Rok szkolny 2017/2018


>>Inne lata szkolne<<


Czerwiec

Zakończenie roku szkolnego- „Wakacji, wakacji już czas...”

W dniu 22 czerwca w naszej szkole odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystego apelu Dyrektor szkoły Renata Lemisiewicz podziękowała wszystkim za cały rok wspólnej pracy, pogratulowała uczniom uzyskania promocji do klas programowo wyższych, po czym zostały wręczone świadectwa, nagrody i dyplomy uczniom wyróżniającym się najlepszymi wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem. Nie zapomniano także o rodzicach. Ci najbardziej zasłużeni dla naszej szkoły otrzymali piękne dyplomy oraz podziękowania. W trakcie uroczystości podsumowano wyniki konkursów oraz wybrano sportowca roku. Na zakończenie, uczniowie klas III zatańczyli, wspólnie z wychowawcami, poloneza, aby uczcić rocznicę 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, po czym symbolicznym dzwonkiem Pani Dyrektor oznajmiła początek upragnionych wakacji.

V. Warmowska


do góry

Przed nami już wakacje - zakończenie roku w oddziałach przedszkolnych

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych. Rodziców, dzieci i zaproszonych gości przywitała pani dyrektor Renata Lemisiewicz. Uczestnicy uroczystości obejrzeli przygotowaną przez przedszkolaki część artystyczną pt.. Przed nami już wakacje. Za swoją całoroczną pracę wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki oraz dyplomy za wspólne gry i zabawy w grupach przedszkolnych. Najstarsze przedszkolaki otrzymały dyplom ukończenia oddziałów przedszkolnych. Książkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców, nagrodzono dzieci odnoszące w edukacji swoje pierwsze sukcesy. Pani dyrektor podziękowała rodzicom

za całoroczną współpracę i wsparcie w różnych przedsięwzięciach.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od Rady Rodziców lody.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji.

Mariola Paszkiewicz, Sabina Słaba


do góry

Bezpieczne wakacje

Niedługo wakacje. Czerwiec to odpowiedni czas na przypomnienie sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach, a także przechodzenia przez jezdnię

w wyznaczonych do tego miejscach. Dlatego, 18 czerwca, przedszkolaki odwiedził pan policjant. Odbyła się bardzo poważna przedwakacyjna rozmowa nie tylko na temat zachowania się w ruchu drogowym, ale także bezpiecznego i rozważnego korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych. Dla przypomnienia sobie zasad przechodzenia przez jezdnię udaliśmy się na przejście dla pieszych.

Pan policjant przybliżył także dzieciom zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły obejrzeć motocykl, a nawet na nim posiedzieć. Potem podziękowały za dobre rady i wakacyjne życzenia.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Technologie z klasą

W czerwcu został zakończony projekt realizowany z uczniami klasy siódmej organizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. W ramach „Technologii z klasą” zostało zrealizowanych 10 godzin zajęć dydaktycznych, w tym:

Podczas trwania zajęć uczniowie pracowali w grupach, korzystali z bogatych materiałów dydaktycznych (kart pracy, zestawów analogowych do nauki programowania, wielu filmów i prezentacji szkoleniowych). Wynikiem czego było pogłębienie wiedzy o cyberprzemocy oraz stworzone przez uczniów proste strony i aplikacje internetowe.

Daniel Podkowicz


do góry

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

20 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Głobinie przeprowadzono wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019.

Wybory są powszechne, równe, bezpośrednie i tajne. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza.

Informuję, że przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Lena Kulak; zastępcą przewodniczącej będzie Mikołaj Jęcek, a sekretarzem - Hania Skiba.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Małgorzata Kubik


do góry

Ognisko klasy drugiej

Dnia 20 czerwca 2018 roku odbyło się ognisko klasowe. Uczniowie klasy II wraz wychowawczynią i rodzicami gościli u Państwa Lucyny i Łukasza Kamińskich – rodziców Jasia. Najpierw był poczęstunek, wspólne pieczenie kiełbasek, później zabawy w ogrodzie i skoki na trampolinie. Uczniowie miło spędzili popołudnie. Wszystkim towarzyszyła radość i swoboda. Wieczorem zadowoleni i z dobrym humorem wrócili do swoich domów. To dzięki życzliwości rodziców klasy drugiej II odbyło się to spotkanie. Uczniowie wraz z wychowawczynią składają serdeczne podziękowanie za zaproszenie i gościnę.

Wiesława Wódz


do góry

GMINNY POLONEZ - TAŃCZYMY DLA NIEPODLEGŁEJ

W dniu 19 czerwca 2018 r. na boisku sportowym w Siemianicach z inicjatywy społeczności szkolnej Gminy Słupsk oraz kierownictwa Urzędu Gminy w Słupsku około 700 osób zatańczyło poloneza. Wśród tańczących nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły.


do góry

Nocowanie trzecioklasistów w szkole.

W piątkowy wieczór, 15 czerwca, klasy trzecie spotkały się w szkole. Od godziny 18.00 dzieciaki z wychowawczyniami przygotowywały klasę na nocne atrakcje.

Mnóstwo frajdy sprawiło im już samo taszczenie materacy i rozkładanie śpiworów. Po przygotowaniu miejsc do spania wszyscy wyszliśmy na boisko szkolne, gdzie zostały puszczone w niebo lampiony z marzeniami dzieci. Następnie spotkaliśmy się w stołówce szkolnej, gdzie czekał na dzieci poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Ku wielkiej uciesze dzieci była to ciepła pizza. Po zjedzeniu pizzy, kiedy zrobiło się już zupełnie ciemno, a szkoła była tylko dla nas, mieliśmy okazję do wspólnej zabawy i integracji. Podzieliliśmy się na 4 grupy i z latarkami zwiedzaliśmy po ciemku wszystkie zakamarki szkoły podczas zabawy w podchody.

Po powrocie do klas chłopcy zorganizowali rozgrywki w gry przyniesione z domu, a dziewczynki miały swoje kąciki piękności. Po pełnym przeżyć wieczorze, przyszła pora na wspólne umycie zębów, przebranie w piżamy i odpoczynek. Mimo późnej godziny nikomu jednak nie chciało się spać. Na zakończenie wspólnego wieczoru zorgonizowaliśmy maraton filmowy.

Rano zmęczeni ale pełni emocji, rozeszliśmy się do domów. Dla wielu uczniów był to pierwszy samodzielny nocleg poza domem. Rodzicom gratulujemy tak dzielnych i cudownych dzieciaków.

Agnieszka Grzanka


do góry

Projekt "Unia Rowerowa - Bezpieczna Głowa"

W piątek 15 czerwca 2018 r. mieliśmy przyjemność gościć w swoich progach Posła do Parlamentu Europejskiego p. Janusza Lewandowskiego.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu skierowanego do uczniów klas IV – VII "Unia Rowerowa - Bezpieczna Głowa" na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze. Projekt realizowany jest przez posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Lewandowskiego oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsku przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do bezpiecznej jazdy na rowerze, promocja zdrowego trybu życia oraz rozwijanie postaw proekologicznych.

Po krótkim wprowadzeniu p. Posła Janusza Lewandowskiego uczniowie mieli okazję w przyjazny sposób zapoznać się z zasadami ruchu drogowego, bądź utrwalić już zdobytą na ten temat wiedzę.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy ze znajomości zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze. Rywalizowały w nim 3 osobowe zespoły z poszczególnych klas, a test składał się z 10 pytań. Drużyna, która w najkrótszym czasie prawidłowo odpowiedziała na największą liczbę pytań wygrała kaski dla swojej klasy. W naszej szkole laureatami konkursu zostali uczniowie klasy VII. Po wręczeniu nagród był czas na podziękowania i pamiątkowe zdjęcia.


do góry

Jak nie czytam jak czytam

Dnia 8 czerwca 2018 roku nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Jak nie czytam jak czytam”, podczas której w całej Polsce był bity rekord czytania w jednym momencie. W akcji wzięło udział 146 uczniów oraz 13 nauczycieli.

Akcję poprzedziło przygotowanie przez uczniów kl. IV-VII plakatów promujących czytelnictwo, które były zaprezentowane na holu głównym szkoły.

Tuż przed godziną 10.00 spotkaliśmy się na boisku szkolnym, gdzie uczniowie opowiedzieli o samej akcji i zachęcali do czytania książek.

Punktualnie o godzinie 10.00 przystąpiliśmy do czytania. Każdy uczestnik znalazł sobie miłe miejsce, gdzie czytał swoją ulubioną książkę przyniesioną z domu, bądź wypożyczoną z biblioteki szkolnej.

Kiedy wszyscy czytali do dzieci z przedszkola i zerówki przyszła dobra wróżka i czarodziej którzy czytali im znane bajki.

Na zakończenie akcji utworzyliśmy książkowy łańcuch czytelników, który przeszedł przez boisko, plac zabaw oraz dziedziniec szkoły tam utworzyliśmy żywy obraz książki z uczniów i wypuściliśmy balony wypełnione helem.

Mamy nadzieję, ze tego typu akcje wpłyną na jeszcze większe zainteresowanie naszych uczniów czytaniem książek i stanie się ono znów modne.

Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Historia Hymnu Narodowego

Uczniowie z klasy VII w składzie Julia Gaweł, Anastazja Łukaczyk i Maksymilian Gral brali udział w finale wojewódzkiego konkursu „Historia Hymnu Narodowego”. Patronat nad konkursem objął Pomorski Kurator Oświaty.

Celem zmagań konkursowych była popularyzacja wiedzy na temat historii Hymnu Narodowego, poznanie kontekstu powstania i dziejów Legionów Polskich we Włoszech oraz wybitnych Polaków związanych z tymi wydarzeniami; poznawanie przez młodzież losów Pieśni na przestrzeni wieków, umacnianie tożsamości narodowej uczniów i wartości patriotycznych poprzez ich związek z historią swojego narodu.

Gratulujemy!

Jolanta Rodewald


do góry

Dzień Dziecka pełen niespodzianek

Dnia 5 czerwca przedszkolaki i uczniowie klas I – III udali się na całodniową wycieczkę. Wyjazd zorganizowany był przez nauczycieli klas młodszych z okazji Dnia Dziecka. Najpierw, w Słupskim Inkubatorze Technologicznym, dzieci obejrzały spektakl

pt. ,,Zaklęte granie”. Przedstawienie przygotowane zostało z myślą o ukazaniu problemu, jakim jest spędzanie przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem. Zuzia i Jurek, główni bohaterowie współczesnej baśni, po mocnych przeżyciach i niezapomnianych wrażeniach, zrozumieli, że nie warto tracić cennego czasu tylko na gry komputerowe

i ,,buszowanie ‘’po Internecie, że ważne, a może najważniejsze, są chwile spędzone wspólnie z rodziną na spacerach czy wspólnych zabawach. Po spektaklu pojechaliśmy do Karwna. W ,,Wiosce Fantazji” spędziliśmy czas na zabawie na świeżym powietrzu. Uczniowie klas trzecich rozwiązywali zagadki w zaczarowanym labiryncie, najmłodsi bawili się z animatorką w różne gry z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów: malowały suchymi mazakami na białej chuście, popisywały się swoimi pomysłami manipulując kreatywnymi frotkami, puszczały bańki mydlane, ścigały się na ,,gąsienicy”, zjeżdżały na zjeżdżalni prosto w stóg siana. Najciekawsza była wycieczka po lesie bliżej niezidentyfikowanym pojazdem. Na koniec odbyła się degustacja przygotowanych własnoręcznie drożdżowych bułeczek, ognisko i niesamowity pokaz tańca z płonącymi maczugami. Zmęczeni, ale zadowoleni i w bardzo dobrych humorach wróciliśmy do domów. To był niesamowity dzień, pełen niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Biwak klasy 4 i 5

Na początku czerwca klasa 4 i 5 pojechały razem na biwak do Krainy Fantazji w Karwnie. Po powitaniu, gospodarze zaprosili nas do wspólnej zabawy terenowej, której celem było odnalezienie Pana Kazimierza uwięzionego przez mieszkańców lasu. Nasza pełna przygód wyprawa, w której towarzyszyły nam leśne i baśniowe postacie zakończyła się powrotem do Krainy wozem drabiniastym w strugach deszczu. Gdy czekaliśmy na poprawę pogody, Pani gospodyni wspólnie z dziećmi upiekła drożdżowe bułeczki. Ten pełen wrażeń dzień zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek, dyskoteką i pokazem Fireshow. Następny dzień przywitał nas piękną pogodą. Po samodzielnie przygotowanym śniadaniu, uczniowie naszej szkoły korzystali z atrakcji Krainy Fantazji, m. in. skoków na sianie, przejażdżki Flinstonobusem, łowienia ryb oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Rozstawaliśmy się w bardzo dobrych nastrojach,a dziewczęta z klasy 4 w podziękowaniu zatańczyły dla gospodarzy.

U. Kacprzak


do góry

Wizyta w filharmonii.

3 czerwca w niedzielę uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami i wychowawczynią

Teresą Jaworską -Rudy już po raz drugi byli na koncercie familijnym w polskiej Filharmonii Simfonia Baltica w Słupsku.Tym razem był to koncert poświęcony tańcom świata. Słupska orkiestra pod batutą Rubena Silwy zagrała najpiękniejsze utwory klasyczne skomponowane w formie tańca. Były to między innymi tańce węgierskie Brahmsa, tańce słowiańskie Dworzaka oraz tańce z baletu" Dziadek do orzechów" Czajkowskiego.Można było posłuchać, pobawić się i pograć.Był to piękny koncert przygotowany właśnie dla rodzin.Czekamy na następne.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej