestnicy otrzymali symboliczne nagrody i dyplomy za udział w przedsięwzięciu a wyróżnieni uczniowie otrzymali dodatkowe nagrody rzeczowe.
Opiekunowie i organizatorzy otrzymali podziękowania z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej w Głobinie p. Renaty Lemisiewicz.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w przedsięwzięciu!

Organizator imprezy Justyna Lao


do góry

Koncert

Dnia 17 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się koncert kaszubskiego zespołu „Fucus”. Członkowie zespołu pochodzą z Wejherowa. Zespół składa się z czterech członków. U nas zagrali na gitarze i skrzypcach. Znane szanty w kaszubskich aranżacjach zaciekawiły i podbiły szkolną publiczność w. Artyści dali wspaniały pokaz swoich umiejętności, a po publiczności widać było, że szanty w kaszubskich aranżacjach cieszą się dużym zainteresowaniem.

Marzena Żywiecka


do góry

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

14 kwietnia w naszej szkole odbył się już po raz 17 Gminny Konkurs Ortograficzny uczniów klas III. W tym roku został zorganizowany we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, który przygotował tekst dyktanda oraz dyplomy dla uczniów i podziękowania dla nauczycieli. W konkursie udział wzięło 18 uczniów z 6 szkół naszej gminy. Tekst dyktanda dotyczył wiosny i trzeba było dobrze znać zasady pisowni, aby sobie z nim poradzić. I miejsce zajęła Nina Iwańska ze szkoły w Redzikowie, II miejsce zajęła Zuzanna Żukowska ze szkoły w Siemianicach i dwa III miejsca zajęli uczniowie- Tomasz Szynszecki ze szkoły w Jezierzycach oraz Sebastian Sałacki ze szkoły we Włynkówku. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom dziękujemy za przybycie, a zwycięzcom gratulujemy.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Spotkanie z lekkoatletką

13 kwietnia odwiedziła naszą szkołę MARCELINA WITEK, polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem. Pani Marcelina pochodzi ze Słupska, a jej trenerem jest jej tata, Mirosław Witek. Największe sukcesy lekkoatletki to zdobyte na Uniwersjadzie w Tajpej (2017 r.) złoto w rzucie oszczepem, brąz podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy (2017 r., Bydgoszcz) oraz srebro w Drużynowych Mistrzostwach Europy (Lille, 2017r.). Pani Marcelina opowiedziała naszym uczniom jak wygląda jej codzienny trening, zaprezentowała oszczepy i swoje liczne medale, puchary oraz nagrody. Duże wrażenie zrobiła na nas historia, którą się z nami podzieliła nie kryjąc wzruszenia, w której oddała swój medal na aukcję, aby pomóc bardzo chorej pani. Po bardzo udanym spotkaniu wspólnym zdjęciom i autografom nie było końca.

U. Kacprzak


do góry

Wycieczka po Pomorzu

Uczniowie, którzy uczą się języka kaszubskiego uczestniczyli w kolejnej wycieczce pogłębiającej wiedzę o historii i kulturze naszego regionu Pomorza. Pierwszym punktem programu była wizyta w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Dzieci zwiedziły wystawę w muzeum i zapoznały się z historią Pomorza. Po części teoretycznej uczniowie uczestniczyli w dwóch rodzajach warsztatów: „Piraci Morza Bałtyckiego” i „Papierowy świat”. W czasie zajęć „Piraci Morza Bałtyckiego” został przedstawiony zarys historyczny piractwa od Wikingów i słowiańskich chąśników do rycerzy i czasów nowożytnych. W warsztatach „Papierowy świat” uczniowie mieli sposobność poznać tradycję zapomnianego rękodzieła jakim jest bibułkarstwo, czyli tworzenie papierowych kwiatów służących niegdyś do zdobienia izb mieszkalnych. Dalsze zapoznanie z obrzędami pomorskimi i historią Pomorza odbyło się w Muzeum w Lęborku. Uczniowie po wspaniale spędzonym dniu wrócili szczęśliwi do domu.

Marzena Żywiecka


do góry

Akcja "Pola nadziei"

15.04.2018r. wolontariusze SKC z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji "Pola nadziei", rozdając żonkile zbierali na Hospicjum im. Bp. Domina w Darłowie

Opiekun SKC-Sylwia Smuga


do góry

Nie bądź zielony w temacie autyzmu, bądź niebieski!!

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności z osobami z autyzmem wiele budynków na całym świecie zostało podświetlonych na niebiesko.

U nas w szkole również zorganizowaliśmy ten dzień w szczególny sposób. Uczniowie oraz nauczyciele przyszli ubrani w odcieniach niebieskich. Do stroju dołożyliśmy logo akcji. Przeprowadzona została pogadanka na temat autyzmu, gdzie poprzez doświadczenia uczniowie na własnej skórze mogli odczuć jak spostrzegają świat osoby z całościowym zaburzeniem rozwoju. Po zajęciach puściliśmy w niebo niebieskie balony.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej