Rok szkolny 2017/2018


>>Inne lata szkolne<<


Marzec

Apel Wielkanocny 2018

W środę, 28 marca, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji Świąt Wielkanocnych.

Uroczystość rozpoczął wzruszający występ dwóch uczennic z klasy czwartej, Aleksandry Ćmiel i Aleksandry Nowak. Dziewczyny wprowadziły nas w świąteczny nastrój śpiewając piosenkę Halleluja.

Kolejnym punktem apelu był występ zespołu tanecznego Motylki pod przewodnictwem pani Wiesławy Wódz, który wykonał dwa tradycyjne tańce kaszubskie.

Ostatnim punktem artystycznym naszego apelu było przedstawienie wykonane przez uczniów klasy IIIa oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego. Uczniowie przypomnieli wielkanocne tradycje i zwyczaje. Nie zabrakło koszyczków ze święconką oraz pisanek. Wymienione zostało, co powinno się znaleźć w koszyku oraz jak obchodzić dni poprzedzające najważniejszą uroczystość w roku.Recytowane przez uczniów wiersze przeplatały piosenki śpiewane przez przedszkolaków. Na zakończenie uczniowie klasy IIIa wraz z dziećmi z Punktu Przedszkolnego złożyli wszystkim piękne świąteczne życzenia, do ktorych dołączyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Drugą część apelu poprowadziła przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Węgierska, która ogłosiła wynki konkursów wielkanocnych przeprowadzonych w naszej szkole oraz wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom. Na zakończenie apelu pani dyrektor życzyła wszystkim odpoczynku i wesołych świąt w rodzinnym gronie.

Agnieszka Grzanka


do góry

Świąteczne życzenia od przedszkolaków

Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z oddziału przedszkolnego, jak co roku, złożyły świąteczne życzenia pracownikom miejscowych firm Tectra i Interfrys. Przedszkolaki przygotowały nie tylko świąteczne niespodzianki, ale także krótką prezentację o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Dzieci, oprócz dużych braw, otrzymały od Pana Zenona Jędrzejczyka, dyrektora firmy Tectra, wielkanocne zajączki z czekolady. Spotkanie przebiegło w miłej przedświątecznej atmosferze.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Wizyta w Filharmonii

25 marca w Niedzielę Palmową uczniowie klasy pierwszej z rodzicami i wychowawczynią Teresą Jaworską –Rudy byli w Polskiej Filharmonii Simfonia Baltica w Słupsku. Mogliśmy tam wysłuchać Galę Straussa w wersji mini. Filharmonicy wyczarowali dla nas na początku wiosny iście wiedeńską atmosferę. Podziwialiśmy walce, polki i inne tańce znakomitego kompozytora Johanna Straussa , które mają ponadczasową wartość. Usłyszeliśmy więc zarówno walc Nad pięknym, modrym Dunajem, Bauern polkę czy słynny Marsz Radetzky'ego. Orkiestra wystąpiła pod batutą młodego dyrygenta Bartosza Olejnika, a w świat wiedeńskiej muzyki wprowadził nas konferansjer Andrzej Zborowski. To był pięknie spędzony czas.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Turniej pilki siatkowej

24 marca w naszej szkole ponownie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt, lecz tym razem wzięły w nim udział uczennice klas 7-mych i klas gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Malkiewicz, Agata Sienkiewicz, Karolina Tatysiuk, Milena Duch, Oliwia Mądra, Julia Gaweł, Anastazja Łukaczyk. Po wielkich zmaganiach I miejsce zajęły dziewczęta z Redzikowa, II miejsce drużyna z Siemianic i III miejsce SP Głobino.

U. Kacprzak


do góry

Wycieczka Przedszkolaków do Akwarium Gdyńskiego

Dzięki udziale w projekcie pt. „Upowszechnianie edukacji przedszkolnej w ramach MOF Słupska” 24 marca kolejna grupa przedszkolaków uczestniczyła w wyjeździe do Akwarium Gdyńskiego. Dzieci podziwiały niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata oraz z północy naszego kontynentu. Miały możliwość choć na kilka godzin przenieść się w głąb pięknego i bogatego świata morskiej przyrody. Po zwiedzaniu Akwarium wszyscy wybrali się na spacer po skwerze w pobliżu portu. Podziwialiśmy tam: trzymasztowy żaglowiec „Dar Pomorza” oraz słynny okręt niszczycielski ORP „Błyskawica”. Oprócz tego zwiedziliśmy pokład statku „Zawisza Czarny”. Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem całej wyprawy i nie mogą doczekać się już kolejnego wyjazdu.

S. Słaba


do góry

Spotkanie przedszkolaków z higienistką stomatologiczną

21 marca przedszkolaków odwiedziła pani Monika Adamczyk z Poradni Promocji Zdrowia, która jest higienistką stomatologiczną. Pani Monika przyniosła ze sobą różne akcesoria, wzbudzając nimi ogromne zaciekawienie wśród uczestników spotkania. Następnie przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat higieny jamy ustnej oraz zademonstrowała jak należy prawidłowo myć zęby. Pod czujnym okiem specjalisty dzieci miały okazję na modelu szczęki oraz pluszakach „Danusiach” nauczyć się, jak należy prawidłowo szczotkować zęby. Na koniec spotkania pani higienistka rozdała niespodzianki (medale oraz kolorowanki). Mamy nadzieję, że spotkanie z panią higienistką zmotywuje wszystkich do systematycznego dbania o swoje zęby i sprawi, że wizyta na fotelu u stomatologa będzie mniej stresująca.

S. Słaba


do góry

I Dzień Wiosny w naszej szkole

Jak co roku klasy starsze przywitały Wiosnę dbając o zdrowie . W cyklicznej imprezie I Dzień Wiosny – szkolny dzień walki z nałogami” brali udział uczniowie klas starszych.

Imprezę rozpoczęliśmy od prelekcji p. Moniki Adamczyk dotyczącej higieny jamy ustnej. Uczniowie przypomnieli sobie jak prawidłowo dbać o zęby , poznali najczęstsze choroby zębów , przyzębia i jamy ustnej. Tematyka spotkania związana była z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej przypadającymi 20 marca i możliwa dzięki współpracy z Poradnią Promocji Zdrowia.

Kolejne zajęcia były prowadzone przez pana aspiranta Roberta Kornackiego z KMP w Słupsku. Zajęcia dotyczyły „Zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych”. Prelegent wsparł swoja ciekawą pogadankę o fakty ze swojej pracy policyjnej, autentyczne zdarzenia oraz ciekawą prezentację . Choć pokazywany materiał filmowy wydawał się „drastyczny” miał spowodować i wyposażyć uczniów w pełną wiedzę dotyczącą zagrożeń płynących z kontaktów z dopalaczami.

Po poważnych tematach nastąpiła degustacja zdrowych potraw przygotowanych przez wszystkie klasy. Apetyty dopisywały, wszystko było pyszne.

Kolejnym wydarzeniem dnia, były zajęcia sportowe „Na sportowo jest zdrowo”.

Klasy IV i V wzięły udział w zawodach rzędów. Całą grupę rozgrzały do zabawy dziewczęta z klasy IV, wykonując energetyczny taniec. W wyścigach zmagały się trzy drużyny jedenastoosobowe. Uczniowie musieli pokonać wyznaczony dystans skacząc w workach, kozłując piłkę, biegnąc z gazetą, poruszać się parami trzymając piłkę na wysokości tułowia czy przejść pod płotkiem i wykonać przewrót w przód. Przez cały czas wszystkim dopisywał świetny humor i duch uczciwej, sportowej rywalizacji. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowe medale, a pozostali uczestnicy słodycze.

Rozstrzygnięto etap szkolny konkursu profilaktycznego i szkolnego konkursu plastycznego „Chcę żyć zdrowo”.

Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe .Wyłoniono reprezentację szkoły na Gminny Konkurs Profilaktyczny.

Najstarsi uczniowie z klas VI i VII pojechali do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku na grę edukacyjną „Niepodległa”. Pracownicy Biblioteki w ciekawej formie przybliżyli uczniom historię odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przygotowali okolicznościowe dyplomy dla klas. W Słupsku był również wolny czas dla klas.

Tegoroczny I Dzień Wiosny spędziliśmy intensywnie , bardzo miło i ciekawie .

Organizator Imprezy J. Lao

do góry

Aktywne przerwy dla najmłodszych

Zabawa jest integralną częścią rozwoju dziecka i sięga najstarszych początków ludzkości. Pełni w życiu dziecka bardzo ważną rolę i pozwala mu na zdobycie wielu umiejętności. Dlatego nauczyciele klas młodszych postanowili wykorzystać długą przerwę i dla swoich podopiecznych organizują różne zabawy integrujące oraz rozładowujące negatywne mocje. Codziennie od poniedziałku do piątku uczniowie mogą brać udział w tak zwanych „aktywnych przerwach” podczas, których wszyscy dobrze się bawią.


do góry

Wspólne drugie śniadanie

Jednym z warunków skutecznej realizacji zadań szkoły jest zdrowe i dobre samopoczucie uczniów oraz nauczycieli. Nasza szkoła dostrzega potrzebę uwzględnienia zdrowego żywienia w działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i profilaktycznej. Dlatego też od pewnego czasu klasy I – III na pierwszej przerwie spożywają wspólne drugie śniadanie z wychowawcą, które sprzyja dobremu samopoczuciu, dyspozycji do nauki i pracy oraz dobrym relacjom między rówieśnikami i nauczycielami. Czasami uczniowie sami przygotowują śniadanie i zjadają je z dużym apetytem, jak miało to miejsce w klasie II.

Wiesława Wódz


do góry

Kangur 2018

Od wielu lat, w marcu przeprowadzany jest u nas Miedzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. W tym roku wzięło w nim udział 14 uczniów, najwięcej chętnych było z klasy czwartej - brawo.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Wymaga od uczniów nieszablonowego myślenia i sporo matematycznej intuicji.

Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów będą nagrodzeni, trzymamy kciuki.

D. Podkowicz


do góry

Zajęcia z robotyki

O tym, że dzieci powinny się uczyć programowania nie trzeba już nikogo przekonywać. Umiejętność algorytmicznego myślenia ułatwia logiczne rozwiązywanie problemów, wyzwala kreatywność i rozwija wiele kompetencji.

Z doświadczeń wielu krajów wynika, że naukę podstaw programowania można rozpoczynać we wczesnych etapach nauczania, warto zatem rozwijać i wzmacniać informatyczne zainteresowania uczniów.

Z tych też to powodów grupa uczniów z klasy IV uczestniczyła, w zorganizowanych w naszej szkole pilotażowych zajęciach z programowania robotów.

Zajęcia miały charakter twórczej zabawy, podczas której uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale także uczyli się budowania algorytmów i porozumiewania z komputerem.


do góry

„Tak, Pomagam!”

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w dniach 9-10 marca 2018r. przystąpili do XIV Ogólnopolskiej zbiórki żywności pod hasłem „Tak , Pomagam!” organizowanej przez Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi. Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu w supermarkecie Biedronka w Słupsku. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Bardzo dziękuję wolontariuszom ze SKC z Głobina za poświęcony czas i dobre chęci, a w szczególności należą się podziękowania: Krystianowi G, Kubie Ś, Kubie F, Mateuszowi N i Franciszkowi S z kl. V oraz Lenie K, Julii G, Oliwii M, Kindze W, Maksymilianowi G, Zuzannie S, Klaudii G, Karolinie T, Kewinowi P, Kamilowi O z kl. VII. Bóg Wam zapłać za Wasze dobre serce!!!

Opiekun SKC Sylwia Smuga


do góry

Wizyta w zamku

Na początku marca uczniowie klasy 1 z wychowawczynią Teresą Jaworską- Rudy pojechali na wycieczkę do Słupska. Celem wycieczki był Zamek Książąt Pomorskich.Wyjazd był podsumowaniem bloku tematycznego Legendy polskie.Dzieci na zajęciach bardzo zainteresowały się zamkami, smokami i rycerzami. Co prawda w naszym zamku nie było smoka, ale zbroje rycerskie można było zobaczyć. Z dużym zainteresowaniem zwiedzali zamek i zadawali mnóstwo pytań pani przewodnik. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Klasa pierwsza promuje zdrowe odżywianie.

Nasza szkoła jest placówką promującą zdrowie. Klasa pierwsza również postanowiła zdrowo się odżywiać. W tym celu zaprosiliśmy do klasy mamy, które wspólnie z dziećmi robiły zdrowe koktajle.Napoje wykonano z owoców, kefiru i naturalnych jogurtów. Po skończonej pracy odbyła się degustacja. Koktajle były bardzo smaczne. Zarówno mamy jak i dzieci postanowiły częściej w domu robić takie niespodzianki na deser. I o to właśnie chodzi.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej