Rok szkolny 2017/2018


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Dzień Chłopaka w 7 klasie

W piątek 29 września 2017 roku w 7 klasie odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczyny z klasy siódmej pod nadzorem wychowawcy - Pani Małgorzaty Kubik przygotowały chłopakom niespodziankę. Młodzieńcy otrzymali słodycze i pyszny jabłecznik, który upiekła Milena Duch. Chłopcy byli bardzo mile zaskoczeni tym, co przygotowały dla nich ich koleżanki z klasy.

,,Oby było więcej takich niespodzianek"- powiedzieli chłopcy na koniec tego przyjemnego zdarzenia.

Maks Gral - uczeń 7 klasy


do góry

Od ziarenka do bochenka

W klasie III b przeprowadzono cykl zajęć na temat roślin oleistych i zbożowych oraz zwyczajów związanych z chlebem. Zajęcia tematyczne sprawiły wiele radości i satysfakcji uczniom, którzy zdobyli nowe doświadczenia. Poznali m.in. pracę rolnika i piekarza dawniej, historię wypieku chleba, legendę oraz przysłowia o chlebie. Dzieci przyniosły różne rodzaje pieczywa. Chleb, rogale i bułeczki bardzo wszystkim smakowały.

Violetta Warmowska


do góry

Wycieczka na Kaszuby

We wrześniu nasi uczniowie uczący się języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do Chaty Kaszubskiej w Brusach – Jagliach. . Chata Kaszubska to muzeum, w którym odbywają się wspaniałe warsztaty regionalne przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie uczestniczyli w dwóch rodzajach zajęć: „Kapuściana przygoda” oraz „Anioły Chełmowskiego”. Głównym celem warsztatów „Kapuściana przygoda” było zapoznanie dzieci z procesem kiszenia kapusty na Kaszubach. Uczestnicy samodzielnie szatkowali kapustę, tarli marchew, ugniatali w słoikach i przyprawiali. Uczniowie poznali tradycyjne narzędzia używane niegdyś na wsi. W warsztatach dotyczących aniołów dzieci poznały życie i twórczość ludowego artysty Józefa Chełmowskiego, który rzeźbił i malował anioły. Dzieci otrzymały drewniane anioły i malowały je farbami akrylowymi według uznania. Wykonane własnoręcznie prace uczniowie zabrali do domu. Oczywiście po zajęciach udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji w Brusach. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

Marzena Żywiecka


do góry

Zawody sportowe

27 września w Jezierzycach odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe. W biegach wzięli udział uczniowie i uczennice klas IV - VII. Największy sukces w naszej grupie osiągnęła Nikola Olczyk z klasy V zajmując II miejsce w biegu dziewcząt rocznik 2007. Gratuluję!

U. Kacprzak


do góry

Zawody sportowe

20 września chłopcy klas IV – VI reprezentowali naszą szkołę z zawodach w Piłkę Nożną Halową. Turniej zakończyliśmy zdobywając III miejsce. W zawodach wzięli udział: Mikołaj Jęcek z klasy IV, Kuba Faryna, Krystian Gabriel, Franciszek Skiba klasa V, Maciej Szczegielniak, Kacper Dąbrowski, Błażej Gral, Oliwier Gral klasa VI.

U. Kacprzak


do góry

Wycieczka do lasu.

Pod koniec września uczniowie klas 0-3 korzystając z pięknej słonecznej pogody pojechali na wycieczkę do lasu do miejscowości Warblewo. Na przystanku czekali na nas pracownicy Nadleśnictwa Leśny Dwór z panem leśniczym Arkadiuszem Bagińskim .Pan Arek zaprowadził wszystkich do naszego drzewa buka Gabrysia. Po drodze pani leśnik przekazywała dzieciom ciekawe informacje o przyrodzie.Uczniowie rozpoznawali drzewa i ich owoce, słuchali dźwięków lasu, obserwowali zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie. Spacer zakończył się ogniskiem z kiełbaskami przy leśniczówce w Warblewie. Bardzo dziękujemy panu leśniczemu i pozostałym pracownikom za piękną przygodę z lasem.Wszystkie zebrane informacje na pewno wykorzystamy na zajęciach.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Dzień Chłopaka

Choć to święto nie jest tak popularne jak „Dzień Kobiet”, to jednak dziewczynki z punktu przedszkolnego pamiętały o obchodzonym 30 września „Dniu Chłopaka”. Z tej okazji wręczyły chłopcom, tym małym i trochę większym dyplom „Super Chłopaka” oraz słodki upominek wraz z życzeniami.

Dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze, o czym świadczą uśmiechy na twarzach Naszych wspaniałych Chłopaków.

Sabina Słaba


do góry

"Mądra szkoła czyta dzieciom"

„ czytanie książek to najpiękniejsza zabawa
jaką sobie ludzkość wymyśliła ”
W. Szymborska

Tak jak co roku, 29 września w dniu Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania rozpoczęliśmy całoroczną akcję "Mądra szkoła czyta dzieciom ". Uczniowie klas IV-VII będą codziennie czytać maluchom z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Zerowego oraz na świetlicy szkolnej.

W tym dniu akcję rozpoczęliśmy już rano w świetlicy szkolnej, gdzie dziewczynki z klasy IV czytały młodszym koleżankom i kolegom znane i lubiane bajki i baśnie, a później dzieci je ilustrowały.

Później bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Punktu Przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. Sabiną Słabą. Przedszkolaki zapoznały się z księgozbiorem dla najmłodszych czytelników. Pomimo, że nie potrafią jeszcze czytać, to z wielkim zaciekawieniem oglądały książeczki. Na koniec spotykania pani bibliotekarka przeczytała im opowiadanie o jesiennych przygodach w Stumilowym Lesie. Dalszą część opowiadania, ale już w ich sali przeczytała pani Basia.

Na podobną wizytę, lecz w poniedziałek przyszły dzieci z Oddziału Zerowego wraz z wychowawczynią p. Mariolą Paszkiewicz. Po obejrzeniu księgozbioru maluchy odpowiadały na zagadki czytane przez panią bibliotekarkę oraz wysłuchały jesiennych przygód Kubusia Puchatka i Maleństwa.

Dzieciom wizyta w bibliotece bardzo się podobała.

Małgorzata Jakóbik - Zacharska

Małgorzata Jakóbik - Zacharska


do góry

Wizyta w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

29 września 2017r. nasi uczniowie klas IV-VII udali się do słupskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Celem wizyty była poprawa stanu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz praktyczne przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową. Odbyły się ćwiczenia z jazdy na rowerze zgodnej z przepisami ruchu drogowego. Przed jazdą po całej trasie przejazdu oprowadziła i wyjaśniła wszelkie trudności pani Instruktor WORD.

Kolejną atrakcją podczas wizyty była możliwość sprawdzenia działania alkogogli i narkogogli i związanych z tym zaburzeń narządów zmysłu, równowagi, ograniczonej zręczności i zaburzeń widzenia. Z założonymi goglami bardzo trudno było wykonać proste czynności wymagające precyzji ruchów, tylko niewielu uczniom udało się wrzucić piłkę do celu.

Ostatnie zadanie dostarczyło również wielu emocji, był nim” symulator zderzeń”.

Wszyscy chętni uczniowie mogli sprawdzić jak zachowa się nasze ciało w momencie ostrego zahamowania pojazdu. Uczniowie zobaczyli jak prawidłowo zapięte i założone pasy bezpieczeństwa mogą ochronić nasze zdrowie a nawet uratować życie pasażerom i kierowcy.

Wizyta w WORD była bardzo owocna- uczniowie klas IV i V poczuli się pewniej na drodze przed egzaminem na kartę rowerową, a starsi uczniowie sprawdzili swoje umiejętności.

A na koniec zajęć wszyscy otrzymali opaski odblaskowe by być dobrze widocznymi na drodze.

Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie udział naszej szkoły Programie Bezpieczna +.

Organizator przedsięwzięcia
Justyna Lao


do góry

Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” w Głobinie

26 września nasi uczniowie mogli obejrzeć przedstawienia o treści profilaktycznej.

Zaproszeni goście – aktorzy teatru „Maska „najmłodszym widzom zaprezentowali przedstawienie Pt” Na końcu świata…. Przygoda Misia i Kacpra Pirata”. Spektakl dotyczył przyjaźni i tolerancji.

Dla uczniów klas starszych aktorzy wystawili dwa spektakle. Pierwszy z nich „Z pamiętnika Kijonki”, a drugi „Nick- Victoria” Pierwszy ze spektakli poruszał problem przemocy i agresji wśród młodzieży. Agresywne zachowania wśród uczniów często zostają przemilczane przez rówieśników. Uczniowie rzadko szukają pomocy u nauczycieli i pedagogów, wstydząc się powiedzieć wprost, że ktoś używa wobec nich przemocy. Do czego może to doprowadzić, już wiemy po obejrzeniu sztuki.

Drugie przedstawienie „Nick- Victoria” ukazywało skutki uzależnienia od nośników informacji. Uczniowie często zamykają się w świecie internetowym zapominając o rzeczywistości. Portale społecznościowe są teraz miejscem, gdzie młodzież zawiera nowe znajomości. Wielogodzinne granie w gry komputerowe to teraz nowy sposób spędzania czasu wolnego.Jednak wstawianie zdjęć, czy udzielanie informacji na swój temat w Internecie, niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.

Wszystkie przedstawienia były odbierane przez uczniów bardzo emocjonalnie i wszystkim podobały się. Aktorów nagradzano kilkakrotnie gromkimi brawami.

Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie udział naszej szkoły projekcie Bezpieczna +.

Organizator przedsięwzięcia
Justyna Lao


do góry

Jestem bezpieczny

Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.
/Cz. Janczarski/

22 września przedszkolaki odwiedził podkomisarz Lesław Kot z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Pan policjant przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw przedszkolaków w ruchu drogowym. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drogach bez chodników, zapamiętały ważne numery alarmowe i zasady korzystania z nich. Wspólne wyjście na przejście dla pieszych umożliwiło dzieciom praktyczne wykorzystanie umiejętności i zdobytej, podczas spotkania, wiedzy. Z ciekawością i dużym zainteresowaniem obejrzały przedszkolaki czapkę policjanta, jego odznakę i tarczę do zatrzymywania pojazdów, czyli popularny ,,lizak”, a także policyjny radiowóz. Dzieci miały okazję usiąść w środku samochodu, a także włączać syrenę policyjną. Ten dzień wywołał pozytywne emocje, przedszkolaki na pewno zapamiętają go na długo. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały w prezencie misia, który będzie przypominał im o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki podziękowały panu policjantowi za cenne rady piosenką i wręczyły pamiątkowy dyplom.

Mariola Paszkiewicz


do góry

To Nasze święto, czyli Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W środę, 20 września z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” dzieci z punktu przedszkolnego wraz z wychowawczynią zaprosiły rodziców i Panią Dyrektor na występ artystyczny. Podczas oglądania programu, przybyli goście dowiedzieli się: kto to jest Przedszkolak, jakie posiada charakterystyczne cechy, co potrafi robić oraz w jaki sposób spędza czas podczas pobytu w przedszkolu. Po występie dzieci w obecności wychowawczyni oraz rodziców złożyły obietnicę i zostały uroczyście pasowane na „PRZEDSZKOLAKA” przez Panią Dyrektor. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały słodką niespodziankę (przepyszny tort), którą przygotowali rodzice.

Od dzisiejszego dnia niech „każdy przedszkolak oraz dorosły dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”.

Sabina Słaba


do góry

Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji.

Dnia 19 września nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki odwiedzili Miejską Komendę Policji w Słupsku. Celem wizyty było zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w codziennym życiu .Dzieci poznały trudną pracę Policjantów .Odwiedziły dyżurkę policyjną , gdzie przyjmowane są zgłoszenia i prośby o interwencję, a także zobaczyły miejsce gdzie "zatrzymani" są izolowani , w oczekiwaniu na postawienie zarzutów. Najwięcej emocji dostarczył pokaz tresury psa policyjnego. Pan przewodnik zaprezentował umiejętności swojego niezawodnego "partnera" na pomoc którego, w akcji ,zawsze może liczyć. Wierzymy ,że po ciekawej wizycie ,nasi uczniowie będą potrafili w trudnych sytuacjach wezwać pomoc i zachowają bezpieczeństwo w różnych codziennych sytuacjach . Przedsięwzięcie było możliwe dzięki udziałowi naszej Szkoły w projekcie "Bezpieczna +" skąd pozyskaliśmy środki na transport .

organizator wyjazdu
pedagog szkolny
Justyna Lao


do góry organizator wyjazdu pedagog szkolny Justyna Lao

PRZYJACIELE ZWIERZĄT – EDYCJA 2017

We wrześniu do naszej szkoły przyjechali pracownicy Stowarzyszenia Naukowo- Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa w Słupsku z projektem " Przyjaciel Zwierząt". Uczniowie klas młodszych na spotkaniu mieli okazję poznać różne rasy psów, a także na żywo zobaczyć jak pies reaguje na polecenia. Dzieci zaprezentowały również jak należy zachowywać się , gdy pies chce nas zaatakować.Na zakończenie spotkania uczniowie mogli pogłaskać psa przewodnika o imieniu Luna. Wszyscy uczestnicy zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym związanym ze spotkaniem.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział Słupsk, współfinansowany ze środków Powiatu Słupskiego.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Diecezjalne Czuwanie dla Młodzieży w Skrzatuszu

W dniu 16.09.2017r. przedstawiciele klasy VII: Bednarz Monika, Gaweł Julia, Łukaczyk Anastazja, Oleksiński Kamil, Poświętny Kewin, wzięli udział w Diecezjalnym Czuwaniu dla Młodzieży w Skrzatuszu. Byli najmłodszymi uczestnikami 6 tyś. zgromadzenia młodych ludzi. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem „Daj się dotknąć Jezusowi”.

Uczniowie uczestniczyli m.in.:

Uczniowie wrócili napełnieni nadzieją, by świadczyć wśród kolegów, koleżanek i najbliższych, że warto być szczęśliwym, by być radością Boga i dążyć do świętości. Grupą opiekowała się katechetka Sylwia Smuga


do góry

Spotkanie z policjantami

We wtorek 12 września uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach z policjantami. Celem zajęć była nauka bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dzieci miały możliwość wykazania się wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci uświadomili też dzieciom, czym może skończyć się jazda samochodem bez fotelików dla tych dzieci, które są objęte takim obowiązkiem. Policjanci uświadomili dzieciom, jak wiele niebezpiecznych sytuacji może wydarzyć się na drogach.

Wiesława Wódz


do góry

Rzopoczęcie roku szkolnego

4 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie rozpoczęli nowy rok szkolny.

Nowy rok- w nowej szkole, gdyż z dniem 01.09.2017 r. placówka została przekształcona w szkołę ośmioklasową.

W spotkaniu inauguracyjnym nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów klas I-VII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Oliwia Mądra. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Głobinie – p. Renata Lemisiewicz. która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów klasy I oraz uczniów z klas starszych , którzy dołączyli do naszej społeczności szkolnej.

Pani Dyrektor przedstawiła także nowozatrudnionych w szkole nauczycieli i życzyła wszystkim uczniom sukcesów, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodziców zaprosiła do owocnej współpracy.

Następnie "na dwa dzwonki": duży(Oliwia) i mały (Pani dyrektor) ogłoszono rok szkolny 2017/2018 za otwarty.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej