Rok szkolny 2017/2018


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

Wigilia szkolna

Ostatni dzień nauki w naszej szkole w 2017 roku upłynął w świątecznej, pełnej radości atmosferze. Uczniowie wysłuchali programu wigilijnego pt. „Ziemia Święta” przygotowanego przez katechetkę p. Krystynę Smuga a połączonego z Jasełkami pod kierunkiem p.Oriany Baułuczyńskiej. Pozytywne przesłanie inscenizacji i bożonarodzeniowa sceneria spotkały się z gorącym aplauzem i oraz pochwałą z ust Pani Dyrektor Renaty Lemisiewicz, która podziękowała młodym wykonawcom oraz ich opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie uczniów do występów i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Na koniec uczniowie udali się na wigilie klasowe, by wspólnie z wychowawcami podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i z radością oczekiwać Świąt Bożego Narodzenia…

K. Smuga


do góry

Jasełka - Oddział Przedszkolny

Grudzień to miesiąc obfitujący w tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jedną z nich są "jasełka", czyli przedstawienie opowiadające historię narodzin Jezusa, wywodzące się z widowisk zapoczątkowanych przez św. Franciszka z Asyżu. Zgodnie więc z tradycją, 21 grudnia, odbyły się w naszej szkole jasełka dla przyjaciół szkoły zorganizowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Na jasełka, oprócz rodziców, przedszkolaki zaporosiły pana Zenona Jędrzejczyka, dyrektora firmy Tectra, strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kusowie oraz Dh Andrzeja Małyszkę Gminnego Komendanta OSP. Gości uroczyście powitała pani dyrektor Renata Lemisiewicz. Tegoroczne przedstawienie jasełkowe było wyjątkowe. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale. Dzieci śpiewały kolędy przygrywając na tamburynach, recytowały teksty i w sposób aktorski interpretowały swoje role. Goście mieli okazję obejrzeć nie tylko przedstawienie, ale również mogli posłuchać polskich kolęd i pastorałek. Pani dyrektor podziękowała przedszkolakom za wspaniały występ, a gościom za przybycie składając świąteczne życzenia – spokojnych i radosnych swiąt pełnych życzliwości, miłości i świątecznej magii. Rodzicom serdecznie dziekuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji i strojów do przedstawienia.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Wigilia w klasie drugiej

W czwartek 21 grudnia w klasie II odbyła się wigilia. Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole znalazł się opłatek, sianko, stroik, owoce, pierniki i inne słodkości. Uczniowie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Wspólnie śpiewali kolędy i miło spędzili czas. Wigilia klasowa w atmosferze wzajemnej życzliwości wprowadziła wszystkich w magię zimowych świąt.

Dziękuję wszystkim Mamom za pomoc w przygotowaniu wigilijnego stołu.

Wiesława Wódz


do góry

Wigilia w 3b

Dnia 20 grudnia odbyła się w klasie III b Wigilia klasowa, podczas której kultywowane były tradycje bożonarodzeniowe. To niezwykłe wigilijne spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą. Zgodnie z tradycją łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Następnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu, na którym były tradycyjne potrawy, przygotowane przez nasze kochane mamy. Wspólnie z rodzicami śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

V. Warmowska


do góry

WIGILIA DLA SENIORÓW

„Pomódlmy się w Noc Betlejemską
W Noc Szczęśliwego Rozwiązania…
By ktoś przypomniał sobie kolędę dawno zapomnianą.
By ktoś komuś przebaczył, ktoś zamknięte drzwi otworzył.
By wszyscy byli dobrej woli, a nad światem zapanował pokój.”
Ks Jan Twardowski

16.12.2017r. w Szkole Podstawowej w Głobinie przy wigilijnym stole zasiadło ok. 200 seniorów, przedstawiciele Urzędu Gminy Słupsk oraz księża Proboszczowie z Głobina i Krępy. Spotkanie rozpoczęła serdecznym przywitaniem Dyrektor szkoły - Renata Lemisiewicz zapowiadając równocześnie program artystyczny zatytułowany „Ziemia Zbawiciela” w wykonaniu uczniów z naszej szkoły a przygotowany przez katechetkę Krystynę Smuga wraz z p. Orianą Baułuczyńską. Do dziś przetrwał piękny polski zwyczaj śpiewania kolęd po wieczerzy. Dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd , to symbole wzajemnej miłości, jedności i pokoju. Część artystyczną zakończył koncert kolęd w wykonaniu zespołu Świtezianki oraz uczniów naszej szkoły przygotowanych przez p. Emilię Semeniuk.

„ Niech duch Bożego Narodzenia przeniknie nasze domy i rodziny.
Niech połączy nas wiara i radość z narodzin Zbawiciela.
Niech światło płynące z betlejemskiego żłóbka opromienia nasze życie.
Niech Boże Dziecię wszystkim nam błogosławi”.

K. Smuga


do góry

Witaj Mikołaju

6 grudnia w naszej szkole pojawił się Mikołaj. Przedszkolaki przywitały niecodziennego gościa piosenką i zaprosiły do zabawy. Razem z Mikołajem odwiedził dzieci zastępca wójta Gminy Słupsk, pan Adam Jaśkiewicz. Wspólna zabawa i piosenki o tematyce zimowo – mikołajkowej wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Dzieci otrzymały czekoladowe kalendarze adwentowe i już od tego momentu, z niecierpliwością, zaczęły odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia i prezentów pod choinką. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Świąteczne życzenia

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły pracowników miejscowych firm TECTRA i INTERFRYS. Przedszkolaki podarowały pracownikom pierniczki i świąteczne stroiki. Zaśpiewały kolędy i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dyrektor Firmy TECTRA, pan Zenon Jędrzejczyk, podziękował dzieciom za życzenia i zaproszenie na bożonarodzeniowe jasełka. Z czekoladowymi Mikołajami przedszkolaki wróciły do szkoły.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Przedszkolaki odwiedziły „Centrum Nauki Eksperyment” w Gdyni

W ramach projektu pt. „Upowszechnianie edukacji przedszkolnej w ramach MOF Słupsk” osiemnaścioro przedszkolaków 16 grudnia uczestniczyło w wyjeździe do „Centrum Nauki Eksperyment” w Gdyni. Dzieci podczas zwiedzania wystaw: „Hydroświat”, „Drzewo życia”, „Akcja człowiek”, „Niewidoczne siły” oraz „Wirtualny świat wynalazków Leonarda da Vinci” uczyły się poznawać świat w sposób ciekawy, namacalny. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem oddawały się licznym eksperymentom naukowym, korzystały z interaktywnych pokazów i instalacji. Wizyta w „Centrum Nauki Eksperyment” sprawiła uczestnikom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Dzieci były zdziwione, że nauka może być połączona także ze świetną zabawą.

Sabina Słaba


do góry

Szczególne życzenia świąteczne

Przez ostatnie dni uczniowie naszej szkoły z klas II - VII pisali życzenia świąteczne do Zakładu Karnego W Czarnem. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością tworząc własnoręcznie kartki i układając życzenia. Wysyłając 132 kartki od nas odpowiadamy na słowa Pana Jezusa „ Byłem w więzieniu , a przyszliście do Mnie” Wierzymy, że te kartki i modlitwa sprawią, że coś dobrego zasieje się w ich sercach. Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom- p. Wiolecie Warmowskiej i p. Agnieszce Grzance za zrobienie i napisanie z całymi klasami przepięknych kartek. Kartki zostały wysłane do Kapelana więzienia ks Marcina Gajowniczka.

Katechetki Krystyna i Sylwia Smuga


do góry

AKCJA WOLONTARIUSZY SKC "TAK POMAGAM"

W dniach 8-9.12.2017r. wolontariusze SKC wzięli udział w przedświątecznej Ogólnopolskiej zbiórce „ TAK POMAGAM” organizowanej przez Caritas. Akcja została przeprowadzona w supermarkecie Biedronka na Starym Rynku w Słupsku. Artykuły zebrane w ramach zbiórki trafią do najbardziej potrzebujących.

Bardzo dziękuję moim niezastąpionym wolontariuszom SKC za poświęcony czas, zaangażowanie, energię i radość, którymi podzieliliście się z osobami potrzebującymi pomocy.

Bez Was cała ta akcja na pewno by się nie udała!!!

Opiekun SKC- Sylwia Smuga


do góry

Rajd mikołajkowy

9 grudnia uczniowie z klasy I po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w rajdzie zorganizowanym przez PTTK klub Mikołajek w Słupsku.Tym razem był to rajd mikołajkowy. Wyruszyliśmy spod stadionu w Słupsku i maszerowaliśmy po Lasku Północnym. Naszym celem było odnalezienie Mikołaja, który z prezentami czekał przy ognisku.Pogoda tym razem nam dopisała.Po dotarciu na miejsce, każdy otrzymał prezent i upiekł sobie kiełbaskę na ognisku. Ależ ona smakowała. !

T. Jaworska-Rudy


do góry

Konkurs kolęd

Grudzień to czas magiczny. Czas świąt Bożego Narodzenia i czas śpiewania kolęd .8 grudnia grupa dziewczynek z zespołu wokalno- tanecznego "Świetliki" ( Ola Ćmiel, Nikola Borkowska, Julia Taczała, Ola Nowak, Hania Skiba ) wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Kolęd "Śpiewajmy kolędy" Dziewczynki bardzo ładnie się zaprezentowały Jako grupa zaśpiewały kolędę "Boży syn". Natomiast Ola Ćmiel wystapiła jako wokalistka wspierana przez chórek . Dziewczynki grały również na dzwonkach. . Ola pięknie zaśpiewała "Kolędę dla nieobecnych" i za to wykonanie otrzymała Nagrodę Dyrektora. Gratruluję występu.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Zawody sportowe

4 grudnia chłopcy z naszej szkoły wyjechali na zawody w mini piłkę siatkową do Włynkówka. W turnieju wzięły udział drużyny ze szkół we Włynkówku, Jezierzycach, Wrześciu, Bierkowie i Redzikowie. Nasi siatkarze zdobyli III miejsce. Szkołę reprezentowali: Kewin Poświętny, Oliwier Gral, Błażej Gral, Maciek Szczegielniak, Kacper Dąbrowski, Michał Malkiewicz, Franek Skiba, Marcel Chowaniec.

U. Kacprzak


do góry

Godzina kodowania - Hour of Code 2017

Siedemnastu uczniów z klasy czwartej wzięło udział w tzw Godzinie kodowania. Akcja została, kolejny już raz, przeprowadzona w ramach Tygodnia Informatyki - Computer Science Education Week - szkolny koordynator Daniel Podkowicz. Podczas godziny spędzonej w pracowni, uczniowie uczyli się poprzez zabawę, że ruch postaci z gier jest powodowany specjalnym kodem. Po zakończeniu wszystkich zadań uczniowie otrzymali Certyfikaty udziału w akcji. Na etapie szkoły podstawowej w grupie wiekowej 10-latków, uczniowie programowali za pomocą specjalnie przygotowanych bloków. Poznali n.p. zasadę pętli. Zapraszam wszystkich innych do zabawy poprzez programowanie i udział w bardziej zaawansowanych kursach, szczegóły na stronie www.godzinakodowania.pl

Akcja jest promowana na Świecie przez wiele znanych osób ze świata polityki i rozrywki, obejrzyj film, może on przekona Cię do napisania własnego kodu :)

Film jest w języku angielskim, ale posiada polskie napisy, możesz je włączyć klikając ikonę napisy pod filmem.

Daniel Podkowicz


do góry

Potyczki Rodzinne Uwierz w Siebie z Bezpieczną +

Tradycją naszej szkoły jest już organizacja Potyczek Rodzinnych , imprezy integrującej całe środowisko szkolne i rodzinne, a w tym roku również integrujące społeczność szkolną z naszymi zaprzyjaźnionymi partnerami środowiskowymi. W tegorocznej nowej formule Potyczek szczególną wagę przywiązano do bezpieczeństwa, były one bowiem uwieńczeniem realizacji Programu Rządowego Bezpieczna +, w którym od września uczestniczy nasza szkoła.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała pani dyrektor Renata Lemisiewicz. Następnie uczniowie z Koła wokalnego zaśpiewali piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a dziewczęta z Koła tanecznego rozgrzały zebranych energetycznym tańcem.

Nasi partnerzy lokalni reprezentowani byli przez :Ochotniczą Straż Pożarną z Kusowa i Akademię Piłkarską z Bruskowa Wielkiego.

Młodzi piłkarze zaprezentowali swoje umiejętności, włączając w trening naszych uczniów. Zachęcili do udziału w systematycznych treningach uczniów naszej szkoły.

Goście z OSP Kusowo przeprowadzili kurs i pokaz pierwszej pomocy przed medycznej dla uczniów i chętnych rodziców. Można było sprawdzić swoje umiejętności reanimacji na fantomie.

Najciekawsze były zorganizowane zawody strażackie. Najsprawniej i najszybciej wszystkie konkurencje wykonali i zwyciężyli uczestnicy drużyny- Najlepszych, drugie miejsce zajęła drużyna Świeżaków, na 3 miejscu podium stanęła drużyna Tygrysów.

W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym odbyły się zawody rowerowego toru przeszkód. Były również pytania z wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

W konkursie zwyciężyła drużyna kl VI, II miejsce zajęła kl V, a miejsce III kl VII

Dla najmłodszych uczniów odbyły się zawody na wesoło z rodzicami, podczas których śmiechu i zabawy nie było końca.

Starsi uczniowie naszej szkoły mogli zmierzyć się razem z rodzicami w turnieju gry w „Dwa ognie”. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna uczniów.

Na zakończenie Potyczek wręczono nagrody i medale uczniom i rodzicom, którzy zwyciężyli w poszczególnych konkurencjach.

Największe emocje zostawiono na koniec – podsumowanie wszystkich ogłoszonych konkursów plastycznych w ramach Programu Bezpieczna +.

Wyłonionym laureatom wręczono okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wyróżnione prace zdobią hol szkoły przypominając o bezpieczeństwie na co dzień.

Organizatorzy imprezy: J. Lao, U. Kacprzak, D. Podkowicz


do góry

Tydzień bezpiecznego internetu

Akcja odbyła się w ramach projektu Bezpieczna+. Zadania zostały podzielone pomiędzy klasy I-III oraz IV-VII.

W klasach młodszych podczas zajęć świetlicowych przeprowadzono pogadanki na temat Netykiey, czyli zasad właściwego zachowania w internecie. Na holu szkolnym przygotowano dla uczniów gazetkę informacyjną m. in. o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu

W klasie czwartej zostały przeprowadzone zajęcia pt.: "Fajna zabawa ale...", poświęcone problemowi nadmiernego korzystania z komputera i internetu. Klasy V i VI uczestniczyły w zajęciach pt.: "Głupi żart" odnoszących się do problemu cyberprzemocy. W klasie siódmej odbyła się projekcja filmu "Facebook follies", przedstawiającego rozmowy z ludźmi, którzy przez swoje nieodpowiedzialne, często wręcz bezmyślne, zachowanie na Facebooku stracili pracę, doprowadzili do rozpadu swoje małżeństwa, a nawet - trafili do więzienia.

Rodzicom naszych uczniów został przedstawiony materiał filmowy na temat zagrożeń online (podczas korzystania z internetu) - dla zainteresowanych podajemy link do filmu Zagrożenia online

Przedstawiamy również numery telefonów i serwisy internetowe: pierwszy dla uczniów i rodziców https://116111.pl/ oraz drugi dla rodziców i nauczycieli https://800100100.pl/

Organizatorzy M. Tuliszka, D. Podkowicz


do góry

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Tegoroczne Mikołajki uczniowie klas I- III obchodzili w Nowym Teatrze w Słupsku. Wzięli oni udział w „Spotkaniu Mikołajkowym”, które przygotowali, ubrani w piękne kostiumy, aktorzy teatru. Był to program artystyczny utrzymany w świątecznej atmosferze i połączony z rozdaniem prezentów przez Mikołaja oraz jego baśniowych pomocników. W ramach spotkania dzieci uczestniczyły w świątecznej zabawie, wspólnym kolędowaniu i zawodach sportowych na wesoło. Rozwiązywały też zagadki przygotowane przez panią Mikołajową i Elfa. Wykazały się dużą wiedzą na temat świąt Bożego Narodzenia, za co otrzymały słodki upominek.
Całe spotkanie odbywało się w bajkowej, zimowej scenografii. Na koniec przybył niecierpliwie oczekiwany Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie z Mikołajem i całym zaczarowanym zespołem teatru. Serdecznie dziękujemy aktorom za wspaniała zabawę.

Violetta Warmowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej